Přejít na obsah


Fotka

Geocache na území velvyslanectví


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
9 odpovědí na toto téma

#1 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 5:25

Mám jen takový hypotetický dotaz (inspirovalo mě jedno vlákno s Afghánistánem :) ). Když zakládám kešku, vyplňuji území státu, kde se nachází. Co tam však vyplnit v případě, že keška bude na území velvyslanectví jiné země ? Považuje se to jako výsostné území jiné země, nebo území hostitelské země ?
  • 0

#2 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 5:44

Třeba GCQFAT je na francouzském území, ale z praktických důvodů je vedena v CZ. Velvyslanectví je určitě potential or possible target for terrorist attacks a navíc bývá ve městě, radši vyfoť nějaký pěkný patník na kopci :)
  • 0

#3 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 6:12

Otázka je spíš jak odpověď odůvodnit, než jak odpovědět ;). Docela by mě zajímala odpověď reviewera B). Takže odůvodnění by mohlo být třeba v tom, že rozhoduje geografické a ne ekonomické nebo právní hledisko. Obdobně by totiž mohla vzniknout keš v mauzoleu srbských vojáků v Olomouci, která by byla na území neexistující Jugoslávie. V katastru je totiž zapsáno (nebo donedávna bylo) velvyslanectví Jugoslávie. Možná byl dořešen převod na Srbsko, na úvodní problematice to ale nic nemění ;). Poznámka - keš tam sice je, ale podle mého mimo území vlastněné již neexistujícím subjektem.
  • 0

#4 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 7:04

Zajímavá otázka... Že by se tykhle dalo po pár výletech do Prahy odlovit půl světa? To se bude skvěle vybarvovat mapa ;)
  • 0

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 11:00

rsc_cz napsal/a:
Zajímavá otázka... Že by se tykhle dalo po pár výletech do Prahy odlovit půl světa? To se bude skvěle vybarvovat mapa ;)

A co by sis za takovy "vybarveni" mapy koupil? ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#6 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 12:28

haggaeus napsal/a:
Velvyslanectví je určitě potential or possible target for terrorist attacks

:D To je mi jasný, ani bych o takové kešce neuvažoval. Byla to čistě akademická otázka.

pes13 napsal/a:
Takže odůvodnění by mohlo být třeba v tom, že rozhoduje geografické a

Jo, to dává smysl.
  • 0

#7 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2009 - 23:39

Tak presne o tomhle jsem taky kdysi premyslel kdyz jsem jel na jeden event do Prahy a parkoval auto nedaleko jedne ambasady kolem ktere jsem potom sel. Docela by me to taky zajimalo. Je pravda, ze uzemi za plotem je jako kdyz clovek prekroci statni hranici, nachazi se na uzemi jineho statu. Cili teoreticky to je cache na uzemi jinem nez CR, tudiz by mela spadat tomu prislusnemu statu ;) Neberu v potaz to, ze fyzicky tam dat cache je asi nemozne ( bezpecnost, poruseni nejakeho zakona, atd. ) Ale proste jen ciste teoreticky me to take dost zajima :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#8 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 6:48

Na mapě kešku uvidím v Česku, například někde v Praze, odlovím ji a vy barví se mi nějaký stát úplně jinde. To asi nechci, že? Takže kešky na velvyslanectví bych rozhodně registroval v Česku.
  • 0

#9 marw

marw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 11:31

Z čistě právního hlediska si tuším z učebnic mezinárodního práva pamatuju, že tahle teorie o výsostném území ambasády je mírně archaická a dnes se to tak nebere. Čili ač je to území ambasády, což má z hlediska mezinárodního práva nějaké důsledky, je to pořád české území. Stejně jako v případě, že nějaký pozemek vlastní "velvyslanectví jugoslávie". Je čistě věc soukromého práva, kdo jaký pozemek vlastní, nic to nemění na tom, že jde pořád o české území (byť ho vlastní třeba i jiný stát, nemůže ho považovat za "státní území", kde by vykonával svou moc, například uplatňoval své zákony). Ale to jenom na okraj :-).
  • 0

#10 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 20:44

Dotaz mi přijde celkem zbytečný - území státu pro potřeby GC je vymezeno geografickými souřadnicemi státu na mapě. Čili pokud se keš nachází uvnitř např. ČR s hlediska mapového, pak je in Czech Republic, a to ať je na Karlově mostě, na vrátnici velvyslanectví USA pod hradem či v domě irského občana žijícího v Praze - stále jsme geograficky v ČR. Není tedy co řešít, zvlášť ve skup. Reviewer :). Neřeším teď otázku, že na velvyslanectví by keš téměř jistě neprošla, jelikož asi žádné velvyslanectví by ji u sebe nepovolilo (si myslím) - a že v tomto případě by byl souhlas potřeba je snad jasné.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama