Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Multina v jeden den - hledam nápad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:21

Hledam nápad jak ošetřit aby multinu (kterou mam tepr v hlavě) se muselo odlovit najednou. Multina bude mít 3-4 atage s krabičkama + finalka. Multina má být ta z trošku obtižnějších a vím že hodně lidí by ji lovilo min na 2x - což sníží naročnost min na 1/2. dík za jakekoliv napady
  • 0

#2 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:37

Jediné, co mě napadá, je, abys do každé stage nacpal indicii ke kódovému zámku finální krabičky a každý den chodil měnit jak indicie, tak kód na zámku :)))
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:42

Brunoos napsal/a:
...
Multina má být ta z trošku obtižnějších a vím že hodně lidí by ji lovilo min na 2x - což sníží naročnost min na 1/2.


No a co? Ať si každý loví, jak se mu líbí :) Někdo si loví ostrovní keše v květnu, jiný v lednu, někdo jak kdy...vadí to někomu?
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:43

wherigo ?
  • 0

#5 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 15:08

Hmm, no a co? Z popisu soudím, že obtížnost bude spočívat v nějakém přesunu z bodu A do bodu B - pokud by to měla být jediná zvláštnost, raději ji ani nedělej.
  • 0
Monte

#6 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 15:24

Myslím, že není třeba od nápadu odrazovat. Já sám bych si jí rád zkusil, ale jak tohle zařídit, nemám zdání. Popřemýšlím.
  • 0

#7 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 15:32

Je tu hodně odpovědi v kterých ličite že je vam to jedno jak si multinu lidé odloví, mě ale není. Proč se zakladaji kešky na skalách, pod vodou, na ostruvcích, na stromech, atd.....?? Protože owner chce, aby si lidé, kteří se ji rozhodnou odlovit něco zažili - a někdy to pro lovce je premiera v dané oblasti. Tak i ja chci aby si lovci u teto multiny něco zažili. Co se tyče dvou zminěných nápadu: 1. Tak na to nemám abych každý den chodil měnit kody na jednotlivých stage :D:D 2. Wherigo - ještě jsem žadne neabsolvoval, ale si myslím že v pruběhu hry jde i wherigo si postupně ukladat a pokud se vam přistroj sekne tak se vradit do určitého místa.
  • 0

#8 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 15:47

Když jsem pročítal wherigo v ČR, narazil jsem na jednu, kde je třeba ji stihnout v nějakém čase na bruslích. Jestli to lze obejít, nevím, nezkoumal jsem.
  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 15:56

Brunoos napsal/a:
Je tu hodně odpovědi v kterých ličite že je vam to jedno jak si multinu lidé odloví, mě ale není.
Proč se zakladaji kešky na skalách, pod vodou, na ostruvcích, na stromech, atd.....?? Protože owner chce, aby si lidé, kteří se ji rozhodnou odlovit něco zažili - a někdy to pro lovce je premiera v dané oblasti.

Hmmm.... a proc to lidi lovi i tak ze nekdy to -vylusti / fyzicky odlovi jeden a logujou vsichni z prichozich- preplave ve vode / preplave na clunu- vyleze tam zaspoda / slani tam zezhora / pomuze si prinesenou souskou a vubec neleze po skale - atd.. atd.. tzn dosad sve vymyslene varianty-...
No a co.... Proc by jsi mel vynucovat, jak to muzu odlovit. To jako kdyz zacnu a zlomim si po prvni stage nohu, tak se ten den musim doplazit na finale, protoze mi to jinak neuznas.... :o:o:o

Ta hra je tou zabavnou hrou preci prave proto, ze si v tom najde kazdy to sve... A kazdy si sve zazitky ma moznost ridit sam, svym pristupem, na sve urovni dusevnich a fyzickych sil a predpokladu.....
  • 0

#10 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 16:09

Proč tak agresivně ? Když někdo umístí kešku na skalní jehlu nebo na dno tůně, take si "vynucuje" způsob ulovení ? Když to owner dokáže vymyslet tak, že ji lze odlovit jen na jeden zátah, co by ne. I taková keška má nárok na život. Docela mu fandím, ale nápady, jak to udělat mám jen takové obskurní.
  • 0

#11 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 17:02

Vzhledem k tomu, že nikdo netušíte co má autor za lubem tak si můžete svoje knížecí rady o tom jak to nemá dělat pro sebe. Jeho zajímá jak to udělat. Co se týče Wherigo, tak tam existujee timelimit funkce, ale nevím jestli se nedá obejít třeba tím, že to pustíš v emulátoru. Na druhou stranu to by se dalo třeba vyřešit tím, že bude potřeba zadat údaj, který se zjistí na místě. Množství lidí, kteří sebou potáhnou notebook aby emulovali se tím sníží. Ale s tímhle by ti poradil spíš Sutech, ten se ve Wherigo vyzná. Co se týče běžné multiny tak mě napadá nějak zapojit třeba délku stínu nebo něco takového. Ale to znamená udělat tabulky (práce pro tebe) a taky by se to dalo případně obejít.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#12 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 17:10

Tahle cache GC1DCKM využívá on-line připojení v terénu a měření rychlosti přesunu mezi dvěma místy. Třeba nápad? Ale je tam nutné to připojení...
  • 0

#13 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 18:45

Brunoos napsal/a:
Proč se zakladaji kešky na skalách, pod vodou, na ostruvcích, na stromech, atd.....?? Protože owner chce, aby si lidé, kteří se ji rozhodnou odlovit něco zažili - a někdy to pro lovce je premiera v dané oblasti.


Nevím sice, proč tak lpíš na způsobu jakým kdo keš odloví, ale můžu ti říct, že už teď tuším, jak by se to tvoje omezení (pokud ho nějak uvedeš do souladu s pravidly) dalo obejít. :D
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#14 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 18:49

Osobně mám raději keše, kde je na kreativitě kačera, jak se se zadáním vypořádá, než ty, kde je nalinkovaná jen jedna jediná správná možnost. I ty logy bývají v tom prvním případě zajímavější. Na druhou stranu, čím neprůstřelnější zadání, tím spíš motivuje k přečurání :P .
  • 0

#15 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 19:23

Jedno řešení mně napadá, ale není technicky jednoduché. Mohl by jsi vyrobit něco jako 2 elektrické klíčenky, generující podle nějakého algoritmu jedno číslo denně (každá jiné), a výsledný vzoreček by pak fungoval jen při použití kódů z jednoho dne. Něco jako RSA klíčenky, ty generují kódy několik let, bez výměny baterky.
  • 0

#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 19:41

1. stage a finálovka budou nedaleko od sebe a propojeny nějakým vedením. Odlovením 1. stage se spustí ve finálovce časovač, který po určené době provede autodestrukci keše :D 1. stage i finálka bude v nějakém infocentru, kde zasvěcená osoba vydá indicie pro pro postup na další stage a při návratu kačera vydá finálku pokud splní časový limit.
  • 0

#17 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 21:19

Ať už vymyslíte cokoliv, půjde to obejít: člověk udělá polovinu, pak to zabalí. Druhý den ji sice začne dělat znovu od začátku, ale tu první polovinu už může proběhnout jen formálně, protože už bude vědět, co kde má čekat. Ledaže by se průběžně měnily i stage. To by ale nebyla keš, ale hejno medúz.
  • 0

#18 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 21:40

Co se tyce zminovane Wherigo s limitem, tady: GC1ENNJ je nutne vybehnout presne dany usek behem presne daneho casoveho limitu. Ale ani to nezabrani tomu, ze prijdou ctyri mladi kombajneri plni sily a misto aby si ten usek vybehli spolu, tak si trasu rozdeli na stafetu a celou trat absolvuji s rezervou 89 sekund. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#19 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 23:28

Všechno se dá obejít. Stačí aby si jeden kačer dal tu práci a stihnul to v jeden den. Pak se rozběhne tichá pošta...
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#20 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 7:02

Tak si myslím, že to nemáš dělat proto, že si každý může lovit jak chce, se mi zdá tak trochu mimo mísu a souhlasím s tebou a fandím ti.
Technicky to realizovat asi bude těší, ale udělal bych to jednoduše:

do listingu napiš, že je třeba odlovit v jednom dni a že spoléháš na je jejich čestnost a poctivost, hravost a uznání přání autora

prostě zapůsob na charakter kačera - pak už je to jeho boj.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama