Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

N70 a N73 + externí GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Lucka Libor

Lucka Libor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2010 - 23:42

Ahoj, můžete mi prosím poradit co nainstalovat, co stáhnout a jak je to splacením stahovaných souborů pokud mám nokii N 70, ( případně N 73 ) + extermí GPS. Nebaví mě pořád se připravovat předem na PC, nemluvě o tom, že mám občas volnou chvilku na neznámým místě něco najít ale tím, že nemám přípravu z PC, tak jsem nahranej :) Chtěl jsem nainstalovat Handy Geocaching ( našel jsem o tom nejvíc a oproti Locify je v češtine. Nechám si ale poradit ). Díky moc za rady
  • 0

#2 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 7:09

Jen poznámka..Locify je v češtině ;-), na N73 a N70 pomůže jedině datový tarif..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#3 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 7:40

S kombinací N73 + BT GPS EVOLVE jsem používal pouze HandyGC v kombinaci s tarifem na neomezená data. Na neznámých místech, kde jsem se ocitl tak nějak náhodou jsem to řešil tak, že jsem měl u sebe ještě buzolu. Našel jsem nejbližší keše a abych nemusel chodit sem a tam a hledat směr ke keši, tak jsem dal "navigovat", podíval se na azimut, natočil ho na buzole, vyhodnotil zda je to schůdné a šel. Pokud se jelo někam plánovaně, vytiskl jsem si PrintScreenovanou mapu okolních keší pro základní orientaci, jinak jsem v mobilu žádné mapy neměl. Pokud se lezlo za kešema někam do lesa, jen jsem je předem uložil do oblíbených abych nebyl závislý na GPRS signálu, navíc se tím šetří data je-li člověk omezen tarifem. Dá se to, jen nesmí vypadávat server GC. Pokud by se GPRS využívalo jen k tomuto účelu, stačí jen základní datový tarif, tok dat tam není velký. Multiny jsem si tiskl vždycky (i teď s Oregonem), studovat to na displeji je hrůza a čmárat se do toho taky nedá.
  • 0

#4 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 15:15

Lucka Libor napsal/a:
Díky moc za rady


Predpokladam, ze datovy tarif aktivni, bez nej se to prodrazi...

jak je to splacením stahovaných souborů - nerozumim presne otazce, ale bud je program placeny a nebo free

chvilku na neznámým místě něco najít - pouzivam live.geocaching.com je to java, tak by ti to melo chodit, vyhoda vidis na mape kde se nalezaji okolni, jestli je active ci N/A, logy, listing, problem s cestinou, pise sem tam paznaky, navigovani na bod, online upload Found/dnf/... s poznamkou na live gc a odtamtud logovani nebo transfer na Field Notes.

Handy Geocaching - take OK
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#5 Lucka Libor

Lucka Libor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 22:43

Placení stahovaných dat jsem myslel tak, kolik se platí při samotném používání programů Handy GC, Locify, .... ? Teď jsem si u operátora zjistil, že 1 kB stojí 5 haléřů. Nevíte jaká je velikost stahovaných dat u HandyGC nebo u Locify ? Možná mám blbý otázky ale tím, že jsem nikdy neviděl ani jeden program v provozu tak si to neumím moc představit, co to všechno umí, jak kvalitně se podle toho dá hledat ?. Chci to vyzkoušet abych věděl jak hodně mám začít četřit třeba na Oregona :)
  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 23:51

Jestli myslíš mobil + externí GPSku jako že nemáš GPSku v mobilu, tak já používám soubory nahrané na mobil (nokia E 65) ve formátu TXT nebo HTML. Pomocí GEOGETu a makra si dokážu nahrát všechny kešky v republice na mobil. Když si to stahuji tak jednou týdně, tak jsou tam relativně aktuální data (i když stará jeden či dva týdny). Nejsou však úplně aktuální, na to by byl nutný ten zmíněný datový tarif. Já používám ten export textových souborů, vyhledávání podle názvu kešky s GPS MAP 60CSx, kde mám jako POI body všechny kešky v republice s jejich názvy...
  • 0

#7 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2010 - 11:59

Lucka Libor napsal/a:
Placení stahovaných dat jsem myslel tak, kolik se platí při samotném používání programů Handy GC, Locify, .... ? Teď jsem si u operátora zjistil, že 1 kB stojí 5 haléřů. Nevíte jaká je velikost stahovaných dat u HandyGC nebo u Locify ? Možná mám blbý otázky ale tím, že jsem nikdy neviděl ani jeden program v provozu tak si to neumím moc představit, co to všechno umí, jak kvalitně se podle toho dá hledat ?. Chci to vyzkoušet abych věděl jak hodně mám začít četřit třeba na Oregona :)


Takto podrobně nemám o spotřebě dat představu (využívám i mobilní připojení a email). Pokud ten telefon máš, tak nainstaluj HG, pořiď předplacenou kartu a zkus kolik ti to bude ukusovat kreditu.
Na Oregona ale klidně začni šetřit rovnou, pohodlí při užívání je neporovnatelné.
Jestli můžu poradit, tak projdi barák, najdi nějakou veteš, hoď to na Aukro a možná bude na Oregona dříve, než si představuješ. Já jsem to tak nedávno udělal a jako vedlejší produkt mám krásně vyklizený sklep...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama