Přejít na obsah


Fotka

Aktualizace starých neaktuálních polygonů CZ krajů (GSAK,...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2009 - 19:16

Při tvorbě podkladů k rozdělení CZ keší v souvislosti se zavedením krajů na GC.com jsem narazil na problém, na který mě upozornil dark.metalswamp (Díky!). U makra nastavujícího kraje v GSAK z dílny rsc_cz byly použity polygony krajů, okresů atd... z verze před r.2005, čili neaktuální (rsc_cz mi psal, že použil staré Mionovy polygony a že ho nenapadlo, že by se hranice mohly měnit, no mění se :)). Nemohu mluvit za okresy (tam dle darka probíhají změny-drobné přesuny hranic skoro každý rok), ale u CZ krajů došlo 1.1.2005 k celkem podstatným přesunům (některé změněné oblasti mají pás i několik km šířku!), a to hlavně:
- hranic mezi kraji Jihomoravským a Vysočinou (oblast kolem Nedvědic připadla Jihomoravskému)
- mezi Olomouckým a Moravskoslezským (HODNĚ velká oblast v severní hranici kraje kolem Mor.Berouna přešla do Olomouckého).
- též jsem opravil drobnou nepřesnost v polygonech - a to hranici mezi krajem Středočeským a hl.m.Prahou (východ-obec Světice je už správně mimo Prahu)

V současném stavu CZ keší to znamenalo přes 20 špatně zařazených keší. . Čili - kdo tyto polygony užívá pro GSAK (ale i jiné programy, o mou aktualizaci projevil zájem už i HaLuMa pro Geoget), můžete stahovat ZIP v příloze, je tam složka cz_kraje, kde je to opravené, nahraďte ji tedy ve složce polygony (tu máte asi ve složce s makry GSAK, tj. asi c:\Program Files\GSAK\Macros\polygony. No a aspoň kraje budete mít dobře, okresy budou špatně asi taky, ale tam nevím jak to snadno aktualizovat a navím pro GC.com to nepotřebuji, že :). Hranice krajů jsou jinak aktuáloní na Google maps, dle nich jsem to i upravoval (pomocí polygoneditoru GSAK)
  • 0

#2 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2009 - 7:14

Ještě doplním, že tomu, kdo by byl schopen si na polygony převést formát SHP (ESRI shapefile) tak mohu zaslat aktuální vrstvu okresů, event. i další jako správní obvody ORP nebo jednotlivé obce :-). Já know-how na převod nemám a protože GSAK nepoužívám tak jsem se tím neměl ani důvod zabývat. Rozdíl ve vrstvě okresů lze vysledovat např. srovnáním výstupu z GSAK a mojí mapky zde: Vložený obrázek.

Ty převody obcí z okresu do okresu čas od času probíhají, ale většinou se jedná o "drobnosti" a bohatě by stačilo aktualizovat řekněme jednou za rok až dva.
  • 0

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2009 - 9:04

dark.metalswamp


Pošli ty okresy prosím, mám tady hlášení, že to prý není problém :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 LunaWZN

LunaWZN

    LunaWZN

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2009 - 9:44

Už jsem aktualizoval polygony krajů a funguje to. Díky
  • 0
-- http://ok2wzn.blogspot.com geocaching.lunawzn@gmail.com




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama