Přejít na obsah


Fotka

FieldNotes import


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2009 - 18:15

Zdravím, vím, že se k tomu HaLuMa chystá (;)) ale nemá to někdo rozepsáno jako Plugin? A pokud ne - mám to napsat?
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2009 - 19:21

K čemu je dobrý FieldNotes import do GG?
  • 0

#3 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2009 - 21:10

Mě by se líbilo nějaký makro který, by dokázalo do GG naimportovat z Oregona informace ze souboru geocache_visit.txt a upravit časy nálezů. Já makra nezvládám, takže musím jen čekat, jestli se najde někdo šikovnější. Jestli máš na mysli tohle nebo něco podobnýho tak super.
  • 0

#4 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2009 - 22:09

sobikovi: Nastaví to datum a čas nálezu v GeoGetu podle záznamu v GPS (např. v Oregonu, Coloradu...) bossno: ano, to je ono ...
  • 0

#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 27 October 2009 - 8:55

Osik napsal/a:
sobikovi: Nastaví to datum a čas nálezu v GeoGetu podle záznamu v GPS (např. v Oregonu, Coloradu...)

Já to dělám tak že si přimo v navigaci napíšu do fieldnotes čas nálezu. Po nahrání na gc.com pak za ten čas dopíšu vlastní text logu a o správné přenesení do geogetu se postará autostats. Připadá mi to jako nejsnadnější řešení.
Ani to vlastní psaní času není asi nutné, on ten čas tam uložený je, jen v jiné části, kterou gc.com ignoruje. Staší tedy jednoduchý script který ten texťák před nahráním předžvýká a přepíše čas do textu logu.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 27 October 2009 - 9:44

Osik napsal/a:
sobikovi: Nastaví to datum a čas nálezu v GeoGetu podle záznamu v GPS (např. v Oregonu, Coloradu...)

Nastavení data a času dělám rovnou z gc.com. Čas napíšu do logu a pak si stáhnu gpx keše nebo myfinds a naimportuju do GG. Čas přímo na gc.com má výhodu v tom, že když padne GG nebo se něco stane, tak to naimportuji znovu na jedno kliknutí...
  • 0

#7 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 27 October 2009 - 10:26

Jo takhle se to dělá!
To jsem já trubka netušil, že čas na začátku logu se dá dostat do GG.
Ale stejně přesnej čas nálezu mám v Oregonu, protože hned jak jsem u keše, tak si do něj napíšu nález a případně další poznámky jako trade a kod z TB.
Tak proč to pak páčit z GC.com když při dalším nahrávání keší do navigace můžu udělat aktualizaci nálezů přímo z navigace do GG. Stačil by přidat jeden krok do Combine.
Ale to bohužel zatím nejde. Ale hodilo by se to.
Tady
http://www.geocachin...=&rowstart=1660

HaLuMa napsal/a:
textovy soubor s nalezy je kompatibilni s tim, co se pouziva tady: http://www.geocaching.cz/nalezy.php

Import z field-notes je rozhodne v planu, jakmile se k tomu dostanu.

sice HaLuMa psal že to má v plánu, ale má s udržováním GG dost starostí a pokud to nepotřebuje tak s tím nespěchá - já se nedivím.
Tak pokud má Osik chuť a hlavně to umí, tak super a předem díky.
  • 0

#8 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 28 October 2009 - 22:42

Tak tedy verze 0.1 Dnešní lov byl úspěšně načten. Dodatek: Ještě ne ...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 10:41

Aha.. ja se prave dokopal k zacleneni primo do Geogetu. V tuto chvili jde: - import z fieldnotes (tedy zalozeni prazdneho zaznamu kese kdyz dosud neexistuje, oznaceni nalezi i s casem, pridan tagu 'fieldnote' s poznamkou, pokud neni prazdna.) - nahrani podle Fieldnote (zobrazi ty kesky, ktere se ve fieldnote vyskytuji)
  • 0

#10 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 11:32

HaLuMa napsal/a:
Aha.. ja se prave dokopal k zacleneni primo do Geogetu. V tuto chvili jde:

- import z fieldnotes (tedy zalozeni prazdneho zaznamu kese kdyz dosud neexistuje, oznaceni nalezi i s casem, pridan tagu 'fieldnote' s poznamkou, pokud neni prazdna.)

- nahrani podle Fieldnote (zobrazi ty kesky, ktere se ve fieldnote vyskytuji)

Umí to "dopočíst" na správnej čas nálezu?
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 12:00

Pokud byl nalez ucinen ve stejnem casovem pasmu jako je cas na tvem pocitaci, pak ano. Na zjistovani skutecneho casoveho pasma z polohy kese a pro urcite datum, na to jsem se fakt vykaslal. B)
  • 0

#12 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 15:28

HaLuMa napsal/a:
Pokud byl nalez ucinen ve stejnem casovem pasmu jako je cas na tvem pocitaci, pak ano.

Na zjistovani skutecneho casoveho pasma z polohy kese a pro urcite datum, na to jsem se fakt vykaslal. B)

No možná to mám nějak blbě nastavený v GPS, ale čas mi to tam ukládá v GMT... o to mi šlo...
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 15:34

Vsak ja vim. jenze v Geogetu se cas v UTC/GMT neuklada, proto se provede prepocet podle pasma, v jakem sedi pocitac.
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 15:40

HaLuMa napsal/a:
Vsak ja vim. jenze v Geogetu se cas v UTC/GMT neuklada, proto se provede prepocet podle pasma, v jakem sedi pocitac.


To bych rekl, ze je jedna z nejhorsich moznosti. Alespon podle poledniku by se dalo hodne priblizit ke "skutecnemu" casu. To bude sedet u drtive vetsiny kesi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 15:45

gord napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Vsak ja vim. jenze v Geogetu se cas v UTC/GMT neuklada, proto se provede prepocet podle pasma, v jakem sedi pocitac.


To bych rekl, ze je jedna z nejhorsich moznosti. Alespon podle poledniku by se dalo hodne priblizit ke "skutecnemu" casu. To bude sedet u drtive vetsiny kesi.


To je pravda... sice to nebude místní čas, ale většinu časovách pásem to poladí ;-) Těch "vykousnutých" míst tolik není
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 15:45

to nesouhlasim. Zvlaste tady v Evrope, coz nas zajima nejvice, by to kecalo nejvice. Moje reseni sedi, pokud logujes u pocitace ve stejnem pasmu, v jakem jsi lovil. To pokryva drtivou vetsinu potreb. Tak mne napada, GPSka si sama meni casova pasma, nebo jede v tom, co mu clovek nastavil?
  • 0

#17 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 15:54

HaLuMa napsal/a:
to nesouhlasim. Zvlaste tady v Evrope, coz nas zajima nejvice, by to kecalo nejvice.

Moje reseni sedi, pokud logujes u pocitace ve stejnem pasmu, v jakem jsi lovil. To pokryva drtivou vetsinu potreb.

Tak mne napada, GPSka si sama meni casova pasma, nebo jede v tom, co mu clovek nastavil?

Musíš ručně a i akdyž mám zatrženo možnost letního času a pásmo střední Evropa, tak to zapisuje dle GMT...
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 16:01

Smakote, v tom preci problem neni a ptam se na neco jineho. ;)
  • 0

#19 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 16:11

HaLuMa napsal/a:
Smakote, v tom preci problem neni a ptam se na neco jineho. ;)

Pásma si musíš ručně, je to v tom mém textu obsaženo...
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2009 - 16:13

Ja preci vim, ze se to uklada v GMT/UTC. Jenze cas nalezu v GG se uklada v lokalnim case. Takze delam prepocet z GMT na lokalni cas. Takze dochazi ke konverzim: lokani cas v GPS -> GMT -> lokalni cas v pocitaci Pokud je casove pasmo GPS i pocitace stejne, dostanes spravny vysledek. Spatny vysledek dostanes tehdy, kdyz ta casova pasma stejna nebudou. Proto se ptam, jak u tech GPSek (nemaje novy stroj, co by field notes podporoval...) dojde ta GPSka ke vztahu lokalni cas/GMT? Pevna konfigurace, nebo si to kouzli nejak sama? A jaka je rpaxe cestovatelu? Prenastavuji si casove pasmo v GPSce?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama