Přejít na obsah


Fotka

(Pro) dám nefunkčního Legenda


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:25

Ahoj, válí se mi tu nefunkční Legend, nechce ho někdo na protiúčet při koupi garmina??? Řekněme... za flašku vína??;) (Pha)
  • 0

#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:27

... a neskončilo to garminí šrotovné v půlce července?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:50

Aha... No skoda, jde do srotu;)
  • 0

#4 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:57

No, ja bych s tim srotovanim nespechal! Rekneme "nedavno" jsem "nekomu" zjistoval podminky mimozarucni vymeny 60CSx (kdyz se udela smajlik na displeji po rychlejsim kontaktu s kufrem geovozidla) a bylo mi receno, ze lze bud radove za 3000 vymenit na novy, nebo ziskat kredit na nakup jineho pristroje (ted nevim presne ale cca 1500-1800). Nerikam, ze Ti za Legenda nabidnou kdovijakou slevu, ale na tu flasku vina by to snad dat mohlo. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#5 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:02

Můžu nabídnout nefunkční (displej funguje, ale nechytá satelity) Geko 101 za obdobnou cenu ... B)
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#6 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 18:18

dcom napsal/a:
Můžu nabídnout nefunkční (displej funguje, ale nechytá satelity) Geko 101 za obdobnou cenu ... B)


nechytá satelity ?? není studenák na anténě ??

Nechci dělat chytrého, ale tohle je velmi častá závada na PMR vysilačkách a to je velmi obdobné zařízení.

Mohu se skusit podívat dovnitř zda-li je to tento problém a případně opravit. Tedy pokud je to jedinný problém přístroje
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 21:06

Když měl Garmin šrotovací akci (červen 2008 i 2009), za jakoukoli GPSku dával slevu. Za Legenda to bylo 1200, ať byl v jakémkoli stavu. Což je víc, než rozumná prodejní cena. A TO SE VYPLATÍ :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 23:00

petrarcon napsal/a:

dcom napsal/a:
Můžu nabídnout nefunkční (displej funguje, ale nechytá satelity) Geko 101 za obdobnou cenu ... B)


nechytá satelity ?? není studenák na anténě ??

Nechci dělat chytrého, ale tohle je velmi častá závada na PMR vysilačkách a to je velmi obdobné zařízení.

Mohu se skusit podívat dovnitř zda-li je to tento problém a případně opravit. Tedy pokud je to jedinný problém přístroje


no to mě právě taky napadlo tak jsem ho otevřel ... anténa je zalisovaná na plošáku, takze nevím jestli s tím půjde něco udělat ... jinej problém s ní není ...
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#9 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 8:59

dcom napsal/a:

petrarcon napsal/a:

dcom napsal/a:
Můžu nabídnout nefunkční (displej funguje, ale nechytá satelity) Geko 101 za obdobnou cenu ... B)


nechytá satelity ?? není studenák na anténě ??

Nechci dělat chytrého, ale tohle je velmi častá závada na PMR vysilačkách a to je velmi obdobné zařízení.

Mohu se skusit podívat dovnitř zda-li je to tento problém a případně opravit. Tedy pokud je to jedinný problém přístroje


no to mě právě taky napadlo tak jsem ho otevřel ... anténa je zalisovaná na plošáku, takze nevím jestli s tím půjde něco udělat ... jinej problém s ní není ...


a zkusil jsi to proměřit ohmetrem ?? rozhodně nebude jen lisovaná, někde musí mít pájené kontakty. třeba by bylo možno navinout náhradní anténu (sice trochu nelegální, ale slušný radioamatér to zvádne za pár minut)
Skus se poptat po radiobláznech, umí zázraky (mimochodem já jsem bývalý radioblázen :) )
  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 9:51

petrarcon napsal/a:
a zkusil jsi to proměřit ohmetrem ?? rozhodně nebude jen lisovaná, někde musí mít pájené kontakty. třeba by bylo možno navinout náhradní anténu (sice trochu nelegální, ale slušný radioamatér to zvádne za pár minut)
Skus se poptat po radiobláznech, umí zázraky (mimochodem já jsem bývalý radioblázen :) )

V tomhle tě asi zklamu. GPS je poměrně složitý systém a anténa je oproti běžné radioamatéřině také dost jiná. žádné navíjení nepřichází v úvahu.:(
V amatérských podmínkách jeden z typů antény, co přijme signál GPS sice setrojit lze, na netu je i pár návodů, ale ani kdyby ses rozkrájel, tak to nenarveš do krytu Geka... leda externě přes konektor a s tím se zrovna u Geka 101 fakt nevyplatí patlat, nehledě na to, že vlastnosti nemusí být zrovna ideální.
Jen pro představu, takhle vypadá patch anténa ve Vistě Cx. V Geku je stejný typ, takže to bude podobné, jen možná ještě menší. V podstatě se ani pořádně nedostaneš ke spojům, kde by se dalo něco měřit.
Druhý běžně používaný typ antén, který se integruje do ručních GPS vypadá takhle... Helix
Půjde pravděpodobně o nějakou konstrukční chybu, protože tohle není první Geko se stejným problémem, o kterém slyším. Něco jako slavný vnitřní konektor u Legendu. Se štěstím lze opravit leccos (zrovna ten konektor u Legendu jde), ale občas ani štěstí nemusí stačit a přijímač GPS rozhodně není jednoduchý přístroj.
  • 0

#11 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:26

alkes napsal/a:
vnitřní konektor u Legendu. Se štěstím lze opravit leccos (zrovna ten konektor u Legendu jde), ale občas ani štěstí nemusí stačit a přijímač GPS rozhodně není jednoduchý přístroj.


Ale to není ani PMR CB či jiné přístroje či telefony.

Podle info od majitele, mu to upadlo :D

Takže ve vší skromnosti předpokládám jednu z nejbežnějších podob dusledků = něco se pohnulo kam nemělo, a tak to nefunguje.

Ono pokud je to jen ohnuté tak je to vyjeté z kontaktu = nefunguje
Pokud to je pájené, dá se to nanopájkou zkusit opravit.
Pokud ale odešel zesilovač či kterýkoliv obvod v systému příjmu GPS signálu, nejlze to opravit, to vím zcela přesně.

Jenže když to nezkusíš nevíš.

A dovolím si nesouhlasit že nelze vyrobit anténu.
Pokud znáš frekvenci na které daný přístroj přijímá lze vyrobit cokoliv, a naladit také, nezapoměn že tam není anténa v plné velikosti ale tak 1/100 nebo v lepším případě 1/20, a dělají to záměrně protože kdyby tam dali 1/4 nebo 1/8 tak přijmeš signál aj pomalu v podzemí :D (dělám si srandu, ale les by okamžitě přestal být problém), protože čím máš anténu bližší plné velikosti tím máš silnější příjem (tzn. vyšší dB). Navíc ono lze použít i anténu (složitější na výrobu) i 2/1, používalo se to na radioamatérské pásmo 2m, nahrazovalo to zesilovač při příjmu, ale problém byl při vysílání.

Jinak každá anténa je v podstatě dipól

PS: kdyby jsi viděl na co už jsem chytal signál nejen v radioamateřině, ale i u mnt telefonu, či jedněch z prvních digitálních mobilů = štoubováky, kleště, kusy svářecího drátu :D
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:33

petrarcon napsal/a:
A dovolím si nesouhlasit že nelze vyrobit anténu.

Nic takového jsem nenapsal, vlastně jsem napsal přesný opak.
A taky jsem stále přesvědčen, že si to představuješ jako Hurvínek válku. (Bez urážky.:))
GPS signál nechytneš v podzemí jednoduše s žádnou anténou. I nad zemí je hluboko pod úrovní šumu.
Anténu této velikosti do ručních přístrojů skutečně dávají zámerně... jenže pouze kvůli tomu, aby se vešly do ruky. :D Podívej se, jak vypadají třeba antény geodetických přijímačů.
Ale s tím hlavním souhlas... dokud nezkusíš, nevíš a já jsem od přírody spíš pesimista.:)
  • 0

#13 Walker_CZ

Walker_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:37

Ahojte, tak jsem se ozval, ale uz mam smulu. Kdyby jste nekdo mel Legenda za vsimne, ktery ma dobry display, zbytek nemusi, tak mam velky zajem. A pokud by nekdo mel nejakou jinou, ktera proste nejak nejde, ale sikovnej radioamaterskej stoural by mel sanci ji dat do kupy, tak o tu bych taky mel zajem, diky.
  • 0

#14 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:46

alkes napsal/a:

petrarcon napsal/a:
A dovolím si nesouhlasit že nelze vyrobit anténu.

Nic takového jsem nenapsal, vlastně jsem napsal přesný opak.
A taky jsem stále přesvědčen, že si to představuješ jako Hurvínek válku. (Bez urážky.:))
GPS signál nechytneš v podzemí jednoduše s žádnou anténou. I nad zemí je hluboko pod úrovní šumu.
Anténu této velikosti do ručních přístrojů skutečně dávají zámerně... jenže pouze kvůli tomu, aby se vešly do ruky. :D Podívej se, jak vypadají třeba antény geodetických přijímačů.
Ale s tím hlavním souhlas... dokud nezkusíš, nevíš a já jsem od přírody spíš pesimista.:)


Aaaaa, pán je poučený optimista, tak to je jiná.

Sorry přehlídl jsem kus věty. Ano pak ti dávám za pravdu vyrobit novou anténu tak aby byla stejně veliká jako originální NELZE pokud nemáš přístup k technice kterou se tyto antény vyrábí.
Avšak přesto stále si to nepředstavuji jako Hurvajs válku, vím do čeho jdu, a vím že moje šance jsou pouze 10% to zprovoznit, a to pouze v případě že tam opravdu je jen chybný kontakt mezi anténou a zbytkem.

Ještě možná tak najít způsob jak tam připojit externí anténu, tzn. udělat takový zásah který umožní třeba připojit micro kabel (používaný u CDMA modemů) a za něj dát anténu jiné velikosti.

Ano zařízení je pak zajímavě nemobilní, avšak čím máš větší anténu tím se tvůj příjem dostává ze stupnice šumu do stupnice signálu.

O tomto zase vím více. Otázkou zase jest rada od přítele googla na jaké frekvenci ty naše GPS přijímají. :D ale to lze dohledat

EDIT: resp lze koupit za cca 500kč hotovou anténu s kabelem které se používají do auta, např. a pak už jen hledat kde ji umístím zda na vlastní helmu (bože to by bylo UFO) a nebo někde na batoh. Ony ty autoantény mají velmi zajímavý zisk
  • 0

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:55

1575,42 MHz pravotočivá kruhová polarizace (i bez googla).:)
edit: Tady jsem narazil ještě na docela pěkný odkaz.
Ale jak tak koukám, jsme se slušně dostali do offtopicu, tak už toho nechme aspoň, co se tohohle vlákna týče.
  • 0

#16 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:18

Víno je doma;)...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama