Přejít na obsah


Fotka

Combine - makro pro automatizaci opakovanych cinnosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
275 odpovědí na toto téma

#141 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 10:07

To je prave ono, ja to nikde nemam. Krome nastaveni parametru ve spravci pluginu se nikde neukazuje. Zadne tlacitko, zadna nova polozka v nezarazene pluginy. Combinecommand.ini mam V nastaveni vidim ze INI File je combine.ini, ale to nemam nikde... V diskuzi take zmineno ze v GG by se melo objevit menu Pluginy - Akce.... nemam. Jen spravce a nezarazene :( *EDIT* BINGO problem byl v tom ze jsem nainsatloval combine nad starsi verzi GG, kdyz pak se pak nic nedelo zaktualizoval jsem GG, ale stav byl stejny. Ted znovu ombine instalovano znovu a uz ho mam v nezarazenych takze vyreseno. Spatne poradi kroku... NA domaim pocitaci by se to nestalo, tam mam posledni GG, ale na ntbku kde to ted rozchazim neb mam trochu volneho casu jsem aktualizaci uz :par: tydnu nedelal :P
  • 0

#142 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 16:55

Jelikoz jsem si nedavno sikovne smazal datovy adresar, tak zacinam pekne s cistym stitem a dnes doslo na instalaci Combine. Jeste o vikendu vsechno slapalo jak ma, dneska na me vylezla tato chybova hlaska. Zkratka a dobre, urcim kterym exportnim makrem se ma vytvorit soubor, potvrdim a dostanu hlasku ze dane makro neexistuje a ze mam tedy smulu. Pritom mi to makro je nabidnuto :) Nenapada vas nekoho cim by to mohlo byt? Matou me ta dve lomitka, ale nevim kde je zmenit. A ted koukam, ze ve jmene makra ma byt GG2, ted je tam jen G2.. Pritom soubor samotny ma jmeno ok. Probiral jsem to i s Gordem, ale zatim bez vysledku :) Nemuze to byt treba spatnym kodovanim pri ukladani? Cela ta sranda se deje pod wine na Linuxu, na Vistach se to tvari ok. Ale jak rikam, i na tom linuxu to fungovalo do minuleho tydne paradne a dneska nic :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#143 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 121 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 13:44

Zverejnena nova verze makra. Novinky:

0. opravy nekterych chybicek
1. prepinani databazi
2. uzivatelske promenne
3. podminene provadeni prikazu

Vse v dokumentaci.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#144 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:14

Někde jsem zahlédl, že by mělo jít v Combine použít i uložená nastavení pro stahování z GJ. Jde mi o to, jak nastavit, aby se automaticky stahovaly keše z Čech bez Prahy a Středočeského kraje. V GJ jsem si nastavil jednotlivé kraje a ty jsem chtěl nastavit do nějaké skupiny v Combine... ale nic takového tam vložit nejde :( Nemáte nápad na to jak to udělat? Díky.
  • 0

#145 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:26

Tak treba v batu si vytvaret ini a na konci spustit gj. Pomoci Combine pak spustis ten bat. Snad jsem te pochopil spravne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#146 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:29

Šlo mi o to, že GJ si vytváří svoje Query do gjq souborů a jestli by v Combine nešlo použít jen volání těchto gjq souborů. Jak jsem do nich koukal, tak mají jinou strukturu než ini soubory a v dokumentaci GJ jsem zase nenašel možnost využití těchto gjq souborů v batu.
  • 0

#147 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:35

Uloz si hotovou query nebo batch jako geogeti plugin (tlacitko plugin). Ten potom muzes volat v combine :)
  • 0

#148 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:44

Gord byl v tomhle pripade na nizsi urovni a mluvil o samostatnem volani geojarry.exe a ne ulozenych prvku (batch, query) z geojarry geogetiho pluginu. Combine jinak logicky nemuze nacitat cizi formaty a tedy rozhodne neumi nacitat gjq a gjb. Diky te moznosti ulozit geojarry query/batch jako ggp plugin to ale neni treba. Obecne se pak takto ulozeny plugin da pohodlne volat at z combine, nebo rucne z GUI. Dokonce to jde i obracene. Jde ulozit combine skupinu jako ggp plugin a ten pak volat z geojarry batchi... Proste trochu pavucina, ale modularni.
  • 0

#149 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:56

medwyn_cz napsal/a:
Uloz si hotovou query nebo batch jako geogeti plugin (tlacitko plugin). Ten potom muzes volat v combine :)

Tak jsem si GJ query uložil jako plugin do plugin manageru, ale netuším kam... v Combine to stejně stále nevidím :(

Už jsem našel :D
  • 0

#150 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:07

mel bys ho najit jako *batch.plugin.ggp.pas ve script\Geojarry\
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#151 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:11

medwyn_cz napsal/a:
Gord byl v tomhle pripade na nizsi urovni a mluvil o samostatnem volani geojarry.exe a ne ulozenych prvku (batch, query) z geojarry geogetiho pluginu.

Jj, kdyz se mi rekne GJ, vetsinou tomu rozumim jako gjw.exe a ne jako makra pro GG, ktera pouzivaji gjw.exe. Hlavne, ze jsme se nakonec pochopili a dopracovali ke kyzenemu vysledku.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#152 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:23

Teď ještě potlačit to okno po importu do GG :(
  • 0

#153 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:38

Vzhledem k tomu, ze to okno se statistikou po importu se ve skriptech vyvolava samostatnym prikazem, tak by to snad nemel byt problem, ne? ;)
  • 0

#154 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 15:19

no to okno potlacit nelze. GJ automaticky na konci kazde Query/Batch to okno zobrazi (pokud neco naimportovala). Nezda se mi, ze bych nekde videl volbu na zruseni. Ale navrhl bych ti opacny postup (mito vkladani GJ do Cobmine, vloz Combine do GJ) - predpokladam, ze pokud neco importujes, na konci importu to okno asi stejne videt chces. Udelej to tedy obracene a volej combine skupinu z geojarry batche. Pak se okno o importu zobrazi az uplne na konci po ukonceni zpracovani.
  • 0

#155 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 17:01

medwyn_cz napsal/a:
Udelej to tedy obracene a volej combine skupinu z geojarry batche. Pak se okno o importu zobrazi az uplne na konci po ukonceni zpracovani.

Díky za radu, ale to je už vyšší dívčí. Netuším jak to udělat...

Moje představa byla mít skupinu pro GJ na update databáze pro "Home area", Čechy bez HA a Moravu. Ano, dá se to řešit voláním jednotlivých krajů, ale je to vopruz..

Na konci toho query by se mi líbilo zobrazit to importovací okno s přehledem, abych se např. podíval na "jen nové"

Při prvním pokusném spuštění jsem ale zjistil, že GJ nevypisuje který gjq zrovna zpracováná, takže bonužel není vidět v jaké fázi celý import je :( Myslím, že by se to mohlo zobrazovat někde v záhlaví GJW...
  • 0

#156 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 20:47

Ja bych ti poradil spis takhle: Kdyz uz chces nutne delat neco proti pravidlum GS, tak se proboha pridej ke sdilecum PQ a budes mit celou CR na jeden klik. Usetris tak nervy sobe i mne a kapacitu serveru zrovna tak. Jinak nez po jednotlivych krajich tohle stejne nejde udelat. Tvorba geojarry batchi je vicemene stejne narocna jako tvorba combine skupin - spis jednodussi, protoze je tam mnohem mene voleb. Nechapu, co je na tom "vyssi divci". K tomu navrhu GJW.exe - tezko muze neco zobrazovat, to je naprosto nezavisly program a vubec netusi kdo a proc ho vola. Veskere batches a queries jsou jen vymysly, ktere implementuje geogeti makro. Jak totiz HaLuMa cela leta tvrdil, ze potencial geojarry.exe neni vyuzivan plne, tak skutecne nebyl. Cela zmena v geojarry 2 je provedena jen diky makrum. Exe zustalo stejne.
  • 0

#157 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 21:31

OK, nechme toho. Já to chtěl spíš vyzkoušet, jak by to šlo či nešlo... Mám celé Čechy pokryté PQ, takže pohoda.
  • 0

#158 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 7:18

medwyn_cz napsal/a:
Ja bych ti poradil spis takhle: Kdyz uz chces nutne delat neco proti pravidlum GS, tak se proboha pridej ke sdilecum PQ a budes mit celou CR na jeden klik. Usetris tak nervy sobe i mne a kapacitu serveru zrovna tak.

Rád bych se ke sdílečům připojil, ale nevím jak. Myslel jsem, že je to takový uzavřený pánský klub?
  • 0

#159 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 7:36

chupito napsal/a:

medwyn_cz napsal/a:
Ja bych ti poradil spis takhle: Kdyz uz chces nutne delat neco proti pravidlum GS, tak se proboha pridej ke sdilecum PQ a budes mit celou CR na jeden klik. Usetris tak nervy sobe i mne a kapacitu serveru zrovna tak.

Rád bych se ke sdílečům připojil, ale nevím jak. Myslel jsem, že je to takový uzavřený pánský klub?

Podívej se do příslušného vlákna... Musíš být PM a svojí PQ přispět na společnou hromádku...
  • 0

#160 billy06

billy06

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 20:58

is there any way after loading a list i can order by distance and then possibly remove anylines after 500? so i can export the closest 500 caches , i am english
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka