Přejít na obsah


Fotka

Oregon - Nový beta firmware 3.42


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#21 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 18:21

Leroj napsal/a:ty šipky tam občas mám i se starým FW - občas tam jsou zase stupně, důvod jsem ještě nepochopil


Šipky se zobrazují při pohybu ... a po určitém intervalu se střídají se stupni nebo směrovými písmeny, která jsou trvale zobrazena při stání. Stupně nebo směrová písmena jsou zobrazena podle toho, jak je to zvoleno v první položce nastavení kompasu ...
  • 0

#22 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 18:56

V novém fw 3.42 opravili chybu nezobrazování velkého V v malém kompasu, takže jsem do překladu pro nejnovější fw opět vrátil velké V a Z.
  • 0

#23 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 21:57

Looper36 napsal/a:
Jednoho brouka bych měl. Pokud kliknete na dashboardu v mapě nahoře na název keše, aniž byste nejdřív nerozklikli popis cache např přes menu Geocaching, následuje parádní zámrz. Ale jde to přežít.



Tak nový poznatek: Výše uvedené se nestane, pokud si Oregon nachytá družice. Pokud ho mám někde, kde není signál,při stisknutí listingu na dashboardu zamrzne,ovšem jde vypnout, kupodivu.:o
  • 0

#24 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 10:24

Looper36 napsal/a:
Tak nový poznatek: Výše uvedené se nestane, pokud si Oregon nachytá družice. Pokud ho mám někde, kde není signál,při stisknutí listingu na dashboardu zamrzne,ovšem jde vypnout, kupodivu.:o

Me tohle neudelal zatim ani jednou...zkousela sem v terenu i doma, kde neni signal a nezamrz mi(zatim, tuk tuk tuk)
  • 0

#25 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 15:36

HuntBehind napsal/a:
V novém fw 3.42 opravili chybu nezobrazování velkého V v malém kompasu.


Zajimave, nahral jsem novy FW a dal jsem tam zpet tvoji cestinu s velkym V a zase se mi to nezobrazuje, musim tam mit tu s malym v :(:(
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#26 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 16:30

no super to s tim zobrazováním druhu kešky v seznamu je dobrej nápad
  • 0
fičí fičí fičí too

#27 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 17:23

lubik napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
V novém fw 3.42 opravili chybu nezobrazování velkého V v malém kompasu.


Zajimave, nahral jsem novy FW a dal jsem tam zpet tvoji cestinu s velkym V a zase se mi to nezobrazuje, musim tam mit tu s malym v :(:(


Ještě jednou jsem to kontroloval - stáhl z odkazu, rozbalil, dal do GPS - a mně to prostě funguje ...

Jsi si jistý, že jsi instaloval opravdu fw 3.42 z Maxinohova odkazu? Pokud ano, napadá mě už jedině zkusit připojit GPS jako externí disk a editovat v poznámkovém bloku soubor czech.gtt ve složce text. Najdi (CTRL+F) řetězec TXT_E_STR a zkus změnit velikost písmene V a ulož ... třeba to něco udělá ...
  • 0

#28 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 20:00

HuntBehind napsal/a:
Najdi (CTRL+F) řetězec TXT_E_STR a zkus změnit velikost písmene V a ulož ... třeba to něco udělá ...


Presne tohle jsem udelal jeste pred tim nez jsem si ztahnul cestinu od tebe, protoze mi zajimalo, jestli to v teto verzi opravili, no a jelikoz mi to nefungovalo, tak jsem si rikal, ze se treba jeste v tom souboru musi zmenit jeste neco jineho a ze pockam na cestinu od tebe.No a pak jsem si ztahnul cestinu od tebe a porad mi to proste nefunguje. FW mam samozrejme 3.42 Beta, ostatni ficurky jako jsou ikony v seznamu kesi atd. mi funguje tak jak se tu pise.
V Oregonu jsem si jeste kontroloval, jestli se tam ten soubor opravdu prekopiroval a prepsal ten co tam byl a vse bylo spravne, souhlasil datum i velikost souboru.

Zkusil jsem jeste udelat Tovarni nastaveni a restart a ani to nepomohlo :(
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#29 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 21:45

Beta Software 3.42 Verze softwaru GPS:3.70, v czech.gtt je TXT_E_STR s velkým V, ale v malém kompasu se nezobrazuje (viz foto). No, kdyby to byla jediná chyba... EDIT: když to V u TXT_E_STR změním na v, tak se zobrazí.
  • 0

#30 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 22:05

ProKesTom napsal/a:
Beta Software 3.42 Verze softwaru GPS:3.70, v czech.gtt je TXT_E_STR s velkým V, ale v malém kompasu se nezobrazuje (viz foto). No, kdyby to byla jediná chyba...


... ve 3.41 mi to taky neukazovalo nic a ve 3.42 mi velký V prostě funguje. Komu ne, ať si změní v překladu TXT_E_STR z velkého V na malé v (případně TXT_W_STR z velkého Z na malé z).


Edit: oprava - v uvedeném příkladu musí velké V fungovat i vám, nicméně v té navigaci na keš (příklad ProKesTom) to nefunguje ani mě ... Takže všechno špatně, zpátky na stromy ... za chvilku bude překlad ke stažení v podobě jako pro verzi 3.41 [...už to je...]


Mám ale pocit, že s tím skutečně něco udělali, protože podle mě v tom mém příkladu (malý kompas v mapě) se v minulé verzi velké V nezobrazovalo, ale nepamatuju si to. Každopádně už jim psát nechci, takže jestli se toho někdo chce ujmout ...
  • 0

#31 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 22:22

Aha, tak to každý myslíme jiný kompas. Na tomto středním mám taky velké V. Ten malý je součástí "Datová pole" / "Trasový počítač" / "Navigovat na zvolenou keš" Edit ... koukám, že jsi zeditoval než jsem stačil dopsat... :)
  • 0

#32 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 11:12

Napsal jsem panum do Garmina ostrou prosbu jmenem ceskych geocacheru ohledne:


a) pozadi na geocache-active

B) hlouposti geocache-active v pripade, ze se nenavigujes na kes. navrhl jsem, aby se to treba prepinalo na puvodni datova pole

c) pridat nejaka datova pole vedle elektronickeho kompasu (ale tady naprosto nevim k cemu vam to bude, protoze SIPKA za cilem se prece da pridat jako datove pole uz davno a cely ten "jen kompas" je tak uplne k nicemu)

d) chyby toho horniho tlacitka na geocache-active. Tak asi jednou z deseti se mi otevre listing, ktery to nahore pise :-D

e) moznost pridavat si nejaka tlacitka jako datova pole (napr na otevreni nejakeho menu nebo treba toho aktivniho listingu). To je totiz mnohem chytrejsi, nez cele dashboardy. Kazdy by si to tak mohl nastavit jak chce on a ne jak chce nedoziravy designer v garminu.

f) Sipky v listingu :)

g) Tvorbu verejneho bug-tracking systemu, do ktereho by mohl kazdy prispivat.


Tak uvidime. Pokud mi prijde odpoved, pripadne bude aspon jedna z tech citovanych veci vyplnena, bude to fajn :)
  • 0

#33 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 18:54

Včera jsem se ještě hrabal v přistroji a zjistil jsem že se mi naposledy taky povedlo sthnout verzi 3.41. Takže až včera jsem si dal pozor a stahnul 3.42. Dneska vyzkoušeno a: 2x došlo k zamrznutí mapy - metry ke kešce ubyvaly ale mapa se nehybala, 2x po startu naskočily na displeji ruzne čarky a nastal total zamrz - bylo nutne vyndat baterky - ale jinak fajn.
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#34 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 19:11

firmware 3.42 bez problémů, schválně jsem zkusil nahrát 1950 keší, 1 GPX soubor 10.5 MB, a lovit v terénu, vše OK
  • 0

#35 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 19:33

pozorjed napsal/a:
firmware 3.42 bez problémů, schválně jsem zkusil nahrát 1950 keší, 1 GPX soubor 10.5 MB, a lovit v terénu, vše OK


Zkousel jsi ten můj problém ? +Dnes v Boskovicich při navadeni pres POI v dashboardu na mape stale tvrdosijne ukazuje vzdalenost k prvni kesi v seznamu. GPX cca 1400 kesi, 10 M.
  • 0

#36 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 19:41

Ale u dashboardu se dá nastavit navigování na nejbližší keš a nebo na zvolenou keš. Určitě máš nastaveno navigování na zvolenou keš??? edit: beru zpět ty se naviguješ přes POI. Dělá mi to taky.
  • 0

#37 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 19:47

Looper36 napsal/a:
Zkousel jsi ten můj problém ?

zámrz potvrzuji při tomto postupu
Trasový počítač (vybraný dashboard Geocaching-Active) - ikona GC vpravo nahoře - vyberu keš a konec (skoro kdykoliv, kdy chci zobrazit listing)
Ale nepoužívám to, většinou mám zapnutou mapu, měřítko 2km a jak se k něčemu blížím, tak přes klasické hlavní menu nebo kliknutím do mapy vyberu co chci odlovit. A jako dashboard si nechávám původní Geocaching-Nearest, info o nejbližší keši mi stačí.
  • 0

#38 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 19:52

Tak dnesni zkusenost z terenu: pri kliknuti na dashboardu nahore na nazev kese, kdy se ma zobrazit listing, pristroj zamrzne (da se vypnout, nemusi se vyndavat baterka) k tomu bych jeste dodal, ze mam Oregona vyresetovanyho do tovarniho nastaveni a nahrano pouze 10 kesi a asi tak 20 waypointu, takze zadna extremni zatez pristroje.Zobrazeni listingu pri vyberu kliknutim na malou ikonku GC vpravo na dashboardu funguje normalne. Vyber kesi ze seznamu kliknutim na malou ikonu GC na dashboardu funguje take normalne. Pri navigovani na waypoint mapa naviguje spravne, ale dashboard naviguje na prvni kes ze seznamu (tot by mi dost zajimalo, jestli je to chyba nebo umysl protoze mi to prijde dost divny a byl bych radeji kdyby to opravili aby to navigovalo na zvoleny waypoint).Jinak se zdalo, ze to nejdulezitejsi a sice signal a samotne navigovani fungovalo bez problemu a to v rezimu pro primou cestu tak i po silnici.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#39 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 19:54

To je přesně ono, potvrzuji. Jinak máš pravdu, celkem to jde, počkáme na další betu :)
  • 0

#40 kumpa

kumpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 12:04

Zdravim. Z 3.42b mam celkem dobry pocit (hlavne dashboard). Nicmene dost casto se mi stava, ze pri navigaci na kes a priblizovani/oddalovani mapy mi ta mapa najednou zamrzne (i kdyz ukazatel smeru a vzdalenosti se aktualizuje) a bud se vubec nezobrazi nebo se nepohybuje ukazatel aktualni pozice. Pomuze jen restart. Nemate nekdo podobnou zkusenost, pripadne hint, jak se toho zbavit (puvodni 3.20 mi fungovala bezchybne, ale zase se mi nechce downgradovat kvuli tomu dashboardu...). Diky!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama