Přejít na obsah


Fotka

Rozdilova aktualizace cachi pomoci GeoJarry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:28

Mam mozna hloupy dotaz, ale jde nejak vyresit pres GeoJarry tzv. "rozdilovou aktualizaci"? Jde mi o to, ze kdyz si treba o vikendu za webu GC.com zaloguji nekolik cachi, tak abych je nemusel rucne vkladat do GeoGetu a zaroven abych nemusel davat stahovat "My Founds", protoze to zase zbytecne stahuje 500 cachi (respektive vsech 25 stranek) a zatezuje to server. Uplne idealni by bylo omezeni napriklad na stranku (kde je 20 poslednich logu), pripadne aby tato hodnota (kolik stranek stahnout) byla volitelna. Jde to nejak vyresit nebo vymyslim nesmysly? :-)
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:32

A co po zalogovani ty tebou najite kese oznacit a stahnout si k nim listing?
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:33

Jinak tedy GJ umi omezit pocet stahovanych stranek, maji to popsane v readme. Jde o to jen nastavit jeden parametr v jeho ini.
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 10:14

HaLuMa: jiz jsem tento problem vysvetloval Gordovi na ICQ. Nepouzivam GeoGet tak, jak jste zjevne zvykly vy. Ja ho pouzivam "zpetne" - tzn. po zalogovani do meho systemu + do GC.com si teprve davam stahnout dane cache. Pokud to resi parametr v ini, tak jsem rad, protoze mi to vytrhne velmi trn z paty. Za prve bude stahovani "rozdilu" rychlejsi a hlavne GJ nebude toliko zatezovat server GC.com. Pokud nekdo resi stejny problem jako ja, tak dle dokumentace by melo stacit zeditovat geojarry.ini a u radku: maxcount=400 zmenit tuto hodnotu na maxcount=2 EDIT: tak co se me tyce, tak to bohuzel nefunguje :( furt to stahuje 25 stranek
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:17

GJ makra si samy vytvari svoje vlastni docasna INI! (Vubec nepouzivaji ini z distribuce, ani se tam nikde nepise, ze jej potrebujes!) Takze je potreba sahnout do kodu prislusneho makra na cast, kde se vytvari docasne INI, a tam to dat. ;)
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:06

Takze jestli tomu dobre rozumim, tak zediuji AutoStat.ggp.pas a radek:
GjIni := GjIni + 'maxcount=10' + CRLF;

Nahradim:
GjIni := GjIni + 'maxcount=2' + CRLF;

EDIT: takze to by platilo pro AutoStat, ale pokud volam pouze MY FOUND, tak se musi zeditovat soubor geojarry-my.ggp.pas a do nej pripsat radek:

gjini := gjini + 'maxcount=2' + CRLF;

Otestovano a funkcni.
  • 0

#7 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 14:50

Stává se, že owner si založí listing, ale pak na něm dlouho pracuje a keš dá k publikaci třeba až za měsíc. Ale zapomene změnit datum uložení v listingu (to je to datum při editaci listingu označené Date Placed (dd/mm/yyyy) a pak v publikovaném listingu Hidden: dd/mm/yyyy). A to datum při publikování keše tam je pak měsíc staré. To způsobí, že na stránce http://www.geocachin...ek/nearest.aspx je tato keš až někde na hodně vzdálené stránce. A protože GeoJarry stahuje z této adresy 15 stránek při spuštění makra Download Update, tak mu tato nová keš unikne, protože je třeba až na 19. stránce. Teď se to právě stalo u keše GC1ZZTM od Dp.mana. Zjistil jsem to náhodou, protože mi přišla notifikace ma mobil a náhodou jsem se do té oblasti chystal, tak jsem si chtěl GeoGetem vygenerovat seznam keší z těch míst. A protože mám kdysi dávno stažené všechny keše makrem Download All a pak pravidelně aktualizuji makrem Download Update, tak jsem předpokládal, že se mi tato keš také stáhne. A ona v seznamu nebyla. Zapátral jsem a zjistil jsem to co jsem popsal v úvodu. Asi by se dalo nastavit, aby makro stahovalo třeba 20 stránek, ale zase to bude zbytečně zatěžovat server GC.com. Možná bude stačit, když owner změní datum uložení na reálné datum uložení a tím posune keš blíže k současnosti a pak to již znovu spuštěné makro stáhne i tuto keš. Zjistil jsem, že mi takto při aktualizacích uniklo už několik desítek keší za tu dobu co stahuji keše pouze makrem Download Update. Jak si s tím poradit?
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 15:06

V principu to nema kloudneho reseni, protoze: - kdyz nastavis 20, bude si jiny stezovat, ze keska byla az na 21 strance. Atd. (Tuto hodnotu si muzes v makru zmenit dle libosti...) - GS neposkytuje seznam 'nedavno publikovanych kesi', ale jen seznam serazeny pdole data v listingu. Takze abys tyto kese vypatral, musis ty stranky stejne vsechny stahnout. - GJ nema zadny pristup do tve vlastni databaze, aby zjistil, jake kese uz mas a ktere ne. Ale vzhledem k predchozimu bodu by ti to stejne k nicemu nebylo. Takze ti nezbyva, nez obcas stahnout vse. Neni treba tahat celou republiku, staci si stahnout jen ty kraje, ktere te zajimaji. Nove zalozene kese uz musi mit kraj prirazeny, takze takoveto kese ti neutecou a nemusis tahat tolik dat.
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 15:26

Tommu: je to tak. Dle mych zkusenosti je to az 10 % kesi, ktere uniknou pri stahoavni pomoci Download Update. S tim nic neudelame a je to podle me jedna z mala vyhod, ktere PQ pro PM prinasi oproti BM.

Pro me ma pripadne stahovani vsech kesi (at uz pres geojarry nebo pres PQ) jednu nectnost. Chci si zachovat nalezene kese tak, jak jsem je nasel. V celku me nezajima, ze pozdeji autor upravil typ/obtiznost/tere/souradnice. Aktualizace kterymkoli z uvedenych zpusobu mi nalezene kese klidne prepise. (To si nestezuji, jen konstatuji. EDIT: Navic vim, ze se pripravuje zamykani kesi, ktere tento problem resi.)

Proto si postup jeste komplikuji porovnavanim seznamu kesi s nalezenymi a ty ze seznamu vymazu. Az pak mohu importovat kese. Delam to pomoci porovnani 3 ggt souboru (resp. jejich rozdilem). Zaroven je ovsem vhodne tim rozdilem take zjistit, ktere kese jsou archivovane (to uz ani PM jinak neudela).

Je ale vetsinou zbytecne stahovat celou republiku, tak to delam zridka - za svuj kesovaci zivot jsem to delal 4-5x, jen abych si udelal trochu poradek v databazi. Vydatne mi v tom pomaha makro Combine, kterym mohu spoustet i dalsi programy.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 16:07

gord napsal/a:
Proto si postup jeste komplikuji porovnavanim seznamu kesi s nalezenymi a ty ze seznamu vymazu. Az pak mohu importovat kese. Delam to pomoci porovnani 3 ggt souboru (resp. jejich rozdilem). Zaroven je ovsem vhodne tim rozdilem take zjistit, ktere kese jsou archivovane (to uz ani PM jinak neudela).



Nestacilo by udelat postup:

- vyexportovat vsechny nalezy do GPX
- provest update databaze
- naimportovat zpet GPX z prvniho kroku

;)
  • 0

#11 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 16:10

...a proto pouzivam makro Combine :) ...udelam update jednotlivych kraju, pak vse najednou nactu, necham zobrazit jen nove pridane, doplnim o informace z gc.cz anecham stahnou listing - vse na 3 kliknuti ...delam to tak 3x tydne a prumerne pridavam tak 20 kesek :)
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 16:20

HaLuMa napsal/a:

gord napsal/a:
Proto si postup jeste komplikuji porovnavanim seznamu kesi s nalezenymi a ty ze seznamu vymazu. Az pak mohu importovat kese. Delam to pomoci porovnani 3 ggt souboru (resp. jejich rozdilem). Zaroven je ovsem vhodne tim rozdilem take zjistit, ktere kese jsou archivovane (to uz ani PM jinak neudela).



Nestacilo by udelat postup:

- vyexportovat vsechny nalezy do GPX
- provest update databaze
- naimportovat zpet GPX z prvniho kroku

;)


Jak proste, mily Watsone :) Jiste ze stacilo. Asi budu aspirovat na prukopnika hodne zakroucenych ulicek. JDC by mel ze me radost.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 16:24

Sally&eL napsal/a:
...a proto pouzivam makro Combine :)
...udelam update jednotlivych kraju, pak vse najednou nactu, necham zobrazit jen nove pridane, doplnim o informace z gc.cz anecham stahnou listing - vse na 3 kliknuti
...delam to tak 3x tydne a prumerne pridavam tak 20 kesek :)

Ale tim nactenim uz prijdes o typ kese a puvodni souradnice nalezenych.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 22:13

>gord: ...to byla reakce na ty unikající kešky u S474N ...ale určitě by tam šlo přidat o dva kroky navíc s uložením a načtením gpx :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama