Přejít na obsah


Fotka

Multinka jako trasa do Garmina


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 15:05

Zaujal mne nový plugin do FF - viz. http://www.geocachin...192#post_172192. V tomto pluginu se keš ukládá do gpx souboru a waypointy jako trasa. Napadlo mne, jestli by někdo nedokázal napsat makro pro GG, které by multinku s waypointy, kde jsou známé souřadnice a nepočítají se průběžně nexportoval jako trasu do Garmina. Pak by se dala multinka jít krásně po trase bez šíleného dohledávání jednotlivých waypointů...
  • 0

#2 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 16:03

zajímavé - nainstaloval jsem do FF, stáhl přez novou ikonu GPX soubor. Ten otevřu v MS a nevidím nic jného než start. souřadnice - stejně nic nenajdu v Oregonu, žádná trasa ani WP. tak by mě zajímalo, kde dělám chybu... tobě to funguje?
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 16:51

Ještě jsem nezkoušel, zaujala mne spíš ta myšlenka exportu multinky do trasy...
  • 0

#4 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 16:51

BaseCamp ten soubor nenajde vubec. Mapsource viz post nad. Takze i me to nefunguje jak by melo. To uz je lepsi si multinku hodit do basecampu a trasu / stopu si dokreslit rucne tak, jak chci ja
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 17:02

Tak vyzkoušeno na Dakota 20. gpx nahrán do navitace, v seznamu Trasy se objevila nová trasa Královská cesta. Po zobrazenií na mapě atd. vykreslena, navigace po trase... supr.
  • 0

#6 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 17:14

Ja to zkousel s multinou Pozdrav z Krocehlav a v pohode se vse zobrazilo a v trasach jsem mel trasu presne tak jak je v listingu ve waypiontech.Pak jsem jen presunul poradi tak, ze jsem waypoint Parking presunul na prvni misto a pak uz to byla pohoda.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#7 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 18:08

tak buhužel nejde ani ta multi Pozdrav z Krocehlav :( v MS opět jen start. bod a v Oregonu se ta trasa tváří že tam je, ale po zadání ukázat na mapě mě pošle na nějaký WP u Pardubic a jinak nic. A to mám vše stejný jako Lubik /FW + Oregon/ - jedině že by na to měla vliv mapa? mám tam TOPO 3Pro.
  • 0

#8 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 18:35

Moc pěkné udělátko. Potvrzuju funkčnost v Mapsource a následně i v mobilu v TrekBuddy. Kdyby to tak běhalo kromě FF i v Opeře...
  • 0

#9 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 19:24

Leroj napsal/a:
..... jedině že by na to měla vliv mapa?
mám tam TOPO 3Pro.

Testoval jsem to take na TOPO 3PRO, ale abych rekl pravdu, tak me to ani neprekvapuje, tohle je posledni dobou docela bezne, stejne pristroje, stejne FW, stejne mapy a presto se kazdy chova jinak.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#10 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 19:32

Takže...zopakoval jsem postup a Woala...už to jede tak,jak má. Garmin Oregon 300, Topo czech 3PRO Jo a bacha..při ukládání toho gpxka je potřeba dát jméno včetně .gpx když se to pojmenuje pouze pod názvem, tak se to vytvoří pouze jako soubor a né soubor gpx, proto to lubikovi možná Oregon nepřečetl
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 19:40

Pochopitelne neni problem napsat makro, jen kdyby byl ten cas... Bohuzel, narozdil od jinych mam napadu vice nez zvladam realizovat, takze neciham v diskuznich forech a honem nedelam vsechno, co se tu sustne. ;) Ale tohle mi prijde natolik jednoduche, ze to mozna nekdo ze zdejsich skript-pisaru zvladne. Prakticky zadrhel bude v tom, ze ne vzdy jsou body spravne serazene.
  • 0

#12 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:00

Rufuc napsal/a:
..při ukládání toho gpxka je potřeba dát jméno včetně .gpx když se to pojmenuje pouze pod názvem, tak se to vytvoří pouze jako soubor a né soubor gpx, proto to lubikovi možná Oregon nepřečetl

Me to Oregon precetl normalne, ja s tim problem nemam.Pri ukladani to necham tak jak mi to nabidne, tedy GCXXXXX.gpx
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:31

No vidíte, že je to fajnovka. No a neujal by se toho někdo napsat to jako makro pro GG? B)
  • 0

#14 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:36

Zni to zajimave. Ted ale nemam minimalne mesic cas ani na sve vlastni projekty, natoz na psani novych maker :( Pokud bych se do neceho takoveho poustel, rozhodne by to byla nejaka globalnejsi tvorba vice tras na jedno kliknuti. (klidne normalni gge makro, ktere pro vsechny zobrazene kese nabastli waypointy za sebe; u tradicek se konci vychozima souradnicema, u multinek se na nich zacina apod.) Problem je, ze neni zadny standard. Nekde se zacina na vychozich souradnicich, nekde se na nich parkuje, jinde jsou treba uvodni souradnice uplne mimo jen kvuli limitu 162m a podobne. Technicka implementace je velice jednoducha a bezproblemova. Problem je nicmene v datech. Z principu to nelze udelat spolehlive. :( Zkuste nekdo sepsat nejake "best practices" nebo "guidelines", jak by se takove makro melo chovat (asi podle typu kesi), jak by mely vysledne trasy vypadat a podobne. Bude to chtit promyslet.
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:41

Fajn, pokusím se na to nějak globálně podívat
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 21:10

problemy, ktere mne letmo napadaji: - zaznelo tu, ze by trasa mela zacinat parkovacim bodem. Jenze co kdyz je jich vic? Asi nejlepsi mi prijde urit prvni bod, a trasu delat od nej. A zaroven udelat ministrasu z kazdeho parkovaciho bodu k prvnimu bodu. Kolik parkovacich bodu, tolik minitras. - ci je to prvni bod, a jaqk jdou dalsi body zasebou? Dalsi problem. Zatim mne napadlo jen vzit body typu "question to answer" a "stage of multicache" a ty seradit abecedne podle prefixu. Obycejne jsou body nejak cislovany nebo oznaceny abecedne, takze by to mohlo vyjit. Vychazi to tak spravne u vetsiny multin? - jak chytre do toho zakomponovat trailheady? jake mivaji prefixy, zapadly by spravne do becedniho razeni? Pripominam, ze na poradi waypointu v listingu se neda nijak spolehat! - co s vychozimi souradnicemi? Zkratka, takovy trivis to neni, jak poznamenal Medwyn. No, take na ti nemam cas, takze budu hlavne sledovat, jak budou odsud vykradany napady. ;)
  • 0

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 22:19

jen pripominam, ze (minimalne Oregon 300) GPS nezvladne neomezene mnozstvi tras. Nekde jsem vygooglil, ze by mel dat 50 kousku. Nepripada tedy v uvahu delat ty minitrasy od vice parkovacich bodu. Ja bych asi v pripade, kdy je parkovaci bod jeden, ho zapojil do trasy. V pripade, ze je jich vice, bych nezapojoval ani jeden z nich. Uzivatel se muze nechat navigovat "na trasu" - a teoreticky by ho to melo dovezt na vychozi waypoint, ne? Nemam vyzkouseno, jen fantaziruju. S tema trailheadama uz je to horsi az neresitelne (pokud nejsou spravne pojmenovane) Jeste me napada - jsou v API nejake funkce, ktere umoznuji razeni Listu podle obsahu? :)
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 8:50

Dakota 20 má max. 50 tras. Do skriptu bude vhodné dát kontrolu na počet vygenerovaných tras. Exportovat do adresáře všechny trasy z výběru... pak si může každý sám v případě, že jich bude víc jak 50 rozhodnout, které naimportuje do mašinky. Předpokládám, že budu řešit toto makro pro oblast, kam pojedu a ne že si budu generovat trasy multinek v celé republice... Trasu pojmenovat kod keše - název keše a do názvu souboru ještě řpidat počet waypointů. Pomůže to pak případně s výběrem, které trasy do mašinky nahrát a které ne. Trasy řešit jen pro multiny co nejsou tradičky s posunutou final (tj. souřadnice výchozí jsou stejné jako QA nebo SM nebo nemá definovanou final) Pokud má multinka vypočtenou již platnou final, neexportovat trasu. Pravděpodobně půjdu již na final vyzvednout krabičku. Případně dát někam do nastavení makra, zda exportovat i trasy s vypočtenou final... Trasu řešit od výchozích souřadnic multinky. Jednotlivé body trasy řadit podle vzájemné vzdálenosti. Tedy nejbližší z výchozích souřadnic, pak nejbližší z dalšího waypointu atd. Referenční body neřešit, jsou v mašince jako waypointy a jsou vidět na mapě Parking area neřešit, jsou v mašinkce jako waypointy a jsou vidět na mapě. Kačeři motoristé si řeší po svém přiblížení na místo. Následně je možno zadat navigovat na trasu z daného místa, nejspíš z parkovacího... Pro generování trasy použít tedy jen QA, Trailhead a SM co mají definované platné souřadnice. Pro počítané souřadnice to nejde a nemá smysl...
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 8:53

S temi limity je to bohuzel pravda, na to jsem ani nevzdechl. Pocet ulozenych tras je skutecne typicky jen 50. U starsich GPSek dokonce jen 20. To, podle me, posouva tuto vychytavku do roviny prakticky nepouzitelnych. Respektive, je to uzitecne pro jednotky peclive vybranych multin. A kdyz si clovek da tu praci, aby si vybral kterou multinu chce mit jako trasu, tak uz ho moc neubude, kdyz si rucne pripravi i to poradi bodu, ne?
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 8:56

Limity jsou bohužel šílené, ale nechal bych to na uživatelích. Makro může vyexportovat všechno a uživatel si pak vybere, co si nahraje do mašinky. Určitě exportovat do trasy multinku s jednou stage nemá smysl...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama