Přejít na obsah


Fotka

Yes, listing is active - defaultne


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
5 odpovědí na toto téma

#1 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 23:07

Ahoj revieweri,

uz se to tu zminovalo - ptal se napriklad Osik http://www.geocachin...thread_id=11782, ale trochu to zapadlo - ale nedavno (?) udelal Groundspeak na serveru docela zasadni zmenu - a pri editaci noveho listingu je moznost "Yes, listing is active" defaultne zaskrtnuta jako aktivni. U lidi, kteri listing uz predtim psali, nebo umi aspon trochu anglicky, s tim snad vetsinou problem neni, ale dokazu si predstavit, jak to prekvapi novacka nebo nekoho se slabsi anglictinou.

A jako jasny dusledek se nam pak objevuji publikovane kesky, ktere jeste nejsou na miste (autor totiz stihl tak tak napsat listing).

Takze se ptam:
1. Nemyslite, ze vam to takhle pridelava praci? (Musite vic kontrolovat novacky, jestli je cache na miste, pripadne disablovat po FDNF)
2. Kam je dle vaseho nazoru rozumne napsat nesouhlasny nazor na tuto zmenu a prosbu o opravu? (Forum na gc.com mi pripada jako podobna kecarna jako tady a nejsem si jisty, kdo cte maily typu "Dear Groundspeak" na nejakym info@...)
3. Mate jako revieweri nejake slovo - mluvi s vami nekdo z GS o techto zmenach? (Idealni cesta jak spojit bod 1 a 2)

Diky za odpovedi, ktere urcite budou zajimat nejen me.

A PRO VSECHNY - TOTO JE PRISPEVEK V SEKCI REVIEWER, nikoliv volna diskuze. Diky za pochopeni.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#2 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 23:43

Zrovna teď jsem od jednoho cachera dostal naprosto identickou žádost, abychom trochu u GS zaorodovali o zrušení defaultního nastavení aktivního listingu. Podrobněji to asi vysvětlí kolega TTR, který o tom někde v RWH četl a opraví mě v nepřesnostech, ale jde zhruba o toto: GS se bojí více toho, že cacheři nezaškrtnou toto tlačítko, až bude cache připravená, než že jej zapomenou odškrtnout, když ještě není. Protože sice hotová cache, ale neaktivní, se nezařadí do fronty, a tak cacher čeká a nic se neděje, což ho může jednak otrávit, jednak může např. psát zbytečné dotazy na fórum, či přímo na GS, nemluvě o tom, že tato cache zbytečně zaplácává databázi. Proto GS prosazuje politiku, že je lepší, aby byl listing rovnou aktivní a vkládá velkou důvěru do reviewerů, že ty předčasně odeslané včas rozkryjí a zneaktivní. Že se to vždy nepovede, to jste si jistě už zažili na vlastní kůži. Takže toto je zhruba postoj GS, nikoliv však postoj můj ;)
  • 0

#3 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 15:46

Ano je to jak píše DarkLord - myslím že se to i chvíli experimentálně zkoušelo (nejsem si jist) a opravdu častěji pak dochází k tomu, že hotový listing je stále neaktivní a kačeři se nedočkají schválení a píšu na GS atd., než že nehotový listing je předán. Proto je aktivace defaultní, bez ní by se revieweři o listingu holt nikdy nedozvěděli...
  • 0

#4 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 15:48

Jo a k H+ - tato změna není nedávno, já snad pamatuji ež aktivace byla defaultně zaškrtnuta skoro vždy (pokud ne tak hodně dávno), no a právě kvůli "utopeným" listingům, tj zadaným ale nikdy nepublikovaným aniž by autor věděl proč, je aktivace default no. Zamykám, pokud některý z rev.kolegů či autor vlákna H+ budou chtít reagovat, mohou dočasně samosebou odemnknout jako u jíných příspěvků této skupiny.
  • 0

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 22:18

Nevim, jak nedavno se to stalo - ale odhadnu, ze minimalne pri mych prvnich dvanacti-patnacti kesich to aktivni nebylo, ale to je jedno. Pak jsem chvili nic nepublikoval a nevsiml si, kdy se to zmenilo.

Ovsem to nic nemeni na tom, ze je to podle me ze strany GS alibismus - radsi nez abychom nechali zapadnout listing (s lehkou nadsazkou) idiota, ktery si nedokaze ani precist, co tam je napsany, tak naopak jemu umoznime listing publikovat, aniz by o tom vedel.

Jestli tomu dobre rozumim, TTR takovy postup celkem schvaluje, DarkLord uz mene. :)

Zopakuju otazku - kam si mam, dle vaseho nazoru, na tenhle nesmysl stezovat? Myslim, ze s tim nazorem nejsem sam a za napsani par radku mi to stoji.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#6 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 23:11

Za kolegu se vyjadřovat nemohu, ale já osobně sdílím tvůj názor. Nebudu si hrát na otroka GS, co vždy udělá a myslí si to, co GS - podle mě by bylo lepší to nechat defaultně nezaškrtnuté a kdo neumí číst, jak sám píšeš, ten má prostě smůlu. Kam ale napsat, to ti asi bohužel neporadím - přímo na oficiálním fóru to asi zapadne, do RWH, kde je k tomu prostor, se taktéž nedostaneš, takže zbývá asi jen mailový kontakt na GS. Ale předem ti garantuji, že to zamítnou...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka