Přejít na obsah


Fotka

Combine - makro pro automatizaci opakovanych cinnosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
275 odpovědí na toto téma

#61 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 8:37

Ještě jedna prosba.. nedalo by se ve spolupráci s Halumou vymyslet něco, aby Combine umělo "zmáčknout" některé tlačítko v dialogu? Případně aspoň navolit možnost "select new" nebo "select updated" po importu PQ....
  • 0

#62 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 14:19

lukabike.com napsal/a:
Bylo by mozne aby makro umelo spoustet krome .exe a .bat souboru i .sh skript? Hodilo by se mi to pri generovani databaze pro Kesovadlo pod linuxem...
Pokud uz to jde a ja se ptam zbytecne, tak se predem omlouvam.


Ne, ze by to neslo, ale GG je windowsi aplikace a pak skripty pod linucem muzes pojmenovat jakkoli, treba i to *.bat :). Pak je ovsem otazka jak z win programu spoustet linuxovy shel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#63 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 14:26

sobikovi napsal/a:
Nedalo by se nějak při případném dalším releasu makra upravit, aby se do názvu na toolbaru nepřidávalo to "Skupina akci: nějaký můj popis"? Myslím, že je to tam zbytečný a zbytečně je ten popisek pak dlouhej...

Jinak supr věc, díky moc. Možná by stálo za to domluvit se s Halumou a přidat tohle makro do standardní distribuce GG... B)


To by asi nebyl problem, chtel jsem odlisit skutecna makra od pseudomaker (makra, ktera vyvolaji skutecne makro). Ten hint je stejne zobrazen jen chvili a dle meho je nevyznamny. Doplnim to do konfigurace a pokud ti to vadi a chces to mit hned, uprav si to ve zdrojaku makra.

Nevidim duvod k tomu, aby se pridavalo do standardni distribuce. Pokud to nekdo bude potrebovat, urcite si to najde. Pokud se opta v diskusi, urcite ho nekdo na spravnou stranku odkaze. Jinak by se HaLuMa musel starat o aktualizace, ... Proc mu pridavat praci? Ma toho i tak az nad hlavu s delanim pomysleni, ktere si my tvurci maker vymyslime. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#64 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 14:31

sobikovi napsal/a:
Ještě jedna prosba.. nedalo by se ve spolupráci s Halumou vymyslet něco, aby Combine umělo "zmáčknout" některé tlačítko v dialogu? Případně aspoň navolit možnost "select new" nebo "select updated" po importu PQ....


Tohle uz jsem jednou nekomu vysvetloval (nevim komu a nenarazim tim na nic a na nikoho). Je to problem. Neni sice problem udelat funkci, ktera zmackne tlacitko, to je v podstate jen odeslani WinMessage oknu. Zasadni problem ale je v tom, kdy to udelat. Makro Combine totiz nema tuseni o tom, co se prave deje s nejakym oknem (a zda to okno vubec existuje), protoze to okno patri podrizenemu procesu a dokud ten proces neskonci, Combine o nem v podstate jen vi, ze bezi. Musel by se vybudovat nejaky asi ne prilis jednoduchy mechanismus a je otazka, zda to za tu namahu stoji. Vetsina prace by nebyla na mne (jako tvurci makra), ale na HaLuMovi.

Osobne tech par kliknuti mysi klidne absolvuji.

EDIT: jeste me napada jedna moznost, asi nejjednodussi: upravit vsechna prislusna makra tak, aby nepracovala "dialogove".
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#65 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 13:20

Nevím co je u mě jinýho, ale mě to při spuštění makra Combine na import, v kterém je i import složky to okno s výsledkama importu přejede samo. V exportním makru POI_Export.ggp.pas jsem na konci tu hlášku prostě vyhodil (upravil jsem trošičku makro) A už to maká parádně. Díky autorům za ty všechny makra a vychytávky. Pokud by byl zájem tak sem můžu dát konfiguraci mého makra.
  • 0

#66 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 21:18

HaLuMa napsal/a:
Tak si z makra zavolej GpsBabel a nahraj si to do GPSky pres nej. (Mnohe programy, ktere se touto funkci chlubi, to delaji presne touto cestou...)

Tak jsem nad tim dumal a napsal si .sh skript, ktery po spusteni nahraje .gpx soubor do garmina. To funguje paradne.
Jenze jak donutit Combine aby ten skript spustilo? Dal jsem mu priponu .bat, aby ho makro videlo, ale nejako to nefunguje :)

Tady je castecny vypis z konzole:
fixme:mpr:WNetGetUniversalNameA ("Z:\\home\\habib\\data\\script\\Combine\\Combine.ggp.pas", 0x00000001, 0x32f638, 0x32fa44): stub
fixme:commdlg:GetFileName95 Flags 0x00800000 not yet implemented
fixme:mpr:WNetGetUniversalNameA ("Z:\\home\\habib\\data\\GG2 60CSx TRUHLICKY with hint _ by Qnik.gge.pas", 0x00000001, 0x32e2d8, 0x32e6e4): stub
Z:\home\habib\data>#! /bin/sh
File not found

Z:\home\habib\data>gpsbabel -i gpx -f tradicky.gpx -o garmin -F usb:
File not found

Pocitam, ze ten gpsbabel volam spatnym zpusobem, ale za vitezstvi povazuju uz to, ze ten skript funguje :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 11:14

Uz jsem tu tusim psal, ze to zalezi na tom, zda je mozne z emulovanych win spoustet shel. Pokud ano, pak je to v pohode. v combine spustis exe, ktere ti spusti shel (exe bude mit jako parametr shel s patametrem toho scriptu). Vic asi neporadim, protoze pouzivam budto Unix nebo Win, druhe z prvniho nikoli.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:05

Jsem nový uživatel tohoto makra a nepochopil jsem z popisu jak ho používat. Stáhnul jsem makro verze 1.0.4, umístil do c:/geoget/data/script/Combine a spustil geoget. V konfiguraci pluginů jsem makro našel, ale co dál? Jak si nadefinuji svoje skupiny? I přes nedoporučení jsem ručně vytvořil Combine.ini dle vzoru zde v diskuzi, ale to je vše co jsem dokázal. A jak jskupinu spustím? Prosím o radu. Mám geoget 2.2.1.512.
  • 0

#69 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 6:25

Skupina se spusti na zalozce Spustit - vyberes prislusnou skupinu a budto na ni dvojkliknes (po ukonceni se Combine neukonci) nebo kliknes na Spustit a skupina se provede a pak se Combine ukonci. Druhou moznosti je vytvorit z dane skupiny makro. To se dela jednim z tlacitek Do spravce nebo Do toolbaru. V druhem pripade je mozne definovat svoji vlastni ikonu tlacitkem Ikona. Skupinu pridanou jen do Spravce pluginu lze spustit z menu Pluginy/Akce/prislusne jmeno. Skupina, jejiz ikona byla umistena na toolbar je spustitelna kliknutim na prislusnou ikonu v toolbaru. (Zmeny v toolbaru a ve Spravci pluginu se projevi az po restartu GeoGetu.) Jeste neco neni jasne? Definice nove skupiny: 1. zalozka Definovat, tlacitko Nova skup., v dialogu vyplnit spravne jmeno nove skupiny 2. [volitelne] vyplnis poznamku ke skupine 3. postupne pridas do skupiny prislusne akce vzdy jednim z tlacitek v ramecku Preida (Filtr, Seznam, Makro, exe, bat, GG prikaz) a pokud je treba nastavis parametry (dvojklik na pridane akci vyvola dialog pro nastaveni parametru) a/nebo zpusob pridavani kesi (radiobuttony v ramecku Kese - Nacita, Pridava, Odebira) Opravdu to z popisu (zejmena priklady v Combine.txt) a z hintu na jednotlivych prvcich ve formulari makra nebylo jasne? :(
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#70 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 7:05

Díky moc za odpvěď, ale stále ještě něco chybí. Asi jsem úplně slepej, ale nemohu najít záložku Spustit ani tlačítka "Do spravce" a "Do toolbaru". Ani záložku "Definovat". Kde to má být?
  • 0

#71 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 7:15

rodinka veverek napsal/a:
Díky moc za odpvěď, ale stále ještě něco chybí. Asi jsem úplně slepej, ale nemohu najít záložku Spustit ani tlačítka "Do spravce" a "Do toolbaru". Ani záložku "Definovat". Kde to má být?


Ty vidis po spusteni makra neco jineho nez na prilozenem obrazku? (Vlevo zalozka Spustit, vpravo dole tlacitka pro pridani do toolbaru a do spravce.)

Pokud to takto nemas, pak by me zajimalo co a jak spoustis ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#72 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 7:27

Tak jsem na to nakonec přišel. Začal jsem proklikávat zoufale celý geoget a něco hledat. Našel jsem editor skriptů, otevřel jsem Combine.ggp.pas a viděl chybu: [Chyba] ....Combine.ggp.pas(819:24): Unknown identifier 'TOOL_TEXT' Ten identifikátor v tom programu opravdu není. Dodefinoval jsem ho tedy do Combine.config.pas, (Nevěděl přitom jakou má mít hodnotu, dal jsem tam 'blabla'.) Spustil znovu geoget a pak se v menu "Pluginy /nezařazené pluginy" objevila položka "Combine" a pod ní jsou formuláře, které popisuješ. Mám z toho pocit, že pokud není s programem vše v pořádku, geoget v tichosti vyřadí (nebo spíš nezařadí) makro z menu pluginů. Takže je vše OK. Ještě mě prosím napiš, jaká hodnota má být v tom TOOL_TEXT a co to vlastně znamená.
  • 0

#73 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 7:39

TOOL_TEXT='Skupina akcí: %GRP_NAME%'; //text pro vytvorenou ikonu na toolbaru

Promenna je navic od verze 4 a zapomnel jsem nahrat novy config.

Pokud dojde k chybe pri prekladu, nemuze GG makro nikam doplnit, protoze jej nedokaze zpracovat. Toto byla jednoznacne moje chyba, nikoli chyba GeoGetu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#74 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 12:16

...hmm, takže nahraji Combine makro a nic. Nikde ho nemůžu najít. Tak si říkám že přece nejsem zas až takový troba, tak prolezu celý GG, pak začnu pročítat vlákno pěkně od začátku a až na konci se dočtu že chyba není mezi židlí a klávesnicí, ale v Combine.config.pas. Na jednu stranu jsem rád, že nejsem zase až tak velká lama, že bych si to neuměl nainstalovat a na druhou stranu mě mrzí, že když se o téhle chybě ví, tak stále není opravena. Určitě ne každý si dá práci s hledáním kde je problém, což je škoda pro tohle makro.
  • 0

#75 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 10:34

No, on ten problem ma 2 roviny. Moje chyba byla v tom, ze jsem nepridal konstantu TOOL_TEXT do Combine.default.pas (opraveno jiz od patku), ale to neresi stav pro aktualizaci makra. GG neumi z default.pas automaticky doplnit chybejici konstanty do config.pas. To si kazdy musi udelat rucne. Staci radek
TOOL_TEXT='Skupina akcí: %GRP_NAME%'; //text pro vytvorenou ikonu na toolbaru
doplnit na konec souboru Combine.config.pas. V soucasne dobe neexistuje zadne jednoduche reseni a neni to chyba ani makra, ani geogetu. Je to proste vlastnost. Jiste, mohl bych si udelat vlastni soubor, do ktereho ukladat a upravovat nastaveni (podobne jako treba Autostat), ale v tom pripade se obchazi "systemovy" (a jednotny) nastroj pro konfiguraci maker a to mi nepripada nijak rozumne.

Takze opravdu pomuze jedine budto
1. smazat soubor config.pas, nahrat novy default.pas a restartovat GG, nebo
2. rucne doplnit vyse uvedeny radek
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#76 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 10:45

Tak makro už chodí. Je to úžasné. Po něčem takovém toužím už delší dobu. Postup s jakým filtrovat seznamy jsem měl sice už nacvičen, ale bylo to otravné a dělal jsem chyby a pak si to od rodiny schytal, když jsme dojeli na místo a v GPS nic. Už jsem byl rohodnut, že se konečně podívám, jak se ta makra dělají a něco naprogramujii (nebylo by tak obecné jako Combine). Naštěstí jsem nemusel. Díky moc. to Sally&eL: Uvědom si, že u autorů geogetu ani maker nemáme předplacenou podporu 24x7. A to že tak rychle reagují, je jejich dobrá vůle. Každý dělá chyby.
  • 0

#77 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 12:03

...pravda, teď když se na to dívám, tak v Combine.default.pas to opravdu je - pak tedy nechápu, proč když si to stáhnu, není to rovnou i Combine.config.pas a musím to ručně dopsat - včera jsem tohle makro použil poprvé, takže jsem nic neaktualizoval - takže si myslím že pro první použití by to mohlo být po stáhnutí kompletní. pro mě není si problém si sem tam něco poopravit nebo při-ohnout k vlastní spokojenosti, ale pro někoho kdo udělá první instalaci a pak v GG nic nenajde je to trochu matoucí ...jinak makro super, za což máš můj dík
  • 0

#78 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 12:20

Pokud jsi mel na disku soubor combine.config.pas bez prislusneho radku, GG to doplnit neumi. POkud jsi ho tam nemel, pak to vysvetlit neumim. Ted jsem si to zkusil "nainstalovat" a GG ho spravne vytvori z Combine.default.pas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 14:14

Sally&eL napsal/a:
...pravda, teď když se na to dívám, tak v Combine.default.pas to opravdu je - pak tedy nechápu, proč když si to stáhnu, není to rovnou i Combine.config.pas a musím to ručně dopsat - včera jsem tohle makro použil poprvé, takže jsem nic neaktualizoval - takže si myslím že pro první


Pokud geoget nenajde *.config.pas, pak si jej vyrobi kopii z *.default.pas. Z toho vyplyva, ze pokud neco v defaultu je a c existujicim configu nikoliv, musel tam ten config uz pred tim existovat.
  • 0

#80 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 10:21

gord napsal/a:
Pokud jsi mel na disku soubor combine.config.pas bez prislusneho radku, GG to doplnit neumi. POkud jsi ho tam nemel, pak to vysvetlit neumim. Ted jsem si to zkusil "nainstalovat" a GG ho spravne vytvori z Combine.default.pas.

Ahojkym
Diky za vysvetleni a trpelivost, uz to funguje.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama