Přejít na obsah


Fotka

Geoget - nefunguje prokliknutí souřadnic na google maps


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
8 odpovědí na toto téma

#1 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 23:17

Prosím, poraďte - když v Geogetu otevřu podrobnosti kešky a chci prokliknout odkaz souřadnic kešky nebo waypointu, Firefox chce určit program k otevření souboru .kml. Když vyberu "open with default win32 application", skončí to buď chybou "System Windows nemá přístup k určenému zařízení, cestě nebo souboru...", nebo se objeví přiložená stránka..... (podle toho, s jakými oprávněními pustím Firefox..) Moc díky za rady
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 23:59

...mě to otvírá úplně normálně v Google Earth
  • 0

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 0:07

Aha, no zkusím to. Zdálo se mi, že mi to už fungovalo i bez Google Earth, které jsem nedávno odinstaloval, že to nepotřebuju :-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#4 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 0:33

Tak bohužel nic, stále stejná chyba :(
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 10:11

No kdyz nemas zadnou aplikaci, ktera to umi otevrit, tak se nediv, ze ti to nejde. GoogleEarth by ti mel pomoci, ale pokud neprovede prirazeni KML sam, tak musis vybrat "Otevrit v..." a tam vybrat GE.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 12:47

ten proklik vyrabi KMl soubor. Primarni urceni je k tomu, aby se mi ten bod ukazal v PDAcku v Googlemaps. Tam totiz uvidim pozadovany bod i svoji aktualni polohu a da se to pouzit na navigaci. V PC uz to takovy puvab nema, podobneho efektu se da dosahnout mnohem jednoduseji. Ale v GoogleEartch si to muzes otevrit. Nicmene ja radeji pouziju cachemapu, onlune mapy.cz, nebo ted nove geokuk.
  • 0

#7 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 10:05

Tak jsem to otevírání v GE už zprovoznil, chyba byla v uživatelských právech, nicméně můje první idea zůstala - když prokliknu odkaz na souřadnice, líbilo by se mi, kdyby se bod zobrazil rovnou v GM a ne v tom bumbrlíčkovi GE. Pořád mám dojem, že to v předchozí verzi Geogetu fungovalo, ale možná se pletu. GM by měly snad umět .kml taky zobrazit, ale má to nějaká omezení..... Nedá se někde v Geodetu nastavit, aby se souřadnice zobrazovaly ne ve formátu .kml, ale jako "obyč" odkaz se souřasanicemi pro GM? Díky
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 23:14

Ne, neumel to, ale muzes si na to napsat jednoduchy skriptik. Neco jako zobrazovani souradnic na mapy.cz, akorat ze na GM. ja na to ale nejak radeji pouzivam cachemapu.
  • 0

#9 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 18:31

HaLuMa napsal/a:
Ne, neumel to, ale muzes si na to napsat jednoduchy skriptik. Neco jako zobrazovani souradnic na mapy.cz, akorat ze na GM. ja na to ale nejak radeji pouzivam cachemapu.


A to jste mi to nemohli říct dřív, že cachemapa je v Geogetu ? :P:p:p. Myslím, že mám vyřešeno, díky za pomoc.
Asi to pro mně bude jednodušší, skript (a je jedno jestli jednoduchý nebo složitý) bych dodělával někdy do příštích vánoc :-).
Ještě jednou díky a zamykám
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama