Přejít na obsah


Fotka

Má můj travel bug a nehlásí se !


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:20

Ahoj, ráda bych se zeptala, co dělat, když si někdo vzal z keše 1.11.09 náš travel bug a doteď ho nikam nedal, po urgencích maily taky nereaguje. Díky za radu.
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:27

Tohle se tu řeší prakticky pořád. Pokud nereaguje na tvé maily, tak jedině zkusit podle logů nebo profilu zjistit, s kým loví a kdo ho zná. Přece jen na ústní urgenci od známé osoby bude reagovat jinak než na mail, který může v klidu smazat.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:28

Můžeš se pokusit sehnat někoho, kdo příslušného kačera zná a "domluví mu". A pokud ne tak se dát na modlení ...
  • 0

#4 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:32

Ahoj, zkus sem hodit, co je to za kacera. Kdy byl podle profilu naposledy prihlasen? Kdy ma logovany posledni nalez? Kazdopadne ti nezbyva, nez doufat, ze ho zase nekam da. Dva mesice jeste nejsou tak dlouha doba. Web gc.com sice po 14 dnech upozornuje, ze uz by mel kacer drzeneho cestovatele dat dal, ale treba me se stalo, ze sezonni belgicky kacer poslal dal muj coin az po vice nez pulrocnim zimnim spanku.
  • 0

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 12:56

Osobne bych nehazel "Adelku" do zita - predpokladam, ze to je ten TB ([tb]TB2AJDV[/tb]), o kterem je rec. :)
Kacer, ktery ho ma - Josch999, ma sice jen 50 nalezu, ale je PM a na gc.com se naposledy prihlasil 4. ledna (posledni nalez pres vanoce).

Predpokladam, ze jste si vsimli, ze je to Nemec a napsali mu cizi reci. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#6 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 18:39

Ahoj, díky za Vaše postřehy a rady. Psali jsme mu jak v němčině, tak angličtině, ani mě tak neštve, že ho má 2 měsíce, ale spíš to, že není schopnej odepsat a přitom člověk vidí, že na gc.com chodí.
  • 0

#7 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 18:47

scimm napsal/a:
... ani mě tak neštve, že ho má 2 měsíce, ale spíš to, že není schopnej odepsat a přitom člověk vidí, že na gc.com chodí.

Neztrácej naději. Já osobně začínám urgovat TB/GC až když je někdo drží u sebe dobu delší než 2 měsíce. Je poměrně dost lidí, kteří nechápou, proč nám to vadí. To, že neodpovídá, ještě není ta nejhorší varianta, už jsem taky dostal sprostě vynadáno za obtěžování a spamování. Některé mé TB/GC se pohnuly až po půlročním i delším zdržení.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 19:26

Člověk musí pořád doufat... Já nedávno honil jednoho kačera kvůli našemu GC. Měl ho u sebe taky skoro 2 měsíce, na gc.com chodil docela pravidelně, ale nelogoval nové keše... Po 2 měsících se ozval, že měl nemocné dět, stěhoval se atd. a GC dal do keše další týden... Takže nezoufej, nevzdávej to, pátrej po těch kdo ho znají a bombarduj ho emaily.
  • 0

#9 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 19:30

Koukám, že to není nic zvláštního...je to TB, který jsme vypustili, když se nám narodila dcera, tak je to takový památečný....Takže ještě jednou všem díky a do Nového roku přeji, aby Vaše TB a GC putovali co nejrychleji na ty nejkrásnější místa :-)
  • 0

#10 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 11:25

Tak jsem se ještě trochu hrabala v tom jeho profilu a zjistila jsem, že všechny trackables má jen discoverovaný a ten náš je první, který si kdy vzal. Trackables, který vlastní on sám má ve světě jen jeden a neujel ani kilometr, ostatní si pořád suší doma, tak budu fakt asi jen doufat, že je prostě pomalej :-))))
  • 0

#11 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 12:15

ono se v nemecku obecne k mnoha vecem pristupuje jinak, takze bych se nedesila.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#12 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 16:12

Taky je možné, že chtěl váš TB jen discoverovat a překlikl se. Předpokládám, žes nekontrolovala fyzicky keš, ze které to údajně vzal :) Třeba má TB ve skutečnosti už někdo jiný a teď marně doufá, až předchozí nálezce (Josch999) zaloguje umístění. Pokud neodpoví, zkus napsat k TB note, mohl by se ozvat už někdo jiný a grabout to. Koukalas na logy u keše, kde TB vyzvedl? Nezapsal třeba někdo hned po něm "OUT:TB"? Všechno jsou to jen teorie, založené na vlastní zkušenosti ([tb]TB2TCKP[/tb]) TB v Rumunsku taky několikrát ležel v keši přes měsíc a pak se objevil jinde apod. Ale to bylo asi způsobeno promícháním oficiálních a místních keší a kešerů.
  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 18:18

Mám taky podobné trápení, jeden Holanďan má náš GC už 4 měsíce, na maily a logy do jeho kešek nereaguje, na web chodí ale od té doby co vzal náš GC nekešuje. Neznáte někdo nějakého Holandského kačera, třeba neumí anglicky? Další GC už je od začátku prosince v jedné kešce uprostřed Oslo, od té doby tam byli dva kačeři- sakra to Norové nekešují?
  • 0

#14 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 18:30

V noci Norové spí, musíš počkat do rána, až se rozední. Tím myslím tak do února, i když v Oslu to asi s polární nocí nebude tak divoké :) Jeden můj GC byl v San Franciscu, několik lidí mi psalo, že už tam není a po 4 měsících se objevil v jiné keši o pořádný kus na východ. Jak je vidět, daleka ne každý poctivě loguje.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#15 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:21

LudekV napsal/a:
V noci Norové spí, musíš počkat do rána, až se rozední. Tím myslím tak do února, i když v Oslu to asi s polární nocí nebude tak divoké :)

Norské vnímání dne a noci je dost pokroucené. Stále mám v živé paměti, jak na náš dotaz, kolik hodin bude trvat závod, řekli že v pohodě, že závod skončí ještě za světla....a taky že jo...ve 23:00 (po 14ti hodinách) :D
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:28

ZuZu napsal/a:
ono se v nemecku obecne k mnoha vecem pristupuje jinak, takze bych se nedesila.

No já právě děsil B) V Německu vládne opencaching a zatím všechny naše TB zmizely v Německu...
  • 0

#17 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:47

No naposledy byl v jednom TB hotelu, který je v tuto chvíli ve fázi archivace :-(, nic tam nezbylo, a navíc on sám píše, že ho pošle dál, takže budu doufat, protože podle toho, co tu vidím, jsou 2,5 měsíce ještě slabej odvárek.
  • 0

#18 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 21:06

ono se v nemecku obecne k mnoha vecem pristupuje jinak, takze bych se nedesila.

Myslis jako ze ten GC tak nezerou? A jak to vis, kdyz v Nemecku nelovis ani nezijes? Me se teda ztratily GC/TB vsude mozne - v Kanade, Holandsku, Svedsku nebo treba v Cechach. Navic mi v Cechach vymenili TB krasny auticko za nejakou smejdskou vybitou reklamni svitilnicku - privesek. Zkusenosti s lidma mam ruzne, vetsinou na maily odpovidaji a na narodnosti nezalezi. Rekord je zmizeni TB na 1 rok, tyden pote, co jsem poslal kopii se objevil original u nekoho doma v supliku - http://www.geocachin...aspx?id=900657. To ze ma nekdo nas TB/GC dele nez mesic moc neresim, obzvlast v zime. Vetsinou posilam slusny e-mail s dotazem tak po 2 mesicich. Beru GC/TB jako nenavratnou investici, ktera mozna nekomu udela radost. Kdyz se ztrati, tak poslu po case kopii - cas >1rok.
  • 0
MaFa

#19 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 21:32

Moje zkušenosti v Německu jsou stejné. TB/GC u sebe mají v klidu dva měsíce. Takže už píšu jen pokud to někdo má u sebe hoodně dlouho, kešuje a můj TB neposouvá. Stejně se postupně ztácejí. V Čechách, Německu, Španělsku. Ono je to fuk. Zloději se najdou všude. Bohužel.
  • 0

#20 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 22:07

Bojoval jsem taky o svůj TB, který zůstal u jednoho polského majitele keše, když ji i s ním disabloval a zatím ji neobnovil. Zkoušel jsem mu nejdříve psát a on i dvakrát odpověděl. Ale pak už nic. Zjistil jsem si kde pracuje a psal jsem mu i tam. Nic. Psal jsem i na polské geo forum, ale nikdo ho asi neznal. Tak jsem zapátral s kým se on kamarádí a našel jsem jednoho Francouze, se kterým navštívil pár keší. Tomu jsem napsal a on ochotně přislíbil pomoc. A asi po roce od disablování té keše mě ten TB od toho Poláka vyzvedl a poslal dál. Takže když se tomu pomůže, tak se někdy i zadaří. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama