Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#181 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 14:53

Ahoj,
mám takovýto dotaz. V Geogetu jsem si vytvořil databázi neodlovených kešek a u vyluštěných mysterek jsem si přidal final waypoint, aby se mi keška přesunula na finální souřadnice a následně jsem to exportoval do Garmin Oregon 550. Vše funguje jak má, ale chci se zeptat, jestli se dá (a případně jakým způsobem) změnit ikonka u těchto posunutých kešek?

U někoho jsem v Oregonu viděl, že u kešky má ikonku tradičky s červeným křížkem v rohu, ale mě se v seznamu ukazuje otevřená truhlička... (ta zelená ikonka tradičky s křížkem by se mi líbila víc ;)).
Dá se teda ta ikonka změnit?

Ve starším příspěvku tohotu vlákna jsem našel: "(Diky spolupraci sw' se nam podarilo vyresit v exportu to, ze pokud ma dana mystery/multi finalni WPT, tak se v mape zobrazi jako klasicka truhlicka.)"

Předem děkuji za informace či radu... ;)
  • 0
"Dáš-li před slovíčko moula Š
zázrakem hned z mouly Šmoula seš"

Malé muzeum CD; Šmoulí keš; SPORE 48 - U Lva

#182 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 16:10

Jisteze da, ale musis ten soubor s ikonou mit v navigaci - customsymbols je heslo k uspechu... bohuzel ti vic neporadim - nepouzivam to
  • 0

#183 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2011 - 12:43

Děkuji za radu... ale nějak se mi to nedaří dotáhnout do konce... :( S tím custom symbols si hraju už od rána a zatím jsem docílil toho, že nalezené kešky mám v Oregonu jako smajlíka (místo otevřené truhličky)... Ale změnit tu ikonku u kešky přesunuté na final waypoint se mi prostě nedaří... :(
  • 0
"Dáš-li před slovíčko moula Š
zázrakem hned z mouly Šmoula seš"

Malé muzeum CD; Šmoulí keš; SPORE 48 - U Lva

#184 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 19:43

dotaz: pokud nějakou keš přejmenuju (v Geogetu), lze nějak zablokovat aby se při aktualizaci přez PQ zase vrátil původní název?
  • 0
DittmannCZ

#185 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 20:42

zatim ne. je v planu s novou strukturou databaze i uzamykani listingu, drzeni starsich verzi listingu atd. ale nevim o tom, ze by to melo byt v pristi verzi geogetu :)
  • 0

#186 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 21:09

U keší s Final waypointem jsem měl velkou truhlu, čili obecně ikonu Geocache. Mám ale pocit, že teď tam mám původní ikonu, ale nic jsem s tím nedělal. Podívám se na to. Hrál jsem si ale s waymarky a už se mi přes Custom symbols a úpravu exportního makra povedlo, že tam ty W ikony mám. Ale musel jsem na to obětovat jednu standardní ikonu (mega event), protože custom symbolů můžu mít asi 60 a dávat si je ke svým bodům, ale ty od GS jsou asi napevno ve FW navigace. A asi tam už nejsou ty nepoužívané (reverse, APE,...) protože ty jsem chtěl použít a nefungovalo mi to.
  • 0

#187 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 11:50

Ahoj, change waypoint symbols s tim nema nic spolecneho. Tohle prepinani nastavuje, zda se ti klasicke waypointy (reference point, trailhead, parkoviste) nahravaji do navigace s ikonkou modreho praporku, nebo se zmenenymi ikonkami (modre kolecko, zeleny praporek, P, cerveny praporek a podobne). Ty potrebujes zmenit ikonku TRUHLICKY na nejakou jinou. Ja k tomu pouzivam prave Custom symbols. Finalky se tedy v me navigaci i v seznamu i na mape zobrazuji jako cerveny praporek. Ikonka je ke stazeni zde: http://fido.klfree.n...ve/Geocache.bmp Ja ji mam umistenou v navigaci i na sd karte v ceste X:\Garmin\CustomSymbols\Geocache.bmp
  • 0

#188 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 13:12

Je nejaka moznost, jak naucit export, aby v GPXku zapsal rovnou nazev souboru (tag <sym>) aby se zobrazila i ikona s jinym nazvem nez pouziva garmin (treba kdyz mam pro disablovanou tradi zvlastni ikonu)? SNad jsem to napsala pochopitelne :D
  • 0

#189 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 13:29

Pokud pouzivas Medwynovo makro, tak to muzes naucit cokoli (temer) upravou sablony - soucasti instalace je i k tomu urceny script. Ale nevim, nevim, jak uspejes na strane GPS.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#190 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 13:39

Ne, bohuzel nelze GPS naucit pouzivat jine nazvy, nez jake umi v zakladu. To znamena typy kesi, typy waypointu a tim jsme skoncili. Nelze menit kesim ikonky podle stavu, obtiznosti a ceho vseho jineho. Slo by to ale v POI a proto je to tam uz realizovane. Neboj, tohle me taky napadlo a uz jsem to testoval. Je to zbytecna prace.
  • 0

#191 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 13:46

petulinka1 napsal/a:
Je nejaka moznost, jak naucit export, aby v GPXku zapsal rovnou nazev souboru (tag <sym>) aby se zobrazila i ikona s jinym nazvem nez pouziva garmin (treba kdyz mam pro disablovanou tradi zvlastni ikonu)? SNad jsem to napsala pochopitelne :D


obavam se, ze garmini ti na extra ikonky budou z vysoka kakulineckat..

ja to resim tak, ze mam pred nazvem kese (A) - archivovana, (D) - disablovana, takze je hned videt jestli ma smysl se o ni pokouset.
  • 0

#192 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 13:47

medwyn_cz napsal/a:
Ne, bohuzel nelze GPS naucit pouzivat jine nazvy, nez jake umi v zakladu. To znamena typy kesi, typy waypointu a tim jsme skoncili.
Nelze menit kesim ikonky podle stavu, obtiznosti a ceho vseho jineho. Slo by to ale v POI a proto je to tam uz realizovane.
Neboj, tohle me taky napadlo a uz jsem to testoval. Je to zbytecna prace.


co takhle open source firmware pro oregony? :)
  • 0

#193 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 14:02

Klidne ho naprogramuj...
  • 0

#194 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 14:20

medwyn_cz napsal/a:
Ikonka je ke stazeni zde: http://fido.klfree.n...ve/Geocache.bmp
Ja ji mam umistenou v navigaci i na sd karte v ceste X:\Garmin\CustomSymbols\Geocache.bmp


Děkuji moc, už mi to funguje. :)
Sice mi chvilku trvalo experimentování, než jsem tam dostal vlastní obrázek, ale teď je to plně dle mých představ. ;)
  • 0
"Dáš-li před slovíčko moula Š
zázrakem hned z mouly Šmoula seš"

Malé muzeum CD; Šmoulí keš; SPORE 48 - U Lva

#195 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 15:17

Ok, díky za odpovědi. zkoušela jsem to s těma ikonama ručně editaci gpx, ale pak jsem taky zjistila, že to nejde. A ladovat keše přes poi je docela na nic v terénu. Jinak medwynovo makro používám a taky mám ty zkratky v názvu keše, jen je problém že to není vidět i na mapě, ale s tím už se budu muset srovnat :-)
  • 0

#196 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 15:33

... s tim prave pomuze POI. Kdyz mas exportovane POI i GPX, tak vidis dve ikonky pres sebe (poi naspod) a krasne vidis cervene preskrtnuti na kesi i v mape ...
  • 0

#197 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 21:13

Ahoj, chtěl bych se zeptat: Jak a kam si mám v GG zadat spočítané finální souřadnice keší? Tak, aby se mi při stahování z GG do Oregona stáhla ikona na zadaných souřadnicích a odlišovala se od ostatních... (abych ji poznal) A aby se po jejím rozkliknutí objevila nápověda, jméno keše,gc kod atd... Předem díky.
  • 0

#198 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 21:43

Pravým na cache v seznamu, "Přidat waypoint", nabídne ti to přímo waypoint s názvem "Final", druhem "Final Location" a prefixem "FI", nechej to tak, dole vepiš souřadnice, klikni na "Zapsat" a "OK", a pak už jen "Soubor", "Export", "Export" a "GPX Garmin - pro nové Garmin GPS". Jo a ujisti se, že v "Pluginy", Správce pluginů", "Konfigurace pluginů", "gpxgarmin\gpxgarmin" máš čtvrtou položku shora "EXPORT_FINAL_AS_STARTING" nastavenu na "1".
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#199 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 22:05

Díky. Zapsat se mi to podařilo. (i když jinak, ale už jsem to tam měl zapsané) Ale vůbec jsem se nedopracoval k těm pluginům. V Konfiguraci pluginů mám jen tři. Asi mi tam ten čtvrtý chybí. Jak ho tam dostanu?
  • 0

#200 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 22:33

vitablondak napsal/a:
Ale vůbec jsem se nedopracoval k těm pluginům. V Konfiguraci pluginů mám jen tři. Asi mi tam ten čtvrtý chybí. Jak ho tam dostanu?


Musíš si dát Získat nové pluginy.
Najede ti stránka s geogetem a pak dáš seznam scriptů - exportní scripty- GPX Garmin. Pak už jenom automatická instalace a naistalovat do Geogetu. A mělo by to fungovat. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama