Přejít na obsah


Fotka

Jak těsně před terminem konání může být publikovaný event?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
8 odpovědí na toto téma

#1 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:07

Nějak mi nejde do hlavy soulad této pasáže z pravidel:
"Event caches should be submitted no less than two weeks prior to the date of the event, so that potential attendees will have sufficient notice to make their plans."
S tímto eventem: http://www.geocachin...&log=y&decrypt=

Děkuji předem za vysvětlení... :)
  • 0

#2 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:27

Myslím že kolegové Geohorse a Bohemian už reagovali přímo u eventu jasně, že toto opravdu není "standartní" :). Pravidla hovoří o 14 dnech před akcí, občas je možné termín o pár dní smrsknout, zvlášť pokud je jasné že se naplní (např. eventy malé kapacity ve velkých městech). Ale abych to odlehčil - GC je přeci jen hra a konkrétně u eventů dřívější publikace určitě nikomu neublíží - tím nechci říci že bych jí sám praktikoval či to obhajoval, citovaný event s publikací 0 minut před akcí je opravdu "nestandartní", jen že jsou důležitější pasáže pravidel než předeventová lhůta - no ale více už bych to nerad rozmazával...
  • 0

#3 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:37

Děkuji za komentář. :) Zatím se vyjádřili tři revieweři. Nechci vůbec nic rozmazávat, ale moc rád bych znal i vyjádření toho posledního... Pokud se nevyjádří, rád požádám o vyjádření geocacherskou veřejnost. Nemohu si pomoct, ale pořád se mi dere na jazyk něco ve stylu "všichni jsou si rovní, ale někteří jsou si rovnější"... ;)
  • 0

#4 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:48

koukam ze se tady zase projevil cechizmus, zakazdou cenu bejt papeztejsi nez papez. V pravidlech je to jasne napsany, event by mel být a ne ma být. Myslim si ze aspon reviewri by meli znat pravidla
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#5 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 23:03

Tak jsem prohrál sázku, tipoval jsem, že se to tu vlákno objeví už v neděli, max. v pondělí :D
Protože tato akce šla na moje triko a zjevně se tu čeká na to, jak se k tomu postavím, tak tedy:

Správně jsi citoval dotyčnou pasáž z anglické verze pravidel, alespoň snad nevzniknou dohady o výkladu, jaký je uveden v české:

...should be no less than two weeks prior to the date of the event...

Myslím, že podstatné je zde ono sloveso should be. Pokud mě mé překladatelské znalosti neklamou (a v tom se shoduji i s českou verzí pravidel), znamená to měl by.
Jde tedy jasně o dispozitivní, nikoliv kogentní ustanovení, což v praxi znamená, že nemusí být striktně dodržováno. Proč tam tedy je? Další část věty to objasňuje: aby si potencionální účastníci stačili upravit své plány (volně přeloženo).
Ostatně je to logické - lidé většinou mají plány na to, co budou dělat, hotové minimálně týden, ale většinou i mnohem déle dopředu. Takže když někdo vyjde ven s eventem, který je už za pár dní, nemůže pak čekat nějakou hojnou účast. Nicméně opět zdůrazňuji, že uvedená lhůta je podle pravidel pouze doporučená, takže je na každém autorovi, jestli chce riskovat, že mu na jeho akci nikdo nepříjde.
Tato akce, kterou jsem na přání kolegy Sutecha publikoval, byla skutečně nestandardním schválením, o tom žádná, nicméně nikoliv schválením odporujícím pravidlům. Podle kolegů reviewerů jsem si veřejné pokárání zasloužil a já proti tomu protestovat nehodlám, ale stojím si za tím, že pravidla jsem v žádném případě neporušil, ostatně komu z vás jsem schvaloval nějakou keš, tak ví, že jsem na ně pes.
Tento event byl velmi specifický, z komunikace ze Sutechem vyplynulo, že to byl z jeho strany momentální nápad a bylo jej nutné realizovat okamžitě, takže jsem přistoupil k okamžité publikaci. Ostatně na rozdíl od keší na místech, kde nemají co dělat, bylo toto zcela neškodné.

Takže závěrem - kolegům reviewerům se omlouvám, stejně tak i vám cacherům, pokud jsem se snad někoho dotknul, ale příště bych to s čistým svědomím udělal opět u kohokoliv z vás, pokud by mě o to požádal a jako Sutech dostatečně vysvětlil důvod.
  • 0

#6 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 23:14

ty,ty,ty & familly napsal/a:
... V pravidlech je to jasne napsany, event by mel být a ne ma být.

Kdyby bylo v guidelines shall misto should, tak se jim nerika guidelines, ale commandments.
Protoze to jsou guidelines, tak tam urcita pruznost je, ovsem reviewer by ji mel aplikovat v opodstatnenych pripadech. Nevim, jestli by si neanonymni reviewer tohle obhajil, kdyz by pak na eventu musel odmitat navrhy "hele, v tyhle hospode nam uz zaviraji, publikujes nam pokracovaci event za rohem?"
  • 0

#7 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 23:15

DarkLord Reviewer napsal/a:
...should be no less than two weeks prior to the date of the event...


Komentář jiného reviewera k téže větě bych parafrázoval: tam, kde pro Amíky stačí napsat should, je pro Čechy potřeba použít musí a ještě tučné písmo.
  • 0

#8 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 6:54

Díky DarkLordovi za vyjádření. Stejně si ale myslím, že by měl být jeden metr pro všechny - při schvalování pro reviewery, z druhé strany i pro kačery. Měkčí nebo tvrdší, to už je jedno, ale jeden. A... konec. :)
  • 0

#9 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 9:46

DarkLord Reviewer napsal/a:
ale příště bych to s čistým svědomím udělal opět u kohokoliv z vás, pokud by mě o to požádal a jako Sutech dostatečně vysvětlil důvod.



Doufám přátelé, že až se někde vyklopí náklaďák s mrkví, tak to bude rychle napsané na GC.com, abychom si to mohli jít s Robinem co nejdříve posbírat. :D:D
  • 0
ICQ: 340776686




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama