Přejít na obsah


Fotka

GeoGet a Waymarky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 9:04

Samostatne short i long. Visit instructions jsou prilepeny na konec long-description.
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 10:21

HaLuMa napsal/a:
Samostatne short i long. Visit instructions jsou prilepeny na konec long-description.

jj, to je škoda. Nešlo by dávat visit instructions do samostatné položky nebo do některé položky, kterou WM nemají?
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 10:27

Jako treba nacpat ten dlouhy text do informace o velikosti kesky? To asi neni dobry napad, ze? Zkratka, neni policko, kam by se to ted dalo nacpat, proto se to nacpalo k popisu, kde to vadi nejmene. Pridat policko k databazi nenni tak jednoduche, protoze to znamena upgradovat databazi a nova databaze uz pak neni zpetne kompatibilni s predeslymi verzemi Geogetu. Proto nemenim databazi jen tak jak se mi zlibi.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 10:30

Kazdopadne v planech je pridat k listingu jeste jedno dlouhe pole, kam by se to mohlo davat. Ono uz i u kesi jsou veci, ktere by se tam hodilo davat. ;)
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 14:34

OK. Nevíš jak by se dalo z LongDescription vypreparovat samotnou LongDescr a VisitInstructions? Rád bych to rozdělil, ale nějak se mi to nedaří :(
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 14:42

Vyhledej si v tom textu: <strong>Visit Instructions:</strong> To pred tim je "long_description", to za tim je "visit instruction".
  • 0

#27 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 15:08

HaLuMa napsal/a:
Vyhledej si v tom textu:

<strong>Visit Instructions:</strong>

To pred tim je "long_description", to za tim je "visit instruction".

To je supr nápad, to si ve svém exportu udělám místo hintu ...
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 15:22

HaLuMa napsal/a:
Vyhledej si v tom textu:

<strong>Visit Instructions:</strong>

To pred tim je "long_description", to za tim je "visit instruction".

Díky. Jdu studovat, jak vyhledám subrst v str a půlku uložím tam a druhou půlku jinam :D
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 15:36

Vyhledavani strngu ve stringu dela funkce pos(substring, string) A pak se hodi funkce copy(string, index, delka). A tak se hodi i length(string) ;)
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 15:38

Tak uz je jasne, proc si u GeoJarry davali s podporou Waymarku tak na cas... viz: http://www.geocachin...thread_id=13484
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 16:04

Fajn, povedlo se. Teda jak vyřešit mystery tak i rozdělit řetězec :D Kéž by si GG pamatoval poslední exportní adresář. Ladění je fakt opruz :( Taková ta sekce v exportu Pozice N, E a Vzdálenost do bodu je tam nějak generována default nebo to jde odstranit resp. např. posunout na konec listingu? Nějak jsem to nikde nenašel a jelikož to mají i profesionální exporty, tak asi ne :(
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 16:44

Tak mám tady první verzi exportního makra Waymarks pro POI Loader.

Do další verze bych rád zapracoval možnost volby, zda má být Visit Instructions na začátku listingu nebo na konci resp. určit si pořadí jednotlivých bloků a podmínky pro zkracování názvu WM...

http://zidovskekese....ark.gge.pas.zip
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 16:49

Už jsem si toho všiml dřív, ale teď je to nějak znatelnější. Narazil jsem na problém s filtry.. Mám samostatný filtr na "Czech Geodetic Poinst" a filtr na Všechno. Problém nastane ve chvíli, kdy do databáze naimportuji nové WM, které mají novou kategorii. Ta se automaticky přidá do seznamu zaškrtnutých kategorií ve filtru. Díky tomu jsou zaškrtnuty např. ve filtru CGP i jiné kategorie, které tam nechci...
  • 0

#34 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 20:35

K Visit Instructions: az na ridke vyjimky (teoreticky muzou byt dodatecne podminky u jednotlivych waymarku) jsou spolecne pro celou kategorii, tak mi prijde zbytecne kopirovat je ke kazdemu WM.

Mimochodem, zajimava kategorie Flags of Organizations - to je takova locationless na druhou, jako navsteva se da logovat vlajka na puvodnim miste, nebo vlajka stejne organizace nekde jinde. Ted ceka na schvaleni vlajka Lukoilu pred reditelstvim v Moskve, jestli projde, tak ji bude mozno logovat i na ceskych pumpach :)
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 21:08

haggaeus napsal/a:
K Visit Instructions: az na ridke vyjimky (teoreticky muzou byt dodatecne podminky u jednotlivych waymarku) jsou spolecne pro celou kategorii, tak mi prijde zbytecne kopirovat je ke kazdemu WM.

To je asi pravda, nicméně dle mého je to stejný, jako když řekneš, že všechny keše od Benja mají nápovědu zelenomodrámyšnarohuulicepodhnědýmparapetem. Jednodušší je tedy asi dát VI do listingu a když si ho prohlidnu, hned vím o co go a ne abych přemýšlel, jak která kategorie to má...
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 22:09

haggaeus napsal/a:
K Visit Instructions: az na ridke vyjimky (teoreticky muzou byt dodatecne podminky u jednotlivych waymarku) jsou spolecne pro celou kategorii, tak mi prijde zbytecne kopirovat je ke kazdemu WM.


Aha, takze je to stejne, az na pripady, kdy to stejne neni. Jednoducha otazka, az si nekde v terenu najdu v GPSce nejaky waymark, jak se tam dozvim, co musim udelat pro jeho zalogovani?

Takze souhlasim se Sobikem, ze prilepeni k listingu je uzitecne.

haggaeus napsal/a:
Mimochodem, zajimava kategorie Flags of Organizations - to je takova locationless na druhou,


Obcas mam pocit, ze se pri zakladani kategorii soutezi o co nejvetsi ptakovinu. B) Svet se zjevne nudi.
  • 0

#37 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 6:10

Od Benja jsem nasel akorat dve mostovky a tam roh ulice ani parapet nebyl :)
Ty additional visit requirements muzou byt leda v par vybranych kategoriich z Waymarking Games, u klasickych WM "najdi objekt, zamer+vyfot" jsou visit instructions dane tim, co je v napsano v kategorii.
Jednu dobu existoval site Wayward Waymarking, kde byl ke stazeni seznam kategorii v Excelu, u kazde posting a visit instructions - pokud by se nekomu chtelo udrzovat takovy seznam (pripadne i s ceskym prekladem), tak by mi to prislo uzitecnejsi.
Lukoil schvalen :)
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 7:49

to by uzitecne bylo, kdyby to bylo skutecne udrzovane.
  • 0

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 12:49

Docela by se hodilo, kdyby GG, při práci s více než jednou databází, třídil databáze ve výběru tak, že by nabízel nejdříve všechny aktuální a pak teprve jejich zálohy.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 13:02

kolombo napsal/a:
Docela by se hodilo, kdyby GG, při práci s více než jednou databází, třídil databáze ve výběru tak, že by nabízel nejdříve všechny aktuální a pak teprve jejich zálohy.

Možná by bylo dobré, kdyby spíš zálohy byly skryté...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka