Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Garmin Oregon 300 - nevidi interni pamet


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
8 odpovědí na toto téma

#1 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 18:38

Bohužel jsem už vyčerpal nápady, tak problém postupuju více hlavám.

Moje mejdlo se po jistém laborování s fw 3.13 (prostě se to začlo náhodně vypínat) rozhodlo stávkovat a to tak, že odmítá číst či rovnou existenci interní paměti. Té, kde jsou konfigurační soubory a jazykové mutace, GPX, .... Vše tam mám nahrané, ale pokud chci v menu změnit např. jazyk, je tam pouze volba Angličtina, tapeta také pouze Default a mapy pouze co jsou na SD kartě. Pokusil jsem se tam nahrát z jiné GPS GarminDevice.xml a nebo nastartovat bez profilů a těchto XML souborů. Je to stejné.

Pokud mejdlo připojím k PC vidím obě paměti (i SD). Na vše mohu zapisovat či je formátovat FAT, FAT32. Dělam to pod WinXP, velikost clusterů měnit nelze tak jedině jestli Garmin nevyžaduje konkrétní velikost clusterů a nějaký vlastní formátovací program, či jinou hlavičku této partition ?

Dělal jsem recovery s fw 2.50 dle http://garminoregon....cellaneous#toc3 Testoval fw 2.8, 3.1. i 3.13 Při tom se provedlo smazání uživ. dat.
Pokud chci smazat uživatelská data ručně tj. držet levej horní roh a zapnout, GPS to ignoruje....možná jsem jen levej ;) Ale v kompasu diagnostiku spustím. Vše ostatní se tváří že funguje.

Že to mám poslat na reklamaci vím, tak takovou radu sem ani nepište B)
  • 0
VSA

#2 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 srpen 2009 - 18:50

A ten recovery nepomohl?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#3 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 19:06

Tak v tomto prípade by som postupoval nasledovne. Nahraj tam starší Firmware napr. 2.98 a zapni. Potom Oregon pripoj cez Webupdater a daj aktualizovať. Webupdater Ti ponukne update na Firmware 3.10 final - aktualizuj. V 2 kroku by Ti mal dohrať a ponúknuť to čo v GPS nemáš. Mal by ponúknuť jazyky, screeny atď.
  • 0

#4 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 22:43

Tudy cesta nevede, ale pro jistotu jsem tedy nahral 2.85beta, pak spustil WebUpdater a ten me rekl, ze mam jiz aktualni SW a nic nenahral. Musel jsem na zacatku GarminDevice.xml rucne prepsat z 3.13 na 2.85, pak WebUpdater nakopiroval 3.10 jenze do interni pameti. Po vyp/zap GPS se pochopitelne nedelo nic, protoze GPS tu pamet proste ignoruje. Proto jsem soubor prekopcil na SD kartu a pak se jiz SW aktualizoval. WebUpdater zadne dalsi soubory neaktualizuje (tedy jen tu arabstinu, madarstinu,..) Ale pokud si clovek nechtene smaze obsaj GPS asi to musi poslat na opravu, protoze ke stazeni to nikde neni a ani aktualizace SW tyto soubory nevygeneruje.

Jenze tohle mne ted netrapi spise jen udivuje, ja mam problem, ze GPS nepracuje s interni pameti, ktera je pritom funkcni.
  • 0
VSA

#5 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 23:00

Jestli jsi tu normálně viditelnou paměť formátoval, tak se nediv... Taková blbost by mne nenapadla ani ve snu... Asi sis tím smáznul ještě něco, co tu vnitřní paměť zpřístupňuje nebo prostě dává najevo, že tam vůbec něco takového je. Zkus sem napsat současný výpis všeho co tam teď máš, třeba dohledáme co se stalo... P.S. Jo, a základní pravidlo všech šťouralů zní - nejdřív ZÁLOHOVAT než se do něčeho začnu vrtat ;)
  • 0

#6 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 23:14

Proč blbost ? Je to normální diková jednotka. Navíc jsem to už jednou dělal někdy před měsícem, kdy se v adresáři GPX vytvořil soubor nesmyslného jména (chaotické znaky) a nešel smazat a ani chkdsk /f s tím nic neudělal. Prostě jsem vše mimo tento soubor nakopčil do PC, udělal format co je ve WinXP a nakopčil vše zpět. A normálně to makalo dál. Já tam mám všechny soubory, ale Garmin se k nim nedostane. On má v sobě ještě daší nepřístupné paměťové oblasti. Někam se nahrává software, někam GPS firmware, pak tam je ještě někde uložená konfigurace (i když jsem smazal z interní i extení paměti vše, stále se při zapnutí zobrazovalo moje jméno a mobil). Dále tam bude RAMka kde probíhají výpočty routy (Oregon 200 ji má menší -> HK - Split nespočítá, Oregon 300 jo) a ukládá se track.
  • 0
VSA

#7 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 23:36

Tak je to opravdu tím formátováním, tady jsou další nešťastníci. Nechápu proč to nemá Garmin chráněné, ale oni toho v tom SW mají nedodělanýho víc :( http://garminoregon....w/home/12867249

EDIT:
Tak jsem to prepral, rano to otestuju ted uz me pada hlava:)
Takze stahuji tento programek na HDD LL Format http://en.kioskea.ne...vel-format-tool Udelam LL Format cca 20minut. Restartuju GPS. Nasledne ve WinXP spoustim DiskManagement a v nem oznacim oblast a formatuju FAT32 s clusterem o velikosti 4KB. Nakopiruju vse ze zalohy a .... :D .... interni pamet uz slape. Ted uz verim, ze to bude OK.
  • 0
VSA

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 9:16

No to je fakt, poslední dobou sleduju, že jak se mezi lidmi hodně rozšířily počítače, tak až potom vylezlo na povrch, že většina z nich je asi nesvéprávná :) Protože s tím dělají takové hovadiny, že to rozum nebere... Tak snad vím co dělám, ne ? Přeci neúmyslně nezformátuju něco, když nevím co to udělá... A konkrétně vestavěné paměti všech digitálních zařízení se, pokud vím, formátovat počítačem nikdy nesměly... Na to mají svojí vestavěnou funkci. Pokud ne, tak se do toho přece nebudu vrtat sám a čekat co to udělá... Chjo
  • 0

#9 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 15:02

Jarous1 napsal/a:
No to je fakt, poslední dobou sleduju, že jak se mezi lidmi hodně rozšířily počítače, tak až potom vylezlo na povrch, že většina z nich je asi nesvéprávná :) Protože s tím dělají takové hovadiny, že to rozum nebere... Tak snad vím co dělám, ne ? Přeci neúmyslně nezformátuju něco, když nevím co to udělá... A konkrétně vestavěné paměti všech digitálních zařízení se, pokud vím, formátovat počítačem nikdy nesměly... Na to mají svojí vestavěnou funkci. Pokud ne, tak se do toho přece nebudu vrtat sám a čekat co to udělá... Chjo

Na tohle se dá odpovědět jen něčím mimo téma, tak narážky odborníka spolknu a vlákno zamykám.:o
  • 0
VSA




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama