Přejít na obsah


Fotka

Kešovadlo nebo GeoGet?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 jirkales

jirkales

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:56

Může mi někdo poradit, jaký je rozdíl a co je v praxi lepší?
  • 0

#2 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 15:25

Řekl bych, že v praxi je úplně nejlepší kombinace obou :) ale udělám ti výcuc ze stránek těchto programů: Kešovadlo je offline prohlížečka listingů hry Geocaching pro příznivce paperless geocachingu. Pokud máte PDA s Windows Mobile nebo Pocket PC 2003 SE, chcete šetřit naše lesy místo tisknutí listingů a chcete mít listingy stále s sebou s možností pohodlného hledání a prohlížení, je tento program právě pro vás. # Rychlý generátor databáze na PC. # Vyhledání podle: názvu, typu, stavu, terénu, obtížnosti, vzdálenosti od zvolené souřadnice (souřadnice cache nebo GPS) # Import souborů ve formátu GPX (standardní PM GPX) s rozšířením GSAK, nebo GeoGet # Řazení keší podle vzdálenosti k vybrané keši nebo ručně zadané souřadnici # Podpora GSAK: grabbed images, user notes, user data, corrected coordinates # Podpora GeoGet: komentáře, tagy # Podpora OziExplorerCE: otevírání listingů jako příloh waypointů, export výběru nebo vybrané cache do wpt Geoget je program určený pro hráče hry Geocaching. Je určen ke správě databáze kešek a jejich waypointů, které schromažďuje v jedné centrální databázi. Opakovanými importy dat se databáze neustále aktualizuje . (Lze importovat z mnoha různých zdrojů dat.) Data v databázi lze efektivně vyhledávat, filtrovat, zobrazovat na mapách a exportovat do jiných programů a GPS přístrojů. Program je navíc velmi modulární, a tak může kdokoliv rozšřovat jeho funkce pomocí makroskiptů. Co umí? *Spustit se na jak nativni apliakce pro Win32 system. *Importovat seznam geocache z GPX, z PocketQuery nebo stazenim informaci z webu www.geocaching.com *V ziskanem seznamu lze vyhledavat podle kodu cache, podle nazvu ci podle autora. Vyhledavani je nezavisle na diakritice! *Seznam lze filtrovat podle ruznych kategorii, lze jej podle ruznych kategorii i radit. *Ke kazde geocache lze pridat libovolne mnozstvi dalsich bodu, napriklad s vylustenymi souradnicemi skryse. *Ke kazdemu bodu lze pridat komentar. *ke kazde geocache lze stahnout jeji listing.(U PocketQuery je listing importovan automaticky…) *Listingy lze prehledne zobrazovat a tisknout. Do listingu jsou pridany vsechny pridane body, vcetne nahledovych mapek a ortomap, a uzivatelovy poznamky. *Ze stazenych listingu lze vygenerovat seznam listingu urceny pro offline prohlizeni, napriklad v PDA. *Seznam geocache lze zobrazit v podobe prehledne mapy (Google Map), vcetne vsech pridanych bodu. *Z kazdeho bodu lze snadno skocit na prislusnou stranku na serveru geocaching.com. Nebo naopak, geocache lze snadno nahledat v GeoGetu podle URL ve schrance. *Umi sledovat kdy jste kterou geocache nasli (vcetne casu!) a generovat z techto informaci jednoduchou statistiku. *Lze exportovat do GPX, PocketQuery, nebo do MP souboru pro vytvoreni vlastni transparentni mapy. *Uzivatel si muze pomoci skriptovaciho jazyka definovat vlastni exportni formaty. *Prikladat libovolne soubory k jednotlivym zaznamum v databazi.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#3 jirkales

jirkales

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:03

Díky za informaci, pro mě je příliš odborná, jsem úplný začátečník a penzista, tak počítač umím jen obsluhovat, odbornému textu moc nerozumím. S čím mám začít? Předem děkuji za radu.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:09

Kesovadlo je apliakce do kapesniho pocitace (PDA). Geoget je apliakce do normalniho pocitace, ktera (mimo jine) umi pripravit data pro to Kesovadlo. Uz je to jasnejsi?
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:17

jirkales napsal/a:
Díky za informaci, pro mě je příliš odborná, jsem úplný začátečník a penzista, tak počítač umím jen obsluhovat, odbornému textu moc nerozumím. S čím mám začít? Předem děkuji za radu.


Zkus napsat, co si od programu slibuješ a k čemu ho chceš používat.

Ale na hledání kešek po lesích nutně není potřeba ani jeden.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:26

Jirko, podle mě nepotřebuješ nutně ani jednu z nich. Prvních cca 50 keší jsem našel tak, že jsem si z geocaching.com vytisknul co jsem potřeboval a se složkou v ruksaku a nejobyčejnější GPS v ruce vyrazil hledat. A vždycky byl zábavy kopec. Tyhle udělátory jsou sice moc pěkné a pro někoho i užitečné, ale rozhodně ne nezbytně nutné. I když místo kešovadla používám Geoscouta tak základní funkce obou je stejná. Namísto papírů v ruksaku to máš napsané v příručním počítači (PDA). Tam se těch keší vejde hromada a je možné se v nich všelijak třídit a hledat a dělat si k nim poznámky a tak. (jednoduše řečeno) Geoget dělá principielně to samé akorát na PCčku. Já ho používám na to, že se do něj keše z geocaching.com stáhnu, přetřídím a výsledek nahraju do navigačního software.
  • 0

#7 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:45

Používáme geoget a to z těchto důvodů: - Generujeme z něj GPX soubor, který zkrátí rozumně zkrátí nesmyslně sedmipísmenné wayipointy (vraždit v groundspeaku) na šest znaků. - Ukládáme si do něj souřadnice vyluštěných mysterek. - Generujeme z něj statistiky. Až do nálezu číslo 100 jsme zadávali souřadnice do GPS ručně, pak jsem teprve koupil kabel, zaplatil PM a začal používat geoget. Takže pokud tě přímo nebaví hrát si s těmi programy, netrap se tím. Ačkoli tyto a jiné podobné programy mají šetřit čas a usnadnit práci, tak bych řekl, že opak je pravdou.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:51

To neni vlastnost techto programu, to je obecna vlastnost pocitacu. :D
  • 0

#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:18

rodinka veverek napsal/a:
... Ačkoli tyto a jiné podobné programy mají šetřit čas a usnadnit práci, tak bych řekl, že opak je pravdou.

Vetsina problemu vznika mezi klavesnici a zidli ;) - nevim, ale dve kliknuti, ktera venuji tydenni aktualizaci kesi v GPSce, mi "praci" prilis neztizi. (Zadat souradnice rucne je urcite pracnejsi - vim to, delam to tak pri FTFkach, kdyz to jinak nejde. B))
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#10 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 16:16

máme odloveno přes 600 keší a stále přepisujem z papíru do gps ručně. Čas od času použiju kabel. Speciální programy nepoužívám (kromě vytváření statistik) a geocaching si parádně užívám ;)
  • 0

#11 jirkales

jirkales

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 21:17

Kolegové kačeři, děkuji za příspěvky, zejména HaLuMa jasně a stručně odpověděl,dík.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama