Přejít na obsah


Fotka

Jak chránit displej navigace před poškrábáním?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#1 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 August 2009 - 23:52

Mám nový Garmin eTrex Legend a bojím se, že se displej brzy poškrábe (třeba o zip bundy, knoflík košile atd.). Tu původní folii jsem sundal, protože se nevzhledně odlepovala a pouzdro jako na mobil není k dostání (ale i tak se mi displej mobilu v něm za pár let místy ošoupal). Koupil jsem si sice pouzdro na zip, ale nemohu GPS pořád vyndávat a zakládat. Poradí mi někdo? ... a taky čím vyleštit jemné rýhy, když už k nim dojde (na mobil (ale i poškrábaná CD a DVD z bazarů) jsem s úspěchem používal leštěnku Tempo určenou na staré zašlé laky aut). Děkuji.
  • 0

#2 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 0:00

Na displej u PDA pouzivam folii pro PDA. :) Byla to jedna z tech drazsich (neco kolem jednoho sta), ale mam ji tam od konce brezna a vydrzela. Citlivost prilis nesnizuje oproti tem levnejsim a neosoupe se. Myslim, ze by to slo pouzit i tady. A na skrabance by mozna sel pouzit Displex, ale s tim nemam zkusenosti. Treba se nekdo ozve.
  • 0
Není keš jako keš...

#3 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 0:17

o Displexu jsem uvažoval, píšou u něho ale, že se nedá používat na dotykové displaye (oregon .... ) nevíte o něčem, co zachrání již poškrávaný dotykový display ? díky.
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 6:32

Já si kdysi na Legenda pořídil original pouzdro. Je na nem klips ma opasek, očko na karabinku a je řešený tak, že se nemusí vyndavat.
  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 9:58

ta folie je asi nejlepsi reseni si myslim. na oregonu mam obycejnou folii co se pouziva na mobily, nijak se neodlepuje, citlivost taky nesnizi a videt je pres ni dobre i na slunicku, navic mam takovej pocit, ze garmin na svejch strankach ty folie i prodava, jernom sou o neco drazsi nez kdyz se koupi v normalnim obchode
  • 0

#6 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 10:08

Ja okamzite po zakoupeni telefonu nebo GPSky nalepuju ochranou folii. Jinak na oregonu jsem mel nejakou obyc folii a rok vydrzela v pohode, nez jsem gpsku prodal. Sice byla poskrabana, ale v pohode. Ted mam na oregonu 550 http://www.zagg.com/...ins-shields.php
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#7 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 11:06

petulinka1 napsal/a:
ta folie je asi nejlepsi reseni si myslim. na oregonu mam obycejnou folii co se pouziva na mobily, nijak se neodlepuje, citlivost taky nesnizi a videt je pres ni dobre i na slunicku, navic mam takovej pocit, ze garmin na svejch strankach ty folie i prodava, jernom sou o neco drazsi nez kdyz se koupi v normalnim obchode


Trochu se citlivost snizi vzdy, u dobrych folii je to vsak prijatelne.
  • 0
Není keš jako keš...

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 11:13

Radimecek napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
ta folie je asi nejlepsi reseni si myslim. na oregonu mam obycejnou folii co se pouziva na mobily, nijak se neodlepuje, citlivost taky nesnizi a videt je pres ni dobre i na slunicku, navic mam takovej pocit, ze garmin na svejch strankach ty folie i prodava, jernom sou o neco drazsi nez kdyz se koupi v normalnim obchode


Trochu se citlivost snizi vzdy, u dobrych folii je to vsak prijatelne.

ok, pridavam slovicko=>citlivost MOC nesnizi:);)
  • 0

#9 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 14:12

petulinka1 napsal/a:

Radimecek napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
ta folie je asi nejlepsi reseni si myslim. na oregonu mam obycejnou folii co se pouziva na mobily, nijak se neodlepuje, citlivost taky nesnizi a videt je pres ni dobre i na slunicku, navic mam takovej pocit, ze garmin na svejch strankach ty folie i prodava, jernom sou o neco drazsi nez kdyz se koupi v normalnim obchode


Trochu se citlivost snizi vzdy, u dobrych folii je to vsak prijatelne.

ok, pridavam slovicko=>citlivost MOC nesnizi:);)

V poho, jde mi jen o to, at to nevytvori dojem, ze uzivatel zvykly na "nahaty" displej nemysli, ze se nic nezmeni. ;o) Jinak souhlas.
  • 0
Není keš jako keš...

#10 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 14:52

Já jsem si na Oregona pořídil fólii na Ebayi, bylo to snadné, rychlé a fólie je bezvadná, nesnížila viditelně jas displeje a citlivost dotekové vrstvy se nezmenšila. Díky vodotěsnosti Oregona se dá dobře nalepit mokrým způsobem, takže výsledek je perfektní a bez bublin. Najdete to, když dáte na eBayi hledat toto: The Protech *Screen Protector* for Garmin Oregon. Nyní ji tam mají za $6.99 a doprava je zdarma.
  • 0

#11 michal74

michal74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 16:18

Protože jsem si Oregona už poškrábal, koupil jsem krycí fólii v Okay elektro. Byl to zcela impulsivní nákup při koupi jiného zařízení, ale byl to blistr se třema kouskama fólie, tak jsem ještě polepil navigaci do auta a LCD u foťáku. Určitě existují lepší typy, ale dostupnost vyhrála. Odlepit to můžu vždy. Teda snad ;) Takže: určitě chránit, co nejdříve nalepit co se namane a snažit se sehnat Invisible Shield za rozumné peníze
  • 0

#12 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 18:57

michal74 napsal/a:
Takže: určitě chránit, co nejdříve nalepit co se namane a snažit se sehnat Invisible Shield za rozumné peníze


Přesně tak, ale zatím jsem Invisible Shield neviděl nikde levněji než Protech. Dokonce jsem na spoustě míst na netu četl, že jsou to stejné fólie. No tak si myslím, že za poloviční cenu se ten Protech vyplatí.
  • 0

#13 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 20:21

Tommu napsal/a:

michal74 napsal/a:
Takže: určitě chránit, co nejdříve nalepit co se namane a snažit se sehnat Invisible Shield za rozumné peníze


Přesně tak, ale zatím jsem Invisible Shield neviděl nikde levněji než Protech. Dokonce jsem na spoustě míst na netu četl, že jsou to stejné fólie. No tak si myslím, že za poloviční cenu se ten Protech vyplatí.


Ahoj
vkládám adresu, koukněte sem
http://www.warpsdesi...pro-oregon.html
Koupil jsem, paráda a navíc ještě používám pouzdro na Oregona.
Jak v tom vtipu; sichr je sichr pravila jeptiška..... a navlékla na svíčku prezervativ.
  • 0

#14 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2009 - 20:55

pappp napsal/a:
http://www.warpsdesi...pro-oregon.html


No vždyť říkám, že ten Zagg je dvakrát tak dražší než Protech. A když už jsme u těch odkazů, tak tady se dá koupit http://cgi.ebay.com/...34.c0.m14.l1262
  • 0

#15 pavel1tu

pavel1tu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 6:49

používám toto, pošle ti vždy 4ks, což je podle mne velice výhodné http://www.display-f.../objednavka.php Používám je už na HTX-ku, foťáku a několika mobilech a v pohodě
  • 0

#16 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 9:15

Na nového Oregona jsem si pořídil folii SWEEX CS001 pro PDA, telefony, GPS Navigace ( 2ks pro iPod touch nebo Iphone, 2ks velikost 3x4, 5", 2ks velikost 2x2") - cena 200,- Z těch dvou větších folii se říznou 4 ks pro GPS, dvě menší mám na foťák a ty na iPOD někde ještě uplacíruji ;) Nijak to nezhoršuje viditelnost displeje, ani citlivost dotekovky.
  • 0

#17 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2009 - 6:57

Tak jsem to zkusil. Pro začátek jsem si koupil levnou folii na PDA za 38 Kč, abych se to naučil. Chtěl jsem to zkusit nejdříve na starém mobilu, ale pak jsem to risknul rovnou na GARMIN. První chyba! První poznatky: - největší nepřítel je PRACH. Chtělo by si to napřed připravit všechny potřeby a ne odbíhat vždy, když jsem něco potřeboval;zvíří se tím prach v místnosti -bubliny sice vadí, ale při odlepování tam napadá zase prach a smítko=neodstranitelná bublina. Takže je výsledek po předělání spíš horší -přiložená kartička na uhlazování je měkká, vhodná snad pro dotykové displeje, ale na tvrdou displej to chtělo platební kartu -folie je už po několikerém (zbytečném) předělávání trochu ošoupaná -ráno se zdál být výsledek lepší, než večer po nalepení -asi se nikdy nepodaří umístit folii na displej úplně přesně -uděláte-li si šablonu (tenký papír položený na displej a objetý dřevěným párátkem) a vystřihnete-li ji a podle ní obkreslíte a vystřihnete folii s podložkou, pak je folie asi o 1 mm větší; tak příště všude 0,5-1 mm ubrat ---A až se tahle opotřebuje, tak koupím dražší. -zbytkem folie cvičně polepím staré mobily. Zdraví L.A.
  • 0

#18 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2009 - 7:29

ladislavappl napsal/a:
Tak jsem to zkusil. Pro začátek jsem si koupil levnou folii na PDA za 38 Kč, abych se to naučil. Chtěl jsem to zkusit nejdříve na starém mobilu, ale pak jsem to risknul rovnou na GARMIN. První chyba! První poznatky:
- největší nepřítel je PRACH. Chtělo by si to napřed připravit všechny potřeby a ne odbíhat vždy, když jsem něco potřeboval;zvíří se tím prach v místnosti
...


Za 38 korun slavu necekej. :) Proti prachu mi celkem pomohlo pretrit to temi antistatickymi ubrousky, ktere jsou k nekterym foliim dodavany. Hodne bublin casem zmizi nebo se zmensi az si folie dobre sedne. A k rozmerum; mi se osvedcilo vyrobit si sablonu podle displeje a tu opakovane pouzivat, clovek tak i po opotrebovani folie trefi spravne tu novou.
  • 0
Není keš jako keš...

#19 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2009 - 15:12

ladislavappl napsal/a:
První poznatky:
- největší nepřítel je PRACH. Chtělo by si to napřed připravit všechny potřeby a ne odbíhat vždy, když jsem něco potřeboval;zvíří se tím prach v místnosti
-bubliny sice vadí, ale při odlepování tam napadá zase prach a smítko=neodstranitelná bublina. Takže je výsledek po předělání spíš horší
-přiložená kartička na uhlazování je měkká, vhodná snad pro dotykové displeje, ale na tvrdou displej to chtělo platební kartu...
Zdraví L.A.

No pokud to lepíš na Oregona, tak ten je vodotěsný a proto se to dá dělat vodní cestou. Já u fólie měl takový návod:
- Lepit to v koupelně po koupání (je tam zapařeno a není tam tudíž ve vzduchu prach)
- Připravit si misku s vodou a kapkou jaru
- Umýt Oregona pod vodou a zbavit displej mastnot a bordelu
- Z fólie odlepit ochranné fólie :)
- Namočit fólii do misky
- Nalepit fólii na displej
- Vyhladit fólii a vyhnat kapky vody do stran a ven (přiloženou kartičkou a pak i nějakým hadrem)
- Pokud tam nějaké miniaturní kapky zůstanou, nevadí, ony do druhého dne vyschnou a zmizí

Výsledek je perfektní!
  • 0

#20 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2009 - 10:14

Děkuji všem za další poznatky. O té koupelně jsem uvažoval. Garmin Legend je taky vodotěsný. Večer to zkusím se zbytkem folie na už dávno nefungujícím Alcatelu, kterému kapka vody už neublíží. Ty bublinky jsem trochu rozmasíroval, takže tuhle folii nechám na Garminu dosloužit.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama