Přejít na obsah


Fotka

Ztrátovost GC/TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 houmie

houmie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 18:56

Ahoj chtěl bych se zeptat (spíše kačerů, kteří vyslali již více GC/TB ) jaka je ztrátovost cg/tb v ČR. Tím myslím kolik z nich se vam ještě vrátilo? Chci totiž vyslat TB, který ma docela cenu a nechtěl bych o něj hned přijít :) ale samozřejmně s tímto rizikem počítám :)
  • 0

#2 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 19:01

http://www.geocachin...135#post_143135
tady se to už řešilo;)
osobně bych řekla-kradou se, ale vypusť ho-stojí to za to;)
  • 0

#3 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 19:09

Je to loterie. Může se ti ztratit už z jedné z prvních keší, může být vyzvednut nekomunikujícím kačerem tvářícím se že je snad mrtvý a po půl roce najednou někde opět vložen, nebo se ztratit z první zahraniční keše, kterou navštíví. A nebo taky může bezproblémově putovat světem. Moc jsem toho nevypustil, ale vše z výše uvedeného už jsem u svých a kolegových TB/GC zažil. Takže pokud je to něco opravdu cenného, nebo věc, ke které máš silnější citový vztah, tak to raději nikam neposílej...
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 19:10

Jak se MOC líbí, je jedno, jak ho zabezpečíš, ztratí se. Máme vypuštěno za loňský rok 18 travelů, 3 jsou ztracené. Zápisník, část velmi komplexní mystery, který jsem i s pomocí lidí tady na foru dával složitě dohromady - zápisníček v kovových deskách, s přinýtovanou lebkou, husím brkem... se ztratil velice brzy. [tb]TB30A34[/tb] Dál se dle mého pozorování hodně ztrácí PIRÁTSKÉ MINCE - nejen naše [tb]TB2CQHT[/tb], ale třeba tu u nás vypustili kamarádi dvojici mincí opěšt navázaných na mysterku, a zmizely obě do půl roka. No a poslední je [tb]TB27ZPM[/tb]. Konec je, když se track dostane do rukou "sezonním" kačerům, co odloví 4 keše a už je nikdy nikdo nevidí - viz jaater, adamanso. Neodpovídají, nikoho, co je zná, nenajdeš. No, dalo by se podle nás říct, že se ročně ztratí šestina vypuštěných věcí... uznej sám, jestli je to moc, nebo ti to za tu radost s ostatními stojí ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 Tomm07

Tomm07

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 19:54

Onehdy jsem se díval v profilu na GC+TB ,které mi prošli rukama,jaký je jejich osud a kde putují po světě.Ze 72 ks jich 11 bylo ztracených.Ztratil se i můj charitativní GC.Ale hodlám vypustit další,protože ta radost,když nějaký najdu v keši,stojí za to;).
  • 0

#6 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:09

Své první dva TB jsem vypustil po velmi dlouhém rozvažování jestli do toho jít. První se ztratil hned v první keši do které jsem ho vložil a druhý docestoval pouze na první zastávku a taky byl pryč (resp. zmizel jen TB štítek, plyšák tam zůstal dost dlouho). Tak zase rozvažuji jestli to zkusím znovu.
  • 0

#7 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:39

TB vypustit, Hodnotnější/krásnější GC si nechat. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#8 AdamKluka

AdamKluka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:42

Don82 napsal/a:
TB vypustit,
Hodnotnější/krásnější GC si nechat. :)


Souhalsím. Nejsem podpůrce osobních sbírek ale jsou li ty coiny velmi pekne tak se rad na ru sbirku podivam.
Peknej pocit je i kdyz ti nekdo vezme TB pres celej svet...
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:43

Vypustili jsme do světa zatím 9 TB/GC a z toho se jich 6 ztratilo, 3 zatím jsou v oběhu. 1 GC na 1. zastávce, 1 GC na 2. zastávce a 1 GC na 5. zastávce. Oba TB hned jak se dostaly do německých open cachí... ... TB/GC se kradou, ale když je nebude nikdo pouštět do světa, bude to smutný.
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 22:22

Don82 napsal/a:
TB vypustit,
Hodnotnější/krásnější GC si nechat. :)


GC kterej necestuje podle me snad ani neni GC. Ja zatim vypustil 6 kousku a zatim jeden ukradl nejakej rakusak i s keskou ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 22:28

Pustil jsem do světa tři coiny, životnost 2 měsíce až rok.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#12 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 22:54

Viděl bych to tak na 75% možnost ztráty.
  • 0

#13 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 22:56

Ze 17 vypuštěných nám dva ukradli a další už tři měsíce hnije u Antifascisty, který se neobtěžuje reagovat na maily. Ale ostatní nám dělají radost, jsou v USA, Kanadě, Chile, JAR, Novém Zélandu.
  • 0

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 0:11

Nam se ztratilo asi 5 GC z 20 GC/TB, z jednoho TB nam ukradli auticko, ale podarilo se mi ho odchytit a pripojit nove. Rekordni je GC ztracene ve druhe kesi, jinak mam stale na ceste i TB z rijna 2007. Paradoxne nejvic kesi - 36 - ma TB ktery se ze zacatku vubec nemohl chytit. Jinak asi 5 znamena, ze jeste doufam v objeveni - rekordni pauzy v pohybu byly 7,9 a 12 mesicu. Dulezite je napsat pruvodni instrukce a nejak pevne je ke GC/TB pripoutat. Pak mozna nezmizi u zacatecniku, proti zkusenym zlodejum muzes zkusit nejake zarikavani nebo voodoo.
  • 0
MaFa

#15 Zilin

Zilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 0:14

Vypustil jsem zatím jenom jeden GC Hukvaldy Castle (TB314BY), ten zmizel neznámo kam hned druhý den po umístění. Nechal jsem udělat nový se stejným trackovacím číslem (naštěstí původně nestál všechny prachy světa), chvilku putoval a dostal se do rukou asi sezónního kačera a od té doby ani ťuk - maily nepomáhají, nereaguje, nikdo ho nezná a pátrání po něm bezúspěšné. Kdyby to byl nějak extra drahý coin, tak bych to jakžtakž pochopil, ale nechat si kousek plechu...:o

Každopádně pokud počítáš s tím, že se může ztratit, pusť ho do světa, ať je co vyzvedávat ;)

A jak píše MaFa - přiložené instrukce taky nejsou k zahození. I přesto se ti ale může klidně ztratit, zloduši jsou všude...
  • 0

#16 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 12:44

[ zkus kontaktovat Kačery s nickem jirkaPiha a Zegga. Společně s Antifascistou jsme tvořily jeden Team na pražském geonohecu a snad má na něj někdo z těch dvou i jiný kontakt. Hodně stesti


Díky, zkusím.
  • 0

#17 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 17:30

Já vypustila jen jeden TB, zmizel hned z první keše, ale pak se vysvětlilo, že nějaký začátečník nevěděl co s tím. Tak jsem si pomohli a pak už to fungovalo, odletěl do USA a teď je někde v Evropě, zatím běhá, ale trvá klidně i měsíc, než ho někdo zaloguje. TB bych klidně pustila, ale GC běhá se mnou a ten nedám:)
  • 0

#18 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 17:36

mně čórli gc v Deutschlandu - i s kešu - takže já zase čórnu jinej. Tím pádem ztrátovost je nula B)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#19 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 23:22

K výročí 250 té keši jsem dostal od svého geootce krásný GC.Tak jsem se těšil,jak bude cestovat.Bohužel ukradl ho kačer " ribizek " hned z druhé keše,kterou GC navštívil ... Začátečník jeden zlý :( .. na maily neraguje,aspoň kdyby napsal,že si ho chce nechat,ale nic... Mrzí mě,že jsou mezi námi i takoví ... Nejde o to kolik ten GC stojí,ale 10GC už je pro mě v peněžence docela poznat,kdybych je kupoval najednou... Takže po téhle zkušenosti na to prdím ... raději nechám v keši jednou za čas dvoustovku a tak aspoň budu vědět,že někomu udělám radost ... Chápu,když keš najde nějaký mudla,že se mu ty mince a plýšky na první pohled líbí a vezme si je kolikrát i s celou krabkou,která se pak hodí na svačinky ... ale sakra,proč to dělají kačeři?To opravdu nechápu ... Můj názor je,že by měl groundspeak vyžadovat při registraci více informací,aby šel člověk případně dohledat a nebo mu neumožnit pokračovat v kešingu pokud něco takového udělá a dokud chybu nenapraví tak má smůlu ... Omlouvám se,ale tihle lidé mne opravdu serou ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#20 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 0:48

Hele jedno GC se mi stratilo skoro na vic jak rok a najednou z niceho nic se objevilo v USA kde zatim cestuje dal :o)) Jine TB se zratilo hned z prvni kese ale to je asi soucat teto hry :o((( Presto na podzim chytam par TB a GC vypustit dalsi. Doufam ze podzim uz bude ta spravna doba kdy budou lovit spise zkuseni nebo znali kaceri a TB, GC urazi aspon kousek :o)))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama