Přejít na obsah


Fotka

Pocket Query - vytvoření na mapě gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 18:48

Jde nějak vytvořit Pocket Query z keší zobrazených na mapě na www.geocaching.com, tak aby PQ obsahoval přesně ty zobrazené keše? Potřebuji keše z oblasti, která mát tvar zhruba 15x130 km, takže vymezení PQ pomocí středu a poloměru kružnice se na to moc nehodí.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 18:55

V Geogetu si je vyfiltrujes podle polygonu. ;) Ale neco mi rika, ze ackoliv se ptas v diskuzi Geogetu, tak te tohle reseni asi nezajima. Ale bohuzel, tohle je asi skutecne nejjednodussi reseni. Udelej si PQ takl, aby proste obsahovalo ten obdelnik, data si naimportu do Geogetu nebo GSAku, a vyfiltruj si je podle obdelnikoveho polygonu. Vysledek si muzes zase vyexportovat jako PQ a mas co jsi chtel
  • 0

#3 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 19:00

Opravdu jsem se chtěl zeptat v obecné diskusi, ale Geoget k plné spokojenosti používám a nevěděl jsem o té možnosti vyznačit polygon. Vyzkouším to! Zatím díky za radu.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 22:41

No nevím, ale GG na generování PQ nejde využít... nebo jo? Mohu si podle polygonu nechat zobrazit již naimportované keše. Ty pak nechat přes GJ aktualizovat, ale nezjistím nové keše v této oblasti. Oblast 15x130km je hodně podivná... já bych na to šel přes keše podél trasy. Připravil bych si gpx s trasou středem oblasti a pak si nechal do PQ zařadit keše v pásu 8-10km. Taková PQ není problém....
  • 0

#5 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 6:07

Přečti si znova pořádně, co psal Haluma. Uděláš si PQ (na gc.com) s kruhovou oblastí, načteš do GG a v něm uděláš podvýběr podle polygonu, který uložíš jako novou PQ (ne dotaz, ale hotové GPX). Jasné? Jinak výběr podle trasy to řeší jednodušeji.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 6:50

marekd napsal/a:
Jde nějak vytvořit Pocket Query z keší zobrazených na mapě na www.geocaching.com, tak aby PQ obsahoval přesně ty zobrazené keše? Potřebuji keše z oblasti, která mát tvar zhruba 15x130 km, takže vymezení PQ pomocí středu a poloměru kružnice se na to moc nehodí.

No právě že čtu dotaz... Dotaz byl jak na gc.com vytvořit PQ obdélníkového tvaru a ne jak si vyfiltrovat v GG keše ve tvaru pěticípé hvězdy...
  • 0

#7 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 7:30

Děkuji za rady, abych upřesnil proč to takto chci: jedná se o ostrov Oland v Baltském moři. Je dlouhý cca 130 km a široký cca 10-30 km. Hledám nějakou relativně snadnou možnost, jak si stáhnout všechny tradičky, abych si je přes MapSource mohl nahrát do garmina a jelikož mám starého dobrého etrexe, kam se vejde max 1000 kesi, tak nemohu vzít střed ostrova a poloměr 70 km, protože mi to vezme velký kus pevniny. Takže jsem uvažoval buď více PQ s menším poloměrem, tak aby pokryly ostrov, nebo bookmark, buď si kliknutím na každou jednotlivou keš a jejím přidáním do bookmarku takový vytvořit, nebo jsem našel bookmark se všemi kešemi Olandu, ale ten obsahuje i multi a mystery, ale na ty jednak nebudu mít čas a jednak jsou většinou jen ve švédštině. Ale kdyby na mapě na gc.com šly keše zobrazené na aktuálním výřezu mapy uložit buď do bookmarku, nebo z nich udělat PQ, tak bych na nějaké tři zobrazení částí ostrova dosáhl požadovaného výsledku.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 7:41

no ja bych nevahal a stahnul PQ z toho bookmarku All caches on Oland. v GG ci GSAK pak jednodusse par tuknutim vyfiltrujes nebo rovnou smazes typ kesi, ktere chces nebo nechces a je vymalovano.
  • 0

#9 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 7:50

Dain a Olik napsal/a:
no ja bych nevahal a stahnul PQ z toho bookmarku All caches on Oland. v GG ci GSAK pak jednodusse par tuknutim vyfiltrujes nebo rovnou smazes typ kesi, ktere chces nebo nechces a je vymalovano.

No, jo, pravda, někdy člověk zbytečně hledá zbytečně složitosti:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama