Přejít na obsah


Fotka

GPS v mobilu nebo normální GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 PetrFin

PetrFin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 2:42

Dobrý den kečeři. Dosluhuje mi mobil a tak se porozhlížim po novym a vzhledem k tomu, že sem letos v létě začal s geocachingem, tak uvažuju o mobilu s GPSkou. A chtěl bych se vás zkušených kečerů zeptat co a jak. Pokud tu už podobné nebo dokonce stejné téma je, tak se omlouvám. :)Takže k otázkám. Má smysl kupovat smartphone s interní GPS? (Samsung Omnia, HTC Touch 2 a jim podobné) Pokud ano, jaký software potom hledat? Pokud nemá smysl kupovat smartphone, je lepší koupit levnej mobil a k němu normální GPS navigaci nebo si k "hloupýmu" mobilu pořídit GPS modul typu goTraxx? A jaký software potom k "hloupýmu" mobilu? Hodně otázek, ale snad je pochopitelný na co se ptám. Předem díky za všechny názory :)
  • 0

#2 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 9:39

No nevím jestli ti to něco pomůže, ale pro mě na kešky jedině GPS (Vista HCx), když už ji nemám u sebe (i to se může stát) tak občas používám mobil Nokii 6220c, tu ale hlavně používám jako hlasovou navigaci do auta.
  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#3 MUlDr

MUlDr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 10:03

Napíšu ti svoje zkušenosti: Mám obyč. mobil SE k750i a k němu modul Evolve RouteTraxx. Bylo by to dostatečné řešení kdyby mi celkem často nepadalo spojení bluetooth, což občas znamená restart aplikace kterou zrovna používám v mobilu abych znovu mohl obnovit BT. Nevím jestli je to chyba modulu nebo mobilu, každopádně to dost zdržuje. Naproti tomu používám rád aplikaci Locify - žádná domácí příprava, až na místě si stáhnu nejbližší kešky a hledám. Při použití mapové aplikace pro mobil (třeba trekbuddy) je zase problém s pomalým překreslováním map. Na modulu samotném je ale dobrá interní paměť na prošlé trasy. Na druhou stranu pro hledání kešek není tento modul úplně nejlepší - má jakousi "setrvačnost", i když to přímo statická navigace není. Prostě při dohledávání není úplně přesný. Přítelkyně má lepší mobil ericsson C702, který má interní GPS, ale je to jaksi nevyužitelné, buď je to hrozně nepřesné nebo to nejde v použitých aplikacích (handy geocaching, locify) použít. Prostě to nefunguje tak jak má a stejně používá externí modul. Takže to uzavřu - já osobně už se rozhlížím po turistické navigaci.
  • 0

#4 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 10:13

Mobily mám dva: Nokia E90 & HGC Arcao edition, Locify, SmartGPX - spolehlivá, i když teď už pomalejší kombinace. Osvědčila se, trochu méně citlivá na signál. Slušná výdrž baterek. Zkušenosti za cca dva roky. BlackBerry & HGC Arcao edition, CacheBerry - nemohu si vynachválit. Rychlá reakce, přesná šipka a dostatečný příjem signálu i v těžším terénu. Baterky vydrží zatím den, ale krátí se to, krátí. Zkušenosti za cca pět měsíců. V současné době používám prakticky jen breberku, do E90 nahrávám potřebná GPXka.
  • 0

#5 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 10:17

po mnoha gpskách a jednom telefonu už bych volil jedině gpsku.Buď legend Hcx a nebo vista Hcx jestliže máš více peněz tak oregon
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#6 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 10:28

Ja mam jen telefon, kdysi N6680, ted N95. U 6680 mam subjektivni pocit, ze mi to vydrzelo dele, protoze nemel interni GPS, tak modrozubi GPS. Vyhoda 2 baterky, delsi vydrz. To take pouzivam u N95, pokud potrebuji delsi dobu. Jinak je pouzitelna i u N95 interni, ale zere to pak jako nevim co baterku, takze je to pak treba jen na puldenni loveni max, ale uz mam starou baterku. Jinak SmartComGPS, drive geocachenavigator, ted live.geocaching.com, HandyGeocaching. S touto kombinaci mam skoro 800 nalezu. Vyhoda telefonu je k pristupu na net, ale zase je to telefon a ne poradna GPS. U GPS mas tuzkove baterky a 2 navic neni problem pro zalohu. Ale zase co nemas v GPSce, tak nemas, proto dobra kombinace je obojiho. GPS vydrzi horsi zachazeni a navic je to predci jenom jednoucelove zarizeni, tak je "citlivejsi", delsi vydrz atd. Telefon je porad telefon. U mne kdyby byly prachy navic, beru GPS a neco k pristupu na net. Pokud to mas na "obcas" a chces vse v 1 a nepotrebujes delo na komara, kde vyuzijes naplno GPS, postaci ti asi foun. Muj nazor...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama