Přejít na obsah


Fotka

Mapsource - starší verze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 silfax

silfax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 23:27

Ahoj, zničeho nic se mi "poku*vil" Mapsource, nejde nic, tak jsem to všechno odinstaloval. A teďka pomocí některých návodů nainstaloval znova (dle rad na netu typu založ složku garmin, v ní soubor mapsource.exe a pak spustit update) ale teďka mi to při spouštění mapsourcu hodí "runtime error" a spadne to. Není někde přístupná stará dobrá verze Mapsourcu? Díky moc BTW: Jde mapsource nainstalovat do libovolné složky? Mě to nikde nejde změnit ... díky
  • 0

#2 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 6:47

Řekl bych že sis to podle návodu pěkně "poku*vil" ;) Mapsource jako každá Win aplikace musí být korektně nainstalován. Jde o to aby dokázal najít potřebné DLL knihovny a cesty v registrech odkazovaly na správné soubory či adresáře. Pokud nevíš jak to udělat ručně, tak je lepší použít instalační program. Nevím která verze MS je "stará dobrá" ale dporučil bych odstranit nainstalované soubory i záznamy v registrech aby po MS nezůstala ani památka a provést novou instalaci jakékoli verze která se ti líbí.
  • 0

#3 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 7:26

JarMar napsal/a:
Řekl bych že sis to podle návodu pěkně "poku*vil" ;) Mapsource jako každá Win aplikace musí být korektně nainstalován. Jde o to aby dokázal najít potřebné DLL knihovny a cesty v registrech odkazovaly na správné soubory či adresáře. Pokud nevíš jak to udělat ručně, tak je lepší použít instalační program. Nevím která verze MS je "stará dobrá" ale dporučil bych odstranit nainstalované soubory i záznamy v registrech aby po MS nezůstala ani památka a provést novou instalaci jakékoli verze která se ti líbí.

K vyčištění registrů slouží dobře utilita Mapsource Fix, která je ke stažení na http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=22
  • 0

#4 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 7:51

Poslední dobře se chovající verze Mapsource je 6.13.7, ke stažení zde:
http://www8.garmin.c...Source_6137.exe.

Instalovat samotný Mapsource jde, ale nemá to smysl - nepustí se bez mapy. Nainstaluj libovolnou mapu a pak proveď update.

Výběr složky závisí na instalátoru mapy, obvykle to změnit jde, ale vždy se založí alespoň C:\Garmin\USB_Drivers, to přestěhovat nejde.

Dodatečně lze Mapsource přestěhovat, veškeré cesty jsou v registry v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin - stačí je zde ručně opravit.

Nejčastější problém, proč se Mapsource nespustí, je chybný (neexistující) odkaz na nějakou součást nějaké mapy. Buď se to dá opravit pomocí Mapsource Fix (viz výše) anebo projít v registry registrace map v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families a v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\FamiliesNT a neplatné registrace opravit či smazat.
  • 0

#5 warwalker

warwalker

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 9:55

Ahoj, měl jsem podobný problém, ale potom jsem našel prográmek :MapSource Maps Compatibility.exe , který všechny problémy odstraní a mapsource i mapy fungují.uploadnul jsem jej na:http://uloz.to/2190274/mapsource-maps-compatibility.exe Snad vám to ulehčí nervy s tímto problémem. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama