Přejít na obsah


Fotka

Keše kolem naplánové cesty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 22:09

Tak nad 500 jsem to skutecne nezkousel, jen kratouckou asi 50km a to slo v pohode. Zkusim nastudovat jak to GeoJarry stahuje a treba prijdeme na duvod, proc to nechodi
  • 0

#22 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 22:40

Tak jsem prave zkusil trasu Praha - Presov (SK), celkem cca 600km. Jestli jsem to spravne pochopil, GeoJarry nejprve rozseka trasu na male kousky, z nich posbira souradnice a pak obycejne stahuje kese kolem souradnic v nejakem polomeru. Jakmile nasbira seznam kesi, stahne k nim v dalsim kolecku listingy. Docela chapu, proc je tam omezeni na kyzenou vzdalenost od trasy. Jde vlastne o nejake protinani kruznic. Cim mensi polomer, tim vic kruznic a tim vic dotazu na Geocaching.com Udelal jsem si na Geocaching.com GPX cesty z Prahy do Presova, naimportoval do GeoGetu, nechal GeoJarryho stahnout kesky do vzdalenosti asi 4km od trasy. Prvni krok probehl dobre a stahl mi seznam asi 1500 kesi kolem trasy. 1500 listingu jsem ale fakt nechtel stahovat, takze jsem to zrusil. Zadna chyba se neobjevila a zda se, ze to funguje spravne. Jakou trasu jsi zkousel ty?
  • 0

#23 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 22:46

sobikovi napsal/a:
GJ nedělá nic jiného, než že volá standardní GC stránky. Pro trasu je na GC omezení do 500 km a tudíž to asi nepůjde...


GJ to dela uplne jinak. Nepouziva zadne Premium Member vlastnosti a omezeni 500km je zcela mimo misu.
  • 0

#24 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 6:44

medwyn_cz napsal/a:
Jakou trasu jsi zkousel ty?

díky za ochotu, ten způsob výpočtu je zajímavý.
Když dám trasu, vyjmenované body (souřadnice) a vzdálenost 5km, tak postupně vezme 2 sousední body z trasy, mezi nimi přímku a po této přímce posunuje kružnici s poloměrem 5km ?

Brno-Břeclav-Wien-Grac-Zadar, viz. příloga, v GeoGetu mám 890 keší, co splňují podmínku podél trasy do 5 km, nejstarší (dle aktualizace) mám 6.12.2009. Stejný dotaz pomocí nového GJ přímo proti stránkám geocaching.com by měl vrátit 900 keší, plus minus.

soubor v příloze začíná takto (celý v příloze):
# Chorvatsko_route.gpx
49.192856 16.604912
49.192286 16.605127
49.189900 16.608616

další pokusy až pojede GC.com, snad tam nedají nějaký limit na stažení počtu stránek za den :(,
  • 0

#25 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 7:03

a druhá příloha, trasa graficky
  • 0

#26 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 7:08

a zadání filtru, pak už jen tlačítko Download now and import
  • 0

#27 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 7:09

Ja nevim jak to presne dela. Ale kdyz zastavis mysku nad tema boxikama v tom dialogu, je to tam vysvetleno.
  • 0

#28 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 12:57

GC.com uz jede. Ted jsem to vyzkousel presne podle tveho nastaveni a bez problemu mi to probehlo a stahl jsem si tradicky kolem tve trasy. Je mozne, ze ti to spadlo kvuli nejakemu problemu pri komunikaci se serverem. GJ ale vypada stabilne ;)
  • 0

#29 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 17:49

ano, vše OK, dnes proběhl import pomocí GJ v pořádku, včera 3x za sebou (včetně nového puštění GG) se kousl, příčinu asi nedohledám. díky za ověření, import keší podél trasy je možný přímo pomocí GG + GJ, není potřeba PQ. smekám klobouk.
  • 0

#30 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 18:46

Jeste premyslim - GeoJarry posila spoustu dotazu na web Geocaching.com. Web treba muze nektere z nejakych duvodu ignorovat/odpovidat pomalu/zahazovat. Klidne muze zaviset i na tom, zda pouzivas sdilenou (=neverejnou) ci verejnou IP adresu. Sice to funguje, ale je to tezka nouzovka a rozhodne budu davat prednost PQ. Pro BM je to ale myslim velmi solidni reseni.
  • 0

#31 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 21:04

sdílenou IP adresu :(, těžko říct. tento způsob získání seznamu keší včetně listingu také beru jako nouzovku - přes klasické PQ je to řádově rychlejší. Ovšem pokud zrovna PQ chodí s hodinovým zpožděním, tak vynikající nástroj. Zvlášť, když náhodou cestou je nová keš - jak to rychle zjistit :)
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 9:09

V čem připravujete gpx pro cestu? Já využívám možnosti přímo PQ podél trasy na gc.com, kde je trasa hodně podrobná a přesná. Na mapy.cz se dá vygenerovat trasa, ale je hodně hrubá. Rád bych si někde uložil podrobnou trasu jako je v PQ do gpx, ale na nic rozumného jsem zatím nepřišel... poradíte?
  • 0

#33 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 11:06

Trasu z Geocaching.com si muzes ulozit do GPX, je tam na to tlacitko.
  • 0

#34 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 11:57

Tvorba trasy: rychlá tvorba je mapy.cz či přímo na stránkách geocaching.com (limit je max 800km). Pokud mám čas, tak si ručně vyklikám (např. mapsource) trasu (nechám si navrhnout a pak posunuji, vkládám body). např. dálnice Wien Graz je v poslední třetině hodně klikatá, navržená trasa nekopíruje skutečnou, je vhodné doupravit.
  • 0

#35 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 18:51

@pozorjed
Google mapa je podla mna dost presna ...
Vieden-Graz
Toto som nechal urobit automatu bez akychkolvek uprav - kesky do vzdialenosti 500 od trasy. Trasa presne kopiruje cestu...
Alebo?


  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 21:31

medwyn_cz napsal/a:
Trasu z Geocaching.com si muzes ulozit do GPX, je tam na to tlacitko.

njn, už jsem to našel. Zdálo se mi divný, že by to nešlo B) Díky za nakopnutí.
  • 0

#37 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 8:26

Jde vám generování PQ podle trasy uložené v KML? Plánuji cestu do Norska s kamarádem, ten mi poslal odkaz na Google mapy, který jsem si uložil jako KML, ale server GC.COM mi napíše "This route is incomplete, please rebuild the route and upload again. Make sure that your route includes both a starting point and finishing point that is greater than 10 feet.", přitom trasa uložená na Google maps mají jak výchozí tak cílový bod. Nejsem si jistý, zda to není tím, že v souboru, který se načítá je jen odkaz na ty google mapy. Nevíte, jak jinak tuto trasu nahrát, aniž bych musel celou cestu naklikat?
  • 0

#38 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 9:37

Pre zaujimavost som skusil najst kesky povedla trasy Levice-Oslo, tu su skusenosti.
- Trasa ma cca 1850km.
- vo vzdialenosti 1000m od tejto trasy je 950 Tradi,156 Multi,275 Mystery atdatd...
Vysledne data som vsak musel ziskat na dva krat, pretoze som dostal hlasku o docasnom zakaze...o 10 minut to ale uz zas islo...
Tu je vysledne kml
Obsahuje iba tradicne kesky a trasu...

  • 0

#39 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 10:09

Hm zistujem ze GoogleEarth bude mat nejaky limit na zobrazenie trasy/alebo tam mam nejaku chybu?/ pretoze u mna sa trasa levice-ioslo nezobrazi...
Skusil som teda iba z Prahy do Oslo a to uz ide aj u mna...
Praha-Oslo
Toto ma "len" 1383km a je tam 978 Tradi, 137 Multi atdatd ...

  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 13:13

Díky za odpověď. Nechápu jen jedno, jak je možné, že mi GC.COM otevře tu trasu od Klamy, ale tu moji trasu to prostě ne a ne vzít... To je jako naschvál. No co, snad to půjde nějak obejít.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama