Přejít na obsah


Fotka

FieldNotes import


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 16:28

Jinak letm pohled na tuhle mapku http://www.jgiesen.d...ezone/index.htm mne utvrdil v tom,z e nejaky odhad podle stupnu nema vubec smysl. Zrovna pro oblast, ktera nas nejvcie zajima - Evropa - by to kecalo opravdu hodne.

Navic je to drobny problem - jedinne, co s jistotou vim o kesce ve FieldNote, je jeji GC kod. Vubec v tu chvili nemusim znat jeji listing a prislusnost ke statu, natoz abych znal souradnice. (leda, ze by v databazi uz byla...) Takze i kdybych se chtel ptat nejake webovesluzby na casove pasmo, tak nemusim mit podle ceho se ptat.

A co hur, i kdybych vedel souradnice a casove pasmo, tak jej budu vedet v okamzik importu, nebudu mit data platna v okamzik nalezu kese. Respektive jeste sjem ani nenasel sluzbu, jakou bych zjistil casove pasmo v nejakem bode a pro specifikovany cas.

Takze suma sumarum - neni se vubec ceho chytit. A protoze nejcastejsi bude asi pripad, kdy to nacitas do pocitace ve stejnem pasmu, v jakem jsi lovil, osetruji prave tento pripad.
  • 0

#22 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 17:50

...tak třeba oregon má uložené časové pásma v gmaptz.img, tudíž se tam ručně už nic nenastavuje - sám si to hlídá, takže stále ukazuje aktuální čas dle časového pásma ...já bych asi uvítal, kdyby někde v nastavení importu, šla ta časová korekce nastavit ručně - přeci jenom když už někam jedu kde je čas posunutý, tak není problém zjistit o kolik
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 18:34

problem dotazu pri importu je v nekolika vecech: - import je operace bezobsluzna, volana ze zkriptu atd. jakykoliv interaktivni dotaz je tam podle mne nezadouci. - jakym mechanizmem zajistis, ze ten soubor bude obsahovat kesky jen z jednoho casoveho pasma?
  • 0

#24 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 18:59

Já bych to viděl celkem jednoduše :) Pokud někdo dodá HaLuMovi polygony časových pásem, lze to pak už celkem hravě řešit.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#25 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 19:34

Pokud můžu přidat svůj názor, tak bych zvolil časové pásmo dle PC v kterém se logoje. V 99% to bude v pořádku a u zbytku se to opraví ručně.
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 19:51

bossno napsal/a:
Pokud můžu přidat svůj názor, tak bych zvolil časové pásmo dle PC v kterém se logoje.
V 99% to bude v pořádku a u zbytku se to opraví ručně.


Presne takto jsem to zatim poresil.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 19:54

LudekV napsal/a:
Já bych to viděl celkem jednoduše :)
Pokud někdo dodá HaLuMovi polygony časových pásem, lze to pak už celkem hravě řešit.


To by bylo uplne nejlepsi, dokoce jsem po nich uz marne patral. Nasel jsem je v jednom diskuznim foru, ale na stazeni bych se tam musel registrovat. :(

Nicmene uplne reseni to neni, protoze to muze pomoci jen kdyz by ty kesky uz v databazi GG byly. Pokud je to pro GG nova keska, neznam jeji souradnice, ale potrebuji zapsat cas nalezu. Nemam podle ceho urcit spravne casove pasmo, takze to tam nejak zapisu a jedina naprava pak muze byt jen rucni editace.
  • 0

#28 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 19:58

...a z toho image co je v oregonu by to vytáhnout nešlo?

edit - přiložen soubor

http://rapidshare.com/files/131003625/oregon_gmaptz.rar

  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 20:43

myslim, ze nez louskat ten format, tak bude jednodussi to sehnat jinde. Ale tezko rict, ja oregona nemam, takze vubec netusim, jak ten soubor vypada.
  • 0

#30 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 12:31

HaLuMa napsal/a:
To by bylo uplne nejlepsi, dokoce jsem po nich uz marne patral. Nasel jsem je v jednom diskuznim foru, ale na stazeni bych se tam musel registrovat. :(.

http://www.bugmenot.com/ nepomuze? ja ho pouzivam docela s uspechem na spouste for, kde chtej registraci aby byly videt linky ke stazeni atd..
  • 0

#31 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 13:04

ja nasel jeste tohle. podle referenci tam sepsanych to vypada vyznamne: http://www.twinsun.com/tz/tz-link.htm
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 13:32

medwyn_cz napsal/a:
ja nasel jeste tohle. podle referenci tam sepsanych to vypada vyznamne:

http://www.twinsun.com/tz/tz-link.htm


Zajimave pocteni. Podle teto stranky jsem kdysi neco delal a ted jsem ji nemohl najit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 15:18

problem ma dve roviny: 1. jak zjistit, do jakeho casoveho pasma keska patri. (na to je ale potreba minimalne souradnice, priapdne listiong a prislusnost k zemi) 2. uz vim casove pasmo, ale potrebuji vedet parametry. Casovy posun, letni cas od kdy do kdy, a tak.
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 15:27

mikrom napsal/a:
http://www.bugmenot.com/ nepomuze? ja ho pouzivam docela s uspechem na spouste for, kde chtej registraci aby byly videt linky ke stazeni atd..


Genialni! Pomohlo, neco jsem stahnul, uvidime, co v tom bude a do jake miry to bude pouzitelne. Dik!
  • 0

#35 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 10:26

Jak to vyladá s importem nalezených keš z oregonu? V nový verzi jsem to nenašel:( díky za novovou verzi GG
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 11:11

jak to? psal jsem to do changelogu. filed-notes lze importovat (provede oznaceni nalezu), lze podle nej i nacitat do seznamu.
  • 0

#37 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 11:34

pls, kopni do mě a poraď jak to udělat nebo kde to najdu díky
  • 0

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 11:48

ze by CTRL+I, vybrat TXT s nalezy (*.txt), pak prislusny soubor ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:00

tak bohužel to nefachá ten text nálezu v souboru vypadá takhle GC1YBB6,2009-10-02T05:20Z,Found it,"TB TB" co keš to jeden řádek bohužel se mi nenaimportuje
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:09

Ladil jsem to na souborech, co m nekteri poslali, a na vsech mi to chodi. Dokonce ti to i tu poznamku hodi do tagu "fieldnote" :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama