Přejít na obsah


Fotka

Samsung gt s5230 zkušenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 nerty

nerty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 11:12

Pořídil jsem si tento mobil a rád bych se zeptal zda máte někdo zkušenosti s instalací programů pro GC.Zatím jsem do něj nacpal handygeocaching,ale běh programu je hodně pomalý:| dále trekbuddy,ale ten ještě musím k plné funkčnosti poladit(snad se to povede)edit:takže i TB mě na mobilu již funguje;) ač je častým problémem instalace Javy do Samsungu,úspěšně jsem jej zdolal:).Nějaké rady a poznatky?:)
  • 0

#2 maja.fcelka

maja.fcelka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 21:28

Ahoj, uvažuji o koupi tohoto telefonu.. Respektive jeho nástupce S5230W... Mám dotaz, jak an tom tedy běží ten HandyGC? a co Locify? jak moc je to pomalý?
  • 0

#3 Kmoda

Kmoda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 19:33

nerty napsal/a:
Pořídil jsem si tento mobil a rád bych se zeptal zda máte někdo zkušenosti s instalací programů pro GC.Zatím jsem do něj nacpal handygeocaching,ale běh programu je hodně pomalý:| dále trekbuddy,ale ten ještě musím k plné funkčnosti poladit(snad se to povede)edit:takže i TB mě na mobilu již funguje;) ač je častým problémem instalace Javy do Samsungu,úspěšně jsem jej zdolal:).Nějaké rady a poznatky?:)

A tobě to na tomhle telefonu funguje? Mě moc ne. Po připojení GPS modulu se aplikace strašně spomalý, přitom telefon je dost svižný,nevím čím to je. Ale navigování pokud se tou rychlostí k tomu dostanu ukazuje strašné blbosti.
  • 0

#4 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 20:27

handy bez GPS jsem rozchodil, locify vubec. Jake mate zkusenosti s pripojenim modulu pres BT krom zpomaleni? Jinak to fici co jine java aplikace pro napr. spravu gpx?
  • 0

#5 fcelar

fcelar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 14:49

nerty napsal/a:
Pořídil jsem si tento mobil a rád bych se zeptal zda máte někdo zkušenosti s instalací programů pro GC.Zatím jsem do něj nacpal handygeocaching,ale běh programu je hodně pomalý:| dále trekbuddy,ale ten ještě musím k plné funkčnosti poladit(snad se to povede)edit:takže i TB mě na mobilu již funguje;) ač je častým problémem instalace Javy do Samsungu,úspěšně jsem jej zdolal:).Nějaké rady a poznatky?:)



Ahoj, mě to moc nechodí...a rád bych věděl jak jsi to poladil, že ti TB funguje...jaký mas firmware? předem díky za radu.
  • 0

#6 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 19:32

tak posledni pokus s bluetooth GPS modulem a samsungem. Dostanu souradnice, dokonce se mi obnovuje signal druzic, ale vzapeti to spadne.. nevim, jestli se rozpadne BT spojeni nebo je problem s handym a asi to ani nezjistim. samsung nema operacni system, takze prvni zahada a zbytek bezi na jave, takze problem :) Kdyby se vam to treba podarilo nejak stabilne rozchodit, dejte vedet. zkousel jsem 2 GPS moduly... U obou podobny prubeh.
  • 0

#7 fcelar

fcelar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 8:43

mam uplne stejnou zkušonost
  • 0

#8 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2009 - 10:52

Uvažoval jsem že tenhle telefon taky pořídím sice primárně lovíme s nokii E66, ale občas taky lovíme s GPS modulem a nokii 6233 nebo s něčím co je po ruce, tak jsem si říkal hmm paráda velký displej a velká výdrž baterie to by bylo něco :-) ale jak tak čtu vaše názory tak od toho dám asi ruce pryč, nebo už někomu běhá nějak obstojně LOCIFY nebo HANDY GEO?
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#9 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:48

stale nic stabilne...
  • 0

#10 foto-tapety.cz

foto-tapety.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 22:32

Mám taky tento telefon a zatím se mi vůbec nedaří rozjet bt GPS v Locify, v Handy Geocaching jo ale průběžně spojení padá... no škoda, display velký foto mapy super ale tohle ten dojem kazí... snad se to podaří časem odladit.
  • 0

#11 foto-tapety.cz

foto-tapety.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2009 - 23:37

Tak jsem ještě testoval a nakonec se mi podařilo rozjet navigaci i v Locify....ale je nutné nechat aplikaci čas (třeba minutu) a pak teprve dát hledat bt zařízení a ani tak to není stoprocentní a musí se to zkoušet vícekrát... no ale stejně potom navigace moc nejela...spojení s bt padá jako Handy Geocachingu..ale locify si ho znovu naváže...no a celkově je program tak zabržděný že se šipka navigace pohne jednou třeba za 20s... a to samé rychlost pohybu atd.... takže nepoužitelné... je vidět že to není pro tenhle foun optimalizované...a je fakt že ani locify pro tenhle model není... nacpal jsem tam pro jiný dotykový model.
  • 0

#12 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 18:21

tak to gratulace aspon k locify, to se mi nerozjelo vubec a jinak stejny popis... souradnice dostanu, ale pak se to rozpadne, neobnovi (handy). podle me maji nekorektne upraveny ten java plugin. zkouseli jste jeste jine BT zarizeni? ja comp, notebook a zadna slava to taky nebyla. sice to jelo, ale rychlost prenosu dat znacne kolisala.
  • 0

#13 foto-tapety.cz

foto-tapety.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 19:12

Tak já jsem to ještě testoval (stále s GPS Evolve), zkoušel jsem Trek Buddy, OpenWig, Handy geocaching, Locify ..... u všech je společné to že se aplikace hodně zpomalí po připojení GPS...ale u všech se stává že se GPS připojí a pak spojení padne, některé ty peogramy zkoušejí spojení znovu navázat a take se to po nějaké době povede... a proto si myslím že jsou ty aplikace zpomalené, protože čekají na data z GPS.... občas se to chytne a pak to zase padne...a dělají to všechny.... takže si myslím že aplikace za to nemohou.. bude problém někde v komunikaci mezi telefonem a GPS....alespon si to myslím. Což mě pěkně štve....uvidíme třeba novější firmware by to vyřešilo, ale ještě jsem neměl čas zjištovat jestli mám v telefonu poslední verzi nebo ne.
  • 0

#14 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:13

Tak to tedy neni zatim žádná sláva njn tak hold zustavame u kešování s E66kou a nebo 6233+bt gps, ale na tak velkym displeji by to byl luxus :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#15 Wolf_BL

Wolf_BL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 2:26

Mám ten mobil s podobnými problémy. Problém je v BT telefonu. Telefon má verzi BT 2.1+ a má problémy s v2.0. Ale týká se snad je GPS modulů a jejich způsobu komunikace s mobilem. Jinak Trekbuddy jsem rozhodil i s GPS, aplikace byla svižná, zpomalení mapy cca 200metrů a do 5min se telefon resetoval. Je to škoda. :|
  • 0
Bohemia Legion SaD je pro děti, dospělí hrají SaL. GPS: Garmin Rino 110

#16 foto-tapety.cz

foto-tapety.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:09

Tak mám první pozitivní info... Trek Buddy 0.9.90 a BT modul Qstarz 818X se zdají být dobrá kombinace... sice navázání komunikace docela trvá ale pak to docela slapalo. Nenechával jsem se tada navigovat na bod ale jen jsem za jízdy v autě sledoval rychlost nadmořskou výšku atd...cca 15min a ani jedno zaseknutí a pád.... modul mám jen zapůjčený ale ještě udělám testy přímo s navigováním. Locify je na tom hůž tam to vypadá že to stále padá...také není pro tento typ mobilu...nacpal jsem tam pro Samsung F490
  • 0

#17 Wolf_BL

Wolf_BL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 21:42

Zajímavé. Mě s modulem LD-3W fungovala dobře jen verze TB 0.9.89 a to max 5min, pak se telefon resetoval.
  • 0
Bohemia Legion SaD je pro děti, dospělí hrají SaL. GPS: Garmin Rino 110

#18 foto-tapety.cz

foto-tapety.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 13:16

Dnes jsem otestoval Trek Buddy v terénu a šlapalo to nádherně ... měl jsem nahozenou mapu.... navigoval mě na kešku... spuštěný záznam trasy... párkrát jsem aplikaci minimalizoval a používal foták mobilu adt...a ani jednou aplikace nepadla a nijak se nesekala...prostě navigovala jako víno. Firmware founu mám S5230XXIH1 takže mi nejdou aplikace instalovat přimo z karty běžným způsobem...budyho jsem instaloval z karty pomocí pomocných programů a to z Jad souboru. Škoda jen že zítra musím vrátit modul.. testoval bych další aplikace .. no možná ještě něco stihnu a co nejdřím asi nějaký modul zakoupím.... jinak na tomhle mobilu s mapama je navigování bomba.. mám datový paušál... takže sosnout aktuální info v terénu pomocí locify nemá chybu.
  • 0

#19 Wolf_BL

Wolf_BL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 13:34

Může to ozkoušet s jiným GPS modulem? Se my nezdá, že by udělaly chybu ve FW. Jakou verzi FW mám netuší, ale z karty lze instalovat a je od Vodkafounu.
  • 0
Bohemia Legion SaD je pro děti, dospělí hrají SaL. GPS: Garmin Rino 110

#20 foto-tapety.cz

foto-tapety.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 13:45

Rozdíly ve FW telefonu jsou docela velke... mě nejdou instalovat normálně java aplikace a právě od Vodafonu běžně jdou.. v mém firmwaru je bug , pokud připojím tel. ke kompu tak se mi změní uložiště dat do pam. telefonu i když jsem měl nastaveno na pam. kartu...atd... firmware zjistíš kdyz natukáš kod *#1234# S jiným modulem bych to mohl otestovat...mozná už zítra s Evolve a po novém roce se starším modelem Evolve.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama