Přejít na obsah


Fotka

Vyrobci CWG a (ne)spokojenost


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
266 odpovědí na toto téma

#121 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 13:45

jinak to, ze vsichni pali na kolecka ktera kavalir vyhodi je totalni blabol, nez jsme zacali, nechal jsem si inkognito udelat temer u vsech vyrobcu kolecka abych videl do ceho a jak delaji a v cem muzeme byt lepsi. Taktez jsem si zjistil, kde kolecka kupuji. V republice jsou tri primarni vyrobci kolecek a nekolik preprodejcu, nikdo z nich nebere spatna kolecka zpet, takze me nenapada jak by se kolecka od kavalira dal dostala k dalsim. Nehlede na to, ze spatne kolecko ma suky a praskliny, tak na to snad nikdo nepali ne? Do budoucna prave dojednavam kolecka od vyrobce z Nemecka, jsou sice drazsi, ale nebude tam jedine kazove, coz bohuzel, zadny cesky vyrobce neni schopen nabidnout.
  • 0

#122 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 14:44

Kolečka jsem si nechal udělat pro radost a tak nějak abych se zařadil mezi ostatní... materiál je dřevo a kdo s ním kdy dělal, tak ví, že je to hrozně vrtošivý a rozmanitý materiál...

... místní debaty o tom, zda dřevěné kolečko má praskliny, chlupy či součky jsou nesmyl.
  • 0

#123 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 15:11

Sobikovi dekuji za jasne a presne zhodnoceni :) Drevo je zivy material a co kus (skutecne kazde kolecko) to original, nikdy nebudou dve naprosto identicka. Pokud nepouzijeme umele drevo, ale tam je cena nekolikanasobne vyssi :) Nicmene, jelikoz jsem strojar, tak chapu i stouraly (jsem stejny) a urcite se jim budeme snazit take vyjit vstric. Snazime se mit kolecka co nejlepsi, takze jakoukoliv kritiku vitame. Momentalne palime serii, kde je rubova strana gravirovana, vecer vyfotim a hodim ke zhodnoceni :) Kolecka delame pro radost nikoliv na kseft. Za cenu, za kterou je nabizime bychom jich museli udelat milion, aby se dalo rict, ze to delame kvuli zisku :)
  • 0

#124 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 16:02

A co dát do objednávek volbu, že chci světlejší nebo tmavší pálení... Mám kolečka od TyTyTy a některá jsou světlejší, jiná tmavší. No a co. Je to dřevo a laser. Vemte si prkénko a pájku nebo rozpalte hřebík nad hořákem a zkuste si něco vypálit do dřeva... nikdy to nebude 100% stejný výpal. Lidi neblázněte. Turistické známky jsou něco podobného a podívejte se na kvalitu jejich pálení. Jsou všechny 100% stejně vypálené? Ne. Je to už docela dávno, co tady TyTyTy sliboval, že bude možné objednat si kvalitu suků a tedy i cenu... zatím jsem nic takového na webu nenašel. Jak to je? A ručně vypalovaná CWG pájkou? Až se mi nějaké takové dostane do ruky, tak bude mít čestné místo na nástěnce. Takového si budu vždy vážit 1000x víc než nejlépe vypáleného průmyslového CWG. Je škoda, že se z krásného nápadu stal průmysl.
  • 0

#125 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 17:50

presne to jsem udelal. nyni je v objednavce moznost volby sily paleni na rubu. Pridam i ilustracni obrazek. Dekuji za kritiku.
  • 0

#126 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 18:11

Právě jsem si přinesl CWG od Geo Gadget a jsem naprosto spokojený!
  • 0

#127 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 10:51

Tak další slovo do pranice:-) 10.5. objednávka u firmy Kavalír (schválení náhledu), a dnes - 14.5. CWG dorazila poštou. Kvalita bych řekl velmi slušná, vše bez zádrhelů. Spokojenost!
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#128 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 11:03

sobikovi napsal/a:
..A ručně vypalovaná CWG pájkou? Až se mi nějaké takové dostane do ruky, tak bude mít čestné místo na nástěnce. Takového si budu vždy vážit 1000x víc než nejlépe vypáleného průmyslového CWG. Je škoda, že se z krásného nápadu stal průmysl.


Každý nepodlehl komerci. Tohle jsem viděl včera na Smíchově.
  • 0
Nepropadejte panice!

#129 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 11:56

My jsme si první CWG nechali dělat u ty,ty,ty a naprostá spokojenost. Jasně, objevila se kolečka s malými přepaly, některá byla tmavší, jiná světlejší, ale líbí se nám právě to, že je každé trošku jiné. Druhou várku jsme objednali v olomoucké tiskárně Sprint (hlavně kvůli možnosti osobního odběru) a jsou možná dokonce ještě o chloupek lepší, než ta z ty,ty,ty.
  • 0

#130 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 15:48

Protoze se chystam na event,nechal jsem si udelat kolečka. Prisli opravdu rychle,jen me zarazila prepalena mista,ale protoze to jsou moje prvni cwg tak nevim co je standart. Muzete kouknout a sdelit nazor?
  • 0

#131 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 15:58

A to, ze je to v tom suku ti neprislo divny?
  • 0

#132 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 16:00

Lanc napsal/a:Muzete kouknout a sdelit nazor?


Pokud si všimneš, přepálení vzniká vždy ve středu letokruhů. Tam se objevuje všem výrobcům. Dřevo je tam nejstarší, strom přibývá pod lýkem u kůry, tím pádem méně vlhké a citlivější na teplo.
;)

Opravena chyba o skladbě dřeva.
  • 0

#133 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 16:04

zegga moc dik za odpoved,samozrejme ze jsem si vsiml ze to je vzdy v problemovem miste,proto se take ptam jestli to je normalni,bohuzel nemuzu vedet vse jako satan,takze jeste jednou diky za rychlou a kvalitni odpoved
  • 0

#134 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 16:54

Jelikoz se jednalo o zivy organismus tak kazdy zivy organismus musi mit jakousi rozvodnou sit. Tam kde vznikaji prepali je hlavni cevni svazek kudy se vedou ziviny a cuky a jine latky. A prave tyto bunky jsou velmi citlive na teplotu a proto ty prepaly Jakub
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#135 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 17:40

Zegga napsal/a:

Lanc napsal/a:Muzete kouknout a sdelit nazor?


Pokud si všimneš, přepálení vzniká vždy ve středu letokruhů. Tam se objevuje všem výrobcům. Dřevo je tam mladé (tedy mladší než v jiných místech) a měkké, tím pádem citlivější na teplo.
;)


A nejstarší stromy mají dřevo uprostřed tak mladé, že úplně zmizí =) Nejsem odborníkem na dřevo, ale spíše bych si to vykládal tak, že uprostřed je naopak nejstarší dřevo (strom přibývá po obvodu, nikoliv od prostředka), které má menší obsah vody/tekutin a tudíž se rovnou pálí bez odpařování vody a proto se snadněji přepálí.
  • 0

#136 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 18:44

AHA & team napsal/a:

A nejstarší stromy mají dřevo uprostřed tak mladé, že úplně zmizí =) Nejsem odborníkem na dřevo, ale spíše bych si to vykládal tak, že uprostřed je naopak nejstarší dřevo (strom přibývá po obvodu, nikoliv od prostředka), které má menší obsah vody/tekutin a tudíž se rovnou pálí bez odpařování vody a proto se snadněji přepálí.


Souhlasím,taky jsem to četl a snad nám to bylo vtloukáno do hlavy naší učitelkou na přírodopis na základce:-) Dřevo roste při okrajích a v místech bližšími povrchu kůry je hlavní "dálnice" výživy stromu. Vnitřní vrstvy dá se říct fungují spíš jako kostra.:-)
viz. též

http://cs.wikipedia....Kmen_(botanika)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Strom
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#137 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 19:15

Geo Gadget napsal/a:
jinak to, ze vsichni pali na kolecka ktera kavalir vyhodi je totalni blabol, nez jsme zacali, nechal jsem si inkognito udelat temer u vsech vyrobcu kolecka abych videl do ceho a jak delaji a v cem muzeme byt lepsi. Taktez jsem si zjistil, kde kolecka kupuji. V republice jsou tri primarni vyrobci kolecek a nekolik preprodejcu, nikdo z nich nebere spatna kolecka zpet, takze me nenapada jak by se kolecka od kavalira dal dostala k dalsim. Nehlede na to, ze spatne kolecko ma suky a praskliny, tak na to snad nikdo nepali ne? Do budoucna prave dojednavam kolecka od vyrobce z Nemecka, jsou sice drazsi, ale nebude tam jedine kazove, coz bohuzel, zadny cesky vyrobce neni schopen nabidnout.


Samozrejme ze nikdo nepali na kolecka co odpadnou od Kavalira :o, jenom se proste zhorsila kvalita od vyrobcu z duvodu velke poptavky (diky CWG:D ) Drive jsme vyhazovali tak 30-50% suku, dnes je to jiz 70-80%.
Tim ze je jedno kolecko tmavsi a jedno svetlejsi se neda nic delat je to proste drevo.
Chlupate jsou proto, ze vyrobci nestihaji, kratsi dobu je susi a pak pri samotnem opracovani to dopadne tak ze jsou na nekolika mistech chlupate.
Ze to nikdo znas nedela pro penize, tak tomu neverte :D(urcite bych pro uspokojeni neustale brblajicich kaceru objednaval kolecka v Nemecku;) ), ale proc ne.
Cena - ta je stale asi nejvetsi problem. Neco stoji kolecko, obal, postovne a hlavne samotna masinka. Cas se moc pocitat neda, protoze by to stalo nesmysl. Ale urcite je rozdil jestli nekdo ma laser na jinou praci a obcas nejaka kolecka vypali, nekdo ma zamestnance a ma to jako zivnost, nekdo to dela protoze chce doplnit sortiment a i neco malo vydelat.B)
Michal
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#138 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 21:15

ty,ty,ty & familly napsal/a:

Samozrejme ze nikdo nepali na kolecka co odpadnou od Kavalira :o, jenom se proste zhorsila kvalita od vyrobcu z duvodu velke poptavky (diky CWG:D ) Drive jsme vyhazovali tak 30-50% suku, dnes je to jiz 70-80%.
Tim ze je jedno kolecko tmavsi a jedno svetlejsi se neda nic delat je to proste drevo.
Chlupate jsou proto, ze vyrobci nestihaji, kratsi dobu je susi a pak pri samotnem opracovani to dopadne tak ze jsou na nekolika mistech chlupate.
Ze to nikdo znas nedela pro penize, tak tomu neverte :D(urcite bych pro uspokojeni neustale brblajicich kaceru objednaval kolecka v Nemecku;) ), ale proc ne.
Cena - ta je stale asi nejvetsi problem. Neco stoji kolecko, obal, postovne a hlavne samotna masinka. Cas se moc pocitat neda, protoze by to stalo nesmysl. Ale urcite je rozdil jestli nekdo ma laser na jinou praci a obcas nejaka kolecka vypali, nekdo ma zamestnance a ma to jako zivnost, nekdo to dela protoze chce doplnit sortiment a i neco malo vydelat.B)
Michal


Ahoj, chlupate jsou predevsim proto, ze vyrobce ma tupe noze. Jde to odstranit brousenim a nebo ex post v omilacim bubnu. S tou kvalitou nekvalitou mas pravdu, je to hruza, a proto se vyplati to vzit v Nemecku (nejen). Prvni varku uz mam na stole, je to temer stejne jako ta ceska, nejsou chlupata, jsou brousena z obou stran, srazeni hrany je vsude stejne, a hlavne po prebrani pytle, mi zbylo jedno jedine sukovate. Cena je vyssi, ale ve vysledku je to lepsi.

Jinak, to ze to je nekde svetlejsi, nekde tmavsi zalezi na mnoha faktorech. Predevsim na drevu. Ty "cary" v kresbe jsou letokruhy, tmavsi kresba letokruhu znamena zimu, v zime strom pribira malo drevni hmoty, ta se proto zahustuje a je tvrdsi, laser potrebuje vyssi vykon na jeji propaleni. V lete ma strom dostatek vlahy i zivin a bunecna struktura drevni hmoty rychle narusta a je mekkci, laser potrebuje mensi energii na jeji propaleni. Problem je, ze se to strida nepravidelne, takze proste nelze laser nastavit tak aby v mekke casti palil mene a v tvrde (tluste treba jen desetinu mm) palil vice :)
Konec dendrologicko/technologicke prednasky :)
  • 0

#139 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 0:04

Ještě jedna dendrologicko/technologická poznámka :-) Strom v zimě neroste, ale odpočívá takže světlejší měkší a širší část letokruhu je jarní přírůstek, a užší, tmavší a tvrdší je přírůstek letní. A samozřejmě strom roste po obvodu, takže střední část je nejstaršíí a mrtvá.
  • 0
Horší cesta nemusí být kratší...

#140 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 6:05

hydrous, no jasne, spatne jsem to vyjadril nicmene, princip zustava :) Akorat teda nevim, co delaji stromy treba v norsku spatne :) Jo sehnat suky ze severskejch stromu, asi by to byla jina pisnicka, ale take za jine penize :( Pokud nekdo chce, muze si zkusit obejdnat suky od Finforrestu, maji pobocku i v Cechach a dodavaji jen Finske drevo a tohle by urcite meli umet taky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama