Přejít na obsah


Fotka

Keš 11m nad zemí je terén 2?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
4 odpovědí na toto téma

#1 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 10:16

Ahoj, nepřipadá mi správné hodnocení terénu na GC1XXK5. Autor píše v listingu "Kes je spise narocnejsi je cca 11metru nad zemi je vhodna spise pro lehci typy keseru." A hodnotí terén 2. To je správně? Podle mne jakékoliv šplhání, kam nedostanu rukou z cesty, je minimálně 3 nebo 3,5. Neměl by terén vyjadřovat vždycky maximální překážku, tedy nejobtížnější část, na cestě až k samotné krabici? I kdyby metr od keše se dalo dojet po dálnici? Díky za vysvětlení (a možná i doplnění do wiki, aby bylo jasno).
  • 0

#2 Wexicek

Wexicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 10:21

Autor je začátečník a nezná pravidla. Viz všechny jeho ostatní keše.
  • 0

#3 zasa

zasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 11:43

Autor už si to opravil a ve wiki informace o přiřazovaní hvězdiček terénu a obtížnosti jsou ;)
  • 0

#4 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2009 - 23:08

Stačí napsat autorovi, že lepší je to tak a tak - ono obecně hodnocení terén-obtížnost se "ladí" u řady nových keší až dle reakce prvních hledačů. I autoři se nás často ptají při schvalování např. "Keš je umístěna tak a tak, je terén X nastaven správně?" - na to je právě nejlepší odpověď, že případně první hledači doporučí úpravu terénu, aneb až ten kdo keš opravdu loví se může věrohodně k terénu vyjádřit, od stolu to není ideální. Aneb - terén lze upravit vždy, čili přístě se s tímto je lepší obrátit přímo na autora nebo přímo do logu.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 9:39

Díky, s autorem jsem komunikoval. Ale sám jsem si nebyl jistý, jestli si to vykládám správně. Proto jsem navrhoval, aby se to napsalo do GEOWIKI jednoznačně, něco jako: "Hodnota (počet hvězdiček) terénu by měla vyjadřovat vždycky maximální překážku, tedy nejobtížnější část, na cestě až na dosah k samotné krabici. I kdyby metr od souřadnic keše se dalo dojet po dálnici, nebude terén 1, pokud pak bude nutné vyšplhat třeba na sloup nebo strom." aby nedocházelo k pochybnostem. No a tak jsem to tam zkusil dopsat do wiki sám. Snad nebude nikdo nic namítat :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama