Přejít na obsah


Fotka

Geocaching s BT Qstarz Q818


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 17:27

Ahoj. Dnes mi došel gps přijímač QSTARZ BT-Q818 a mám v mobilu SE K750i nainstalovanou aplikaci Handy Geocaching - Arcao edition.

Vydal jsem se na testování přesnosti a zvolil jsem průměrování. Po 100 cyklech jsem si výsledné souřadnice ověřil na mapy.cz, kde jsem zjistil, že podle gps jsem stál o 7-9m. Je tohle normální? Stál jsem mezi budovami.

Tady je mapka, kde puntík č.1 ukazuje gps pozici. Já však stál na měřáku 0km.
MAPA_ZDE


Díky za odpověď
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 17:58

Ahoj. Sedmimetrová odchylka je docela možná, ale nepíšeš například, kolik jsi v té době chytal družic, což je dost zásadní údaj. Čím více a čím rovnoměrněji rozmístěné po obloze, tím lépe. Mezi domy jsi mohl chytat i odrazy, které mohly polohu rozhodit.
Zkus to někdy zopakovat na volném prostranství. Můžeš také zkusit zaznamenat surový NMEA přenos z GPS modulu (Umí to např program TrekBuddy.) a pak ho v PC nějakým prográmkem vykreslit. Je to nejnázornější pomůcka, abys viděl, co všechno GPS může natropit... za špatných podmínek dokonce 7m nemusí být chvilkově žádná míra. Pro představu koukni třeba sem.
Nebo sem.

K průměrování: Předpokládám, že cykly byly po sekundě. Průměrování na necelé dvě minuty bohužel přílišné zlepšení většinou nepřinese.:(
10 minut bych pokládal při zaměřování bodu za absolutní minimum.
  • 0

#3 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 19:19

Myslí, že to bylo kolem 7-9 družic na příjmu. Test probíhal za deště, tak mohlo to mít vliv též. Díky za odkazy, zkusím stím něco podniknout a nahodit i trek buddy. Existuje jinak ještě nějaký JAVA softík (kromě TB a HG) do mobilu co by mi uročoval polohu? Díky
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 19:30

HG AE je nejlepší a má i nejlépe propracované průměrování. Odchylka cca 6m je docela v pohodě - za deště, mraky, mezi budovama. Kromě toho průměrování vychází z nějaké hodnoty za chůze na místo atd. atd. Nepíšeš, jestli máš zapnutou statickou navigaci atd.
  • 0

#5 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 19:43

sobikovi napsal/a:
HG AE je nejlepší a má i nejlépe propracované průměrování.

Odchylka cca 6m je docela v pohodě - za deště, mraky, mezi budovama. Kromě toho průměrování vychází z nějaké hodnoty za chůze na místo atd. atd. Nepíšeš, jestli máš zapnutou statickou navigaci atd.

Tak to vůbec nevím, jak to poznám? GPS mám poprvé dnes v ruce.
je to tento TYP
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 20:57

m4rkus napsal/a:
Tak to vůbec nevím, jak to poznám? GPS mám poprvé dnes v ruce.
je to tento

7-9 družic není zas tak špatné číslo, ale to koneckonců 7m také ne. Závěry bych fakt dělal až po trošku delším používání.
Samotný déšť a mraky by na frekvenci používané systémem GPS moc vadit neměly. Ze zkušenosti ale vadí mokré plochy... hlavně v lese mokré listí docela blokuje signál a taky asi lépe dochází k odrazům.

Statická navigace funguje tak, že pod určitou prahovou rychlostí se přístroj tváří, jako by úplně stál. Pro auta je to perfektní, protože po zastavení na křižovatce mapa neposkakuje, ale pro pěšího už je to horší... limit bývá okolo 4km/h.
Výsledek je, že při pomalejší chůzi se poloha nemění plynule, a po ujití určité vzdálenosti jakoby poskočí. Mezitím samozřejmě ukazuje špatně.
Jestli nic takového nepozoruješ, je statická navigace pravděpodobně vypnutá. Přinejhorším se u většiny přístrojů dá vypnout i uživatelsky. Podrobnosti kdyžtak najdeš v jiných vláknech tady ve fórech a na navigovat.cz o tom myslím před časem byl celý článek.
  • 0

#7 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2009 - 8:30

Statická je vyplá, to už jsem poznal. Dnes budu testovat na 1 již objevené keši, tak jsem zvědav kam mě to dovede.

Nevíte náhodou jak na tom je podobný modul a to od NOKIE LD-4W?
  • 0

#8 Ondra77

Ondra77

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2009 - 15:38

Ahoj, mám QSTARZ Q818X a zajímalo by mě, jestli někdo neví, co znamenají všechny ty zkratky v nastavení v programu QSTARZ GPS VIEW, Děkuju.
  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2009 - 16:30

Ondra77 napsal/a:
Ahoj, mám QSTARZ Q818X a zajímalo by mě, jestli někdo neví, co znamenají všechny ty zkratky v nastavení v programu QSTARZ GPS VIEW, Děkuju.

NMEA Output Settings se vztahuje k typu a frekvenci zpráv protokolu NMEA posílaných na výstup.
SBAS je WAAS/EGNOS.
  • 0

#10 Ondra77

Ondra77

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 October 2009 - 18:12

I když z toho nastavení nejsem moc moudrej, ještě by mě zajímalo jestli neexistuje nějaká aplikace na symbian S60, která dokáže rozdělit Gps signál do více aplikací najednou. Např HGAE, Nokia maps nebo Smart maps.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama