Přejít na obsah


Fotka

Geoget jako univerzální správce waypointů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:25

Vzhledem k tomu, že Geoget je velmi dobře funkční jako správce keší bych se rád zeptal autora, zda neuvažuje o možnosti udělat nějaký jeho "klon" (nebo jak to nazvat), který by fungoval jako univerzální databáze waypointů. Řada vlastností GG by zůstala zachována (mapky, třídění, tagy atd.), některé by se vypustily (import .loc souborů a listingů), jiné by musely přibýt (editace informací o waypointech) nebo projít úpravou (exporty). Takový správce bodů zájmu by určitě našel svoje uživatele -- si tedy aspoň myslím :-)
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:35

Nemichas dohromady WP a POI? WP umi GG spravovat (muzes je pridavat, odebirat, upravovat, ke kazdemu napsat poznamku, ...) EDIT: a import muze byt otazkou makra
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 13:07

Chapu to spravne, ze proste chces misto hromady kesi tam mit hromadu cehokoliv jineho? Zasadni problem je databaze. Aby geoget nad daty fungoval, opira se o zakladni informace v databazi. Jednotliva pole maji jasne definovany vyznam, se kterym program v mnoha funkcnich pocita. Takze v kazdem pripade je problem resitelny jen tak,z e se tvoje data budou v co nejvetsi mire tvarit jako kesky. S importem ci exportem dat problem neni. Oboje se da resit pres skripty, ktere si muze vytvaret kazdy dle libosti. Jde jen o to, aby se do databaze dostaly smysluplna data. Jinak analyzu jsem tomu nedelal, takze netusim, kde se narazi na nejake problemy. Bude-li problem rozumne resitelny, rad pomohu. Zvlastni program bych ale delal nerad - nezvladal bych to kapacitne.
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 14:49

To by nebyl spatny napad. Pridat jednu tabulku:
name, lat, lon, desc, symbol, typ (kategorie, skupina nebo jak to nazvat, ) a mit moznost si ji zobrazit a editovat. Import export by se dal provest pluginy.
Delat paralelne jiny program neee, do toho bych kdybych byl autor GG nesel.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 15:52

Proc novou tabulku a vsechno uvnitr delat dvojmo, kdyz tyto polozky soucasna tabulka na kese uz ma? :D
  • 0

#6 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 16:58

Mozna jsem natvrdlo, ale mohli by jste mi vysvetlit k cemu ze by to bylo vsechno dobre? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#7 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 17:37

HaLuMa napsal/a:
Proc novou tabulku a vsechno uvnitr delat dvojmo, kdyz tyto polozky soucasna tabulka na kese uz ma? :D

Pravda, pro les nevidím stromy :D
Teď ještě to zobrazení B)
  • 0

#8 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 17:46

lukabike.com napsal/a:
Mozna jsem natvrdlo, ale mohli by jste mi vysvetlit k cemu ze by to bylo vsechno dobre? :)

Nejsou to jen kešky, co člověka zajímá.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 19:52

A co na zobrazeni ti chybi? Pro import cehokoliv je potreba udelat dulezitou vec - mit unikatni identifikator - to co je u kesek GC kod. Zbyvajici informace se daji vtipne ulozit v GPX do groundspeak:* tagu, cimz se vykouzli co potrebujes. Ostatne nedavno tu byla diskzue, kdy takto nekdo uspecne krmil GG geodetickymi body. ;)
  • 0

#10 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 21:40

Haluma: Ano, je to přesně tak, jak jsi psal -- místo hromady kešek tak mít hromadu čehokoli jiného. Je jasné, že jednoznačný identifikátor si v takovém případě musí program generovat sám. Poznámkám k těm bodům se klidně může nadále říkat listing atd... Ovšem chtělo by to možnost ten "listing" z programu přímo editovat. Taky by bylo dobré, kdyby vznikla možnost otevírat různé soubory s databázemi přímo z programu. Abych tak mohl mít v jednom souboru třeba databázi bydlišť milenek a v jiném zase databázi manželek... ;-)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 22:02

Identifikatory - musi byt unikatni, a v soucasne dobe musi zacinat na GC a musi formalne splnovat pravidla pro tvorbu GC kodu. Pridane wypointy pak maji stejny kod, jem misto prefixu GC maji neco jineho. Uz delsi dobu je v planu uvolneni techto pravidel tak, aby identifikatpry nemusely zacinat na GC a nemusely formalne splnovat pravidla na tvorbu GC kodu. Nicmene dvoupismenne prefixy by zustaly. Ono je to uz takto ve vetsine mist v programu udelano, zbyvaji uz jen asi dve mista. Listing - udelat tam moznost editace listingu, to je to nejmensi. Ale bude to vcelku primitivni editor, necekej zadne super funkce. Databaze - s moznosti vyberu pracovni databaze primo z GUI programu se pocita! Tuhle myslenku mi uz pred casem nauckoval Medwyn. ;)
  • 0

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 22:21

Chápu dobře, že identifikátor keše je GCxxxxxx (max 8 znaků). Waypointy přiřadí ke keši podle toho xxxxxx (3 - poslední znak). Otázka: Lze zobrazit waypointy, pro které neexistuje rodičovská keška ? (mě se doposud nedaří)
  • 0

#13 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 6:30

V GG mám Kofola-keše s falešným GC kódem, aby to prošlo. Editor (ala Notepad) alespoň na listing a hint by se hodil.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 7:33

bodlak napsal/a:
Chápu dobře, že identifikátor keše je GCxxxxxx (max 8 znaků).
Waypointy přiřadí ke keši podle toho xxxxxx (3 - poslední znak).
Otázka:
Lze zobrazit waypointy, pro které neexistuje rodičovská keška ? (mě se doposud nedaří)


Chapes to naprosto spravne.

Problem se zobrazovanim waypointu je v tom, ze se filtruje stylem: "Probehni vsechny kesky a ke kazde i jeji vlastni waypointy, a podle filtru se rozhoduj, co se zobrazi."
  • 0

#15 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 7:52

OK, s tím už si poradím.
  • 0

#16 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 9:25

Na GG je moc šikovný právě ten systém podřízených waypointů, to se mi moc líbí a to z GG jako univerzálního správce bodů podle mě dělá něco výjimečného - ať už to bude použito pro ukládání příhodných parkovišť nebo jako waypointy přístupové trasy k vlastnímu bodu či pro cokoli jiného... Námět - podřízený waypoint by mohl být typu "bod trasy" a na mapkách by se mohly (volitelně) vykreslovat spojnice těchto bodů. Samozřejmě pokud to mapy.cz dovolují...
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 12:35

Tak, vyvojova verze uz umi editovat listing vcetne hintu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama