Přejít na obsah


Fotka

Oživení GPS GARMIN Quest 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2009 - 20:38

Tahle GPS mi umřela cca před rokem. Po nahrání mapové sady a restartu, zůstala GPS v úvodní obrazovce, se zobrazením pole načítání na cca 1%. Při normální situaci se soubor map"zretýroval"/zindexoval do 100% a GPS se spustila. Nyní GPS zatuhne v popisovaném stavu a lze ji vypnout pouze kombinací IN+Pwr. GPS byla i v Picodasu, ale bez úspěchu. Prý došlo k přeplnění volné paměti pro mapy, respektive špatnému vymazání předchozí mapové sady. Připojení k PC se v tomhle stavu nedaří. Nyní jsem GPS z nostalgie vytáhl a zjistil jsem, že po spuštění OK+Pwr přístroj naběhne do jakéhosi servisního programu (něco jako obdoba BIOS) a v tomhle stavu komunikuje s PC. Do přístroje je možné nahrát přes garmin komunikátor kešky, komunikuje s MS i POI Loaderem. Zkoušel jsem pustit i Webupdater a ten zřízení správně identifikuje, oznámí že používám nejnovější verzi sw a jestli ji chci přepsat, já potvrdím ano -- chvíli to chroustá a vyskočí hláška o nastalém problému v aplikaci, kde na konci jsou tyhle dva řádky: APLICATION.CPP-183-2.4.2.0 Exception:0xC0150010 at program address 0x7C9449CF ............... a Webupdater se po OK ukončí. Předpokládám, že mé naděje jsou asi marné, ale zkouším jestli se zde najde někdo, kdo se se stejným problémem setkal a umí jej vyřešit. Přeci jen ta Questka byla do auta lepší jak 60-ka Ještě poznámka: Tvrdý reset OK+Page+Pwr a následně smazat data "Ano" nic nevyřeší.
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#2 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 10:57

A zkousel jste tam nahrat z Mapsource mapy znovu? Pokud ne, tak zkuste jen nejaky maly kousek mapy. Pokud jdou nahrat POI a waypointy, tak by mely jit i mapy. Mohlo se stat, ze cast pameti, kam se nahravaji mapy je nefunkcni. Pak zalezi, kde to misto je. Pokud nekde ke konci, tak by se tam mohlo vejit dost map, pokud nekde na zacatku, tak mozna jen male mapy. To zarizeni moc neznam, tak spis jen hadam. :-(
  • 0

#3 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 20:57

Přátelé, ........ tohle vlákno budiž důkazem, jak je někdy užitečné se zeptat, i když už člověk neočekává žádný pozitivní výsledek. Hledal jsem nějaký způsob, jak pomocí "objevené" skutečnosti, že přes diagnostické menu GPS komunikuje s okolím, docílit vymazání volné paměti GPS kam se nahrávají mapy (tohle v Picodasu udávali jako jedinou možnost, kdy snad GPS půjde oživit, ale způsob že bohužel neznají). Povedlo se mi do přístroje nahrávat POI body i cache a až teprve kolega mapoid mi zasadil tu správnou ránu do hlavy, když zmínil, že bych tam mohl zkusit znovu dohrát mapy. V ten moment mi secvaklo, že pokud se to podaří, tak i malý mapset VYMAŽE CELÝ předchozí !!!!! Přispěvek jsem četl v práci a tak jsem se nemohl dočkat, až to doma vyzkouším. Zkusil jsem a FUNGUJE !:P!. mapoide DÍKY za nakopnutí. Po roce je moje Qestka opět funkční. 60-ka zůstane na kolo a kešování a Q se bude vozit v autě a hlásit "zabočte v levo, přepočítávám" :D Teď už jen vyřešit, jak mít v PC odemčené mapy pro dvě GPS, ... ale to při nejhorším řeší ntb. Hodně líto ale člověku přijde, že tenhle postup nemají "naštudovaný" v Picodasu, tím spíš, že třeba v Brněnské prodejně Fons mi před půlrokem řekli, že jim Pico. zatrhl provádění mimozáručních oprav a tak se na to podívat nemohou. Podotýkám, že s tou GPSkou byla u Pico dcera osobně, tuším někde na Evropské, žádné řešení po telefonu, a přesto nedokázali pomoct a přitom je to ve finále tak jednoduché. Ještě jednou mapoide DÍKY, díky za tohle fórum.
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 22:26

StanB99 napsal/a:

...Teď už jen vyřešit, jak mít v PC odemčené mapy pro dvě GPS...


V MapSource můžeš mít jednu mapu odemčenou pro několik GPS současně ;)
  • 0

#5 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 22:32

Presne tak, proste jen znovu odemkni pro dalsi pristroj, budou tam pak ulozeny klice dva (a klidne i vic).
  • 0

#6 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:54

Jsem rad, ze to pomohlo. Sice jsem tuto GPS nikdy nemel, ale patrila k mym favoritum i kdyz jsem pak koupil jinou...

Slozite problemy lze mnohdy vyresit tak trivialnim zpusobem, ze zpetne nechapeme, jakto ze jsme na to neprisli sami. ;-)

Sam jsem to dnes zazil. ;-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama