Přejít na obsah


Fotka

Jak zalohovat body z Oregona?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 17:42

Problem je s tim, ze jsme ani s prodejcem (GPSCentrum) neprisli na zadny zpusob, jak nahrat do pristroje body tak, aby je nasledne bylo mozne nahrat zpet do pocitace a zalohovat. Problem je v komunikace mezi MapSource a pristrojem, nebot MapSource zalohuje pouze nektera data. Zkouseli jsme to na nasem pristroji s puvodnim firmwarem (zakoupeno na konci cervna) i s aktualnim a nasledne jeste s firmnim pristrojem GPS centra. Ve vsech pripadech se to chovalo stejne O co jde - jestlize nahraji body z MapSource, BaseCamp, RoadTrip, pripadne pomoci pluginu Web prohlizece do pristroje, ve vetsine pripadu je nahraje jako samostatne GPX soubory do slozky Garmin/GPX. Z neznamych duvodu ten samy bod pri stejnem postupu obcas (ale opravdu jen obcas) zapise do souboru Garmin/GPX/Current/Current.gpx. V pripade, ze bod zadavam rucne, zapise se pravdepodobne take do souboru Current.gpx. Problem je, ze MapSource stahuje z pristroje pouze data obsazena v souboru Current a nic jineho - tedy ani ulozene stopy, nebot ty se ulozi do adresare Archive. Bylo mi doporuceno, at si vse zazalohuji rucne. Ovsem to neni reseni. MapSource je bohuzel tak pitomy program, ze nedokaze otevrit vic GPX souboru a kazdy otevre v samostatnem okne. Zalohovani by tedy muselo probihat tak, ze bych otevrel stovky oken a pak rucne prekopirovaval jednotlive body do jednoho souboru. Jiste uznate, ze neco takoveho je neprijatelne. Navic to nic neresi, nebot Oregon, na rozdil od starsich pristroju, si poznamku o nalezeni cache uklada jinam. Takze po martiriu se zalohovanim bodu bych si musel vzit soubor Garmin/geocache_visits.txt a z nej vzdy najit podle zaznamu jednotlive body a rucne jim menit ikony na nalezene. Tedy misto jednoho kliknuti prace na nekolik hodin. A to v relativne kratkych intervalech, jelikoz po nahrani pouhych cca 200 kesek pristroj hlasi, ze je prekrocen maximalni pocet GPX souboru!!!!! Chtel bych se zeptat, jak tento problem resit, protoze v soucasne podobe je pristroj podle mne nepouzitelny. Existuje nejaky zpusob, jak do pristroje nahravat body tak, abych je nasledne mohl i zalohovat?
  • 0

#2 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 19:52

Vejr napsal/a:


Čtu tvůj příspěvek od začátku do konce, pak pozpátku, snažím se pochopit co tím vším myslíš a nechytám se... nová mysterka? ;)

1. Verze MapSource, typ Oregonu, verze fw?

2. Místo popisu potíží zkus popsat čeho se přesně snažíš dosáhnout. Já tomu prostě nerozumím...u mě to funguje následovně:

Když vytvořím body v MapSource a dám je pomocí funkce "odeslat do zařízení", uloží se do složky GPX a jednoho jediného souboru Temp.GPX (který můžeš následně přejmenovat)
V Oregonu je pak vidím ve Waypointech. No a tam prostě jsou a zůstanou.

Pokud vytvořím waypointy v gps, uloží se do souboru current.gpx

No a když v MapSource zvolím "přijmout ze zařízení", tak se mi prostě body stáhnou jak z current.gpx i z Temp.GPX

Alternativní způsob jak dostat waypointy do Mapsource, je prostě manuálně otevřít soubor current.gpx v MapSource (třeba tak, že ho čapneš, přetáhneš do okna Mapsource a tam ho pustíš) ...body, trasy, neuložené stopy se ti všechny naráz otevřou ...

Mám Oregon 300, fw 3.20, Mapsource 6.15.6

Poslední velký odstavec nechápu už vůbec. Předně bych ti doporučil buď placené Pocket Querry nebo export keší pomocí Geogetu (a GeoJarry), kde exportuješ keše i s listingem hromadně do jednoho jediného gpx souboru. Když má Oregon určitý limit na počet gpx souborů, nediv se, že ho nemůžeš překročit ;)
  • 0

#3 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 20:42

Jestli ti stahuje Temp, tak jsi na tom lepe nez my. Oregon je to 300ka, ale verze firmwaru a MapSource nevim (neni to moje a nemam to u sebe) V kazdem pripade oboje je posledni verze a delalo to i s tou, co tam byla puvodne (z konce cervna). V kazdem pripade ale Temp stejne nic neresi - zkus si jit na stranku Geocaching a u kesky stisknout Sent to GPS - ta se tam nahraje, pristroj s ni pracuje, ale protoze si ji ulozi pod nazvem GCxxxxx to slozky Garmin/GPX, tak MapSource ji jiz nenahraje zpet (tedy alespon ne u tech pristroju, ktere jsme zkouseli). Stejne tak nenahraje, pokud si proslou trasu v GPSce ulozim, nebot ta ji pak da do slozky Archive, odkud MapSource take data nebere. To, ze se nejake veci maji delat rucne NEBERU - na jedno kliknuti fungovalo zalohovani jiz pred mnoha lety se starickym Legendem a opravdu nemohu po pocitacovych analfabetech chtit, aby si rucne editovali GPX soubory... Ja osobne mam GPSMap 60 CSx. Na strankach geocaching (nebo v MapSource si vybrane body poslu rovnou do pristroje, tam se mi po nalezeni zmeni ikonka, prosle trasy si mohu ulozit a kdyz chci vse zalohovat, stisknu v MapSource (tedy v mem pripade BaseCamp ci RoadTrip) jedine tlacitko na import z GPS a vse se nahraje do pocitace. Podobny postup ocekavam i od novejsiho Oregona. A to nefunguje ani nahodou
  • 0

#4 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 21:38

Vejr napsal/a:


Ano, ten Temp.GPX se mi opravdu do MapSource stahuje.

To co popisuješ s geocaching.com jsem zkusil a je pravda, že kešky to nepřijme, nicméně když se otevřou ručně, otevřou se.

Uložená stopa se ukládá rovněž do složky GPX (nikoliv Archive) a to ve formátu např. ZAR-14-09 222045.gpx a je pravda, že ani tu to pomocí fce přijmout ze zařízení do Mapsource nedá.

Ale pořád mi není naprosto jasné, k čemu to potřebuješ?
- To že si jednou za čas (nebo po výletu) přetáhnu do PC ručně uloženou stopu mě nezabije

- I kdyby ti to do MapSource netahalo automaticky waypointy uložené v GPS, máš je uložené ve složce current.gpx a taky si je múžeš hromadně přetáhnout

- Když nataháš kešky do GPS přímo ze stránek a po jedné, nediv se, že se ti při importu nespojí do jenoho souboru... a tedy nezobrazí v MapSource

- Celkem obvyklý způsob ládování keší do navigace, je mít už nějak zpracovaný jeden soubor gpx, který obsahuje xy keší a ten si (překvapivě ručně!) přetáhnout do Oregonu do složky GPX. Takový hromadný soubor si vytvoříš buď jako PM (což nejsi) pomocí funkce pocket querry, nebo se naučíš používat skrýšotlač, geoget, geojarry, gsak, mozigo ... všechno tu můžeš dohledat, ale lusknutím prstu a jedním klikem to asi nebude...

Nalezené kešky pak z gps zálohovat nemusíš (nebo co to vlastně děláš) protože si je spravuješ v databázi v PC ...

No a stejně vůbec nejlepší je nahrát si takový hromadný gpx s keškami do Oregonu jako POI ;)
  • 0

#5 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 22:10

Tak se ti to evidentne chova jinak nez mne a jinym (napriklad GPSka prodejce se chovala stejne jako ta nase. Ale i tak je to nepouzitelne - za prve nemohu chtit po BFU, aby ruzne casti dat hledaly na ruznych mistech a rucne si to kopirovali. Zvlast nechapu, proc to nemuze fungovat ted, kdyz to fungovalo jiz pred lety. Ostatne k cemu pak MapSource je, kdyz nedokaze zalohovat data z GPSky??? Ale hlavne - jestlize jsou kesky v jednotlivych souborech, tak MapSource je natolik debilni program, ze je nedokaze otevrit najednou a kazdou otevira v samostatnem okne. Uzivatel je pak rucne musi kopirovat do jednoho - coz pri vetsim mnozstvi je prace klidne na hodiny (misto jednoho kliknuti jako u starsich modelu). A navic je to uplne k nicemu - takto sice dostanete jednotlive body, ale jiz ne informaci o tom, ktera keska je nalezena a ktera ne!!! To je ulozene v textovem souboru Garmin/geocache_visits.txt. A po te, co je tak pitomne zkopirujes, musis podle tohoto textaku najit kazdou nalezenou kesku samostatne a rucne ji zmenit na nalezenou - coz je v pripade vetsiho mnozstvi prace na dalsi hodiny... "Když nataháš kešky do GPS přímo ze stránek a po jedné, nediv se, že se ti při importu nespojí do jenoho souboru... a tedy nezobrazí v MapSource" - jo, divim se. Doposud to nebyl zadny problem a i Legend z Moutfieldu s tim nemel problem. Z pohledu uzivatele je uplne jedno, jestli si to bude strkat do jednoho souboru (proc by to pri importu nemohl pripsat na konec?), nebo do samostatnych souboru. Ale nevidim duvod, proc by to pak nemelo jiz zazalohovat Programy treti strany neberu - za prve je pouzivam, ale neresi to problem nefunkcniho reseni od Garmina. Auto take nekoupite bez pneumatik, aby jste si je shanel nekde jinde. Krom toho to stejne neni reseni - skrysotlac vytvori GPX s keskama, nahrajeme je Oregona a jsme tam, kde jsme byli - opet je nedostaneme ven (a pokud dostaneme rucne, tak nejsou rozeznane, ktere jsou nalezene a ktere ne) Vrele doporucuji si vyzkouset, jak funguji starsi modely a jak je proti nim Oregon nepouzitelny...
  • 0

#6 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 22:29

Vejr napsal/a:


Ptáš se, k čemu je Mapsource? Nevím jak komu, ale mně pouze ke kompilování map a rychlé editaci uložené stopy ... tedy v každodenním používání v podstatě k ničemu...čím méně s ním přijdu do styku, tím lépe, možností jak a kde zobrazit a vyfiltorvat nalezené keše je spousta použitelnějších...

Když už teda vím, že umíš požívat skrýšotlač, proč keše nahráváš do Oregona po jedné. Pokud umíš používat skrýšotlač a máš tedy data, proč používáš prapodivnou metodu "zálohování" odlovených keší v MapSource? Nebylo by se 604 nálezy lepší naučit se používat databázi geogetu nebo gsaku, kde si můžeš filtrovat, exportovat importovat, zálohovat ty svoje nálezy nebo cokoliv jiného?

To je pořád samý NEBERU TOHLE, NEBERU TAMTO ... prostě na tvoje stížnosti není praktičtější odpověď, než naučit se používat postupy, které fungují ... nebo se obrátit na Garmin... ;)
  • 0

#7 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 22:45

Myslim, ze jsem jiz nekolikrat rekl, ze tu GPSku pouziva uzivatel, ktery je pocitacovym analfabetem. To, ze neco delam ja jeste neznamena, ze to zvladne on. To co navrhujes ty jako uplne normalni je pro nej totalne nepouzitelne... A proc MapSource? Protoze tam ma zazalohovane trasy a kesky za ty roky, co chodi (predtim prave s Legendem). Muze se koukat, kudy chodila, jake jake tam mela kesky atd. To co navrhujes ty znamena, ze by vsechno, na co si roky zvykala vyhodit. Navic databaze nic neresi - MapSorce ma prave tu vyhodu, ze je propojeny s mapou. Soukromy dotaz - nejsi programator? A nebo jeste presneji - nejsi programator u Micro$oftu? :-D Ti take kazdou chybu obhajuji, ze to neni chyba, ale vlastnost a vubec je nezajima, co vyhovuje laiku. Na ovladani vyzaduji inzenyrskou logiku (misto selske) :-D Zeptam se te jinak. Kdyz si koupis auto a nebude tam fungovat treba brzda - pujdes za prodejce (vyrobcem), nebo si ji zacnes sam vyrabet? Mas pocit, ze kdyz dostanes zarizeni, kde neco nefunguje (a dle meho nazoru zasadni vec), ze to ma uzivatel prejit a hledat alternativni reseni, nebo reklamovat? Mimochodem - porad jsi mi nevysvetlil, jak mam z GPSky dostat ven ty kesky vcetne rozliseni, zda byla nactena nebo ne. At to tam nagraju ze stranky, MapSource ci Skrysotlace, ven uz je nedostanu. Pouze rucne a bez tohoto rozliseni... Jinak diky za potvrzeni, ze toto chovani neni nahoda...
  • 0

#8 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 22:48

...tak hlásím že mě, jako většině funguje všechno a bez problémů - u mě problém v periferii mezi židlí a klávesnicí není
  • 0

#9 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 22:59

...jo a tady máš řešení jak dostat z GPS kešky na stránky geocaching.com
Vložený obrázek

http://www.geocachin...fieldnotes.aspx
  • 0

#10 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 23:11

Vejr napsal/a:


Jupí jupí jupí. Můj první naprosto soukromý flame-duel, kde jsem se snažil pomoct a skončil s obviněním, že pracuju u Microsoftu jako programátor...hehe ... kéžby, jsem svého druhu humanista, ale to sem asi nepatří, viď? :D

Naprostí analfabeti nemají nějaké "právo" na to, aby rozuměli psanému textu. Naprostí počítačoví analfabeti nemají "právo" na to, aby jim všechno fungovalo na jeden klik. Ano bylo by krásné, kdyby to tak fungovalo, ale ono to tak prostě nefunguje. Tečka. Pláčeš krásně ale na špatném hrobě. Opravdu si stěžuj u Garminu. Třeba něco změníš a třeba uznám, že MapSource k něčemu je.

Buď tak hodný, jdi za výrobcem (lépe řečeno prodejcem) a reklamuj :D:D:D

Vysvětlovat ti už nic nebudu, jelikož jsem šťastným a pologramotným uživatelem GeoGetu, nějaký MapSource mi může být víceméně ukradený. Pozdravuj uživatelku a jinak díky za zábavný večer...

Ti, kteří budou mít chuť na tvé nářky, ti jistě odpoví fundovaněji...
  • 0

#11 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 23:22

Sally&eL napsal/a:
...tak hlásím že mě, jako většině funguje všechno a bez problémů - u mě problém v periferii mezi židlí a klávesnicí není


:-D Obavam se, ze mezi klavesnici a zidli problem neni ;-) Sam pouzivam GPSky uz asi 5 let a myslim, ze po 20 lete praxi s pocitaci tomu malicko rozumim. I kdyz samozrejme chyby dela kazdy a proto jsem se obratil sem, jestli nekdo nema radu. Bohuzel, evidentne jsem tu spis za blbce :-( Ale jak mi vysvetlis, ze to nefunguje ani lidem, kteri se tim zivi a jak vyplyva z prispevku HuntBehinda, tak ani jemu ne.

Za tip dekuji, ale neresi to ten problem. Se strankou Geocaching problem neni, tam je ostatne seznam vytvoren diky zapsani logu. A hlavne to neresi spolecne zobrazeni prochozenych tras, kesek a mapy...

HuntBehind - problem jsem samozrejme Garminu reportoval. Tady jsem se chtel zeptat, jake s tim maji zkusenosti jini. Je mi lito, ze mne tva odpoved neuspokojila, ale problem neresi. Pouze ho obchazi a z pohledu uzivatele vyrazne sloziteji. Mimochodem - i po tvych radach stejne stale nevim, jak bych mel z toho pristroje dostat ven rozlisene kesky na nalezene a nenalezene ;-) Opravdu nevim, co je spatneho vyzadovat od pristroje, aby fungoval sam o sobe. Asi jsem divny, ale mne to prijde jako samozrejmost. A vyrobky tretich stran by mely jeho moznosti pouze rozsirovat
  • 0

#12 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 23:41

Vejr napsal/a: Pouze ho obchazi a z pohledu uzivatele vyrazne sloziteji.


...nicméně funkčně. Ber nebo nech být...

Mimochodem - i po tvych radach stejne stale nevim, jak bych mel z toho pristroje dostat ven rozlisene kesky na nalezene a nenalezene ;-)


Jednoduše nijak ... velmi složitě, tak jak to asi dělá naprostá většina ostatních: Tak, že si budeš udržovat databázi, kde si nálezy buď ručně změníš, nebo si je necháš importovat z Geocaching.com, kam jsi je předtím exportoval pomocí souboru geocache_visits.txt ...například...

No a ty nálezy si pak v geogetu vyfiltruješ a necháš zobrazit třeba na tzv. Cachemapě.... a sakra, už ti zase něco vysvětluju :D

Opravdu nevim, co je spatneho vyzadovat od pristroje, aby fungoval sam o sobe. Asi jsem divny, ale mne to prijde jako samozrejmost. A vyrobky tretich stran by mely jeho moznosti pouze rozsirovat


Není na tom nic špatného. Je to velice chválihodné. Ale po stoprvní ti opakuju, že buď se smíříš (nebo kdokoliv jiný) s tím, jak to je a naučíš se používat složité postupy které fungují ... no a nebo nenaučíš ;)
  • 0

#13 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 23:50

Vis - kdyby se to takle pitome delalo uz kdysi, tak bych to treba prekousl. Ale pokud to driv fungovalo na jedno kliknuti, tak ted tezko budu vysvetlovat, ze to uz nejde a at se nauci nekolik dalsich programu (coz je nad jeji sily). A predpokladam, ze za blbce budu ja, nebot k prechodu z Legenda jsem ji presvedcil ja. A uznej - mohl jsem predpokladat, ze takova zakladni vec prestane fungovat? Zvlast kdyz tim je prekvapen i prodejce...
  • 0

#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 6:47

Tak ja se tady musim zastat Vejra. Ono totiz driv na obycejnem Legendu se opravdu VSE co se nahralo do GPS, nebo vytvorilo v ni - cache, waypointy z Mapsource i waypointy vytvorene rucne v GPS, a projite stopy... atd. nahralo zpet do Mapsource, a clovek mel zalogovanou trasu i s bodama cache, svyma bodama v jednom souboru. Bohuzel, rozdeleni pameti na "vnitrni" - nedostupnou a "vnejsi"- pristupnou z Mapsource nebo jako disk, a uplne "JINA POLITIKA" ukladani jednotlivych informaci v nasledujici rade COLORADO, OREGON zpusobuje to, ze uz ZADNYM zpusobem nelze vsechny tyto informace dostat zpet z GPS v JEDNOM souboru. Taky mne to s... ale nic s tim nenadelame. :@
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 8:46

Chapu Vejra i jeho argumenty. Operuje s Microsoftem (ale ono je to jedno, podobne je to i u jinych operacnich systemu). Kolik akci musis udelat, aby nastavil neco, co stacilo driv zmenit v jedinem souboru? A jak to vubec najdes v tak neprehlednem a bobtanjicim systemu? A opakuji, ze to neni jen zalezitost Win. Rovnez dava priklady "z auta". Toho se zkusim pridrzet. Na rizeni auta potrebujes ridicak, tedy cosi, cim potvrzujes ziskani jiste minimalni "autogramotnosti" - neni rozumne pozadovat jistou minimalni znalost i pri ovladani pocitace (rekneme na urovni kopirovani nekolika souboru)? Ve stare Skodovce nebyl problem vymenit zarovku treba i poslepu, dnes si rozedru obe ruce a potrebuju svetlo. Nabit baterii nebyl problem, dnes, abys s tim jel pomalu do servisu, protoze odpojeni baterie muze znamenat problemy s nastavenim cipu. A tak muzeme pokracovat. Take si stezujes u vyrobce? To je proste diktat (vyrobcu a pokroku), kteremu se muzes podridit nebo nemusis a muzes pouzivat to stare, ale pak prichazis o jine vyhody (treba i schopnost dorozumet se s jinymi, kteri pouzivaji to nove). Rozhodnuti je na tobe.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 8:53

Vejr napsal/a:
Vis - kdyby se to takle pitome delalo uz kdysi, tak bych to treba prekousl. Ale pokud to driv fungovalo na jedno kliknuti, tak ted tezko budu vysvetlovat, ze to uz nejde a at se nauci nekolik dalsich programu (coz je nad jeji sily). A predpokladam, ze za blbce budu ja, nebot k prechodu z Legenda jsem ji presvedcil ja. A uznej - mohl jsem predpokladat, ze takova zakladni vec prestane fungovat? Zvlast kdyz tim je prekvapen i prodejce...

Ono je to prostě dáno změnou přístupu k waypointům.
U starších typů byly natvrdo v paměti přístroje a pro jakékoliv nahrávání byl potřeba Mapsource nebo jiný program. Teď, jestli jsem to správně pochopil, je možné na kartu jednoduše zkopírovat rovnou gpx soubor, tzn. v podstatě ani není potřeba žádný specializovaný externí program.
Osobně to teda chápu spíš jako výhodu.
Dokonce těch gpx souborů zvládá víc, i když očividně nebere jako optimální řešení typu jeden waypoint = jeden soubor.
Možná to je nakonec spíš problém samotného pluginu na gc.com, který tam ty wpt takhle nahrává.

Mimochodem, říkáš, že měla Legend. Jestli máš na mysli starý černobílý, tak tam stejně nešlo automaticky rozlišovat nalezené a nenalezené cache. Byla tam jediná ikonka, žádné automatické označování, jako u novějších modelů. Leda si ručně zeditovat název.
Mimochodem na spojování gpx souborů musí existovat nějaký jednoduchý prográmek, takže by kdyžtak měly jít stáhnout z karty, spojit a pak otevřít v Mapsource. To by snad měl zvládnout každý.
  • 0

#17 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 9:18

Gord - Microsoft jsem zminoval kvuli logice. Tohle je na delsi povidani a patri to jinam. Ale jeden priklad za vsechny - pred casem jsme s nima meli spor (v jedne verzi PowerPointu byl problem s dlouhym Y. Jejich argumentace byla, ze to neni chyba, ale vlastnost a at ho nepouzivame. Prijde mi to vcelku podobna situace... Co se tyka ridicaku, tak nesouhlasim. Ten se dela z duvodu bezpecnosti (predevsim pro okoli). Kdyby to bylo tak jak rikas, musel by se delat "ridicak" na kazdy predmet, co si koupis :-) Pocitace jsou dnes ve vsem. A jsou defacto stejnym nastrojem, jako je treba lopata atp. Z tohoto duvodu se musi prizpusobit potrebam beznych lidi a ne ze se lide maji prizpusobit technice! Spatnemu diktatu se odmitam podrizovat a myslim, ze by to nemel delat nikdo. Pak bychom byli opravdu jak stado ovci, se kterymi si mohou delat, co se jim zlibi Alkes - jako technik samozrejme vim, cim je to zpusobene. Problem ale je, ze to tak byt nemusi. Po technicke strance prece nic nebrani tomu, aby do MapSource poslala vsechny body. Zkratka vse, co je ve slozce GPX. Nebo vse, s cim sama stejne pracuje. Misto toho omezili stahnuti pouze na jeden soubor. Stejne tak by se to dalo obejit, kdyby si to nenahravala do samostatnych souboru, ale pridavala do toho jednoho. Zkratka technickych reseni (a snadnych) je cela rada. A nevidim duvod, proc je misto toho problem prehazovan na uzivatele. Problem Pluginu to neni - stejne tak nahraje i body primo z MapSource, z RoadTrip, z BaseCamp atd. "Dokonce těch gpx souborů zvládá víc, i když očividně nebere jako optimální řešení typu jeden waypoint = jeden soubor." - to prave ne :-) Drive byl limit 1000 bodu nyni po 200 keskach uz rve, ze tech GPX souboru ma moc (i kdyz vlastnich bodu by zvladl take 1000)... Programek na spojovani jsem zatim nenasel. Tedy lze to spojit naprogramovanim skriptu pro GPSBAbel+, ale to nic neresi. Zaprve vygenerovany soubor odmita nacist, ale i kdyby sel, tak to neresi ten zakladni problem, ze se tim nenahraji informace o nalezenych a nenalezenych keskach. A o to mi jde od zacatku
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 9:29

Vejr napsal/a:
"Dokonce těch gpx souborů zvládá víc, i když očividně nebere jako optimální řešení typu jeden waypoint = jeden soubor." - to prave ne :-) Drive byl limit 1000 bodu nyni po 200 keskach uz rve, ze tech GPX souboru ma moc (i kdyz vlastnich bodu by zvladl take 1000)...

Jo máš pravdu, že to určitě mohli vyřešit lépe. Možná příští firmware? :)
K citovanému... to je právě to, co jsem se snažil říct. 200 je myslím limit na počet gpx souborů, ale limit na počet waypointů v jednom gpx souboru je daleko vyšší. Je prostě potřeba nahrávat cache jako balík v jednom souboru.
  • 0

#19 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 14:22

alkes napsal/a:
Jo máš pravdu, že to určitě mohli vyřešit lépe. Možná příští firmware? :)
K citovanému... to je právě to, co jsem se snažil říct. 200 je myslím limit na počet gpx souborů, ale limit na počet waypointů v jednom gpx souboru je daleko vyšší. Je prostě potřeba nahrávat cache jako balík v jednom souboru.


Vzhledem k tomu, ze se mezitim jiz nekolik firmwaru zmenilo a nic se nestalo, tak je to celkem utopie verit. ;-) Nahravat jeden balik je samozrejme reseni, jak obejit ten nesmyslny zpusob nahravani do pristroje. Ale stale to neresi, jak je z pristroje dostat do MapSource...

Mimochodem - hledani cest, jak obejit ruzne nedostatky je jiste vyborne a casto jedina cesta, jak se k necemu dobrat. Ale pokud chceme nejake zmeny, musime se take ozvat. Takze pokud nekomu neco vadi (napriklad nesmyslne omezeni na 1000 bodu atp.), zkuste take napsat par radku vyrobci, resp. jeho zastoupeni. Kdyz stiznosti bude hodne, treba se casem neco zmeni. Ja v to verim :-)
  • 0

#20 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 16:34

Vejr napsal/a:
ten nesmyslny zpusob nahravani do pristroje. Ale stale to neresi, jak je z pristroje dostat do MapSource...

Mě to zas tak nesmyslne nepřijde :-) Např. jsem na dovče, potřebuji pár desítek bodu nahrát do GPSky. Budu si někde v internetové kavárně instalovat MapSource ? Asi těžko. Stačí vyndat SD kartu a fláknout na ní GPX soubor. Čtečku karet budou mít pravděpodobněji.

Vejr napsal/a:
napriklad nesmyslne omezeni na 1000 bodu

To omezení je pravděpodobně z nějakých historických důvodů, ale na druhou stranu se to týká jen bodů editovatelných ručně v GPSce. Pokud potřebuji těch bodů řádově více, slouží k tomu POI a POILoader.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama