Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:35

Arne1 napsal/a:

Smrk napsal/a:
K oživení vlákna mě vede debata o challenge podmínkách... Už se mi stalo, že jsem šel na keš, v navigaci našel cestou další a vydal se i pro ni. A až cestou jsem zjistil, že má nějakou podmínku. Nedalo by se nějak iniciovat vytvoření nové ikony pro tyto keše? Už při přípravě výletu bych věděl co a jak.

U challenge keší je zvykem, že autoři povolují logovat přes WN s tím, že po splnění podmínek si to můžeš změnit. Tak v čem máš problém ?


Aha, to jsem nevěděl.
  • 0

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:37

dr.vota napsal/a:
challenge cache by snad měla být vždy jako mysterka, takže číst listing by mělo být samozřejmostí a záměna za tradičku vyloučena


V listingu to tehdy samozřejmě bylo, ale celý jsem ho dočetl až cestou k té keši. Takže jsem zase udělal čelem vzad a šel za původním cílem. Jen že jsem se tomu mohl vyhnout rovnou.
  • 0

#23 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:29

http://support.groun...=kb.page&id=206 Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge
  • 0

#24 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:56

evidlo napsal/a:
http://support.groun...=kb.page&id=206

Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge


No, jak vidno, tak u nás nemusí - GCYM1B , GC25X1F....
  • 0
Monte

#25 jaseztoho

jaseztoho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:03

Monte-x napsal/a:

evidlo napsal/a:
http://support.groun...=kb.page&id=206

Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge


No, jak vidno, tak u nás nemusí - GCYM1B , GC25X1F....


Ani jedno není challenge v souladu s pravidly pro challenge. Jsou to bonusové keše sérií - takto se challenge zadávat nesmí. Takže tohle může logovat každý zapsaný v LOGbooku. Challenge nesmí být podmíněna nalezením konkrétní série. Musí být zadána obecně /např. 20 keší s tematikou 2. světové války, 50. keší v Brdech, atd./.
  • 0

#26 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:09

Monte-x napsal/a:

evidlo napsal/a:
http://support.groun...=kb.page&id=206

Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge


No, jak vidno, tak u nás nemusí - GCYM1B , GC25X1F....


Však tyhle keše taky žádné challenge nejsou. To, že si to autor napíše do listingu, z nich automaticky challenge keš nedělá. Kromě toho chybějícího slova v názvu porušují hlavně to, že se nesmí jednat o přesně vyjmenované keše z nějakého seznamu, ale vždy o nějakou jejich podmnožinu.

Edit: Sakra, až druhý.
  • 0

#27 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:26

jaseztoho napsal/a:

Monte-x napsal/a:
No, jak vidno, tak u nás nemusí - GCYM1B , GC25X1F....


Ani jedno není challenge v souladu s pravidly pro challenge. Jsou to bonusové keše sérií - takto se challenge zadávat nesmí. Takže tohle může logovat každý zapsaný v LOGbooku. Challenge nesmí být podmíněna nalezením konkrétní série. Musí být zadána obecně /např. 20 keší s tematikou 2. světové války, 50. keší v Brdech, atd./.


U.S. Army 1945 - Demarkacni linie (BONUS), GC25X1F je challenge keší podle tehdy platných pravidel a úsudku tehdejšího reviewera, který ji jako challenge vypustil. Nezapomeňte, že pravidla se vyvíjejí...
  • 0

#28 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 16:25

AHA & team napsal/a:
U.S. Army 1945 - Demarkacni linie (BONUS), GC25X1F je challenge keší podle tehdy platných pravidel a úsudku tehdejšího reviewera, který ji jako challenge vypustil. Nezapomeňte, že pravidla se vyvíjejí...

Děkuju předsedo, že ses mě zastal. :)
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 16:52

AHA & team napsal/a:
U.S. Army 1945 - Demarkacni linie (BONUS), GC25X1F je challenge keší podle tehdy platných pravidel a úsudku tehdejšího reviewera, který ji jako challenge vypustil. Nezapomeňte, že pravidla se vyvíjejí...


Nebyly platne ani podle tehdejsich pravidel. Ta podminka je, pokud vim, od zacatku challenge kesi. Akorat je v te vete slovicko "nemelo by". Finalni rozhodnuti je na reviewerovi, ktery to jako challenge kes schvalil.
  • 0

#30 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 17:49

evidlo napsal/a:
Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge

Hlásím mírnou formální úpravu GC25X1F ve smyslu uvedených pravidel.
  • 0

#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 18:52

venca68 napsal/a:

evidlo napsal/a:
Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge

Hlásím mírnou formální úpravu GC25X1F ve smyslu uvedených pravidel.


Abys mel challenge podle pravidel (kdyz pominu fakt, ze proti nim je i specificky seznam kesi), tak jeste musis uverejnit souradnice kese a to bud primo nebo formou puzzle, ale kazdopadne souradnice musi byt zjistitelne z listingu.

The cache page must include the true coordinates or the means to calculate them, if a puzzle.
  • 0

#32 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 6:51

venca68 napsal/a:

evidlo napsal/a:
Základní poznávací znamení - je to mysterka a v názvu MUSÍ mít challenge

Hlásím mírnou formální úpravu GC25X1F ve smyslu uvedených pravidel.

No ted jsi to fakt "vylepsil". Ted si ta cache koleduje plnym pravem o Needs Archived log, aby se na ni upozornil rewiever.
Jednak nesplnuje hned 2 podminky challenge kesi, a jednak tyto nepovolene zmeny proti pravidlum delas az po publikaci, za zady rewivera.
Fakt nechapu to vase dohadovani a ty neustale snahy mit moznost mazat logy..... Uz aby bylo slunicko, a vsichni jste vypadli od pocitacu do prirody.....
  • 0

#33 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 7:47

Co se dohodnout, že jsou to "virtuální chalenge keše", kde platí pravidla bonusovky a hotovo.:D:D Nepředpokládám, ža by se v našem vysoce erudovaném a chytrém kolektivu našel blb, kterej by se je snažil poslat do archivu.:):)
  • 0

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 7:53

lubbez napsal/a:
Co se dohodnout, že jsou to "virtuální chalenge keše", kde platí pravidla bonusovky a hotovo.:D:D
Nepředpokládám, ža by se v našem vysoce erudovaném a chytrém kolektivu našel blb, kterej by se je snažil poslat do archivu.:):)


Nepředpokládám, že by se BLB nenašel. Ten se najde vždycky ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:03

GC25X1F - Ať mají puristické dušičky pokoj... B)
  • 0

#36 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:03

No ano, to už by rovnou šlo udělat virtuální tradičky, které nemusíte ani nalézt, protože tam nejsou, abyste se mohli zalogovat. Nemám rád, když někdo dělá z keší něco víc, než doopravdy jsou. Podobné tradi-virtual byly před časem v Liberci od AgentaJ, kterému se jen nechtělo keš obnovovat. Tady chce mít zase jen někdo moc, mazat logy ostatním kačerům. venca68: Ono to najednou jde, to byla rychlost. :D:D:D Holt už nikomu nebudeš moci smazat log, pokud bude v logbooku.
  • 0

#37 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 10:26

Kdyz uz se to tady resi,t ak se taky zeptam, jestli je jeste rozumne:
International Allround Challenge 3.0 (ve 3 statech vsech 8 typu kesi)
Jasmer Challange -4 (tj. http://coord.info/GC1KQHF s moznosti odpustit 4 mesice)
  • 0

#38 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:09

look_as napsal/a:
Kdyz uz se to tady resi,t ak se taky zeptam, jestli je jeste rozumne:
International Allround Challenge 3.0 (ve 3 statech vsech 8 typu kesi)
Jasmer Challange -4 (tj. http://coord.info/GC1KQHF s moznosti odpustit 4 mesice)



1) Bude to obtizna challenge kes, ale splnitelna. Osobne mi chybi jen letterbox v Nemecku. Kazdopadne bych u teto challenge nezakazoval logovat archivalie (hlavne virtualky a webkamery). Napriklad v Madarsku maji jedinou webkameru, ktera je sice archivovana, ale logovat jde stale. Jinak tech evropskych statu, kde se to da splnit, i kdyz obcas s cestovanim za jedinou kesi daneho typu, je stale jeste dost (Nemecko, Rakousko, Francie, Belgie, Nizozemi, Italie, UK a dalsi, bohuzel ne Slovensko nebo Polsko).

2) To v nasich koncinach opravdu nedoporucuji. Jasmer challenge je jednou z nejnarocnejsich challenge kesi vubec. Od roku 2001 neni s kesemi az takovy problem (i kdyz ani tak to nebude snadne), ale s rokem 2000 uz je potiz. V Evrope je jen 5 aktivnich kesi, ktere byly publikovany v roce 2000 (Irsko-6, Belgie-7, Svedsko-8, Dansko-9 a UK-12). Kveten, rijen a listopad zastoupeny nejsou vubec. I presto, ze bys 4 mesice odpustil, i tak to pro nasince bude mit obtiznost D50. Navic hrozi, ze pri dlouhe dobe nutne pro splneni bude nekolik tech kesi archivovano (jako treba prvni nemecka). Takze bych ji asi nepublikoval, a to rikam i presto, ze jsem Jasmer challenge uz splnil a na kesi bych mel nejspis FTF. ;)
  • 0

#39 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:31

Novom napsal/a:
venca68: Ono to najednou jde, to byla rychlost. :D:D:D Holt už nikomu nebudeš moci smazat log, pokud bude v logbooku.

Kdybys mne znal osobně, tak bys věděl, že zrovna tohle mám opravdu na háku. :) Logů jsem za svou kariéru smazal jen pár a to pouze takových, kde šlo o evidentní duplicitu logování. Když si kačer začátečník omylem zalogoval jednu kešku dvakrát za sebou. (A ještě mne k tomu musela dokopat moje Vlaďka, které ty zdvojené logy vadily víc než mně. :D) A po tomto smazání vždy následoval info mail, proč jsem to udělal...

Dokonce jsem včera přemýšlel, proč jsme tam tu podmínku tehdy při zakládání bonusovky vůbec cpali. Už ani nevím. Asi jsme chtěli uchránit FTF na bonusovce pro někoho, kdo opravdu dá celou sérii. Původně totiž byla keška na souřadnicích a šlo jen o kódové zámečky, které se poměrně snadno brutnou. Jenže ty časem stejně někdo urval a kešku vymudlil. Teď je přesunutá do nedalekého lesa bez zámečků, FTF dávno padlo, takže ta challenge podmínka tam nemá praktický význam. Jestli si ji nyní logne někdo, kdo nemá celou sérii... Jeho boj. :) (U FTF na sérii roztažené po celém kraji by mne to bylo mrzelo a štvalo, u běžného logu, ať se s tím každý srovná sám.)
  • 0

#40 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 15:51

petegeo napsal/a:
No ted jsi to fakt "vylepsil". Ted si ta cache koleduje plnym pravem o Needs Archived log, aby se na ni upozornil rewiever.
Jednak nesplnuje hned 2 podminky challenge kesi, a jednak tyto nepovolene zmeny proti pravidlum delas az po publikaci, za zady rewivera.
Fakt nechapu to vase dohadovani a ty neustale snahy mit moznost mazat logy..... Uz aby bylo slunicko, a vsichni jste vypadli od pocitacu do prirody.....

Pánové, vy jste vedle, jak ta jedle. Tato keš byla reviewerem publikovaná při plném vědomí jako challenge cache. Bavil jsem se o ní s Poníkem (GeoHorse reviewer), který ji publikoval, a také to je od počátku v textu keše napsáno.

Vytýkat Vencovi68, že aktualizoval její název, aby odpovídala i novým pravidlům, mi přijde trochu byrokratické/dětinské a kontraproduktivní. Zároveň potvrzuji morální integritu Venci68, opravdu mu nikdy nerostlo ego se smazanými logy.

Kromě toho odkazovaný článek pravidel obsahuje jednu poměrně podstatnou poznámku:

Note: Challenge caches published prior to the guideline update 3/12/12 are grandfathered into the game and do not need to comply with current guidelines.

Ta prakticky znamená, že na challenge cache publikované před 12. březnem 2012 nelze tato dnešní pravidla vůbec vztahovat, tyto cache jsou z pohledu těchto pravidel posuzované jako vyhovující, neb je kdysi reviewer zvážil a publikoval. Má challenge cache má také podmínku, která již dnes být publikována nemůže, ale u té staré cache je to v pořádku (kdyby nešlo o změnu pravidel během hry, odstranil bych ji).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama