Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Multina v jeden den - hledam nápad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 7:09

Řekl bych, že zrovna to nechce - chce to mít ošetřené tak, že třetina kačerů bude nadávat, co je to za blbost, třetina se to bude snažít obejít a ze zbývající třetiny to semtam někdo odloví. Holt, postaví si hospodu tak, aby mu tam nechodili lidi ;)
  • 0
Don't panic!

#22 honza.skypala

honza.skypala

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:09

do listingu napiš, že je třeba odlovit v jednom dni a že spoléháš na je jejich čestnost a poctivost, hravost a uznání přání autora.


Řeším něco trochu podobného, rád bych udělal multinu, kterou by měli kačeři absolvovat na lodičkách. Jenže na trase se nenachází ani ostrůvek, takže stejně budu muset jednotlivé stage umístit podél břehů. A bude je možné odlovit pěšky, na kole apod. Podle současných pravidel gc.com se uznává za právoplatný každý nález finální krabičky, bez ohledu na to, jakým způsobem ho kačer našel, jaké podmínky ownera splnil a podobně. A tak jsem dospěl k tomu, že jediné, co mi zbývá, je napsat do listingu, že věřím v čest a hrdost každého kačera, že zdolá uvedenou trasu tak, jak owner kešky zamýšlel. A asi poprosím o pár fotek, dokladující formu zdolání. Víc asi udělat nelze.
  • 0

#23 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:26

honza.skypala napsal/a:
Řeším něco trochu podobného, rád bych udělal multinu, kterou by měli kačeři absolvovat na lodičkách. Jenže na trase se nenachází ani ostrůvek, takže stejně budu muset jednotlivé stage umístit podél břehů.

Tak dej stage střídavě na levý a pravý břeh a tam, kde moc nejsou mosty. Také vyber místa, kam se z břehu špatně dostává, třeba zavěsit na větve sklánějící se nad vodu. A taky můžeš zvážit dát stage na středvý pilíř mostu (pokud tam je) nebo i zavěsit z mostu nad vodu.
A když to někdo neodloví na lodičkách, tak to neřeš, potrápil sám sebe.
  • 0

#24 honza.skypala

honza.skypala

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:29

rodinka veverek napsala...

Jojo, přesně k tomuto jsem dospěl, oba břehy, místa, kam se bude špatně dostávat přes pole a lesy atd.
  • 0

#25 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:41

jenom takový dotaz, ta lodička se veme kde? To je nějaká místní, tvoje, či je tam půjčovna? To, aby musela být použita lodička umístněním jednotlivých stage asi zajistit jde. Ale, jestli se můžu zeptat, proč chceš aby to bylo v jednom dni?
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:51

Mau Loftin napsal/a:

To, aby musela být použita lodička umístněním jednotlivých stage asi zajistit jde. Ale, jestli se můžu zeptat, proč chceš aby to bylo v jednom dni?


ja myslim, ze on to v jednom dni nechce, to chce nekdo jiny. ;)
  • 0

#27 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:57

Mau Loftin napsal/a:
do listingu napiš, že je třeba odlovit v jednom dni a že spoléháš na je jejich čestnost a poctivost, hravost a uznání přání autora

A co když se mi multinu na jedn zátah prostě nepodaří odlovit?

Musím ji pak nechat být? Nebo mám autem objet všechna parkoviště u stagí? Bude tak čestnosti učiněno zadost? Nebo musím vystoupit z auta a dojít ke stagi? Nebo ji musím odlovit a rozbalit? Nebo mám dělat, že nevím o co v úloze jde a stopnout si půl hodiny na luštění? To už bude dostatečně čestné?

Doporučuji stejný princip jako v případě lodiček. Udělat multinu tak, aby neuposlechnutí přání autora byl dost velký vopruz sám o sobě. Třeba veď multinu nějakou soutěskou nebo ji spoj s výstupem na vysokou horu. Pokud takový terén nemáš, použij některé z technických zařízení.

A hlavně. Uvědomme si, že děláme keše proto, aby se ostatní bavili. Takže se zamysli nad tím, čím tvoje keš bude zábavnější, pokud bude lovena na jeden zátah? O jaký zážitek přijdou ti, kteří ji odloví navícekrát? Neznáme zde tvůj záměr, tak si musíš odpovědět sám. A až si odpovíš, tak teprve vynucuj odlov naráz pomocí technických zařízení.
  • 0

#28 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:18

Dain a Olik napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

To, aby musela být použita lodička umístněním jednotlivých stage asi zajistit jde. Ale, jestli se můžu zeptat, proč chceš aby to bylo v jednom dni?


ja myslim, ze on to v jednom dni nechce, to chce nekdo jiny. ;)


Ježíš klucí, tak mě neblbněte :) - jsem se v tom nějak nezorientoval, semlouvám :)
  • 0

#29 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:25

Řešil bych Wherigovkou, pokud chceš vědět jak - napiš mi. Obejít to samozřejmě jde, ale rozhodně ne jednoduše. Stačí aby byl GPS signál u startu a u finálky...
  • 0

#30 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:27

rodinka veverek napsal/a:
A co když se mi multinu na jedn zátah prostě nepodaří odlovit?
Musím ji pak nechat být? Nebo mám autem objet všechna parkoviště u stagí? Bude tak čestnosti učiněno zadost? Nebo musím vystoupit z auta a dojít ke stagi? Nebo ji musím odlovit a rozbalit? Nebo mám dělat, že nevím o co v úloze jde a stopnout si půl hodiny na luštění? To už bude dostatečně čestné?


Tak to si musí každý kačer zhodnotit sám, jestli se to jeho cti dotkne nebo ne.... na to asi univerzální návod není. "Čestnost" nijak definovaný pojem není a je to vnitřní záležitost každého z nás. Ale když se takto ptáš, lze vyčíst, že prostě by ti bylo proti srsti to udělat jinak, než bylo zadáno ;)

rodinka veverek napsal/a:
A hlavně. Uvědomme si, že děláme keše proto, aby se ostatní bavili. Takže se zamysli nad tím, čím tvoje keš bude zábavnější, pokud bude lovena na jeden zátah? O jaký zážitek přijdou ti, kteří ji odloví navícekrát? Neznáme zde tvůj záměr, tak si musíš odpovědět sám. A až si odpovíš, tak teprve vynucuj odlov naráz pomocí technických zařízení.



Nikdo nikomu nic nevnucuje ;). A pokud si myslí, že nejvíce to pobaví tak jak to dělá, tak ať to tak dělá. Kdyby takto každý uvažoval, to by byli všude krásné cache. A je to alespoň nějaká originalita v té záplavě stále stejných témat a provedení....
  • 0

#31 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:09

No mám takový nápad jak to lze technicky zařídit! Co do každé stage umístit čip s displajem který bude ukazovat den v roce +-nějaká konstanta (pro každou stage jiná) Ten čip můžou být i hodinky které budou mít jinak nařízené datum, ale lepší je nějaké lovci nic neříkající číslo které se mění každý den ve všech stage podle daného vzorce a pro výpočet finálky použít vzorec který vyloučí tu proměnnou složku na stage's. Zkrátka indýcie jsou každý den jiné (některé +; některé -), ale jejich součet stále stejný! B) Sežeň si jen nějaký šváby a po zimě běhej zkontrolovat baterky!
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#32 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:19

Dain a Olik napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:

To, aby musela být použita lodička umístněním jednotlivých stage asi zajistit jde. Ale, jestli se můžu zeptat, proč chceš aby to bylo v jednom dni?


ja myslim, ze on to v jednom dni nechce, to chce nekdo jiny. ;)

To je prece jasny - kdo by se s tou lodickou nafukoval DVAKRAT!! :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#33 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:30

Tacmud napsal/a:
Co do každé stage umístit čip s displajem který bude ukazovat den v roce +-nějaká konstanta (pro každou stage jiná)
Ten čip můžou být i hodinky které budou mít jinak nařízené datum, ale lepší je nějaké lovci nic neříkající číslo které se mění každý den ve všech stage podle daného vzorce a pro výpočet finálky použít vzorec který vyloučí tu proměnnou složku na stage's.

No tak to jeden den v klídku oběhám, objedu, obpluju, zjistím, o co se jedná, druhý den pozvu partii kámošů, obsadíme pozice, zmobilujeme si výsledky a je to. Všechno jde obejít, když se chce ;)
  • 0
Don't panic!

#34 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:39

Hickos napsal/a:
No tak to jeden den v klídku oběhám, objedu, obpluju, zjistím, o co se jedná, druhý den pozvu partii kámošů, obsadíme pozice, zmobilujeme si výsledky a je to. Všechno jde obejít, když se chce ;)


Samozřejmě že to jde obejít! Všechno jde obejít! Jen je to různě obtížné!

I kdyby dal do každé stage čtečku otisku prstů a online to propojil a přez SW porovnával jaký otisk kde byl sejmut a jestli je teoreticky možné se z bodu A do B dopravit tak rychle, stále se to dá obejít tím, že si udělám gumové odlitky svého prstu, vyšlu kamarády a nakážu kdy přesně to mají ťuknout na jednotlivých stage.

... a ještě jsem si vzpoměl, že jsem někde nedávno čet, že v japonsku vyvinuly SW který dokáže rozeznat lidi podle obličeje (z videozáznamu), ale zatím to rozezná jen šikmovoký(snad). No řekněte, kdo by se dělal s odlitkama prstů a ještě s maskama pro několik kamarádů! No ale nemožný to není!
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#35 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:40

Hickos napsal/a:
No tak to jeden den v klídku oběhám, objedu, obpluju, zjistím, o co se jedná,...


A proč bys tam teda chodil ještě druhý den? :D
  • 0

#36 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:49

To je fakt - mělo to být "během několika dnů" - dík za upozornění na chybu v plánování :D
  • 0
Don't panic!

#37 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 6:47

Tak elektorinicke zobrazovani a naprogramovane měněni čisel na jednotlivých stage mě napadlo taky, pouze mám obavy z funkčnosti, baterek a pod. Pak mě ještě napadla podobna metoda, ale založená na trhacím bločku: V každe stage by byl vytvořen bloček (musel by byt vytvořený tak aby nebylo vidět na další listy) s listy na kterých by byly čísla pro vypočet finalky. Po nalezení by si každý kačer ten svuj listeček utrhl, aby pro dalšiho navštěvnika byl nový list s jiným číslem. Listy by musely byt pořadově očislované aby jste měli jistotu že na jednotlivých stage si berete listečky ze stejne serie. Vše by bylo ale pouze založené na korektnosti kačeru aby si utrhli pouze jen ten svuj listeček a ani jeden navíc - což si v dnešni době nejsem jisty jestli by fungovalo.
  • 0

#38 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 6:54

Nefungovalo, bohužel.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#39 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 6:59

Brunoos napsal/a:
..............
Vše by bylo ale pouze založené na korektnosti kačeru aby si utrhli pouze jen ten svuj listeček a ani jeden navíc - což si v dnešni době nejsem jisty jestli by fungovalo.


což je tedy v podstatě stejné, jako napsat do listingu, že to mají odlovit v jeden den ;) - zase založeno jen na cti cachera.
  • 0

#40 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 8:18

Trochu mimo, ale co třeba poskytnou těm, kdo odloví v jeden den (pošlou ti tracklog) souřadnice nějaké tvé bonusovky. Jasně, i to se dá obejít, ale 100% neprustřelné není nic.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka