Přejít na obsah


Fotka

GeoGet a waymarky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 17:38

Tak mate pravdu, nektere listingy waymarku se importovaly divne. Uz jsem to opravil, takze dalsi verze GG by s importem listingu nemela mit problem, vcetne pridavani "visit instructions" k listingu.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 18:04

Koukal jsem na nove GJ-20. Sice uz ma podporu pro WM, ale nema jeste udelana zadna makra. Ale pry se na nich pracuje...

Nicmene jsem zkusil, ze treba makro pro downlaod WM listingu funguje. ;)

Pro downlaod seznamu waymarku jsem zkusil GJ zavolat rucne, a vypada to chodive. Zkousel jsem to jako:

geojarryw gj.ini rawpager http://www.waymarking.com/wm/search.aspx?f=1&s=286&ct=56&st=2

Toto stahne vsechny WM v Praze. Cislo za ct odpovida statu a cislo za s odpovida kraji. (Cisla jsou stejna jako u kesi...) Pokud chcete stahnout celou CR, vynechte cely parametr s.

Existuje i hromada dalsich parametru, kterymi se da hledani omezit. Ale pro zacatek to snad staci, nez se vyvrbi neco poradneho.

  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 19:49

Stáhnout přes RAW už uměl gj19, ale GG pokulhával s importem. Uvidíme co nová verze zvládne...

Z mého pohledu je ale problém v GG s filtrováním seznamů. Pokud si otevřu filtr seznamu, pak tam mám mix typů keší a do toho skupiny WM a nedej bože nějaké své vlastní wpt. Pokud by měl být GG použitelný společnou správu keší, WM a obecně jiných wpt, pak by mělo nastavení filtrů dostát zásadního update.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 19:57

To umel stahnout jedinou stranku, neumel stahnout cely seznam. Ano, filtrovani podle typu bodu nabizi vsechny typy bodu v databazi. A ano, filtry ceka zasadni prestavba. Vis moc dobre, ze obecne vybirani podle typu bylo nedavno zmeneno a je to takova prvni vlastovka planovanych zmen. A v neposledni rade, neni nutne mit vsechno v jedne spolecne databazi. Zvlast s novinkami, ktere uz jsou pripravene pro dalsi verzi.
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 20:24

Celý seznam šlo stáhnout jinak ;) a v odpovídajícím batu to zvládnul pak po stránkách...
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 21:00

Sice to zvladnul po strankach, ale pred kazdou strankou se prihlasoval na web, a to jeste jiny, coz jaksi neni moudre pouziti. Ted se, pri dobre konstalaci, prihlasi 0x. ;) Vcera jsi tu hudroval, ze to GJ neumi, a dneska, kdyz to GJ uz umi, tak zase frajeris, ze to vlastne nebylo potreba. Fakt nevim, co se tim snazis dokazat? Tobe nejak vadi, ze si muzes stahnout jakekoliv waymarky jednim radeckem v BATu? :o
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 21:02

V naimportovaném listingu mi schází: - ikona skupiny waymarku - jasné sekce short, long description, visit instructions
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 21:07

HaLuMa napsal/a:
Sice to zvladnul po strankach, ale pred kazdou strankou se prihlasoval na web, a to jeste jiny, coz jaksi neni moudre pouziti. Ted se, pri dobre konstalaci, prihlasi 0x. ;)

Vcera jsi tu hudroval, ze to GJ neumi, a dneska, kdyz to GJ uz umi, tak zase frajeris, ze to vlastne nebylo potreba. Fakt nevim, co se tim snazis dokazat? Tobe nejak vadi, ze si muzes stahnout jakekoliv waymarky jednim radeckem v BATu? :o

Ale no tak, já jen napsal, že už to šlo zařídit v gj19. gj20 to zvládá lépe a to je vše... teď to chce jen zvládnout import do GG a hlavně pak filtry a exporty..
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 21:14

sobikovi napsal/a:
V naimportovaném listingu mi schází:
- ikona skupiny waymarku
- jasné sekce short, long description, visit instructions


- Ikonky se chystam resit az pomoci treti generaci vizualizacnich skriptu, ale o to univerzalneji. ;)
- short a longdecription jsou jasne preci uz davno, i u GC. A visit instrucions jsou od listing oddeleny neprehlednutelnym napisem "Visit instructions:".
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 23:06

- proč vizualizační skripty? Copak na tradiční keš používá GG vizualizační skripty. Jako existuje ikona pro tradiční, multi atd. keš, tak existuje ikona pro geodetické body, větrné mlýny atd. atd. ale proč ne. Do seznamu je ikona zbytečná, ale do listingu se hodí a pro export např. POI dvojnásob. Hlavně když skripty k ní mohou přistupovat a exportovat ji spolu s gpx souborem ;) - teď jsem si uloži html waymarků a u žádného se mi visit instru. neimportují. Kromě jiného před long descr. se objevuje nějaký paznak....
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 9:03

- Tohle jeste nemam detailne rozmyslene. Ale proc mne napadly skripty? Jednoduse proto, ze ja dopredu nemohu tusit, co vsechno si tam nekdo bude chtit davat. Kdyz si tam nekdo bude chtit davat treba souradnice svych milenek, aby si mohl lepe planovat trasy :D, tak je asi nebude chtit mit oznacenou jako zelenou skatuli. Takze proto mi prijde rozumne udelat obecny mechanizmus. Navic ty skripty by byly na mnohem vic veci, treba na modifikaci zobrazenych dat v listingu. Podobne jako v seznamu, nekdo treba bude chtit nahradit nazev statu vlajeckou, atd, atd. - protoze se neobtezujes cist, co ti pisu. V jednom vlakne sis stezoval,z e to tam neni. O den pozdeji jsem ti tam odpovidal, ze jsem to tam pridal a bude to v dalsi verzi. ohledne paznaku si precti uvodni prispevek tohoto vlakna...
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 12:27

Pravdu díš... omluva. Těším se na novou verzi GG. Chápu, že GG je "univerzální" nástroj na správu wpt, ale domnívám se, že 99,9% uživatelů ho bude používat na správnu keší a případně WM. Po importu WM do GG ke keším jsem zaznamenal řadu divných chování existujících skriptů a proto držím obě databáze oddělené. I s ohledem na filtry si myslím, že by se hodilo označovat typ wpt (keš, Wm, ostatní) pro jasnou identifikaci skripty o jaký se jedná wpt jelikož s každým se dá pracovat jinak a zdá se mi hloupépřidávat do záznamu WM falešné údaje typu obtzížnost, velikost, terén, hint atd. atd. V seznamu by WM měl mít asi standardní ikonku WM, malinké ikonky kategorií by byly nepřehledné (už jsem vyzkoušel ve vizualizačním skriptu). V listingu by se ale dle mého měla již objevit klasická ikonka kategorie...
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 12:32

Ano, male ikonky jsou problem. Uprimne, ikonky waymarku jsou strasne! Neprehledne mazanice. A kdyz se zmensi, je to jeste vetsi hruza. Proto do seznamu nemaji smysl, nikdo z nich moc nevykouka... To je lepsi si tam prihodit sloupecek s typem, kde je pak kategorie videt textove.
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 12:41

Makro by melo pri sve praci kontrolovat platnost GC kodu jako kese (je na to v API funkce) a podle toho zpracovat nebo zahodit. Pokud to nektere makro (vcetne mych) nedela, je to signal k upozorneni autora na tento nedostatek. Makro muze byt z doby, kdy toto jeste nebylo realizovano a tak to treba autor tehdy ani nemohl tusit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 12:43

WM ikona nějak představuje kategorii a svoje místo má v listingu, případně zobrazení POI v navigaci, na mapě... miniaturní obrázek skutečně nic neřeší. Z mého pohledu je kategorie WM to stejné jako typ keše, jen jich je víc a vznikají nové. V databázi bych to ale nerad mixoval do jedné položky...
  • 0

#16 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 12:48

A prave tim, ze vznikaji kategorie i ikony nove, nejde to jednoduse spravovat (aniz by se geoget naucil to nejak automaticky stahovat z WM webu, coz by byl automaticky pristup na web a proti GS licenci). Sice chapu, ze by byly ty ikony fajn, ale dle meho by to bylo asi moc prace za malo muziky. Makra se "diky" tem waymarkum budou muset upravit vicemene vsechna. Mam takove tuseni, ze nam je byl cert dluzen ;)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 13:01

sobikovi napsal/a:
WM ikona nějak představuje kategorii a svoje místo má v listingu, případně zobrazení POI v navigaci, na mapě... miniaturní obrázek skutečně nic neřeší.


Predstava, ze si natahnu hromady waymarku do GPSky a kazdy se mi tam predstavi tou jejich osklivou ikonkou 24x24, mne uprimne dosti desi!

To si mnohem radeji nakreslim pro par zajimavych kategorii nejakou svoji znacku. ;)
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 13:13

Problem s ikonkami WM neni jednoduchy, jak naznacil Medwyn. Kategorie vznikaji a preskupuji se, a to pomerne zive. Bylo by asi nestastne, abych to musel porad hlidat a do programu to aktualizovat. Mit aktualizaci Geogetu kazdy tyden by take nikoho moc nebavilo. Tak si reknes, ze by si ty ikonky mohl Geoget stahovat sam, podle potreby. Jenze ouha, podivej se, jak jsou ty ikonky pojmenovane. Mas nejaky strojovy postup, jak ze jmena kategorie vykonstruovat nazev ikonky? Ja tedy ne. Jedina cesta je si sahnout po nejake HTML strance s vypisem nejake kategorie, a v ni si precist, jaks e ta ikonka jmenuje. Jenze to neni moc rychle. Ale hlavne, jedna se uz o roboticky pristup, ktery GroundSpeak zakazuje. Vim, ze si s tim jini hlavu nelamou, ale Geoget chci mit cisty. Ze znamych duvodu...
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 13:33

[quote]HaLuMa napsal/a:
[quote]sobikovi napsal/a:
Predstava, ze si natahnu hromady waymarku do GPSky a kazdy se mi tam predstavi tou jejich osklivou ikonkou 24x24, mne uprimne dosti desi!

To si mnohem radeji nakreslim pro par zajimavych kategorii nejakou svoji znacku. ;)[/quote]Osobně si teď do Garmina exportuji WM s jejich default ikonkou a jen u některých mám zmenšenou původní (geodetické body, synagogy) a vypadá to dobře.

Mozigo má fíčurku, která při exportu umí ikony stáhnout, zmenšit a přidat ke gpx souboru...
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 13:52

medwyn_cz napsal/a:
A prave tim, ze vznikaji kategorie i ikony nove, nejde to jednoduse spravovat (aniz by se geoget naucil to nejak automaticky stahovat z WM webu, coz by byl automaticky pristup na web a proti GS licenci).

Sice chapu, ze by byly ty ikony fajn, ale dle meho by to bylo asi moc prace za malo muziky.

Makra se "diky" tem waymarkum budou muset upravit vicemene vsechna. Mam takove tuseni, ze nam je byl cert dluzen ;)

Ikona je součástí listingu WM, takže by se mohl GG naučit ukládat si ikonu kategorie do nějakého pracovního adresáře... Mozigo ikony stahuje a ukládá si je pro další použití pod názvem kategorie a dá se s tím pak pracovat. Pokud vznikne nová kategorie, nová ikona, prostě se přidá při importu listingu...

... to je daň za univerzálnost Gg ;) Počkej až si tam Haluma začne ještě zadávat ty wpt milenek :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama