Přejít na obsah


Fotka

Problem s notifikacemi


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
13 odpovědí na toto téma

#1 AKA

AKA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 17:53

Ahoj, v posledni dobe (cca. tyden) nam (mne a nekolika mym kolegum z meho okoli) nefunguji nektere notifikace na blizke kese. Jejich centrum mam v Benesove (priblizne tady GC1ZJG4) na kazdy typ kese (mystery, multi, unknown) pro "Publish Listing" 2 notifikace - jednu s polomerem 80km pro mailovou notifikaci a druhou s polomerem 30km pro notifikaci pomoci SMS. Pro kese GC20GZ3 (13km), GC2047T (6km), GC1ZJG4 (0km) ani jedna notifikace neprisla. Ale pro kese GC208VZ (36km) a GC20E98 (53km) prislo vse v poradku. Hledal jsem na forech (tady a na groundspeaku) cokoliv o nefunkcnich notifikacich, ale bez uspechu... Je problem, ze mam na jednu oblast (do 30 km) 2 notifikace? Nebo je obecne nejaky problem s notifikacemi? Chtel bych vedet, zda se s tim uz nekdo nesetkal nebo zda reviewri nevi neco o tomto problemu, nez se obratim na groundspeak. Diky.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 20:08

Omlouvám se schvalovačům... ale notifikace dle mého není garantovaná, je to fíčura nice to have. Pokud si projdeš zdejší forum, tak dospěješ k tomu, že problémy bývají a jsou čas od času dva. První z nich je přetížení serverů GS a druhý problém u operátora emailu/sms.
  • 0

#3 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 22:46

Tak mě napadá.. a máš tam správnou mobilní mailovou adresu? Třeba Vodafone má @vodafonemail.cz, ne @vodafone.cz
  • 0

#4 AKA

AKA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 23:19

Jde o to, ze notifikace fungovaly naprosto v pohode... Dokonce mi i funguji "Found it" notifikace, ktere jsem si dnes nastavil... Jenom notifikace "Publish listing" na kese blize nez 30 km nefunguji... Ani me, ani nikomu z meho okoli...
  • 0

#5 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 23:31

Blbne to na straně GS už asi týden. Bo jak jinak vysvětlíš, že celé Ostravě něpřišla notifikace hned na několik keší za sebou....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#6 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 0:54

To že se jedná vždy o notifikace do 30km bude spíše náhoda. Problém moc nehledej, jde opravdu spíše o nahodilé jevy, které se holt občas stávají, např. já s notifikacemi nemám problém. Vím ale, že častěji za to můžou problémy u našich mobilních operátorů než vytížení serveru GS, ten to posílá dávkově-frontově, čili tam se tak snadno nic neztratí. Zatímco u našich operátorů není problém si "vykoledovat" dočasný ban mobilního emailu - o něm není zpravidla dotyčný nijak informován, zkrátka dle nastavení systému konkrétního operátora může systém usoudit, že na daný mobil už přišlo podezřele moc mailů (celkově, či z jedné adresy) a další tak může z podezření na spam blokovat resp. ignorovat, a to třeba pár hodin. Vím např. o prípadech kačerů v Brně, kterým v okamžiku, kdy byla vypuštěna série Za šipkou (45 keší naráz) právě byl bezpochyby takto mobilním operátorem dočasný ban udělen, jelikož jim přišlo notify mailů např. jen 30 a pak už několik hodin žádný mail na mobil. Třeba je to i tento případ - pokud ti toho na mobilní mail chodí více (nejen z GC ale i jiné maily), může jít i u tebe o antispam ban operátora. Vím např., že Vodafone (v dobách kdy byl ještě jako Oskar) měl jasně stanoven limit spam banu na 100 sms mailů za den (a jelikož mail chodí u Vodafone jako max.2 sms, je to 50 mailů), pak tedy stop. Nyní už to veřejně stanoveno není, mám dojem, že to systém operátorů dělá dynamicky dle zatížení mobilních kanálů a vyhodnocování spam filtry. Ostatně - mou domněnku ověříš snadno. Nastav u zdánlivě nefunkční notifikace ne mobilní mail, ale svůj "pevný", např. na seznam.cz, a uvidíš zda to přijde či ne - na pevném mailu bys notifikace měl přinejhorším najít ve spam složce, pokud nemáš Geocaching.com na white listu (platí pro seznam.cz, jiné maily obdobně). Opravdu si zkrátka nemyslím, že je problém v notify systému, a to dle mých zkušeností a způsobu zpracování notifikací na serverech GS. Jinak předpokládám, že notifikaci máš správně nastavenu a aktivní, to jistě jo...
  • 0

#7 AKA

AKA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 5:58

Asi to opravdu prisoudim GS serverum, protoze jak jsem napsal, mam nastaveny 2 notifikace - jednu na mail operatora a druhou na mail k placenemu hostingu - ktera prijima ostatni maily bez problemu. Problemy naprosto stejneho razu se objevily i u mych kolegu a jednalo se o stejne kese (ty, na ktere notifikace prisly i neprisly), kteri maji maily poruznu po free serverech jako seznam, google.... A taky jim notifikace nechodi... Jinak jsou nastaveny na spravne souradnice, volbu "Publish listing" a jsou enabled...
  • 0

#8 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 9:47

Ještě mohu doporučit danou notifikaci celou smazat a založit znova, aby se nově zařadila do notifikační fronty notify serveru - možná ta stará byla z nějakého důvodu vyřazena. Jinak samosebou platí, že čím starší notifikace (tj. i čím služebně starší PM kešer který si je nastavil dávno), tím dříve mu notifikace dojde, holt frontové zpracování (platí ostatně i pro PQ) - ale opravdu problémy globálního charakteru nepozoruji, sám to mám z "první ruky", aneb publikuji keš zde v Praze, no a do 5 sekund od odeslání Publikace už mi pípá mobil, a to ve 100% případů (T-mobile). Čili zkus to znovuzaložení notifikace se smazáním staré, jinak netuším.
  • 0

#9 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:39

potvrzuje mi to taky vice lidi, ze je problem s notifikacemi. nechodi jen nektere, takze filtry jsou nastaveny spravne. nekomu neprijde ani na email (nema primarne nastaven email mobilu), takze problem je na strane GC. chyby jsou nahodile, ale evidentne u stejnych kesi. cekam, ze to ustane, ale je to tak uz tyden. lovit FTF, tak asi nonstop realoaduju mapu :)
  • 0

#10 The Foxx

The Foxx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 14:20

Nevím jak vám ale stává se mi že mi nepřijde notifikace foud it na některé mé keši. Že někdo logoval found it zjistím až při čtení logů. Jako owner mám keš automaticky ve watchlistu... Kde je tedy chyba když na GC.com se nic ztratit nemůže?
  • 0
Never forget The Fox... www.kisspraha.cz

#11 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 14:45

The Foxx napsal/a:
Nevím jak vám ale stává se mi že mi nepřijde notifikace foud it na některé mé keši. Že někdo logoval found it zjistím až při čtení logů. Jako owner mám keš automaticky ve watchlistu... Kde je tedy chyba když na GC.com se nic ztratit nemůže?


Za posledních 14 dní mi z mé Earthcache nepřišly 4 logy - to znamená všechny, které tam za tu dobu byly logovány. :@
Z ostatních mých keší mi logy chodí bez problémů (nebo jsem jejich absenci nepostřehl).
  • 0

#12 The Foxx

The Foxx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 21:29

No, to je obdobný případ. Všiml jsem si toho u všech mých keší + i na některých které mám ve watchlistu. Jsou logovány ale notifikace nepřijde. Tak nevím? Jak vidím,chyba u mého mailu asi nebude. Poslední případ byl že z 5 logů jsem dostal pouze 2 notifikace.
  • 0
Never forget The Fox... www.kisspraha.cz

#13 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:50

Panove - jste v sekci Reviewer (coz mimo jine znamena, ze reviewerum chodi kazdy prispevek z tohohle vlakna mailem), nikoliv v obecne diskuzi. Nemyslim, ze by vam nekdo z tech kluku usatejch, co po nocich odlikavaji kesky, aby vyhaneli blazny do snehovych vanic, mohl odpovedet, proc vam nechodi maily - tak toho tady nechte. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#14 AKA

AKA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:04

Reviewer se vyjadril (diky:o)), problem objasnen (proste to nechodi, chyba na strane GS). Lock.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama