Přejít na obsah


Fotka

PHP přihlášení na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 10:12

Nemáte tu náhodou někdo skript v PHP, který by se prostřednictvím cURL přihlásil na GC.com? Chtěl bych si vytvořit jednoduchý skript pro generování získaných ikonek coinů z mého profilu, ale nemůžu zatím přijít jak se přihlásit. Neřešil jste někdo tuto problematiku ať nezkoumám něco co už někdo vymyslel. Předem díky.
  • 0

#2 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 10:19

Obecně je pro přihlášení potřeba si stáhnout úvodní stránku, najít tam pár paramatrů schovaných v input hidden a odeslat je společně s přihlašovacíma údajema, pak si za pomoci obdržených cookies šáhnout pro konkrétní stránku. Bohužel s cURL nedělám a PHP mi obecně na tohle přijde celkem nešikovné. Ještě s předstihem než se to tu bude hemžit moralisty jen malé upozornění - tímhle skriptem budeš porušovat podmínky používání gc.com. Ale pokud to sepíšeš, tak doporučuji zabudovat do skriptu nějakou keš a tahat aktualizace jen jednou za čas.
  • 0

#3 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 10:52

To já vím, že to není košér a porušuji tím pravidla, ale budu to používat tak max. 1x měsíčně a tím myslím, že serveru moc nepřitížím :). No jo, ale já krom PHP nic jiného neumím :) a tak se snažím se k těm datům dostat alespoň takto.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 10:58

Takze to stejne budes stahovat vlastne rucne, nebude to soucasti primo nejakeho interaktivniho skriptu? V takovem pripade je asi jednodusi tu pozadovanou stranku stahnout za pomoci GeoJarry, ne? Tam tohle mas hotove, je to jako commandline aplikacka, takze to snadno zabudujes do nejake davky.
  • 0

#5 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 11:19

Myslel jsem komplexní skript, který se přihlásí na gc.com, stáhne stránku s nalezenými coiny, z té vyzobe čísla ikon a název a vygeneruje HTML tabulku ikon, kterou pak přidám do Template GgStat. On umí Geojarry stahovat i tyto stránky? To jsem nevěděl je někde podrobnější návod jak to nastavit?
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 12:06

GeoJarry umi z gc.com stahnout naprosto cokoliv, umi tam i posilat formulare. Je to prave univerzalni nastroj na cokoliv. ;) Vyrob si jeho ini soubor, kam das prihlasovaci udaje. A pak jej zavolas: geojarry raw "http://www.geocachig.../cosi/nekde..." Je na to i prikladek primo v readme u Geojarryho.
  • 0

#7 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 13:05

Tak to je dobrá zpráva, to je mnohem jednoduší řešení než jsem čekal :). Další problém však nastal s určením adresy stránky s nálezy geocoinů. Maj to řešeno přes javascript a já nejsem za boha schopen zjistit tu správnou adresu, vždy se mi stáhne jen první stránka s profilem.
  • 0

#8 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 14:00

Jojo, je nutné se tam "strojově proklikat" ...
  • 0

#9 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 15:51

PetrX napsal/a:
Tak to je dobrá zpráva, to je mnohem jednoduší řešení než jsem čekal :).
Další problém však nastal s určením adresy stránky s nálezy geocoinů. Maj to řešeno přes javascript a já nejsem za boha schopen zjistit tu správnou adresu, vždy se mi stáhne jen první stránka s profilem.


To jde pouze přes POST metodu se správnými parametry, které získáš z první stránky. Prostě parsování HTML se stejně nevyhneš.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 18:20

jake konkretni URL mate vlastne na mysli?
  • 0

#11 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 21:43

Myslím stránku s profilem kde je seznam mých nalezených a vlastněných coinů. Prostě My Profile záložka Trackables
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 11:22

Tak cele takoveto seznamy by mel umet tahat novy GJ19. ;)
  • 0

#13 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 12:24

Existuje nějaký legální způsob, jak si tahat data z gc.com? Kromě písemného souhlasu. Umoznuje mi to např. premium account? Díky
  • 0

#14 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 13:19

Voldiku podívej se třeba sem wiki.geocaching.cz/wiki/Hlavní_strana
  • 0

#15 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 2:49

Tam jsem se díval a našel jsem pouze neurčitou formulaci, že pro některé externí statistiky je nutný premium účet. Už není vysvětleno ale proč. Takže jestli muzu poprosit o nějaký konkrétní odkaz apod. V pravidlech na gc.com jsem nic takového nenašel, takže budu rád za informace. Děkuji.
  • 0

#16 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 4:47

Jednoduše. Je to Fíčurka navíc. Zaplatíš a máš přístup k tzv. premium keším,souborům gpx,notifikace a podobně. Víc informací najdeš v sekci Upgrade to premium members na webu Geocaching.com. Pokud neovládáš angličtinu tak si stránky přepni do češtiny nebo použij online překladač Google. A ty tvoje "data" ti budou posílat na mail automaticky po dobu trvání členství
  • 0

#17 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 11:11

Tak to jsme se asi trochu nepochopili. :) Nicméně mezitím jsem našel uspokojující odpoved tu: http://geoget.ararat...skript:geojarry Takže ted už jenom nastudovat práci s GPX. :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama