Přejít na obsah


Fotka

Picodas TOPO50 upgrade?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 8:05

Nazdarek, nevite nekdo nahodou, kdyze bude ten slibovanej upgrade???
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 8:18

Nazdarek, nevite nekdo nahodou, kdyze bude ten slibovanej upgrade???

Zrovna vcera jsem s nimi mluvil a rikali, ze na jare :-) Ale vazne, uz je to na spadnuti, nicmene bude pry placeny.

A ted bych mel otazecku ja. Nemel by nekdo jednu licenci Topo50cz na prodej ?

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 10:01

Nazdarek, nevite nekdo nahodou, kdyze bude ten slibovanej upgrade???


Co mám od nich zprávy, tak by to mělo být:
1. během dubna
2. placené cca 500,- nebo tak +/- (jednalo se o jejich další náklady na zpřesnění údajů)
3. Změny (turistické cesty budou ve skutečné barvě, přibudou nádraží, ...) Už si to všechno nepamatuji. Rozhodně změn je hodně (alespoň co mi řekli) a určitě nebudu váhat po upgrade.
4. Asi koncem roku by mohl být za podobnou cenu (cca) upgrade Atlas10R (pravděpodobně s popisnýma číslama krajských měst).

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 10:25

Dikec chlapi za informace. Placeny? Co se necha delat... A jak to budou delat? To poslou zaregistrovanejm uzivatelum novej unlock kod za 500 stovek? A co napr. vrstevnice, ty nezpresni? Po tech 50 metrech to je fakt za ty prachy celkem blby. Ale jestli opravili vsechny barvy turistickejch znacek a pridali nadrazi a opravili dalsi a dalsi chyby v mape, tak by to mozna i za tech par stovek stalo. Ale stejne, proc mam platit za chyby, ktere by tam proste byt nemely? To by mela byt prece samozrejmost, spravne barvy turistickych znacek, rel. presna a verna mapa, nadrazi (je to preci TURISTICKA MAPA) atd atd. No ne?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 10:44

Dikec chlapi za informace. Placeny? Co se necha delat... A jak to budou delat? To poslou zaregistrovanejm uzivatelum novej unlock kod za 500 stovek? A co napr. vrstevnice, ty nezpresni? ... No ne?


No ne.
- Upgrade na Atlas10 z 4 na verzi 5 byl zadarmo. A zmeny byly podstatné. Jinak kazda prace neco stoji, i za 500 beru novou verzi z fleku.
- prilis si to nepamatujum ale upgrade 10R byl zajisten novou verzi registracniho kodu. Stahl jsem z internetu ten upgrade a poslal jsem zadost o vygenerovani noveho kodu.
- Na internetu jsou k dispozici vrstevnice po 20m a uz jsem nekolikrat na mnohych mistech overil, ze jsou i presnejsi, nez ve stavajici TOPO mape. Takze jsem si na displej zapnul TOPO mapu a nad ni freeTOPO20 s vrstevnicemi po 20m.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 11:54

Jasne, vim o nich, ale jestli jsou presnejsi, to nevim. Nekdy se dost rozchazeji, to jsem zase overil ja.:) Nejlepsi je mit asi obe ale zase ta rychlost prekreslovani... No kazdopadne je dost komicke ze vrstevnice po 20 metrech jsou zdarma a u picodasu za ten jejich bastl po 50 metrech chtej nekolik litru a jeste je to vazany na ser. cislo gps, coz je tak trochu podvod. Mozna kdyby to dostal do ruky sikovnej pravnik...Pet kilo bych jim dal (i vic) kdyby tam dali novou funkci - routovatelnou mapu. To ze zpresnuji mapu je snad samozrejmost a nemelo by to stat nic. Je to vlastne oprava jejich chyb. A ze vychazeli z nepresnych udaju prece neni muj problem. A ze tam pridali nadrazi? Ty uz tam meli byt davno! To je u turisticky mapy snad samozrejmost, ne? No, asi ne v Cechach...

No ne.
- Upgrade na Atlas10 z 4 na verzi 5 byl zadarmo. A zmeny byly podstatné. Jinak kazda prace neco stoji, i za 500 beru novou verzi z fleku.
- prilis si to nepamatujum ale upgrade 10R byl zajisten novou verzi registracniho kodu. Stahl jsem z internetu ten upgrade a poslal jsem zadost o vygenerovani noveho kodu.
- Na internetu jsou k dispozici vrstevnice po 20m a uz jsem nekolikrat na mnohych mistech overil, ze jsou i presnejsi, nez ve stavajici TOPO mape. Takze jsem si na displej zapnul TOPO mapu a nad ni freeTOPO20 s vrstevnicemi po 20m.


  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 12:13

To ze zpresnuji mapu je snad samozrejmost a nemelo by to stat nic. Je to vlastne oprava jejich chyb. A ze vychazeli z nepresnych udaju prece neni muj problem. A ze tam pridali nadrazi? Ty uz tam meli byt davno! To je u turisticky mapy snad samozrejmost, ne? No, asi ne v Cechach...


Nikdo tě nenutí používat komerční mapy Picodasu. Můžeš si mapy namalovat sám, nebo používat dostupné free mapy (jsou jich přece stovky).
Vrstevnice po 50 nebo 20 metrech? Když jsem omezený velikostí paměti, raději se spokojím s krokem 50 m. Mimochodem - z internetu se dá stáhnout výškopis celé Evropy, mám ho nainstalovaný v ttqv a hned vidím, jak je která cache vysoko.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 12:29

Nikdo tě nenutí používat komerční mapy Picodasu. Můžeš si mapy namalovat sám, nebo používat dostupné free mapy (jsou jich přece stovky).
Vrstevnice po 50 nebo 20 metrech? Když jsem omezený velikostí paměti, raději se spokojím s krokem 50 m. Mimochodem - z internetu se dá stáhnout výškopis celé Evropy, mám ho nainstalovaný v ttqv a hned vidím, jak je která cache vysoko.

Myslím, že tam budou vrstevnice po 20m, ale to si nejsem tak zcela jistej.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 12:41

Mimochodem - z internetu se dá stáhnout výškopis celé Evropy, mám ho nainstalovaný v ttqv a hned vidím, jak je která cache vysoko.

Muzes sem prosim hodit link na ty evropske free mapy ? Diky
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 13:02

Abych kreslil ceskou republiku to nejsem blazen. Za prve nemam na to podklady, ani soft ani vykonou masinu ani vedomosti. Kdybych to bral s nadsazkou, mohl bych si udelat vlastne i gpsku podle obrazu sveho. Ale ja to nechal na garminoj. Ale garmin na tom dela a postupne to vychytava a nic za to nechce a je rad, kdy mu tam lidi posilaj bugy. Myslim ze zakopanej pes bude v tom, ze picodasovi kluci tady nemaj konkurenci a tak udelali takovejhle neroutovatelnej pomalej bazmek.:) A s usmevem:) Zvolil jsem nejmensi zlo a koupil TOPO50 pro turistiku s tim ze oni na tom "delaj" a chyby opravujou "za pochodu" a tak nad jejich mapovejma chybama a nekdy drsnejma uletama zamhourim oko. A bum. Zahlen Sie bitte! Velikost map: Celou ceskou rep tam stejne nemam ani ted protoze nejsem soucasne na vic mistech najednou;o) a kdyz jedu na vandr dam si tam co potrebuju. Na co bych tam mel karlovarsko kdyz budu litat po slezku? Takze zvyseni velikosti map zpresnenim vrstevnic neresim. Dokud se me vejde slezko do mejch 54MB tak to neresim.:) Pokud by zvysili tu presnost vrstevnic, bylo by to jen dobre.:)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 13:01

Muzes sem prosim hodit link na ty evropske free mapy ? Diky

Už je to pár let... Byl to DEM a nejsem si jistý, odkud jsem ho tahal Tehdy jsem ho měl nalinkovaný přímo od tt, ale teď mají nový web a už jsem to nenašel. Možná tady.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 14:38


Routovací mapa je, měl sis ji koupit rovnou ;-) Mimochodem, někteří lidé používají kombinaci routovací 10R a free vrstevnic.
Současná verze topo mapy má chyby, a pokud je Picodas opraví, bude to jedině dobře. Pokud do mapy dodá ještě nové informace, nejen ty nádraží (mimochodem databáze železničních stanic se dá taky občas někde sehnat), tak má placený upgrade smysl. Například by měly být nově zakresleny turistické trasy, a to včetně odpovídající barvy. U restaurací by podle interní informace měla být uvedena otevírací doba, telefon, značka piva a jeho cena pro letošní rok. Navíc tam bude rozšíření pro NavTalk, a to možnost objednání jídla a pití přes SMS (v případě hotelů i ubytování). V současnosti Picodas doplňuje podobnou možnost rezervací i pro pánské kluby a noční podniky.
Upgrade bude dvojího druhu, jednorázový a maintenance. Ten jednorázový je v podstatě to, o čem se tady bavíme. Maintenance by měl za mírně vyšší poplatek umožnit průběžné stahování jednotlivých úprav, tzn. změní-li se např. nějaká část turistické trasy v Brdech, bude k dispozici pouze dílčí aktualizace, která bude samozřejmě malá a díky tomu bude častější. Předpoklad je jednou měsíčně v závislosti na jednotlivých úpravách.
S tím bude souviset i nový portál pro registrované spolupracovníky, kteří budou přes webové rozhraní vkládat opravy přímo do databáze Picodasu. Tím se urychlý nejen registrace bugů, ale i následné opravy. Mělo by to vypadat tak, že někde např. vznikne nový obchvat vesnice, spolupracovník na to přijde, vyexportuje si příslušnou část tracklogu do webové aplikace, označí typ položky (bude omezeno na: silnice bez rozlišení, vodní toky, zástavbu a POI: restaurace, nákupní centra, stanice hromadné dopravy, benzínky). V závislosti na typu položky bude možné přímo vložit i popis bodu.
V současnosti se jedná o tom, že by se to topo mapy integrovaly i geocache, zatím to visí na souhlasu groundspeaku. I když to nastane, aktualizace budou maximálně jednou měsíčně.
Spolupracovníci budou "střádat" kredity za jednotlivé úpravy, které provedou. Tyto kredity budou moci využít jak na slevu při nákupu nového přístroje, tak i mapových produktů a ostatního příslušenství.
Více na: betaportal.picodas.cz (občas má ještě výpadky, ostrý provoz asi od dubna - po vydání topomapy)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2006 - 7:57

Routovaci je podle mych info jen ATLAS10. Dival jsem se kdysi na nahledy a tahle mapa by me proste nevyhovovala. Chtel jsem do prirody neco jako neprekonatelnou KCT 50 a byla me doporucena panem Sindlerem TOPO 50, ze nic lepsiho da se rict na nasem trhu neni.Jinak dik za zajimave informace. Jsem na to zvedav. Dikec Jirko.

Routovací mapa je, měl sis ji koupit rovnou ;-) Mimochodem, někteří lidé používají kombinaci routovací 10R a free vrstevnic.
Současná verze topo mapy má chyby, a pokud je Picodas opraví, bude to jedině dobře. Pokud do mapy dodá ještě nové informace, nejen ty nádraží (mimochodem databáze železničních stanic se dá taky občas někde sehnat), tak má placený upgrade smysl. Například by měly být nově zakresleny turistické trasy, a to včetně odpovídající barvy. U restaurací by podle interní informace měla být uvedena otevírací doba, telefon, značka piva a jeho cena pro letošní rok. Navíc tam bude rozšíření pro NavTalk, a to možnost objednání jídla a pití přes SMS (v případě hotelů i ubytování). V současnosti Picodas doplňuje podobnou možnost rezervací i pro pánské kluby a noční podniky.
Upgrade bude dvojího druhu, jednorázový a maintenance. Ten jednorázový je v podstatě to, o čem se tady bavíme. Maintenance by měl za mírně vyšší poplatek umožnit průběžné stahování jednotlivých úprav, tzn. změní-li se např. nějaká část turistické trasy v Brdech, bude k dispozici pouze dílčí aktualizace, která bude samozřejmě malá a díky tomu bude častější. Předpoklad je jednou měsíčně v závislosti na jednotlivých úpravách.
S tím bude souviset i nový portál pro registrované spolupracovníky, kteří budou přes webové rozhraní vkládat opravy přímo do databáze Picodasu. Tím se urychlý nejen registrace bugů, ale i následné opravy. Mělo by to vypadat tak, že někde např. vznikne nový obchvat vesnice, spolupracovník na to přijde, vyexportuje si příslušnou část tracklogu do webové aplikace, označí typ položky (bude omezeno na: silnice bez rozlišení, vodní toky, zástavbu a POI: restaurace, nákupní centra, stanice hromadné dopravy, benzínky). V závislosti na typu položky bude možné přímo vložit i popis bodu.
V současnosti se jedná o tom, že by se to topo mapy integrovaly i geocache, zatím to visí na souhlasu groundspeaku. I když to nastane, aktualizace budou maximálně jednou měsíčně.
Spolupracovníci budou "střádat" kredity za jednotlivé úpravy, které provedou. Tyto kredity budou moci využít jak na slevu při nákupu nového přístroje, tak i mapových produktů a ostatního příslušenství.
Více na: betaportal.picodas.cz (občas má ještě výpadky, ostrý provoz asi od dubna - po vydání topomapy)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama