Přejít na obsah


Fotka

Export rastrovaných map do Garmina?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 9:19

Jak víme, nejnovější verze firmware pro některé Garminy umí pracovat s rastrovanýma mapama. Hezky popsáno to je v článku na Navigovat http://navigovat.mob....asp?ARI=114354...

Neplánuješ do GG2 zapracovat nastavení pro stažení rastrované mapy dle nastavení pro následný export do Garmina?
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 9:35

Ja osobne ne. Pro sebe to nepotrebuji, protoze nemam prislusnou GPSku. A je dost jinych veci, ktere u mne cekaji na realizaci. Ale iniciative se meze nekladou, vse potrebne by melo byt realizovatelne pres GG skripty.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:13

POkud vim, tak na to jiz existuje makro od Osika.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:24

Filosofie je v tuto chvíli taková, že z fotomap Google stahuje čtverce v okolí keše - pro snazší dohledávání.
Uvažuju ještě o nějakých drobných úpravách (třeba nejen gotomapy, ale i basemap, stahovat i okolí waypointů apod.), ale zatím to je v tomto stádiu.
Poslední odkaz http://www.geocachin...&getfile=158756
  • 0

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 16:46

A nemůžete(me) někam dávat už zkalibrované mapy? :) No abychom je někteří nemuseli kalibrovat přes google Earth, když už to někdo dělal, že :) Ale to je jen takový návrh...
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 17:45

Proc by se nekdo kalibroval s mapou, kdyz zde zmineny skript z principu generuje rvnou kalibrovane mapky? To co pozadujes ma smysl u map z jinych zdroju, a to je obecnejsi tema pro nejakou obecnou diskuzi a ne pro diskuzi geogetu. ;)
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 17:55

Osik napsal/a:
Filosofie je v tuto chvíli taková, že z fotomap Google stahuje čtverce v okolí keše - pro snazší dohledávání.


Hned mne pri pohledu na to makro napadlo, ze tento zpusob neni uplne optimalni. Jednak je limit na celkovy pocet map v GPS. Ale take kdyz se budou generovat trebas i ty waypointy, tak se casto stane, ze se bude vice map navzajem prekryvat. A to mi prijde skoda.

Nabizi se otazka, jestli by se nedal vymyslet zpusob, jak vice blizkych bodu sdruzit do jedne mapky. Nebo, vzhledem k moznym maximalnim rozmerum mapy, jak generovat obri bitmapy a snazit se jimi pokryt co nejvice pozadovanych kesi. (Coz by si asi vyzadalo slepovani obrazku dohromady, protoze co si pamatuju, tak static googlemap ma max. rozmer 640x480.)

Ale uznavam, ze tohle vsechno zadna sranda nebude. ;)
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 20:43

Osobně se domnívám, že stačí velice blízké okolí keše, okruh cca 50m a bylo by asi opravdu vhodně analyzovat blízkost wpt pro danou mapu.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 20:59

jenze to ti nepomuze. Kdyz budes delat jen velmi blizke okoli, tak takto osetris jen 100 bodu a vic mas smulu. Zatimco kdyz budes delat naopak velke bitmapy pokryvajici co nejvetsi uzemi, tak v huste zakesovanych oblastech budes schopen obsahnout vice nez jen tech 100 bodu...
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 7:38

Dá se nějak ten výsledek prohlídnout např. v GE? Koukal jsem, že v tom archivu je jeden kml soubor a pak xy jpg s mapou... Dal jsem si pro test vyexportovat 100 pražských keší a musím říct, že 1/3 map je k ničemu - jen zelená plocha lesa. Co se stane, když z toho souboru tyhle mapy smažu? Předpokládám, že je na ně odkaz v tom kml souboru. Co udělá Garmin, když tam tu mapu nenajde? Jde mi o to, jestli by nebylo lepší (bohužel ne automatizovaný) nechat vygenerovat víc než 100 bodů, pak si to rozbali, projít si fotomapy, smazat co je "brak", pohlídat si těch 100 ks a pak to nahrát do navigace...
  • 0

#11 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 9:15

Pro GeoGet se stahuje 640x640px (maximum gMaps) v defaultním zoomu 19, což je ve skutečnosti cca. 200x200m a tedy "okolí jedné keše". Pro fotomapy si myslím, že je to tak tak použitelné. Další věc, co mě napadá, je stahovat menší zoom klasické mapy, čímž bych získal mapu cílového území" - např. při výletu do nějakého cizího - mojí mapou nepokrytého - města (pamatuji, jak jsem sháněl nějakou mapu Birminghamu, kde jsem byl dva dny na veletrhu a samozřejmě "chtěl něco odlovit" ). Takže uvažovaná úprava je krom volby měřítka ještě volba podkladu. A je mi jedno, že se budou čtverce překrývat. Asi by šel napsat program, co podle seznamu dodaných bodů (FI,SM,QA) optimalizuje potřebné čtverce, postahá to, slepí, rozřeže ... Ale vzhledem k tomu, co u nás v Jablonci napadlo sněhu, tak jsem ještě neměl možnost vyzkoušet současnou metodu, takže zatím nee.
  • 0

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 9:57

Na mapu blízkého okolí z podkladů mapy.cz (turistik i foto) je dobrý MapGen. Hodíte tam souřadnice středu, zoom a stahne to mapu pro Ozi. Pak Klamovým SW překlopíte do kmz.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 10:41

bodlak napsal/a:
Na mapu blízkého okolí z podkladů mapy.cz (turistik i foto) je dobrý MapGen. Hodíte tam souřadnice středu, zoom a stahne to mapu pro Ozi. Pak Klamovým SW překlopíte do kmz.


Proc tak strasne slozite?
My jaksi tahat obrazky z mapy.cz umime (geoget to pouziva uz leta...), takze staci jen mala uprava Osikova skriptu a vypadne z toho rovnou hotovy vysledek. ;)

Pouzivat nejaky soft na tahani map, OZIho a klamovo udelatko, to je zbytecny kanon. Vzdyt nejde o nic jineho nez vzit obrazek(ci obrazky), ktere lze primo z toho mapoveho serveru ziskat v potrebnem formatu, a vyrobit k tomu doprovodne KML. Zadna velka veda. Mezikrok pres OZIho je zcela zbytecny.
  • 0

#14 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 12:07

HaLuMa napsal/a:
Proc tak strasne slozite?
My jaksi tahat obrazky z mapy.cz umime (geoget to pouziva uz leta...), takze staci jen mala uprava Osikova skriptu a vypadne z toho rovnou hotovy vysledek. ;)

... tak zase tak snadné to není, snažil jsem se o to na začátku (protože mapy.cz stahuju), ale nepodařilo se mi dostatečně přesně je automaticky zkalibrovat, používají totiž jiné promítání než Google ...

Ale určitě to nějak půjde, Google má výhodu v pokrytí celé Koule a fotomapy v Čechách jsou shodné ....
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 12:33

Jinym promitanim mas na mysli UTM vs. WGS84? Funkce na prevod do UTM jsou dostupne pro GGskripty. Nebyl by problem publikovat i opacne funkce. Pokud by ti neco chybelo, neboj se ozvat! Kdyz uz tam pridavam funkce na prani trem lidem, tak se ctvrty uz ztrati. ;)
  • 0

#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 20:57

HaLuMa napsal/a:
Proc tak strasne slozite?
My jaksi tahat obrazky z mapy.cz umime (geoget to pouziva uz leta...), takze staci jen mala uprava Osikova skriptu a vypadne z toho rovnou hotovy vysledek. ;)

Pouzivat nejaky soft na tahani map, OZIho a klamovo udelatko, to je zbytecny kanon. Vzdyt nejde o nic jineho nez vzit obrazek(ci obrazky), ktere lze primo z toho mapoveho serveru ziskat v potrebnem formatu, a vyrobit k tomu doprovodne KML. Zadna velka veda. Mezikrok pres OZIho je zcela zbytecny.

Ozi není nutný, to je jen vedlejší produkt :-)
MapGenu řeknu místo a počet dlaždic (např. 32x32). Klik, vypadne mi kalibrovaná mapa. Klamovu udělátku ukážu na mapu a počet dlaždic, klik, vypadne mi KMZ. Možná to jde řešit přes makro GG, ale to nechám na někom, kdo se v tom více rýpe :-)

EDIT Koukám, že jsem v sekci GeoGet. Tak to prosím omluvte oba mé výlevy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama