Přejít na obsah


Fotka

Průzkum spokojenosti s manažery fotografií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Brasik

Brasik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 22:52

Zdravím kolegové kačeři!
Dělám jako bakalářku nový open-source manažer fotografií a proto bych Vás potřeboval požádat o vyplnění tohohle dotazníčku. Je to úplně anonymní a zabere to jen pár minut.
Až to bude hotové, tak to klidně můžete vyzkoušet, doufám že to bude stát za to.
A určitě výsledek bude lepší, pokud mi pomůžete a vyplníte.
Děkuju moc za pomoc :)

Dotazník
  • 0

#2 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 23:00

Předposlední otázka je tam dvakrát za sebou. Jinak vyplneno, odesláno.
  • 0

#3 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 23:01

Vyplněno, jen otázka "Z jakého důvodu byste byli ochotni změnit Vámi užívaný manažer? " je tam 2x
  • 0

#4 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 23:11

Doufam, ze se tu objevi nejake vysledky z toho dotaznicku. PQView menit nebudu, ale co kdo naklikal by me zajimalo :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 8:37

Dotazy: - ten "Prohlížeč obrázků a faxů" je myšleno takové to rovnou integrováno ve windows? - otázka "K jakému účelu ho využíváte?" - K prohlížení i úpravám - je myšleno k základním úpravám nebo pokročilejším? - co si mám představit pod pojmem: "Jak často zpracováváte fotografie na počítači?" - Většinou je vezmu myší a přesunu z foťáku do PC, max je otočím. Je to zpracování fotografií ? Nebo mám vyplnit, že občas je i "zpracovávám" více? - tj. kontrasty, barvy, ořezy, blbůstky apod? Asi tak, já prohlížím fotky přes "Prohlížeč obrázků a faxů" přímo co je ve windows. Tam je i otáčím. Ale pro "vyšší" úpravy používám Photoshop - no a nějak mi ten dotazník nesedí, protože prostě toto tam nemůžu oddělit. Se omlouvám za "dotěrnost", ale nemůžu to vyplnit, pokud si nejsem jist, že mé odpovědi budou správně interpretovány.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 8:50

Taky jsem to vyplnil a na zakladni prohlizeni fotek pouzivam XnView
  • 0

#7 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 8:53

Vyplněno, používám Lightroom, ten tam není.
  • 0
Galdra

#8 Brasik

Brasik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 9:01

Dekuju vsem, co to vyplnili, moc mi tim pomahate. Ad dotazy. Prohlizec obrazku a faxu je to co je primo ve windows. Photoshop uz je uplne jiny level, ten vubec nezohlednuju, protoze je to uz editor. Vetsina lidi si tim bude upravovat jednotlive fotky, ale primo jako manazer to nepocitam. Jak casto... chtel jsem aby to bylo subjektivni, aby lidi v podstate napsali jak si mysli ze casto (kdo napise ze casto, ten si mysli ze je v tom zdatnejsi, nez ten, ktery napise ze obcas). Klidne napis, ze pouzivas Prohlizec obrazku a faxu a fotky upravujes vic, ja si to preberu, schopnosti tech jednotlivych programu mam celkem nastudovane :). Jeste jednou diky moc. BTW: Zatim naprosto vede Zoner :)
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 9:07

BTW na zaladni upravdu fotek pouzivam taktez Zoner - predevsim krivky. Ovsem na zakladni prohlizeni/resize zase XnView, Zoner je moc pomaly a "neohrabany".
  • 0

#10 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 10:20

motas nekolik veci dohromady.... manazer vs. editor ... na bezne prohlizeni pouzivam ACDSee, na vetsi upravy Lightroom a Fotoshop... M.
  • 0

#11 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 10:32

Vyplněno, používám Lightroom. a věková kategorie 41-60 mě urazila, neb pro letošní rok mě dává dohromady s tchýní ;-)
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 10:36

MildaPajda napsal/a:
motas nekolik veci dohromady....

manazer vs. editor ...

na bezne prohlizeni pouzivam ACDSee, na vetsi upravy Lightroom a Fotoshop...

M.


No to se mi právě také zdá... :|
  • 0

#13 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 10:54

Máš to tam... asi jsem extrémní případ... Rychle prolistuju v prohlížeči obrázků a faxů a po vyhození balastu do křemíkového nebe nasadím rovnou photoshop...
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 11:23

Taky jsem to vyplnil a schází mi tam ještě jedna otázka: Máte ten SW legálně ?? Když tam vidím některé ty používané SW :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 11:27

:DB):D
  • 0

#16 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 11:36

uz to tu lidi naznacovali. Manazer je fajn na prohlednuti "co jsem to vlastne nacvakal", ale nektere ty otazky jsou spis na editory (co s fotkami delate). Jinymi slovy, nenasel jsem tam vhodnou kategorii pro lidi, co s fotkami delaji denne a ruzne je upravuji. A osobne pouzivam manazeru vic (podle operacnich systemu, na kterych se zrovna pohybuju) a podle toho, co chci udelat (treba IPTC informace se mi dobre zobrazuji v IrfanView, ale hromadne zmensovani souboru delam v ZonerPhoto Studio, protoze je na to lepsi)
  • 0

#17 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 12:04

prohlížení: Zoner Photo Studio 11 management + úpravy: Adobe Bridge + Photoshop CS4 + Lightroom + Nikon Capture NX (RAW procesování) ...vše legálně
  • 0

#18 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 12:35

kolombo napsal/a:
Taky jsem to vyplnil a schází mi tam ještě jedna otázka:
Máte ten SW legálně ??
Když tam vidím některé ty používané SW :-D


Hlaváčku, Vy jste nečetl moji knihu 'Zbytečné otázky v kriminalistice'?
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 12:47

Medcin napsal/a:

kolombo napsal/a:
Taky jsem to vyplnil a schází mi tam ještě jedna otázka:
Máte ten SW legálně ??
Když tam vidím některé ty používané SW :-D


Hlaváčku, Vy jste nečetl moji knihu 'Zbytečné otázky v kriminalistice'?


Jasně že četl, pan inspektore, ale takhle ta anketa nemá takovou vypovídací schopnost. Protože pokud se do výběru SW vloží ještě cena, tak to dost často radikálně mění používaný SW.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 13:32

kolombo napsal/a: Jasně že četl, pan inspektore, ale takhle ta anketa nemá takovou vypovídací schopnost. Protože pokud se do výběru SW vloží ještě cena, tak to dost často radikálně mění používaný SW.


Jde to legálně i za levno (kromě Nikon Capture NX za 4500): Zoner Photo Studio přibaleno k LCD 24" monitoru EIZO a Adobe Creative Suite Design Premium CS4 (Photoshop + InDesign + Illustrator + Bridge + Acrobat Pro + Flash Professional + Fireworks) jsme koupili za 2500,- Kč jako studentskou plnou verzi v akci Adobe v lednu 2009.

Jde o zcela neosekanou verzi a podmínka je VŠ nebo SŠ student doma (posíláš potvrzení o studiu) a zavazuješ se že jde jen o nekomerční studijní a domácí použítí... Což plníme :). Plná podpora Adobe včetně automatických aktualizací. Pokud člověk dělá z fotkama a grafikou trošku na vážnější úrovní, tak lepšího asi nic nenajdeš. Včetně podpory zpracování RAW. V práci mám totéž legálně a tak si nemusím zvykat na něco jiného :)

Bohužel po roce jsem se koukal na web Adobe a dnes je to podstatně dražší řešení:

http://www.digitalme...du/student.aspx
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama