Přejít na obsah


Fotka

Anketa - opencaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 0:22

V kazdym pripade by melo byt na opencaching.cz vlastni forum, kde by ti, co o to maji zajem mohli diskutovat. Ti co o to zajem nemaji, a podle ankety je jich drtiva vetsina, jsou tady zbytecne spamovani. A mazat spam je docela bezna praxe :-).

ok
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 10:25

V kazdym pripade by melo byt na opencaching.cz vlastni forum, kde by ti, co o to maji zajem mohli diskutovat. Ti co o to zajem nemaji, a podle ankety je jich drtiva vetsina, jsou tady zbytecne spamovani. A mazat spam je docela bezna praxe :-).


Ty jsi co? Tobe to tady patri? Placeny za to, ze vsechny seres, nebo to delas jen tak ze zaliby? Mne deni kolem OC zajima a nevidim nic spatneho na tom, kdyz se diskutuje tam, kde je na to dost lidi. Jestli to adminovi GC.CZ vadi, jiste ma dost schopnosti na to, aby se ozval sam.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2006 - 18:58

Trochu jsem o tom uvažoval s ohledem na mé cache. Pokud sám nezveřejním svoji cache do jiného systému (např. opencaching), tak bych byl nerad, aby se tam vyskytovala v tom smyslu, že by si tam někdo mohl zapisovat "opencaching" logy, a ignoroval logování na GC.COM. Přijde mi jako nesmysl, abych při kontrole návštěv mé cache z GC.COM musel prohlížet logy ještě na Opencachingu. Takže doufám, že se nestane, aby se mé cache objevily současně pod více geo-hrami, pokud sám tomu tak nebudu chtít.

Tak jsem to myslel, uverejnovani souradnic mych kesi tak, aby je mohli logovat jinde nez na GC.COM i lide kteri tam nejsou registrovani nepovazuji za zadouci. Pokud bych si to pral, sam bych je do vice systemu prihlasil. Zatim tomu tak neni.
To Nanutando: tvuj nazor je jiste zajimavy, ja jsem se vsak zajimal o fakticky stav, napr. vyjadreni stanoviska v korespondenci nebo nekterem diskuznim foru, ne o dohady. Jelikoz uz nekolik provozovatelu zrcadel kesi z GC.COM bylo od moznosti aktualizovat databaze odstrizeno, nerad bych aby k tomu doslo i tady na GC.CZ.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2006 - 15:07

Ja som z diskusii o opencachingu pochopil, ze by islo o metaserver, ktory by sice mal aj svoj obsah, ale hlavne by indexoval rozne dalsie servre a daval im jednotne rozhranie.
Ak sa obdobny projekt rozbieha v CR, tak vlastny obsah bude asi takmer nulovy - zo zaciatku len cache autora.
Preto sa mi zda toto podozrenie na mieste.
Samozrejme zatial sa nic nestalo a ja som len nevychovany paranoik.

Aha. Ja jsem to prave pochopil tak, ze to bude sdruzeni opencachingovych serveru. Tzn. ze se budou sdilet databaze oc.de, oc.cz a tak. Na oc.de taky myslim nejsou zadne cache z geocaching.com, ktere by tam jejich autori sami nevlozili. Teda hloubejc jsem to nezkoumal, ale vse tomu nasvedcuje. (hlavne vychazim z toho, co psal BalkanSabranje na zacatku)
Takze mohl by se k tomu treba vyjadrit Johniez, pokud tohle forum cte?
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 10:31

ok

Neber to osobne, ale v geocachingu se v posledni dobe objevilo nekolik neprizpusobivych jedincu, kteri odmitaji dodrzovat pravidla geocachingu a projekt opencaching chapou jako prilezitost zakladat kese s nevhodnym obsahem a na mistech se zvysenou ochranou (vodni zdroje, chranene lokality atd.) nebo jinak v puvodnich pravidlech nedovolenych. Navic se vyjadruji vyhruzne a arogantne na adresu zastancu puvodnich pravidel. Proto do doby, nez se ukaze ze opencaching neni cesta ke zprofanovani geocachingu a k jeho mozne kriminalizaci je spojovani techto dvou platforem nezadouci.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 10:40

Ty jsi co? Tobe to tady patri? Placeny za to, ze vsechny seres, nebo to delas jen tak ze zaliby? Mne deni kolem OC zajima a nevidim nic spatneho na tom, kdyz se diskutuje tam, kde je na to dost lidi. Jestli to adminovi GC.CZ vadi, jiste ma dost schopnosti na to, aby se ozval sam.

A ty jsi co?
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2006 - 23:25

Aha. Ja jsem to prave pochopil tak, ze to bude sdruzeni opencachingovych serveru. Tzn. ze se budou sdilet databaze oc.de, oc.cz a tak. Na oc.de taky myslim nejsou zadne cache z geocaching.com, ktere by tam jejich autori sami nevlozili. Teda hloubejc jsem to nezkoumal, ale vse tomu nasvedcuje. (hlavne vychazim z toho, co psal BalkanSabranje na zacatku)
Takze mohl by se k tomu treba vyjadrit Johniez, pokud tohle forum cte?

Na plnym propojeni OC serveru se pracuje..
Musi se prejit na utf-8 (testuje se 100% funkcnost vsech vlastnosti).
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 10:58

Prave, ja jsem take vuci projektu opencaching ponekud skepticky z duvodu, ze to muze byt pouze cesta pro nekontrolovane ukladani cache v rozporu s pravidly geocachingu pod zaminkou vetsi volnosti a otevrenosti. Ale doufam, ze se mylim.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 13:40

Geocaching povazuju za bajecnou zabavu a nemam chut se handrkovat ve foru. Myslim, ze se mu venuji lide, kteri maji rozum. Pokud by doslo k zalozeni kesky na miste, kde keska nema co delat a kazdy logujici by autorovi tuto skutecnost oznamil, predpokladam, ze si autor rekne, ze na tom asi neco je a zmeni to.
OC neni o keskach s nevhodnym obsahem na nevhodnych mistech, neni zalozen z duvodu ze by na tom nekdo chtel neco "trhnout", kouknete dystak sem: http://geocaching.cz...?id=10061#10061
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama