Přejít na obsah


Fotka

Kešky z různých států - pomocí jednoho volání GG2 a jedoho GeoJarry?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:54

sobikovi napsal/a:
To nesouhlas. Praktičtější po letní dovolené se ukázalo, že je lepší mít pro každý stát vlastní databázi. Proč mám mít zaplácanou databázi CZ...

OK, je to Tvoje volba, pro mě je praktičtější mít vše v jednom, viz. výše uvedené důvody. Proti gustu ... :)
  • 0

#22 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:57

sobikovi napsal/a:
OK. Tak Slovinsko... teď pomocí GJ celé Slovinkso s importem do GG do prvního kliknutí do výpisu všeho cca 17min. Tak se ukaž přes PQ....

3 minuty, z toho 80s jsem čekal, než přijde mail z GC.com
celkem 301 keší. výchozí keš Piramida v Mariboru, okruh 100km, pouze Slovenia. větší vzdálenost nemá vliv na rychlost, pouze na počet keší, a ten je pod 500 :)

co dál? o čem potřebuješ přesvědčit ? :D
  • 0

#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:00

jejda, já ti nic nevnucuju ani nevyvracím... každý ať si organizuje svá data jak chce.
  • 0

#24 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:02

sobikovi napsal/a:
jejda, já ti nic nevnucuju ani nevyvracím... každý ať si organizuje svá data jak chce.

ano, ale je potřeba říct výhody i nevýhody, aby nováčci zbytečně nezvolili špatné řešení a pak se nedivili, že jim něco nejde :(
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:11

Ale já přece nic jiného nepíšu. Ano, jde stáhnout pomocí PQ nebo jiných alternativních metod jednotlivé státy a ty naimportovat do jedné nebo více databází. Logicky, pokud 90% času v roce lovím v ČR a pak na dovolenou v létě zajedu někam do světa, nemusím mít v hlavní databázi všechny keše Evropy. Já mám hlavní databázi ČR plus nalezené keše a vedle toho různé státy Evropy či světa, kam vyrážím. Hlavní databázi nezatěžuji balastem, ve vedlejších udržuji co potřebuji aktuálně pro výpravy.
  • 0

#26 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:25

sobikovi napsal/a:
Ale já přece nic jiného nepíšu. ...

ale je potřeba říct, že
1) výhoda 1 databáze = 1 země je v tom, že je trochu (o pár sekund, zanedbatelné) rychlejší denní práce s daty, jako je různé filtrování
2) výhoda 1 databáze = všechny státy -> není problém současnými makry (tj. bez úprav) naplánovat dovolenou v Chorvatsku včetně keší podél cesty (tj. 4 státy)

teď jsme změřili ruční aktualizaci, na oplátku si teď můžeme zkusit plán cesty, třeba Krakow, Brno, Praha, Dresden, Berlin, Hamburg, tradičky do obtížnosti 2.5/2 do 5km od plánované trasy - to jsem zvědav, jak rychle to s těmi různými databázemi slepíš dohromady.
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:43

Nic lepit nebudu... udělám to samozřejmě jako PQ podél trasy. Nejsem odpůrcd jedné databáze celého světa. Jen si myslím, že pokud 99% času v roce hledám v ČR, tak je lepší mít samotnou databázi ČR a vedle toho zbytek světa. A je jedno, jeslti ten zbytek světa je jen Slovensko, Evropa nebo Mars...
  • 0

#28 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:53

sobikovi napsal/a:Nic lepit nebudu... udělám to samozřejmě jako PQ podél trasy.

ukaž, právě že neuděláš, protože budeš muset přepínat DB :)
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 23:19

pozorjed napsal/a:

sobikovi napsal/a:Nic lepit nebudu... udělám to samozřejmě jako PQ podél trasy.

ukaž, právě že neuděláš, protože budeš muset přepínat DB :)

Ale no tak. PQ nadefinuji podle trasy a pak naimportuji jako jedno gpx... do jedné databáze.
  • 0

#30 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 23:23

sobikovi napsal/a:Ale no tak. PQ nadefinuji podle trasy a pak naimportuji jako jedno gpx... do jedné databáze.

aha, a když bude přes více států (tedy více DB), tak jsi v koncích, právě jsi si dokázal nevýhodnost svého návrhu více DB.
nic více jsem tím neřekl ;)
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 23:33

Proč? Trasu si dám do PQ, stáhnu optimálně na 3 PQ a ty nahraju do gps. Případně je všechny 3 přes 3 státy nahraju do GG, ale po návratu vše nenalezené smažu. Záleží jen na tom, na co to chci... jedu na služebku podle tvé trasy? Fajn, nadefinuji si PQ dle trasy, stažené gpx si dám do Garmina a jako POI do TomToma. Doma zaloguji přes gc.com a stáhnu si jen už nalezené keše do své primární databáze. Žádný balast...
  • 0

#32 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 23:37

sobikovi napsal/a:
Proč? Trasu si dám do PQ, stáhnu optimálně na 3 PQ a ty nahraju do gps. Případně je všechny 3 přes 3 státy nahraju do GG, ale po návratu vše nenalezené smažu. Záleží jen na tom, na co to chci... jedu na služebku podle tvé trasy? Fajn, nadefinuji si PQ dle trasy, stažené gpx si dám do Garmina a jako POI do TomToma. Doma zaloguji přes gc.com a stáhnu si jen už nalezené keše do své primární databáze. Žádný balast...


to je jiná, pokud máš GG2 pouze pro evidenci nalezených, beru zpět. Holt GG2 používám trochu jinak ;)
  • 0

#33 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 9:16

taky mám vše v jednom a i přes to že ho pouštím z flashky je rychlost snesitelná. Zatím nevidím důvod proč to dělit.
  • 0

#34 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 10:08

vyjadreni k makru customized download - to je spis takova ukazka, nez makro :), melo tam bejt na vyber ze vsech statu, geoget to umi, ale nejak mi to neslo tak sem se na to vyprd a nabusil to tam hnusne rucne.. jinak az se tu ozve haluma, tak vam rekne, ze na velikosti databaze nezalezi :) problem je jen v pripade, kdy se projizdi cela db, a to si myslim, ze bych mel nadavat ja na PIII, 512RAM@133MHz a tak :D
  • 0

#35 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 16:16

Narazil jsem na tohle vlakno, tak jen doplnim poznamku:
Nektere veci zde resene uz nemusi byt uplne pravda. Pokracujte ve cteni ve vlakne o GeoJarry 2.
  • 0

#36 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2010 - 1:49

tak customuzed download je definitivne dead, kdyz mame toho jarryho, uz ho ani nestahnete ode me z webu :P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama