Přejít na obsah


Fotka

export z GeoGeta do GCzII


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 18:54

Ahoj, objevil jsem takový poměrně hodně šikovný udělátor na PDA. Asi ho už znáte http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm. A teď se pokouším do něj exportovat data z GeoGeta. Používám typ exportu Pocket Query GPX. Nějak se to nedaří.

Jak jsem koukal, tak origo GPX z GC.COM obsahuje tohle

<wpt lat="48.662033" lon="15.950317">
    <time>2006-12-27T00:00:00</time>
    <name>GC100QN</name>
    <desc>Crosses along ancient ways - Wegkreuze #1 by SFBF, Multi-cache (1.5/1)</desc>
    <url>http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=b432d4b3-5607-428c-bc47-374409ca8bea</url>
    <urlname>Crosses along ancient ways - Wegkreuze #1</urlname>
    <sym>Geocache</sym>
...

ale GeoGet tam přidává jakési další věci

<wpt lat="48.662033" lon="15.950317">
  <time>2006-12-27T00:00:00.000</time>
  <name>GC100QN</name>
  <desc><![CDATA[Crosses along ancient ways - Wegkreuze #1 by SFBF (1.5/1)]]></desc>
  <url><![CDATA[http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=b432d4b3-5607-428c-bc47-374409ca8bea]]></url>
  <urlname><![CDATA[Crosses along ancient ways - Wegkreuze #1 by SFBF]]></urlname>
  <sym>Geocache</sym>
  <type>Geocache|Multi-cache</type>

...

Problém je v tom <![CDATA[ . Koukal jsem do toho makra, ale nějak se mě to nedaří odstranit. Nevíte někdo co s tím ? Případně jaký jiný export použít ? Origo GPX z GC.COM to bere bez problémů.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 18:59

Pokud GCz nebere ty CDATA elementy, pak je chyba jednoznacne na jeho strane. Kazdy validni XML parser to musi umet precist. takze bych doporucil kontaktovat autora GCz s prosbou o opravu.
  • 0

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 21:21

Dneska jsem resil totez s autorem GCz a prakticky okamzite to opravil. Bude to v nektere blizke verzi, pripadne lze najit opraveny exe ve foru na xda-developers: http://forum.xda-dev...&postcount=1739

Zustava ovsem problem v tom ze GCz ocekava aditional waypoints v oddelenem souboru stejne jako v originalnim PQ. Uz jsem zkousel tuto problematiku dopoledne nakousnout v tomhle vlakne :http://www.geocachin...160#post_150160
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 21:25

Na namixovanem souboru neni take nic spatneho. Kdyz si clovek stahne GPX z listingu, tak tam take ma kesku i waypointy v jednom souboru.
  • 0

#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 22:09

ja nerikam ze je to neco spatneho :) ale proste v PQ je to jinak a tak se to snazim nejak uzpusobit
  • 0

#6 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 5:48

Dík všem za info. Jen poznámečka. A není škoda, že jinak tak výbornej program, jakým GeoGet bezesporu je, nedokáže vyrobit skutečně 100% GC.COM PQ GPX soubory ?
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 7:18

Ale dokaze. Jen to dosud nikdo nepotreboval, takze to nikdo ani nenapsal. V makrech, jakychkoliv, muzes pracovat se soubory, tedy je i vytvaret. V principu jde o to, ze waypoint by se neposilal na vystup exportniho makra, ale do nejakeho tveho docasneho souboru. A v ExportEfter, kdy je ti sdeleno i jmeno exportovaneho souboru, jej prejmenujes na finalni jmeno.
  • 0

#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 7:23

HaLuMa napsal/a:
Ale dokaze. Jen to dosud nikdo nepotreboval, takze to nikdo ani nenapsal.

V makrech, jakychkoliv, muzes pracovat se soubory, tedy je i vytvaret. V principu jde o to, ze waypoint by se neposilal na vystup exportniho makra, ale do nejakeho tveho docasneho souboru. A v ExportEfter, kdy je ti sdeleno i jmeno exportovaneho souboru, jej prejmenujes na finalni jmeno.

To je presne to co jsem potreboval vedet, diky :)
Odpoledne se na to mrknu
  • 0

#9 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 7:32

A-há. Tož to se omlouvám. Když já k těmhle těm programovacím věcem mám takový nic moc vztah. Parkisu, jestli se ti to podaří, měl bych velikou prosbu, jestli by jsi se o to se mnou nepodělil. :)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 7:33

Na zapisovani do toho druheho souboru je nejlepsi vyuzit sluzeb objektu TFileStream. Ale chce to trosku vedet objektove programovani. Jednodussi cesta je to syslit do globalni stringiove promenne a pak to vyklipit do souiboru pres funkci StringToFile. Akorat toto je pomalejsi a exportovana data se drzi v pameti.
  • 0

#11 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 11:22

A definitivne posledni otazkou pak zustava, jestli se tohle vsechno vyplati - oproti tomu zaplatit si bud pausal na data a pouzivat GCz online (pripadne stahnout data doma pres kabel/wifi) a nebo PM a stahnout si "opravdovy" PQcko. ;) (Ale ja vim, do technickyho vlakna takovy otazky nepatrej.) :)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#12 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 11:33

hplus napsal/a:
A definitivne posledni otazkou pak zustava, jestli se tohle vsechno vyplati - oproti tomu zaplatit si bud pausal na data a pouzivat GCz online (pripadne stahnout data doma pres kabel/wifi) a nebo PM a stahnout si "opravdovy" PQcko. ;)

(Ale ja vim, do technickyho vlakna takovy otazky nepatrej.) :)


(Ale ja vim, do technickyho vlakna takovy otazky nepatrej.) :)
Mne by se to hodilo treba na to, ze bych do GCz naladoval v gpx vylusteny mysterky... ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#13 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 11:35

hplus napsal/a:
A definitivne posledni otazkou pak zustava, jestli se tohle vsechno vyplati - oproti tomu zaplatit si bud pausal na data a pouzivat GCz online (pripadne stahnout data doma pres kabel/wifi) a nebo PM a stahnout si "opravdovy" PQcko. ;)

(Ale ja vim, do technickyho vlakna takovy otazky nepatrej.) :)


Pausal na data mam, ale offline je nutnost do zahranici. V tuzemsku zase chci mit v exportu i spoctene finalky mysterek, coz mi PM nevyresi.
  • 0

#14 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:02

To je jednoduche: reknete gechovi, ze jeho program neumi zatim nacitat po jednom stahovane GPX z GC.com. Jakmile prida podporu k tomuhle, bude fungovat i PQ z geogetu. Jinak teda doprogramovat ten export do GC.com praveho formatu je zalezitost tak na patnact minut. Ale ve slusnych programech musi fungovat stavajici format. Proc nefunguje v GSAKu je mi zahadou...
  • 0

#15 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:52

Dneska jsem si s tím GCz delší dobu hrál a asi mě nějak uniká jeho logika. Když mám 10 GPX vygenerovaných z GC.COM tak při použití GPX Import mě udělá 10 keš listů. Jenže já chci jeden list. Nevíte jak na to ? A další věc, když jsem si pomocí GeoGetu a pak i GSAKu z těch 10 GPX udělal jeden velikej s cca 530 kešema, tak mě vždycky po importu napsal, že jich načetl jen 500. Počty waypointů byly úplně mimo. Tak nevím jestli to importuje blbě, nebo počítá blbě a nebo je tam nějaký limit 500. No napsal jsem mu to na GCz fórum. Uvidíme kde je problém.
  • 0

#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 17:37

Tak jsem neco splacal. dle prvnich testu to celkem funguje. Bohuzel to asi Gech neopravil vsude, takze v souboru s waypointy stale nefunguje konstrukce s CDATA. Prozatim jsem to vyresil jejim odstranenim a prevedenim vsech specialnich znaku na HTML elementy. Akorat mam dojem ze to misty zmrsi diakritiku (napr. š).
Pokud ma nekdo chut to dotahnout do konce (a treba prepsat s pouzitim tridy TFileStream jak psal HaLuMa), budu jen rad :) Ja se k tomu dostanu zas nejdriv pristi tyden.

viz priloha, staci umistit do datoveho adresare

EDIT: priloha se nechce vlozit, tak tady: http://gc.parkis.net...xpq-gcz.gge.zip
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 18:47

Opakuji, CDATA je napsrosto standardni XML prvek, a kazda paliakce si s tim musi poradit. je to jistejsi a mnohem rychlejsi nez zakodovavat elementy. Navic, pokud si pamatuji dobre, dneska tu bylo receno, ze GCz bylo opraveno, aby CDATA zvladalo. Takze mi prijde zbytecne se s timto mordovat, ne?
  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 18:53

HaLuMa napsal/a:
Opakuji, CDATA je napsrosto standardni XML prvek, a kazda paliakce si s tim musi poradit. je to jistejsi a mnohem rychlejsi nez zakodovavat elementy. Navic, pokud si pamatuji dobre, dneska tu bylo receno, ze GCz bylo opraveno, aby CDATA zvladalo. Takze mi prijde zbytecne se s timto mordovat, ne?


Vsak se s tebou nikdo nehada :) Holt to asi neopravil vsude, budu ho jeste uhanet. Zas takovy mordovani s tim hromadnym replacem z cdata na HtmlEntityEncode nebylo ;) Ale holt zitra odjizdim a potreboval jsem to mit vyexportovany, toz asi tak.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 18:55

Proc enodujes HTML entity, kdyz staci kodovat jen XML entity? tedy XmlEntityEncode? ;)
  • 0

#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 19:01

HaLuMa napsal/a:
Proc enodujes HTML entity, kdyz staci kodovat jen XML entity? tedy XmlEntityEncode? ;)

Protoze tomu prd rozumim a moje programovani funguje na principu pokusu a omylu ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama