Přejít na obsah


Fotka

Mapy pro dotykac Nokia 5530


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 19:19

Zdravim, chtel jsem se zeptat, jestli ma nekdo vyzkouseny nejaky dobry software, umoznujici zobrazeni map na mobilu se Symbianem a dotykovym displayem? Bylo by i fajn, aby na tom fungovaly garminacky mapy. Neni to pro mne, je to pro kamose, takze nemam moznost zkouset nejruznejsi software, tak prosim o rady na soft, ktery mate jiz vyzkousen. Diky edit: byla by fajn aplikace nepotrebujici pripojeni k netu.
  • 0

#2 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 23:34

TrekBuddy - odzkoušeno na různých typech mobilů, hafo offline map nebo prográmků na stažení map z netu a nachystání pro TrekBuddy.
  • 0
Don't panic!

#3 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 8:18

Díky za tip. Má ještě někdo nějaký? A chtěl jsem se ještě zeptat, jaký mapy by jsi doporučil pro ten Trekkbudy? Kvalitativne blizke Topo 3 Pro?
  • 0

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 8:57

majkeld napsal/a:
Díky za tip. Má ještě někdo nějaký?

A chtěl jsem se ještě zeptat, jaký mapy by jsi doporučil pro ten Trekkbudy? Kvalitativne blizke Topo 3 Pro?


No kvalitativně blízké Topo 3 Pro je takové asi nereálné, Topo je vektorová mapa, Trekkbudy umí jen mapu rastrovou, ale v podstatě si rastrovou mapu (tedy obrázek) můžeš udělat přímo z Topo 3 Pro. Zdroj map: internet, stačí prohledat internet přes vyhledávač se slovy "mapa Trekkbudy"

Jinak pod Symbianem chodí TomTom - ale to asi nehledáš, ale to máme vyzkoušeno a jde to hezky.

Garmin též snad umí jít pod symbianem, ale vyzkoušeno nemám (pouze na PDA pod Windows Mobile): https://buy.garmin.c...D=138&pID=11413 - tam si můžeš nahrát i tu Topo, ale u těchto verzí počítej s tím, že je to navigace primárně určená pro autonavigaci - ale zde ten Garmin by šel použít i na GC asi bez větších potíží.
  • 0

#5 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 8:58

OVI mapy mu nestaci? Jinak na mym telefonu mi funguji i SmartComGPS.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#6 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 9:37

Mau Loftin napsal/a:

Garmin též snad umí jít pod symbianem, ale vyzkoušeno nemám (pouze na PDA pod Windows Mobile): ....


Garmin pod Symbianem slape dobre, mam ho na N95, ale to neni dotykac. Prave ze na dotykaci to dela neplechu a nefunguje to.

A na Ovi Maps potrebujes mit mobilni pripojeni na net, ne?
  • 0

#7 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 9:38

GeraldVP napsal/a:
OVI mapy mu nestaci? ....


Jestli máš na mysli "navigaci zdarma", mám dojem, že 5530 není v seznamu modelů, které to umí....
  • 0

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 9:41

majkeld napsal/a:
A na Ovi Maps potrebujes mit mobilni pripojeni na net, ne?



Dnes už právě ne. Resp. ano, ale jen na stáhnutí map třeba do PC a pak nahrání do mobilu, kde už jsou offline. Otázkou je jen mít ten správný model

viz http://maps.nokia.co...ps&t=navigation
  • 0

#9 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 10:01

Jojo, uz na to koukam. A tahle Nokia 5530 je tam taky, proklikal jsem se k ni. Zkusim to. Popr. i ty dalsi programy. Diky za tipy
  • 0

#10 johnyzcz

johnyzcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 8:06

jj OVI maps jsou nejlepší. :)
  • 0
Nokia N97+Nokia N95+Oregon 300+HP Ipaq

#11 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 11:24

Ahoj, já mám 5800, a věnuji se tomuto telefonu na jednom fóru, tak ti mohu poradit. Navigace Ovi Maps je teď nejlepší a nejpřístupnější varianta navigace, je kompletně zdarma včetně aktualizace map. Umožňuje pěší a automobilovou hlasovou navigaci. V kombinaci s integrovaným programem GPSData, který obsahuje navigační šipku se dá lovit velmi dobře. Na automobilovou navigaci je dál kvalitní, uživatelsky příjemný a graficky dobře zpracovaný Sygic Mobile Maps. Podobná je aplikace nDrive, která (aspoň ve starší verzi) bohužel postrádala nějaké celkem užitečné funkce. TomTom jak tu někdo psal je už na dotykáčích nefunkční. Z javových aplikací mohu doporučit HandyGeocaching (je free), obsahuje navigační šipku a po připojení na net umí vyhledávat nejbližší keše, zobrazovat listing, nápovědu a logy. Podobně Locify, což je vylepšená verze HG. Ta umí už i mapy (online i offline) a další funkce. SmartComGPS je také funkční, na něm mi vadí, že při navigaci na bod (kešku) se při přiblížení na nějakých 50-100m ukončí navigace, takže na hledání kešek nic moc. Nejsem si jistý, zda to nějaká nová verze neupravuje, ale tento problém má tato navigace už od verze pro Symbian v2, takže v nápravu bych tolik nedoufal. Garmin Mobile XT je už dlouho funkční i na dotykových verzích, dřív byl trochu pomalejší a nestabilní, ale poslední verze už tyto neduhy téměř napravila. Nabízí stejné funkce jako celé navigace od Garmina. Fungují stejné mapy a obsahuje stejné rozhraní, doplněné funkcemi pro mobilní telefony (online vyhledávání fotografií Panoramino, zobrazení dopravní situace a počasí). Samozřejmě u Sygicu, nDrive a Garmina je nutnost zakoupení za docela velkou cenu (ovšem je na vás, jak tyto navigace získáte). Tak doufám, že jsem poradil. Pokud chcete podrobnější informace, mohu je zde poskytout, stačí se zeptat, případně se ozvěte a já vás odkáži na fórum, které se tomuto věnuje.
  • 0

#12 czech_mantis

czech_mantis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2010 - 22:48

zdravim mam taky nokii 5800 a pouzivam geocaching live,jsem s nim spokojeny, jen potreboval bych poradit, jak do nej dostat mapy v offline rezimu, nemam totiz datovy tarif, tak online rezim ani pomyslet
  • 0

#13 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2010 - 15:54

czech_mantis: viz. ;)

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Geocaching_Live

  • 0

#14 JanCapek

JanCapek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 11:48

ajne napsal/a:
SmartComGPS je také funkční, na něm mi vadí, že při navigaci na bod (kešku) se při přiblížení na nějakých 50-100m ukončí navigace, takže na hledání kešek nic moc. Nejsem si jistý, zda to nějaká nová verze neupravuje, ale tento problém má tato navigace už od verze pro Symbian v2, takže v nápravu bych tolik nedoufal.

Už od verze pro Symbian v2 stačí vlézt do nastavení a upravit si to tak, aby se to takto nechovalo. :)
  • 0

#15 Green Wall

Green Wall

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2011 - 0:55

je SmartComGPS zadarmo ?:o
  • 0

#16 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2011 - 20:24

Green Wall napsal/a:
je SmartComGPS zadarmo ?:o

Smart ComGPS je zadarmo ke stažení na stránkách výrobce a naviguje mě již cca. 900 keší až na metr přesně ke krabce. Je potřeba "krapet" změnit nastavení.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama