Přejít na obsah


Fotka

Kešky z různých států - pomocí jednoho volání GG2 a jedoho GeoJarry?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 15:18

Hojte, snad se tohle specifické téma neřešilo... Rád bych si stáhl do GG2 kešky třeba ze Slovinska. Dělával jsem to tak, že jsem si spouštěl GG2 s různým parametrem, aby to volalo požadovanou databázi dle mnou žádané země. Pro každou tu databázi jsem měl v datovém adresáři konfigurák pro GeoJarry nastavený tak, aby mně to tahalo jen kešky z jednoho státu (countryid=). Teď mě napadlo, jestli to jde udělat i tak, že bych někde něco změnil jen pro databázi v GG2 v rámci jednoho volání programu a stahovalo by to jen pro danou zemi. Založil bych si tak databázi, např. se jménem Slovinsko, a do ní by se ukládaly jen kešky ze Slovinska, případné další změny zase jen ze Slovinska,... Co myslíte, jde tohle nějak udělat? Dííky za případné info.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 16:22

udelat to jde, ale musi se na to upravit to makro, kterym se vola GJ na stahovani. V makroAPi pribyly funkce, kterymi lze menit databaze. Takze vybrat si databazi a pak donutit GJ, aby ti tahal prave Slovinsko.
  • 0

#3 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 17:42

Jo až tak... ok, to si budu muset nastudovat. Dix za info.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 17:45

No, pokud jsem si všiml, tak existuje makro Custom Download pro GJ, kde nějaké státy jsou. Možná by stačilo doplnit do toho makra ty státy, které tě zajímají nebo ho lehce upravit aby stačilo zadat ID státu a mělo by to fungovat...
  • 0

#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 17:51

já mám několik států v jedné DB a ničemu to nevadí, pokud potřebuji naplánovat kešky cestou Olomouc - Zadar (Chorvatsko), tak mi plně vyhovuje.
  • 0

#6 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 18:18

to pozorjed: No to by taky nemuselo být špatné řešení :) Můžeš to prosím popsat, jak jsi toho dosáhl?
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 18:28

Já nevím, ale mám dojem, že rychlost GG je při databázi všech keší z ČR už na hranici a to si myslím, že nemám pravěký hardware... Pokud jedu 2x do roka někam za hranice, pak bych měl radši ty keše pro plánovanou výpravu extra než v jedné databázi s ČR, kterou používám celý rok. Já si osobně v létě nahrál do GG Německo, Rakousko a Slovensko kvůli dovolený a rád vše nenalezené z těchto států po dovolený smazal a bylo to na rychlosti GG znát ;)
  • 0

#8 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 18:33

sobikovi napsal/a:
No, pokud jsem si všiml, tak existuje makro Custom Download pro GJ, kde nějaké státy jsou. Možná by stačilo doplnit do toho makra ty státy, které tě zajímají nebo ho lehce upravit aby stačilo zadat ID státu a mělo by to fungovat...


Jo to vypadá slibně - akorát bez vlastního zásahu tam je jen pár států :(

EDITED: Navíc na mě vyskakuje chyba, když chci pokusně stáhnout kešky od sousedů ze Slovenska :( Jestli to makro nemá problém s novým xichtem GC.COM...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#9 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 18:34

Firestone- napsal/a:
No to by taky nemuselo být špatné řešení :) Můžeš to prosím popsat, jak jsi toho dosáhl?

jednoduše - mám jedinou DB, s názvem geoget, tedy z defaultního nastavení. A do ní dělám importy PQ.
Jinak řečeno, po instalaci jsem do ničeho nešahal a jen nahrával kešky :)
No, a abych trochu vyzkoušel GG2 (někteří si stěžují na rychlost, ale nevím proč), tak krom 18 000 (bez 50) CZ keší mám další 20 000 z okolních států :)
vše běží v pohodě a pokud potřebuji někam narychlo jet, tak nemusím zmatkovat, zda pojedou stránky GC.com a dojde mi mailem PQ :)
a stačí mi zálohovat jediný soubor mezi PC, na kterém obvykle dělám, a netbookem, který nosím sebou na kešky ;)
  • 0

#10 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 18:37

...aha PQ - tak to (zatím) nevedu...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#11 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 18:44

Firestone- napsal/a:
...aha PQ - tak to (zatím) nevedu...

no ono je pak rozdíl, jak naplníš DB, po těch 500 kouscích to jde rychleji ;)
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 19:03

Plnit databázi s GJ jde stejně rychle jako s PQ, ale jsou tam jiné aspekty... Udělat si bat, na stažení všech potřebných států a pak import do GG je maličkost. ID států získáš přes GJ a pak už jen nakopírovat xy řádků...
  • 0

#13 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 19:49

sobikovi napsal/a:
Plnit databázi s GJ jde stejně rychle jako s PQ, ale jsou tam jiné aspekty...

dáme závod ? 100% ne, 500 keší dáš jedním dotazem, včetně zadání a následného importu max 2 minuty. Stažení 500 keší přes GJ včetně listingu odhaduji na více jak 10 minut.

Udělat si bat, na stažení všech potřebných států a pak import do GG je maličkost. ID států získáš přes GJ a pak už jen nakopírovat xy řádků...

více DB znamená upravit skoro všechny makra - např. hledání nejbližších, hledání v polygonu, doplňky jako SmartFilter, všechny upravené exporty. Shrnuto, vlastně nevidím jedinou výhodu v rozdělení na více DB. Ale možná jen GG2 neumím používat ;)
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:04

pozorjed napsal/a:
dáme závod ? 100% ne, 500 keší dáš jedním dotazem, včetně zadání a následného importu max 2 minuty. Stažení 500 keší přes GJ včetně listingu odhaduji na více jak 10 minut.


To mas pravdu, ale plati to jen do chvile, dokud nepotrebujes na ziskani potrebnych dat vice jak 5 PQ. Nebo pokud sis uz nejake sloty pro PQ vycerpal jinymi vecmi. ;)

Pak totiz musis cekat na dalsi den a to je dost otrava.

Sam porad nerozumim, proc platicim clenum nastavuji takoveto nesmyslne limity, nebo proc neni moznost si jeste vice priplatit za vetsi volnost.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:07

pozorjed napsal/a:
více DB znamená upravit skoro všechny makra - např. hledání nejbližších, hledání v polygonu, doplňky jako SmartFilter, všechny upravené exporty. Shrnuto, vlastně nevidím jedinou výhodu v rozdělení na více DB. Ale možná jen GG2 neumím používat ;)


Souhlas, sam mam take vsechny kesky pohromade. Zpomaleni vetsi databazi neni moc vyznamne, asi mam dostatecne rychly disk. (Na nem to totiz vykonove stoji a pada...) ;) Pochopitelne nedostavam divne napady, jako nechat si zobrazit vsechno najednou, ale filtruju co zrovna potrebuji.

Vice databazi vidim uzitecne v moznosti separovat docasna nebo pokusna data, nebo separovat data zcela jineho charakteru. (waymarky, atd.)
  • 0

#16 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:13

HaLuMa napsal/a: To mas pravdu, ale plati to jen do chvile, dokud nepotrebujes na ziskani potrebnych dat vice jak 5 PQ. Nebo pokud sis uz nejake sloty pro PQ vycerpal jinymi vecmi. ;)
Pak totiz musis cekat na dalsi den a to je dost otrava.

jasně, 5*500 je docela dost, mnohem více jak můj denní limit, aby to šlo odlovit :)

Sam porad nerozumim, proc platicim clenum nastavuji takoveto nesmyslne limity, nebo proc neni moznost si jeste vice priplatit za vetsi volnost.

to by bylo super a nemuseli by se vymýšlet různé berličky :D
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:32

pozorjed napsal/a:

HaLuMa napsal/a: To mas pravdu, ale plati to jen do chvile, dokud nepotrebujes na ziskani potrebnych dat vice jak 5 PQ. Nebo pokud sis uz nejake sloty pro PQ vycerpal jinymi vecmi. ;)
Pak totiz musis cekat na dalsi den a to je dost otrava.

jasně, 5*500 je docela dost, mnohem více jak můj denní limit, aby to šlo odlovit :)


No, az tak to preci neni, a to vis. Ucel PQ preci neni dostat seznam kesi, ktere hodlas ten den ulovit. Pres PQ tahas mnozinu kesi, ktere splnuji nejake pomerne primitivni kriteria, treba oblast, ve ktere se nachazeji. A to se pres limit v nekterych oblastech dostanes snadno.

Navic, znas to, nahoda je blbec. Zrovna kdyz nutne honem rychle potrebujes nejake PQ, tak zrovna nemas volny slot, nebo nekde zacnou zadrhavat maily... :(

Pokud bych chtel tahat jen to, co zrovna hodlam ten den ulovit, tak mam takovy problem... bez toho, aniz bych v dane oblasti stahnul vsechno, tak se neumim rozhodnout, pro co vlastne pujdu. ;) A jsme zase na zacatku.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:38

pozorjed napsal/a:

OK. Tak Slovinsko... teď pomocí GJ celé Slovinkso s importem do GG do prvního kliknutí do výpisu všeho cca 17min. Tak se ukaž přes PQ....
  • 0

#19 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:42

HaLuMa napsal/a: Zrovna kdyz nutne honem rychle potrebujes nejake PQ, tak zrovna nemas volny slot, nebo nekde zacnou zadrhavat maily... :(

to vím, právě proto mám staženo více než je nezbytně nutné. Původní poznámka byla k tomu, že přes GJ je to stejné, já říkám, že výrazně pomalejší a pochybuji, že někdo denně aktualizuje více jak 2000 keší. A tím se opět vracíme na onen začátek B)

závěr je, že pro většinu uživatelů stačí 1 DB, v ní kešky všech států. není třeba něco měnit ve stávající funkčnosti existujících maker.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:48

To nesouhlas. Praktičtější po letní dovolené se ukázalo, že je lepší mít pro každý stát vlastní databázi. Proč mám mít zaplácanou databázi CZ...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama