Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Založení multi bez waypointů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:22

Ahoj, zakládáme první keš, přečetli jsme několik návodů, rad, tipů ale nevíme si radi s tímto: jedná se o multi, která však má z mnoha důvodů zveřejněnou pouze první stage. Na té najde kačer vždy nápovědu, kde je další stage a tak bude pokračovat dál a dál. Nechceme zveřejňovat souřadnice všech stage (již jsme to udělali a betatester nám to nedoporučil, protože chceme, aby lidé chodili multinu skutečně po jednolitvých stageích jak následují). Nicméně při vkládání listingu mě to dál nepustí, pokud nevložím jednotlivé waypointy. Průšvih také je, že moje angličtina není zrovna dobrá a zatím jsem nenašla překlad stránky s vkládáním waypointů. Tuším, co je tam psáno ale ruku do ohně bych za to nedala, nechci udělat chybu. Můžete mi prosím poradit, zda jde tedy uložit keš jako multi a zveřejnit jen prvotní souřadnice?? Předem moc děkuji za odpověď...
  • 0

#2 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:34

Waypointy musis zadat obvzlast kdyz to budou fyzicke schranky aby je moh reviewer zkontrolovat. Muzes je ale oznacit jako neviditelne. To se dela prepinacem pod popisem waypointu: "Hide this waypoint from view except by the owner or administrator" Jinak mohlu-li pozadat, kdyz ostatni waypointy skryjes, tak napis do listingu delku multiny a smer jejiho prochazeni at si jeji projiti mohou nahodni navstevnici predem rozmyslet. Drzim palce at se libi a logy nalezcu ti delaji radost :)
  • 0

#3 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:49

semik75 napsal/a:
Waypointy musis zadat obvzlast kdyz to budou fyzicke schranky aby je moh reviewer zkontrolovat. Muzes je ale oznacit jako neviditelne. To se dela prepinacem pod popisem waypointu:

"Hide this waypoint from view except by the owner or administrator"

Jinak mohlu-li pozadat, kdyz ostatni waypointy skryjes, tak napis do listingu delku multiny a smer jejiho prochazeni at si jeji projiti mohou nahodni navstevnici predem rozmyslet.

Drzim palce at se libi a logy nalezcu ti delaji radost :)


Takže jestli to dobře chápu, mám-li 8 stage i s finálkou, mám zadat souřadnice všech 8 stage i se souřadnicemi do waypointů a kromě 1.stage u všech dát "hide this waypoint from view except by the owner or administrator". V listingu se pak zobrazí pouze souřadnice té první - je to tak? K čemu pak ale bude těch zbývajících sedm waypointů?

Jinak délku samozřejmě napsanou máme :o).
  • 0

#4 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:05

Pises ze na kazdy dalsi zastavce hledaci zjisti kam jit dal. Usuzuju ze z krabicky co najdou. No a ta musi byt v evidenci aby nekolidovala s ostatnima keskama v okoli.
  • 0

#5 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:07

semik75 napsal/a:
Pises ze na kazdy dalsi zastavce hledaci zjisti kam jit dal. Usuzuju ze z krabicky co najdou. No a ta musi byt v evidenci aby nekolidovala s ostatnima keskama v okoli.


Ne, na stagích nejsou další krabice, pouze štítky s nápovědou a předměty. Pouze na sedmé stage je mikro a 8 je finální pixla.
  • 0

#6 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:08

Psychoklara napsal/a:

Takže jestli to dobře chápu, mám-li 8 stage i s finálkou, mám zadat souřadnice všech 8 stage i se souřadnicemi do waypointů a kromě 1.stage u všech dát "hide this waypoint from view except by the owner or administrator". V listingu se pak zobrazí pouze souřadnice té první - je to tak? K čemu pak ale bude těch zbývajících sedm waypointů?

Jinak délku samozřejmě napsanou máme :o).


Těch zbylých 7 waypointů bude pro rewievra, až bude kešku schvalovat aby viděl zda stage a finálka není v kolizi s jinou keškou. Nebo až v okolí bude chtít nekdo založit jinou keš, tak aby ji nezaložil v kolizi s tou tvojí.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#7 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:13

Psychoklara napsal/a:

semik75 napsal/a:
Pises ze na kazdy dalsi zastavce hledaci zjisti kam jit dal. Usuzuju ze z krabicky co najdou. No a ta musi byt v evidenci aby nekolidovala s ostatnima keskama v okoli.


Ne, na stagích nejsou další krabice, pouze štítky s nápovědou a předměty. Pouze na sedmé stage je mikro a 8 je finální pixla.


Myslim, že když to není opsání čísla popisného z baráku, ale něco co jsi tam vložila, bud jako filmovku nebo i nějaký štítetk tak se to dá brát ja stage s "krabkou".

Edit: filmovka nebo jí něco podobného je už zažitá pro svou vhodnost, ale když tam je jen hladké zábradlí tak tam nalepim ocelový štítek a je to taky stage kde mají hledači najít kam postupovat dál, ale na samétném místo se stejně jenom podívají a neopisují nic z nedalekých staveb a podobně.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#8 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:14

Psychoklara napsal/a:

semik75 napsal/a:
Pises ze na kazdy dalsi zastavce hledaci zjisti kam jit dal. Usuzuju ze z krabicky co najdou. No a ta musi byt v evidenci aby nekolidovala s ostatnima keskama v okoli.


Ne, na stagích nejsou další krabice, pouze štítky s nápovědou a předměty. Pouze na sedmé stage je mikro a 8 je finální pixla.


Aha, tak pak je to asi na tvem uvazeni. Myslim ze se musi uvest jen ty fyzicke krabicky. Ja osobne jsem si ty souradnice i tak zadal protoze jsem bordelar a listing neni papirek takze se neda ztratit :D
  • 0

#9 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:14

Werki napsal/a:

Psychoklara napsal/a:

Takže jestli to dobře chápu, mám-li 8 stage i s finálkou, mám zadat souřadnice všech 8 stage i se souřadnicemi do waypointů a kromě 1.stage u všech dát "hide this waypoint from view except by the owner or administrator". V listingu se pak zobrazí pouze souřadnice té první - je to tak? K čemu pak ale bude těch zbývajících sedm waypointů?

Jinak délku samozřejmě napsanou máme :o).


Těch zbylých 7 waypointů bude pro rewievra, až bude kešku schvalovat aby viděl zda stage a finálka není v kolizi s jinou keškou. Nebo až v okolí bude chtít nekdo založit jinou keš, tak aby ji nezaložil v kolizi s tou tvojí.


To mi nedošlo. Děkuji za vysvětlení.
  • 0

#10 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 9:19

Ještě bych na Vás měla otázkou: co byste zvolili Vy? Na keš musíme ještě zítra ráno donést jeden chybějící štítek. Není tedy zatím kompletní. Listing budeme mít kompletně připraven pro aktivaci zítra dopoledne. Je to noční keš, tzn. musí být zprovozněna v noci. A my v úterý odjíždíme na Vysočinu, vrátíme se až v neděli za týden. Nevím, na kolik je slušné zítra dopoledne aktivovat listing a chtít po rewieverech aby jej schválili buď v neděli večer nebo v pondělí večer. Pokud by schválili keš později, bude to v době kdy budeme pryč a nebudeme moci případně keš upravit nebo zasáhnout na místě (netuším, zda je to běžně nutné, ale je to naše první keš, může se tedy něco stát...) Nebo je tu varianta počkat a listing activovat až příští sobotu a požádat o spuštění v neděli večer či kdykoliv později. Samozřejmě bychom raději keš aktivovali v neděli nebo v pondělí, ale nechceme mít na reviewery nezdvořilé požadavky, dělají to přece dobrovolně. Co byste na našem místě zvolili Vy?
  • 0

#11 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 11:38

Ja osobne bych to nechal v klidu dozrat - uzijte si dovolenou, treba mezitim vymyslite jeste zlepseni na treti a lepsi schovani na paty stagi (pouze priklady) :D a cache poslete ke schvaleni, az to bude vsechno v klidu a bez stresu ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 12:49

Asi by opravdu bylo lepší počkat až budeš moct reagovat na případné připomínky retrívra, případně kešerů - takhle odjedeš a pokud tam bude nějaká chybka, tak to těžko opravíš.

S tím časem schválení:
stačí požádat kdy ji chceš schválit a potom doufat, že ti to splní :)

tady máš na ukázku dvě multiny, kde taky nejsou zadány postupové WP.
první - druhá
  • 0

#13 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 13:08

Leroj napsal/a:
Asi by opravdu bylo lepší počkat až budeš moct reagovat na případné připomínky retrívra, případně kešerů - takhle odjedeš a pokud tam bude nějaká chybka, tak to těžko opravíš.

S tím časem schválení:
stačí požádat kdy ji chceš schválit a potom doufat, že ti to splní :)

tady máš na ukázku dvě multiny, kde taky nejsou zadány postupové WP.
první - druhá


Děkuji za ukázku, takže vidím že i bez waypointů to jde. Tzn. že tady byly původně v listingu waypointy zadány, jen u nich byl nastaven příznak "Hide this waypoint from view except by the owner or administrator" ?

Vážně uvažuji o tom, že spuštění necháme skutečně až za týden, bude to jistější. A bude víc času doladit listing...
  • 0

#14 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 13:24

Psychoklara napsal/a:
Děkuji za ukázku, takže vidím že i bez waypointů to jde. Tzn. že tady byly původně v listingu waypointy zadány, jen u nich byl nastaven příznak "Hide this waypoint from view except by the owner or administrator" ?


nn, žádné wp zadány nebyly - jen finále /skryté/, parkoviště atd.
  • 0

#15 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 13:46


nn, žádné wp zadány nebyly - jen finále /skryté/, parkoviště atd.


Snažím se zadat první waypoint ale stále mi to hlásá "No Listing to Reference "
a blikají hvězdičky u pole Prefix code. Nějak jsem nepochopila, co tam mám vlastně vyplnit. Netušíš, oč jde?

(omlouvám se, že s tím otravuju ale v žádném návodu jsem to nenašla)
  • 0

#16 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 14:05

Psychoklara napsal/a:
Snažím se zadat první waypoint ale stále mi to hlásá "No Listing to Reference "
a blikají hvězdičky u pole Prefix code. Nějak jsem nepochopila, co tam mám vlastně vyplnit. Netušíš, oč jde?

(omlouvám se, že s tím otravuju ale v žádném návodu jsem to nenašla)


zkus to tady B)

a už omezuji příspěvky, nechci dopadnout jako někteří místní borci, co mají víc příspěvků než nalezených keší ;)
  • 0

#17 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 14:07

# Wpt. Lookup code - maximálně šestiznakový řetězec (složený z písmen bez diakritiky a čislic) stručně vystihující název, tedy např. PARKOV, STAGE1, FINAL a podobně (na obsahu tohoto textu obecně příliš nezáleží)
# Prefix code - podstatnější než Lookup - dvouznakový řetězec obsahující podobně jako Lookup znaky či číslice, stručně charakterizující předponu pro stažený waypoint - dle Prefix kódu se add.waypointy abecedně řadí a též se používá jako začátek jména daného waypointu při stažení do GPS (čili např. keška GCABCD bude mít waypoint s prefixem S1 označen jako S1ABCD), čili je vhodné prefix s tímto vědomím volit - vhodné např. S1, S2... či 01, 02 pro zastávky multiny, SF či FI pro finálku, PA parkoviště a podobně.

Tak pravi mistni wiki
  • 0

#18 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 14:28

Leroj, maaca: děkuji, moc jste mi pomohli. Snad to v klidu dotáhnem dokonce ke spokojenosti naší i návštěvníků... ;)
  • 0

#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 223 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 17:00

Přimlouval bych se za to dělat zastávky multiny bez krabiček, protože s krabičkou se musí použít typ waypointu "stages of multicache", který blokuje prostor 8 hektarů pro případné založení nějaké keše. Když takhle udělá někdo více zastávek v místě se zajímavým okolím, znemožní tak ostatním založit třeba dobrou keš. Když se jen něco zjišťuje, je typ "question to answer" a území není blokováno. Myslím, že takový typ waypointu by se snad mohl vztahovat i na zjišťování údajů z tebou nalepeného štítku (nelze ho snad zaměnit s keší).
  • 0

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 17:23

to ja bych se zase primlouval k zalozeni multi s jednotlivymi krabickami, multi s fyzickymi stagemi je proste zajimavejsi. (a dle best of bookmarku a jinych znamkovani kacery jako zabavnejsi i hodnocena) a ze zabere 160metru kruh a jina kes tam nevznikne? na vzdyt i tak me na ta mista zavede multina, tak proc nechavat prostor pro nejakou "mozna" kes, kterych je v cechach uz stejne jako s...ek, kefalin. ;) no prusvih teda je, ze je to pak jen za jeden bod :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka