Jak zalohovat body z Oregona?
#1
Publikováno 14 září 2009 - 17:42
#2
Publikováno 14 září 2009 - 19:52
Vejr napsal/a:
Čtu tvůj příspěvek od začátku do konce, pak pozpátku, snažím se pochopit co tím vším myslíš a nechytám se... nová mysterka?
1. Verze MapSource, typ Oregonu, verze fw?
2. Místo popisu potíží zkus popsat čeho se přesně snažíš dosáhnout. Já tomu prostě nerozumím...u mě to funguje následovně:
Když vytvořím body v MapSource a dám je pomocí funkce "odeslat do zařízení", uloží se do složky GPX a jednoho jediného souboru Temp.GPX (který můžeš následně přejmenovat)
V Oregonu je pak vidím ve Waypointech. No a tam prostě jsou a zůstanou.
Pokud vytvořím waypointy v gps, uloží se do souboru current.gpx
No a když v MapSource zvolím "přijmout ze zařízení", tak se mi prostě body stáhnou jak z current.gpx i z Temp.GPX
Alternativní způsob jak dostat waypointy do Mapsource, je prostě manuálně otevřít soubor current.gpx v MapSource (třeba tak, že ho čapneš, přetáhneš do okna Mapsource a tam ho pustíš) ...body, trasy, neuložené stopy se ti všechny naráz otevřou ...
Mám Oregon 300, fw 3.20, Mapsource 6.15.6
Poslední velký odstavec nechápu už vůbec. Předně bych ti doporučil buď placené Pocket Querry nebo export keší pomocí Geogetu (a GeoJarry), kde exportuješ keše i s listingem hromadně do jednoho jediného gpx souboru. Když má Oregon určitý limit na počet gpx souborů, nediv se, že ho nemůžeš překročit
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
#3
Publikováno 14 září 2009 - 20:42
#4
Publikováno 14 září 2009 - 21:38
Vejr napsal/a:
Ano, ten Temp.GPX se mi opravdu do MapSource stahuje.
To co popisuješ s geocaching.com jsem zkusil a je pravda, že kešky to nepřijme, nicméně když se otevřou ručně, otevřou se.
Uložená stopa se ukládá rovněž do složky GPX (nikoliv Archive) a to ve formátu např. ZAR-14-09 222045.gpx a je pravda, že ani tu to pomocí fce přijmout ze zařízení do Mapsource nedá.
Ale pořád mi není naprosto jasné, k čemu to potřebuješ?
- To že si jednou za čas (nebo po výletu) přetáhnu do PC ručně uloženou stopu mě nezabije
- I kdyby ti to do MapSource netahalo automaticky waypointy uložené v GPS, máš je uložené ve složce current.gpx a taky si je múžeš hromadně přetáhnout
- Když nataháš kešky do GPS přímo ze stránek a po jedné, nediv se, že se ti při importu nespojí do jenoho souboru... a tedy nezobrazí v MapSource
- Celkem obvyklý způsob ládování keší do navigace, je mít už nějak zpracovaný jeden soubor gpx, který obsahuje xy keší a ten si (překvapivě ručně!) přetáhnout do Oregonu do složky GPX. Takový hromadný soubor si vytvoříš buď jako PM (což nejsi) pomocí funkce pocket querry, nebo se naučíš používat skrýšotlač, geoget, geojarry, gsak, mozigo ... všechno tu můžeš dohledat, ale lusknutím prstu a jedním klikem to asi nebude...
Nalezené kešky pak z gps zálohovat nemusíš (nebo co to vlastně děláš) protože si je spravuješ v databázi v PC ...
No a stejně vůbec nejlepší je nahrát si takový hromadný gpx s keškami do Oregonu jako POI
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
#5
Publikováno 14 září 2009 - 22:10
#6
Publikováno 14 září 2009 - 22:29
Vejr napsal/a:
Ptáš se, k čemu je Mapsource? Nevím jak komu, ale mně pouze ke kompilování map a rychlé editaci uložené stopy ... tedy v každodenním používání v podstatě k ničemu...čím méně s ním přijdu do styku, tím lépe, možností jak a kde zobrazit a vyfiltorvat nalezené keše je spousta použitelnějších...
Když už teda vím, že umíš požívat skrýšotlač, proč keše nahráváš do Oregona po jedné. Pokud umíš používat skrýšotlač a máš tedy data, proč používáš prapodivnou metodu "zálohování" odlovených keší v MapSource? Nebylo by se 604 nálezy lepší naučit se používat databázi geogetu nebo gsaku, kde si můžeš filtrovat, exportovat importovat, zálohovat ty svoje nálezy nebo cokoliv jiného?
To je pořád samý NEBERU TOHLE, NEBERU TAMTO ... prostě na tvoje stížnosti není praktičtější odpověď, než naučit se používat postupy, které fungují ... nebo se obrátit na Garmin...
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
#7
Publikováno 14 září 2009 - 22:45
#8
Publikováno 14 září 2009 - 22:48
#9
Publikováno 14 září 2009 - 22:59
http://www.geocachin...fieldnotes.aspx
#10
Publikováno 14 září 2009 - 23:11
Vejr napsal/a:
Jupí jupí jupí. Můj první naprosto soukromý flame-duel, kde jsem se snažil pomoct a skončil s obviněním, že pracuju u Microsoftu jako programátor...hehe ... kéžby, jsem svého druhu humanista, ale to sem asi nepatří, viď?
Naprostí analfabeti nemají nějaké "právo" na to, aby rozuměli psanému textu. Naprostí počítačoví analfabeti nemají "právo" na to, aby jim všechno fungovalo na jeden klik. Ano bylo by krásné, kdyby to tak fungovalo, ale ono to tak prostě nefunguje. Tečka. Pláčeš krásně ale na špatném hrobě. Opravdu si stěžuj u Garminu. Třeba něco změníš a třeba uznám, že MapSource k něčemu je.
Buď tak hodný, jdi za výrobcem (lépe řečeno prodejcem) a reklamuj :D:D
Vysvětlovat ti už nic nebudu, jelikož jsem šťastným a pologramotným uživatelem GeoGetu, nějaký MapSource mi může být víceméně ukradený. Pozdravuj uživatelku a jinak díky za zábavný večer...
Ti, kteří budou mít chuť na tvé nářky, ti jistě odpoví fundovaněji...
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
#11
Publikováno 14 září 2009 - 23:22
Sally&eL napsal/a:
...tak hlásím že mě, jako většině funguje všechno a bez problémů - u mě problém v periferii mezi židlí a klávesnicí není
:-D Obavam se, ze mezi klavesnici a zidli problem neni ;-) Sam pouzivam GPSky uz asi 5 let a myslim, ze po 20 lete praxi s pocitaci tomu malicko rozumim. I kdyz samozrejme chyby dela kazdy a proto jsem se obratil sem, jestli nekdo nema radu. Bohuzel, evidentne jsem tu spis za blbce :-( Ale jak mi vysvetlis, ze to nefunguje ani lidem, kteri se tim zivi a jak vyplyva z prispevku HuntBehinda, tak ani jemu ne.
Za tip dekuji, ale neresi to ten problem. Se strankou Geocaching problem neni, tam je ostatne seznam vytvoren diky zapsani logu. A hlavne to neresi spolecne zobrazeni prochozenych tras, kesek a mapy...
HuntBehind - problem jsem samozrejme Garminu reportoval. Tady jsem se chtel zeptat, jake s tim maji zkusenosti jini. Je mi lito, ze mne tva odpoved neuspokojila, ale problem neresi. Pouze ho obchazi a z pohledu uzivatele vyrazne sloziteji. Mimochodem - i po tvych radach stejne stale nevim, jak bych mel z toho pristroje dostat ven rozlisene kesky na nalezene a nenalezene ;-) Opravdu nevim, co je spatneho vyzadovat od pristroje, aby fungoval sam o sobe. Asi jsem divny, ale mne to prijde jako samozrejmost. A vyrobky tretich stran by mely jeho moznosti pouze rozsirovat
#12
Publikováno 14 září 2009 - 23:41
Vejr napsal/a: Pouze ho obchazi a z pohledu uzivatele vyrazne sloziteji.
...nicméně funkčně. Ber nebo nech být...
Mimochodem - i po tvych radach stejne stale nevim, jak bych mel z toho pristroje dostat ven rozlisene kesky na nalezene a nenalezene ;-)
Jednoduše nijak ... velmi složitě, tak jak to asi dělá naprostá většina ostatních: Tak, že si budeš udržovat databázi, kde si nálezy buď ručně změníš, nebo si je necháš importovat z Geocaching.com, kam jsi je předtím exportoval pomocí souboru geocache_visits.txt ...například...
No a ty nálezy si pak v geogetu vyfiltruješ a necháš zobrazit třeba na tzv. Cachemapě.... a sakra, už ti zase něco vysvětluju
Opravdu nevim, co je spatneho vyzadovat od pristroje, aby fungoval sam o sobe. Asi jsem divny, ale mne to prijde jako samozrejmost. A vyrobky tretich stran by mely jeho moznosti pouze rozsirovat
Není na tom nic špatného. Je to velice chválihodné. Ale po stoprvní ti opakuju, že buď se smíříš (nebo kdokoliv jiný) s tím, jak to je a naučíš se používat složité postupy které fungují ... no a nebo nenaučíš
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
#13
Publikováno 14 září 2009 - 23:50
#14
Publikováno 15 září 2009 - 6:47
#15
Publikováno 15 září 2009 - 8:46
MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)
- Náhrada GJ legálními postupy
#16
Publikováno 15 září 2009 - 8:53
Ono je to prostě dáno změnou přístupu k waypointům.Vejr napsal/a:
Vis - kdyby se to takle pitome delalo uz kdysi, tak bych to treba prekousl. Ale pokud to driv fungovalo na jedno kliknuti, tak ted tezko budu vysvetlovat, ze to uz nejde a at se nauci nekolik dalsich programu (coz je nad jeji sily). A predpokladam, ze za blbce budu ja, nebot k prechodu z Legenda jsem ji presvedcil ja. A uznej - mohl jsem predpokladat, ze takova zakladni vec prestane fungovat? Zvlast kdyz tim je prekvapen i prodejce...
U starších typů byly natvrdo v paměti přístroje a pro jakékoliv nahrávání byl potřeba Mapsource nebo jiný program. Teď, jestli jsem to správně pochopil, je možné na kartu jednoduše zkopírovat rovnou gpx soubor, tzn. v podstatě ani není potřeba žádný specializovaný externí program.
Osobně to teda chápu spíš jako výhodu.
Dokonce těch gpx souborů zvládá víc, i když očividně nebere jako optimální řešení typu jeden waypoint = jeden soubor.
Možná to je nakonec spíš problém samotného pluginu na gc.com, který tam ty wpt takhle nahrává.
Mimochodem, říkáš, že měla Legend. Jestli máš na mysli starý černobílý, tak tam stejně nešlo automaticky rozlišovat nalezené a nenalezené cache. Byla tam jediná ikonka, žádné automatické označování, jako u novějších modelů. Leda si ručně zeditovat název.
Mimochodem na spojování gpx souborů musí existovat nějaký jednoduchý prográmek, takže by kdyžtak měly jít stáhnout z karty, spojit a pak otevřít v Mapsource. To by snad měl zvládnout každý.
#17
Publikováno 15 září 2009 - 9:18
#18
Publikováno 15 září 2009 - 9:29
Jo máš pravdu, že to určitě mohli vyřešit lépe. Možná příští firmware?Vejr napsal/a:
"Dokonce těch gpx souborů zvládá víc, i když očividně nebere jako optimální řešení typu jeden waypoint = jeden soubor." - to prave ne :-) Drive byl limit 1000 bodu nyni po 200 keskach uz rve, ze tech GPX souboru ma moc (i kdyz vlastnich bodu by zvladl take 1000)...
K citovanému... to je právě to, co jsem se snažil říct. 200 je myslím limit na počet gpx souborů, ale limit na počet waypointů v jednom gpx souboru je daleko vyšší. Je prostě potřeba nahrávat cache jako balík v jednom souboru.
#19
Publikováno 16 září 2009 - 14:22
alkes napsal/a:
Jo máš pravdu, že to určitě mohli vyřešit lépe. Možná příští firmware?
K citovanému... to je právě to, co jsem se snažil říct. 200 je myslím limit na počet gpx souborů, ale limit na počet waypointů v jednom gpx souboru je daleko vyšší. Je prostě potřeba nahrávat cache jako balík v jednom souboru.
Vzhledem k tomu, ze se mezitim jiz nekolik firmwaru zmenilo a nic se nestalo, tak je to celkem utopie verit. ;-) Nahravat jeden balik je samozrejme reseni, jak obejit ten nesmyslny zpusob nahravani do pristroje. Ale stale to neresi, jak je z pristroje dostat do MapSource...
Mimochodem - hledani cest, jak obejit ruzne nedostatky je jiste vyborne a casto jedina cesta, jak se k necemu dobrat. Ale pokud chceme nejake zmeny, musime se take ozvat. Takze pokud nekomu neco vadi (napriklad nesmyslne omezeni na 1000 bodu atp.), zkuste take napsat par radku vyrobci, resp. jeho zastoupeni. Kdyz stiznosti bude hodne, treba se casem neco zmeni. Ja v to verim :-)
#20
Publikováno 16 září 2009 - 16:34
Mě to zas tak nesmyslne nepřijde :-) Např. jsem na dovče, potřebuji pár desítek bodu nahrát do GPSky. Budu si někde v internetové kavárně instalovat MapSource ? Asi těžko. Stačí vyndat SD kartu a fláknout na ní GPX soubor. Čtečku karet budou mít pravděpodobněji.Vejr napsal/a:
ten nesmyslny zpusob nahravani do pristroje. Ale stale to neresi, jak je z pristroje dostat do MapSource...
To omezení je pravděpodobně z nějakých historických důvodů, ale na druhou stranu se to týká jen bodů editovatelných ručně v GPSce. Pokud potřebuji těch bodů řádově více, slouží k tomu POI a POILoader.Vejr napsal/a:
napriklad nesmyslne omezeni na 1000 bodu
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů