Přejít na obsah


Fotka

Problém s neúplným výstupem statistik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 19:34

Ahoj všem...
Nejprve začnu tím, že na mém stolním PC kde mám WinXP jede můj Geoget 2.1.15.465 + Geojarry 16 + ggstat 1.1.22 a skripty ggstat2 + autostat 2.34 naprosto ok viz můj profil. U obou skriptů mám stejný template, takže mohu generovat statistiky jak přes ggstat2 tak přes autostat 2.34 a není poznat, čím jsem je generoval.

Nyní jsem chtěl tento super prográmek nainstalovat i ségře na noťase (Win Vista) a i mě na noťas (Win Vista) a na obou jsem narazil na totožný problém. V pohodě jsem nainstaloval následující:
Geoget 2.1.17.487 + Geojarry 18 + ggstat 1.1.22 a skript autostat 2.34
Vše jsem nastavil a přes Geojarry natáhl nalezené kešky. Jednotlivé kešky jsem opět přes Gj doplnil o listing+all logs. Nastavil jsem nálezy a vrhl se na export statistik. Vše projelo "OK", ale v profilu na GC byly statistiky pouze po řádek "Nálezy podle výšky" a dále nic (výstupní html se pokusím přiložit). Zkoušel jsem několikrát a pořád takto nečekaně ukončený výstup statistik.
- problém přetrvával i po reinstallu na stejné verze komponent jako mám na stolním PC
- vycházím z původního template a použil jsem i totožný z mého stolního PC

Kompletní statistiky jsem nakonec docílil "vypnutím" této hodnoty pomocí #FindsByElevationHistogram. Tím pádem je výstup kompletní ale bez tohoto grafu. Viz profil missulkka. Jakmile se pokouším volat jinou formu této hodnoty, tak statistiky jsou též vygenerovány, ale ona hodnota v nich prostě není.

Nakonec jsem zjistil, že když nainstaluji jakoukoliv kombinaci verzí uvedených komponent (v template hodnota FbEH je zaplá) a do programu s prázdnu databází natahám jakékoliv nalezené keše, ať už manuálně či přes GJ, je výstupní html prostě nekompletní.

Když však ze stolního vezmu *.db3 soubory a nahradím jimi *.db3 soubory na noťasech, tak se výstup mé databáze ukáže naprosto ok (včetně nálezů dle výšky) i z noťasů.

Problém tedy nastává pouze, je-li Geoget instalován na čisto a jeho prázdné *.db3 jsou jakkoliv doplňovány o nalezené kešky. Pak musím výstup elevace vypnout.

Četl jsem o bug, že při více něž tuším 500 keší, se graf neukáže, ale podotýkám, že tolik ani omylem nemáme ;-) Aktuálně já 114 a ségra 24 kousků.

Děkuji za případné podněty co vyzkoušet. Lovu zdar, Petr

-generováno na noťasu po nainstalování Geoget a natažení nalezených keší pomocí Geojarry do prázdného programu
http://home.karneval.../GgStatsko.html

-generováno na stejném noťasu a na stejných verzích použitých komponent jen s tím rozdílem, že prázdná databáze *.db3 byla nahrazena již hotovou *.db3 ze stolního PC
http://home.karneval.../GgStatsok.html
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 19:38

Zacal bych jednoduchou otazkou, nastavil jsi tem keskam vyskove informace do tagu? (Nevim totiz, jak se GGstat zachova, kdyz tag Elevation vubec nenajde...)
  • 0

#3 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 19:51

Přiznám se, že jsem tuhle otázku očekával :-), ale jaksi sám neznám odpověď. Respektive napíši přesný postup, co dělám a jak na stolním PC, kde vše jede ok... 1. stahnu pomocí GJ "my found cache" 2. jelikož v programu mám zatím jen ty nalezené, takže po stažení se objeví nová keška, otevřu ji a mám tam "neznámý listing kešky" 3. spustím "download listing + all logs" a hned je listin kompletní 4. doplním nález o čas (nemám uvedeno přímo v logu) 5. generuji statistiky Nic víc jsem nikdy nedělal :-) Tak nevím, myslel jsem, že si to bere rovnou při stahování z GC...
  • 0

#4 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 20:05

Už možná vidím, kde je problém, ale nevím, jak to nastavit. Na stolním PC mám v nastavení přímo Geogetu na záložce tagy tyto hodnoty: import attribute CZ kraj CZ okres Elevation Elevation-coord Na noťasu jsou však pouze první dvě hodnoty import a attribute. Ale tlačítko na přidání tagů tu není, pouze smazat či přejmenovat... :-/
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 20:16

CZ kraj CZ okres Elevation Elevation-coord přidáš makrem na rozdělení do krajů a okresů a elevation. To se nepřidává ručně. Takže spusť ty 2 makra a mělo by se ti to rozřadit nebo v autostatu zaškrtni že to chceš rozdělit do krajů a okresů a přidat výšky...
  • 0

#6 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 21:11

super, nový poznatek... jak jsem popsal postup při generování statistik, tak až do 21.8. mám u nalezených keší i tag elevation, ale od dalšího dne, konkrétně 23.8. už mám keše i na stolním PC bez tohoto tagu... přitom postup jak píšu dělám pořád dokola... vůbec jsem nezaregistroval, že už 11 nálezů se mi nemění graf nálezů dle výšky...

také, když generuje statistika a shromažďuje info o keších, tak až do té poslední 21.8. to proletí a pak zbytek počítá tempem asi 2 kešky za sekundu...

pustil jsem i skript elevation a tag se u těchto posledních keší neobjevil...

v ggstat2 i v autostat mám u položek addelevation = yes

jak říkám, nic jsem neměnil, jedu takhle pořád dokola a posledních 11 keší je bez tohoto tagu...

TOTO VYŘEŠENO ZMĚNOU NASTAVENÍ GGSTAT2
-u addelevation je použito v následujícím bodě url: http://ws1.geonames.org
-zkusil jsem ho otevřít a hází chybu.
-změnil jsem tedy url na: http://ws.geonames.org
-spustil export statistik a nyní se doplnila hodnota i u keší co mám nalezené po 23.8...
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 21:16

A co jsi měnil toho 21.8. nebo tak nějak? Přeinstaloval jsi GG? Nainstaloval nový AutoStat?
  • 0

#8 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 21:26

zdá se, že já jsem neměnil nic, ale že měnili něco oni na tom serveru... no však tu původní url zkus otevřít v prohlížeči...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 21:41

A vis proc jsme na to neprisli? Protoze pouzivame mnohem rychlejsi lokalni SRTM vyskova data. ;)
  • 0

#10 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 22:01

VŠE VYŘEŠENO

- nutno změnit url z http://ws1.geonames.org na http://ws.geonames.org
- postup pro ggstat2 jsem již popsal a pro autostat nutno editovat soubor AutoStat.ggp.pas a v něm též v url na server smazat onu zpropadenou 1ku

Touto změnou už jede i kompletní výpis statistik na nové instalaci (v mém případě na noťasech). Asi to v tomto bodě nemělo odezvu a spadlo to celé.

Díky, ikdyž se to možná nezdá, přeci jen jste mě nakopli :)
  • 0

#11 petrsms

petrsms

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 22:04

HaLuMa napsal/a:
A vis proc jsme na to neprisli? Protoze pouzivame mnohem rychlejsi lokalni SRTM vyskova data. ;)


Ehm, šlo by to Česky? Případně kde bych se o tomto pojmu mohl něco dočíst? Dík :)
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2009 - 22:27

http://geoget.ararat...tm_vyskova_data
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 19:37

Mam uplne ten samy problem, viz. muj profil na GC. Vzdycky se to "svihne" u tech vyskovych dat :-( EDIT: takze vyreseno tim, ze jsem prepsal v Autostat ws1 na ws a navic pouzil ty lokalni data. Jenom nechapu, proc mi to u "Nálezy podle kraje" pise u kazdyho kraje v mape 100% i presto, ze vedle v textovem vypisu je to v pohode a taky mi to nenacita vubec moje cache.
  • 0

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 20:26

Mam uplne ten samy problem, viz. muj profil na GC. Vzdycky se to "svihne" u tech vyskovych dat :-(

Uplne jednoduche reseni, stahni si posledni verzi GgStatu

Jenom nechapu, proc mi to u "Nálezy podle kraje" pise u kazdyho kraje v mape 100% i presto, ze vedle v textovem vypisu je to v pohode a taky mi to nenacita vubec moje cache.

Mas v template
FindsByKrajCZMap Flags:P Nálezy podle kraje
P znamena procenta ze vsech kesi v kraji (co jsou v databazi Gg), ty mas zjevne v databazi skoro jenom nalezene, takze mas vsude 100%
To co ty chces je Flags:N
RTFM - staci cist dokumentaci, kdyz uz si nekteri dali tu praci ji sepsat
  • 0
MaFa

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 20:35

MaFa: diky za rady, urcite vyzkousim. Ano, rada RTFM je opravdu super, ale myslim si, ze by bylo lepsi udelat vse stylem "All in one click". Nepovazuji se za az takove BFU a presto vsechno rozchodit, aby mi to fungovalo tak jak to ted jede mi sebralo nekolik hodin prace. Opravdu si nedovedu predstavit, jak jsou tohle jsou schopni rozchodit uplne klasicky BFU. BTW stejne mi to neimportuje mnou zalozene cache i presto, ze je mam ve vypisu GeoGetu.
  • 0

#16 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 21:48

MaFa: diky za rady, urcite vyzkousim. Ano, rada RTFM je opravdu super, ale myslim si, ze by bylo lepsi udelat vse stylem "All in one click".

To ovšem používáš špatný nástroj, GgStat NIKDY nebyl určen pro BFU, spíš naopak. Je to nástroj, který umožňuje takřka libovolně modifikovat statistiky podle přání uživatele, který ví co chce. Pokud hledáš něco na jeden klik myší bez čtení dokumentace, pak jsi na špatné adrese.

Nepovazuji se za az takove BFU a presto vsechno rozchodit, aby mi to fungovalo tak jak to ted jede mi sebralo nekolik hodin prace. Opravdu si nedovedu predstavit, jak jsou tohle jsou schopni rozchodit uplne klasicky BFU.

Ani není důvod, aby to dokázali. GgStat je rozšíření výkoného programu GeoGet, který je primárně určen pro zkušené kačery s PM. Základem je správné naplnění databáze GG - nejlépe pomocí PQ. Pokud tě nějaké grafy-tabulky zajímají/nezajímají, stačí je zakomentovat/odkomentovat (pomocí #) v template. Pokud by jsi četl(a) a použil(a) návod na nastavení, tak tě to bude stát mnohem méně času. Popis instalace třeba na http://geoget.ararat...c:user:autostat, nebo tady ve fóru, je přibalen i u GgStatu.

BTW stejne mi to neimportuje mnou zalozene cache i presto, ze je mam ve vypisu GeoGetu.

A máš v templatu řádek
CACHER S474N
nebo nastaveny tvuj nick v Autostatu?

Jinak ti trochu hapruje čeština:
Už jsem našel 443 keší a založil
jsem byla v den generování statistik zaregistrován
tak jak to s tebou je? :D
  • 0
MaFa

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 7:07

MaFa: aha, netusil jsem, ze geniem v oblasti IT a geocachingu se clovek stane tehdy, jakmile si zakoupi PM clenstvi. Zajimava informace pro me. Mozna to i vysvetluje to, ze se mi to nedari poradne rozchodit :) V template ten radek mam, mam jej nastaven i v AutoStatu. Nicmene je pravda, ze v template byl zakomentovanej - to ma opravdu na neco vliv, kdyz je vyplnen i jinde? Cestina mi urcite nehapruje, ale bohuzel z meho okoli nebyl nikdo schopen ten skvely program rozchodit, takze tu mam x profilu a abych to nemusel jak ocas dokola nastavovat, tak jsem to proste zkopiroval. Chybu jsem ve svem profilu prave opravil, takze za upozorneni dekuji.
  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 7:47

Nemyslim, ze by PM byla nejaka podminka uspesneho rozchozeni ggstatu. Sam jsem BM a profil mam jak vino :) a presne takovy, jaky chci.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 8:05

gord: uff, ty sis teda vyhral. Bylo by mozne nektere casti template poskytnout?
  • 0

#20 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 23:07

MaFa: aha, netusil jsem, ze geniem v oblasti IT a geocachingu se clovek stane tehdy, jakmile si zakoupi PM clenstvi.

Ja jsem nic takoveho netvrdil, bylo to pouze vysvetlenii, proc to neni "All in one click".

GeoGet, který je primárně určen pro zkušené kačery s PM.

tak to proste je, ale nikdo nerika, ze ho nemuze pouzivat nezkuseny kacer s BM bez cteni navodu, jen to pro nej nebude jednoduche. To mas podobny jako treba u aut, ford Ka je primarne urcen pro mestske slecinky, nicmene muze si ho koupit i zemedelec. Jen to orani mu pujde trochu hur nez s traktorem.

Zajimava informace pro me. Mozna to i vysvetluje to, ze se mi to nedari poradne rozchodit

Kdyz budes vse delat podle navodu http://geoget.ararat...c:user:autostat tak by to melo fungovat hned.
  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama