Přejít na obsah


Fotka

Locify v zahraničí - stahování dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 MUlDr

MUlDr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 10:43

Ahoj, mám dotaz na výše uvedené. Mám dvě možnosti tarifu (pro blízké země):
Stahování na den - zaplatím 80 kč a celý den stahuji data (do 2 MB).
Stahování po kB - 0,06 kč/kB, ale účtuje se minimálně 100kB za jednotlivé připojení.
A já teď nevím, co je jednotlivé připojení - když si v locify stáhnu nejbližší kešky, naběhne symbol stahování dat a pak zase zmizí - když si jednu vyberu a stáhnu ji - je to už jakoby další "jednotlivé připojení"? Máte s tím někdo zkušenost?
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 10:55

Za připojení se považuje interval od datového připojení mobilu k BTS a zase odpojení, tedy doba, kdy ti svítí na mobilu ikonka např. GPRS. Mně se v cizině osvědčil víc Handy Geocaching Arcao Edition, kam lze nahrát data v gpx z GeoGetu a už de facto nemusím venku cokoliv stahovat. Všechny keše z míst plánovaného průjezdu jsem si nahrál do autonavigace Tom Tom jako POI, takže jsem měl "mapu" se všema keškama...
  • 0

#3 MUlDr

MUlDr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 11:04

Mé podezření tedy bylo správné - práce s locify v případě B by byla asi hóódně drahá. Intuitivně jsem zvolil připojení na den. Samozřejmě - domácí příprava je nejlepší. Ale já už jsem tak zvyklý na locify, že když jsme se včera impulzivně rozhodli jet do Vídně, tak až těsně před hranicema mě napadlo, že v zahraničí za data platím. No, tak mám nakonec jednu vídeňskou za 80 korun, ale neva ;).
  • 0

#4 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 11:17

netuším jak to je,moc to nepoužívám, já mám HC,to se po chvíli odpojuje,ale řeším to tak že pustím ICQ a to to spojení podrží.. ICQ těch dat žere minimálně,tak je to v pohodě.. možná je to v nastavení telefonu nebo to dělá HC samo... jinak mám na roaming data od O2, za 90kč 2MB na měsíc, a minimum je jen 10kB..mají ji vyšší paušály- 4MB za 200kč atd
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#5 MUlDr

MUlDr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 11:31

Chytré řešení - ale asi jen pro chytré telefony - já tam dvě aplikace najednou nerozjedu ;). Stejně si myslím, že ty datové tarify jsou celkem zlodějina.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama